Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 96 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 46869495969798106146196 ... SonuncuSonuncu
951 den 960´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

bir küçük tebessüm

Uy sevgili usagum!

Allah'in selami tabiidur. Mektubu cok yavas yazayrum, cunkim bilirum ki,
    cabuk okuyamazsun.. Benden yana sual
    edersen, Allahuma pin sukur iyiyum, yeni pir is puldum.. Emrimde yuze
    yakin adam var, hepsi de sessuz sedasuz, kendi
    hallerinde. Ne is puldugumu soraysan soyleyecegum patlama, mezarluk
    pekcisi oldum..
    Bacin Emine bir usak doguracak, daha erkek midur, kiz midur, pelli
    degil. Hacan o yuzden saga dayi mi oldin, teyze mi oldin soyleyemeyrum..
    Temel emicen de tukkan actu, o da otuza aldigini yirmipese verir, surumden kazaniyormus oyle dedi..
    Bizim koye findukcularin Temel'i muhtar sectuk, akillu usak da. Gecen
    gun hepimizu zelzeleye karsi asi etturdu. Temel akilludur, hemde durusttur.. Gecenlerde bir taksinin soforu koye varmis, muhtari arayu, meger yolda pir tavuk ezmus sahibini soraymus.. Muhtar Temel tavuga pakmis, hapu bizden degildur, pizum koyde yassu tavuk yoktur, demis..
    Senin kucugun Memet cok akullu bir usak cikti. Gecen gun tepeye varmis,
    elinde bir ip sallayup duriy.. Anan, uy usagim ne edeysun orada demis.. O da heva turumuna bakayrum demis. Cektum oni aksam karsuma, anlat bakayum su hava turumu isinu dedim. Anlatti, meger ip sallanunca havanin ruzgarli oldugunu, ip islaninca da yagmur yagdigunu anlaymis..
    Cok akillu usak vesselam. Sen o yasta boyle akillu degildun!
    Yaa iste boyle usagum.. Memlecetten saga pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazayrum.. Baki Hudaya emanet ol.
    Baban
    Not: Mektupa para koyacaktum, ama gec akluma geldu, zarfu kapatmisum

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

AŞK SEVDİGİNE KAVUŞAMAMAKTIR.

ABLAMA DÖKTÜRMÜŞ YİNE EMEGİNE SAGLIK

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

aşk; karşılıklı yaşan bir devrimdir.
    9 - erişilemeyen erişildiği zamanda bitendir
    10 - karşılık yanlış anlaşılma olayıdır çünkü sevdiğimi bende yanlış anladım bunada "aşk" dediler

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

aşk bir kadını yaşamının tam öyküsü .erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

sevgi insanın birbirine duyduğu güzel bir yaşamdır her insan ömründe aşık olmuştur. aşk ferman tanımaz
    13 - uğrunda ölümü bile göze almaktır
    14 - uğrunda ölümü bile göze almaktır
    15 - "aşk karşındakinin bulunmaz hint kumaşı olduğunu sanmanla zavallı bir kişi olduğunu anlaman arasındaki zamandır"...
    16 - "aşk" insanın içindeki duyguları paylaşabilmeleri için duydukları ihtiyaçtır.
    17 - "aşkın şerhinde (açıklamasında) akıl, çamura batmış eşek gibidir." mevlana
    18 - "bir ınsanı tanmakla baslar hersey" demis sait faik abasiyanik. sevgılı; gercektende senı tanıdıktan sonra basladı hersey,senı tanıdıktan sonra...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: SEN HİÇ ALLAH(cc)'a AŞIK OLDUN MU?

aşkımızı sevgiliye söylemedik ki
    sözler sırrımıza ortak olamsın diye der üstad fuzuli ve sana biri mi baktı yarim yüzünde göz izleri var!aşk esasında gizlilik ister,mahremiyetin en üst seviyesidir.Kimse duymasın ister yarini kimse bilmesin ki kimse göz koymasın.Acı çekmektir sevdiğinin yolunda.Her çektiğin acı seni ona bir derece daha yaklaştırır.Yaradılanı sev yaradan ötürü demişler BELA'yı allah(sevgili) yaratmış.O halde sevgiliden ne gelirse gelsin güzel olmalı çünki sonunda cemalini görmek var.Zaten gerçek aşık yok olduğu sürece vardır yani işin özü senin bedenin onunkinde yok olmalıdır ve bence elif gibi olmak gerekir iki tane yazılıp tek okunmak yani tek bedende iki ruh taşımak işte aşk budur....
    NAR-I DİLDEN ZAHİR ETSEM BİR SERER ALEM YANAR
    DURSA BİR DEM SİNE-İ SÜZANIM ÜZRE GAM YANAR!!! VESSELAM
    KARDEŞ!!!

