Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 26 Toplam 95 Sayfadan BirinciBirinci ... 1624252627283676 ... SonuncuSonuncu
251 den 260´e kadar. Toplam 946 Sayfa bulundu

Konu: Çanakkale’den mektup var…

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: Hanımlara Özel !!!

BİR ŞEY SÖYLİM BENİM ARKADAŞ ÇEVREM ÇOK LAY LAYLOMDU TESETTÜRLÜLERDİ AMA HAREKETLERİYLE KONUŞMALARAYLA BAN TERSLERDİ VE BENE ARKADAŞLARIMI BIRAKTIM.ODA YETMEDİ MEMLEKETİ BIRAKIP İSTANBULA GELDİM.BENİM TEK ARKADAŞIM ABİMLER VE KİTAPLARIM MUTLUMUYUM DERSENİZ EVET HEMDE ÇOK

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: Yeni Yazdım Kardeşlerim bi nasıl olmuş ?

s.a. Allah razı olsun kardeşim ilham perisi demiyelimde Veli ve Evliyahullahın himmeti diyelim hamdolsun Rabbime s.a.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

sa. Allah razı olsun eger bu niyet üzere yapıldıysa Allah yolunda Hicrettir bu Maşallah...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

FATOS_TELSIM yazdı:
    MÜSLÜMAN PES ETMEZ AMA BAKTINKİ DEGİŞMİYORLAR ARKADAŞ ÇEVRENİ BIRAKICAKSIN.
    kardeşim öyle diyorsun ama onları çok seviyorum ben hepsi çok iyi insanlar sadece dünyaya dalmışlar ahireti unutmuşlar ben gözlerin açma derdindeyim bazen anlaşıyoruz ben onların istediğini yapıyorum onlarda benim mesala cafeye gidelim diyolar tamam diyolar ama biz seçicez gideceğimiz yeri diyolar tamam diyorum gidilen yer içkili ben içmiyorum tabi biraz oturup kalkıyoruz ertesi gün şimdi benim istediğim yere gidicez diyorum tamam diyolar bi sohbete allahın kelamının okunduğu yere veya büyük camilere gidiyoruz sadece o an etkileniyorlar sen haklısın diyorlar benden ayrılıyorlar ertesi gün bi bakıyorum yine aynılar
    geçen gün bir arkadışım çok morali bozukmuş telde konuştuk ben bira içicem gelsene sende dedi gittim ama o gün ona o birayı içirmedim ama neler yaptım içmesin diye saatlerce konuştuk canını sıkan konuyu anlattı ben dinledim fikir verdim yorum yaptım dinden hiç bahsetmedim günah içme demedim ama o gün içirmedi ona sonra ertesi gün duydum başka bi arkadaşıyla gitmiş içimiş yine yani hep yanında olsam belki faydası olcak ama olamıyorum hep yanında allah bizlere yardım etsim inş.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

İNŞALLAH SİZİN BU ŞİİRİNİZ BENİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR NİMET OLDU.SİZİN EMEGİNİZ UNUTULMAZ RABBİM O GÜZEL YÜREGİNİZDEN ALLAH MUHAMED AŞKINI EKSİK ETMESİN,YÜREGİNİZİN GÜZELLİGİ DAİM OLSUN HZ MUHAMMET MUSTAFAYLA BERABER KEVSER HAVUZU BAŞINDA OTURMAYI NASİP ETSİN ANNE BABANIZA DA CENNETİN EN GÜZEL KÖŞKLERİNİ NASİP ETSİN SİZİN GİBİ BİR EVLAT YETİŞTİRDİKLERİ İÇİN.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

