Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu

Konu: BU AKŞAM CEHENNEMİ DÜŞÜNDÜM

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

BU AKŞAM CEHENNEMİ DÜŞÜNDÜM

RASULULLAH (S.A.V.) ŞÖYLE BUYURMUŞ :

"CEHENNEMİN ATEŞİ BİN SENE YAKILDI; KIZARDI. BİN SENE DAHA YAKILDI; BEYAZLAŞTI. BİN SENE DAHA YAKILDI; KARARDI. ARTIK O SİMSİYAH VE KAPKARANLIKTIR."
    tirmizi, cehennem 4/710

"ATEŞ, RABBİNE ŞİKAYETÇİ OLUP, "YA RAB! BİR KISMIM BİR KISMIMI YEDİ. BANA BİRAZ SOLUK VER" DEDİ. BUNUN ÜZERİNE ONA YILDA İKİ KEZ SOLUK ALMA İZNİ VERİLDİ. KIŞIN HİSSETİĞİNİZ EN ŞİDDETLİ SOĞUK, CEHENNEMİN ZEMHERİR SOĞUKLUĞUNDANDIR. (YAZIN) HİSSETTİĞİNİZ EN ŞİDDETLİ SICAKLIK İSE, CEHENNEM SICAKLIĞINDANDIR."
    buhari, Mevakit 1/9

BU AKŞAM YEMEK YAPARKEN KAZA SONUCU CİDDİ ANLAMDA ELLERİMİ YAKTIM. NELER HİSSETTİĞİMİ ANLATAMAM. SABIR VE MERHEM ŞİFA OLUR İNŞALLAH.

BU OLAYIN ETKİSİYLE OKUDUĞUM CEHENNEM HK. BİLGİYİ PAYLAŞMAK İSTEDİM. BEN CEHENNEM ATEŞİNİN ZERRESİ KADARININ ACISINA ZOR DAYANIYORUM.

RABBİMDEN DİLİYORUM , CEHENNEM AZABINDAN BİZİ KURTARSIN.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: BU AKŞAM CEHENNEMİ DÜŞÜNDÜM

Allah razı olsun .Amin kardeşim. Allah bizleri cehennem ateşinde yanmaktan muhafaza eylesin.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

S.A KARDEŞİM.UFACIK BİR YANIĞA BİLE TAHAMMÜLÜMÜZ YOKKEN BÜTÜN VÜCUDUMUZUN YANMASINA NASIL DAYANIRIZ ALLAH(C.C.)BİZLERİ KORUSUN CEHENNEM AZABINDAN VE ATEŞİNDEN.ALLAH ŞİFA VERSİN.AEOLUN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

"DUAMIZ OLMASA NE EHEMMİYETİMİZ OLUR"ALLAHIMIZA DUA EDELIM BU GUZEL CUMA VAKTII..BIZLERII O DAYANILMAZ ATEŞTEN KORUSUNNN...ZATEN BEN ONUN MERHAMETINDEN DOLAYII RAHATLIYORM AMA YINE DE KORKUYORM..ELLINIZE SAGLIK BU GUZEL PAYLAŞIMDAN DOLAYI...

ALLAH BIZLERII VE TUM MUSLUMANLARII CEHENNEM ATEŞİNDEN KORUR İNŞ(AMİN)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

BENDE DİKKATSİZLİĞİMDEN DOLAYI DİZİMİ ÜTÜYLE YAKTIM
    KÜÇÜCÜK BİR YANIKTI,HEMEN DÜŞÜNDÜM CEHENNEM ATEŞİ
    NASILDIR DİYE,TABİKİ KIYASLANAMAZ AMABU KÜÇÜK ACIYA DAYANAMAZKENALLAH KORUSUN HEPİMİZİ

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Bu guzel paylasim icin Allah senden razi olsun. ikinci hadis-i okudugumda aklima bu yaz yasadiklarim geldi. Bu yaz diyarbakira staj görmeye gitmistim, hep 40 derecenin'in ustundeydi hava durumu, bacilarimiz hep soyunmustu, onlari gorunce icim yaniyordu, diyordumki kendime bunlar simdi bu sicaga dayanmiyorlarsa cehennemin sicagina nasil dayanacaklar diye, hem o sicaklik onlara cehennemi hatirlatmasi gerekirken onlar tam tersine daha cok aciliyorlardi. Umarim birgun uyanirlar bu gafletten. Allah biz muslumanlarin duasini kabul eylesin.
    Allaha emanet olun

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SELAMÜN ALEYKÜM DİN KARDEŞLERİM ALLAH C.C DAHA ÇOK CUMALARA ÜÇ AYLARA BAYRAMLARA ULAŞMAYI NASİP ETSİN. SEVGİLİ KARDEŞLERİM İNSANLAR ZATEN CEHENNMEMİN ÖNEMİNİ BİLSELER BİZ MÜSLÜMANLAR BU DURUMDA OLABİLİRMİYİZ ACABA BENCE OLAMAYIZ. KARDEŞLERİM LÜTFEN HEP OKUYALIM DUALAR EDELİM RABBİMİZİ İNSANLARA HEP ANLATALIM. DÜNYA HAYATI KARDEŞLERİMİZİ KÖTÜLÜKLERE SEVK EDİYOR BEN ÇOK ÜZÜLÜYORUM. ALLAH C.C BÜTÜN DİN KARDEŞLERİMİZE TAM ANLAMIYLA DİNİMİZİ EN İYİ ŞEKLİDE YAŞAMAYI NASİP ETSİN RABBİM MÜSLÜMAN OLARAK GELDİĞİMİZ ŞU FANİ DÜNYADAN YİNE MÜSLÜMAN OLARAK HUZURUNA GELMEYİ BÜTÜN MÜSLÜMNLARA NASİP ETSİN.AMİN AMİN.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)