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SELAMUN ALEYKÜM ABLAM.
    AŞK=YOK
    AŞK=?
    AŞK=??
    AŞK=???
    AŞK=????
    .

GERÇEK AŞK=ALLAH(CC) AŞKI
    GERÇEK AŞK=RESÜL(SAV) AŞKI
    GERÇEK AŞK=İMAN AŞKI.
    SELAM VE DUA İLE..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ask cennet bahcelerinden bize hediye edilmis aci-tatli insanı sinirsiz sarhos eden seytan halinde bir melektir. .. sadece alışkanlıktan ıbarettır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

gine döktürmüşsün ablam çok güzel olmuş ellerine sağlık bnde nette bulduğum aşkla ilgili komik bir hikayeyi paylaşmak isterim inşallah beğenirsinizzz kardeşlerimmm ...................

"Uzun zaman önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarini bilemez vaziyette dolaniyorlarmis. Bir gün, toplanmislar ve her zamankinden daha sıkkın oturuyorlarken Saflik ortaya bir fikir atmis: "Neden saklambaç oynamiyoruz?" Ve hepsi bu fikri begenmis, ve hemen çilgin Çilginlik, bagirmis: "Ben ebe olmak ve saymak istiyorum, Ben ebe olmak istiyorum!" ve baska hic kimse Çilginligi arayacak kadar çildirmadigi icin, Çilginlik bir agaca yaslanmis ve saymaya baslamis, 1, 2, 3 .... Ve Cilginlik saydikca, iyi huylarla kötü huylar saklanacak yer aramislar.Sefkat Ay'in boynuzuna asilmis; ihanet çöp yigininin icine girmis; Sevgi bulutlarin arasina kivrilmis; Yalan bir tasin altina saklanacagini soylemis ama yalan söylemis çünkü gülün dibine saklanmis; Tutku dunyanin merkezine gitmis; Para hirsi bir çuvalin icine girerken çuvali yirtmis. Ve Çilginlik saymaya devam etmis, 79, 80, 81, 82..... Askin disinda,bütün iyi huylar ve kötü huylar o ana kadar zaten saklanmis, Ask, kararsiz oldugu gibi, nereye saklanacagini da bilmiyormus.. Bu bizi sasirtmamali çünkü hepimiz Aski saklamanin ne kadar zor oldugunu biliriz. Ve Çilginlik 95, 96, 97... ye gelmis ve 100'e vardigi anda, Ask siçrayip güllerin arasina girmis ve saklanmis. Ve Çilginlik bagirmis "Sagim solum sobedir, geliyorum!" ve arkasini döndügünde, ilk önce Tembelligi görmüs, o ayaktaymis çünkü saklanacak enerjisi yokmus. Sonra Sefkat'i ayin boynuzunda görmüs, ve ihaneti çöplerin arasinda, Sevgiyi bulutlarin arasinda, Yalani gölün dibinde, ve Tutkuyu dünyanin merkezinde, hepsini birer birer bulmus, sadece biri hariç.Ve Cilginlik umutsuzluga kapilmis, en son sakli kisiyi bulamamis,derken Haset,ask bulunamadigi icin haset duyarak, Cilginligin kulagina fisildamis:"Aski bulamiyorsun, O güllerin arasinda saklaniyor." Ve Çilginlik çatal seklinde tahta bir sopa almis, ve güllerin arasina çilginca saplamis, saplamis, saplamis, ta ki yürek burkan bir haykirma onu durdurana kadar. Ve haykiristan sonra, Ask elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çikmis, ve parmaklarinin arasindan iki sicim gibi kan akiyormus,gözlerinden. Cilginlik Aski bulmak için heyecandan Askin gözlerini çatal sopa ile kör etmis. "Ne yaptim ben? Ne yaptim ben? Diye bagirmis."Seni kör ettim. Nasil onarabilirim?" Ve Ask cevap vermis, "Gözlerimi geri veremezsin. Ama benim için bir sey yapmak istersen, benim kilavuzum olabilirsin."Ve o günden beri, Askin gözü kördür ve her zaman Çilginlik yanindadir...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Aşk korkuya peçedir korku da aşka perde
    Allah'tan nasıl korkmaz insan onu severde???

Sayfa 96 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 46869495969798106146196 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)