FİDAN ABLACIM BAK KENDİN DİYORSUN DEGİŞMİYORLAR.SENİN İÇKİLİ YERLERE GİTMEN BAK BAK OLDUMU ŞİMDİ

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Fidan kardeşim Güzel bi konu bak Asla ve asla tek etme onları hep Allah rızası için uğraş ver ve hemen onlar etkilenmiyor deme kendideki hatalarda göz gezdir Sözüm İlk nefsime bende bazen boyle durumlar yaşıyorum bir abim şöyle demişti. Bir hatip dinlersiniz kalbinize işle bir hatip dinlersiniz hiç etkilemez bunun nedeni ikdir. Bir Bu anlatan hatip anlattıgı gibi yaşamaz ya da eksik sendedir. çok dogru bir mesaj bu söz nedendersek namaz kılarız mesela aklımız başka yerlerde namaz başka yerde. Bir velinin başından geçen bir kıssa ilede bu fikrimi desteklemek istiyorum. Bir Veliye bir karı koca geliyor Hocam sizden bir istegimiz var oglumuz çok bal yiyor bu onun için zararlı sizin sözünüz ona geçer lütfen soyleyinde yemesin diyorlar Mübarek Karı kocaya tamma diyor 40 gün sonra gelin şaşıyorlar ama vardır bi hikmeti diyorlar 40 gün sonra geliyorlar çocuga telkinde bulunuyor ve çocuk yemek istemiyor bol bol. sonra kadın ile kocası merak ediyorlar hocam bunun hikmeti neydi ? neden 40 gün sonra gelmemizi istediniz ? hoca buyuruyor ki siz gelmeden önce bende bal yemiştim ben yaptıgımdan bunu kabul ettiremezdim yaptıgım şeyi başkasına yapma demem etkili olmazdı onun içn balın vucudumdan çıkmasını bekledim diyor. kıssadan hisse Ben bunu hep yaptım hala yapmaktayım ben kendimi düzeltmeliyim ki başkalarına etkili olayım. bir abimde şöyle demişti. İnsanın etkileme gücü % 20 sözle % 10 Telkin ve iltifatla %70 ise Yaşantıyladır demişti. birde bir örnek Allah c.c. Efendimize ilk vahilden itibaren İlk kendini düzelt sonra yakınların sonra tüm insanlar şeklinde yaptırmıştır bundan bize kesin bir tavsiye ve metot vardır. ilk biz sonra Ailemiz ve yakınlarımız Sonra tüm insanlık. Allah razı olsun s.a.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kardeşim ben onu çok seviyorum öbür dünyada azap çeksin istemiyorum gerçekleri görsün istiyorum ya biraz anlasın istiyorum ama biraz taviz vermek zorunda kalıyorum bazen hani katı olmadığımı anlasın diye ben yinede o arkadaşım için çalışıcam çünkü çok dürüst iyi niyetli kimseyi kırmaz üzmez öyle kendine erkek arkadaş edinip gezip tozmaz biraz dinini öğrenmesi gerekiyor bunuda sıkmadan yapmak gerekiyor hep dua ediyorum onun için inşallah geç olmadan anlar diye a.e.o.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

EVET ÇOK DOGRU İLK BİZ
    .YANSITMA ÇOK ÖNEMLİ S SEVDALISI FİDAN ABLADA İÇKİLİ YERLERE GİDİYOR O NE KADAR DOGRU?MESELA BEN FİDAN ABLANIN YAZISINI OKURKEN İÇİNDE İLK GEÇEN ŞU OLDU ŞİMDİ ORDAKİ ERKEKLER SARHOŞ VE İÇİNDEN NELER GEÇİYORDUR BEN TİKSİNDİM

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a. inşallah kardeşim ama hiç bırakma peşini çun kü şeytan hep peşimizde hep işimizi bozya çalışıyor içkili yere gitme konusunda gitmemen gerek ama elinden geldigi gibi ugraş inş. rabbim yar ve yardımcın olsun seni iyi anlıyorum en sevdigim kardeşim can dostum küçüklükten beri arkadaşım bildigi halde senin gbi

Sayfa 26 Toplam 95 Sayfadan BirinciBirinci ... 1624252627283676 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)