Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 95 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 45859394959697105145195 ... SonuncuSonuncu
941 den 950´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

rabbimin izni iledir bu kardeşimde öbür tarafta müslüman olmanın bir yararı olmayacaktır ama rabbim bu dünyada nasip etsin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

müslümanlar birleşmeli olmalı bir ümmet ümmete karşı duramaz hiç ir güç kuvvet

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: silemedim,beyaza boyadım sadece...

aynı duygular içindeyim silemiyorum sadece beyaza boyuyorum

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: silemedim,beyaza boyadım sadece...

S.A..
    ELLERİNİZE SAĞLIK

KONU DIŞI (STRATEJİ)

SELAMETLE..

Forum Üyesi
    Yer: Uzun ve düşünülmüş yoldan.
    Teşekkür ve Beğeni

Annem iyi olsun ve savaş bitsin

Muhacir’in en büyük özlemi Çeçenistan’da bulunmak ve oradaki akrabalarını görebilmek. “Çeçenistan benim ülkem orayı görmeyi çok istiyorum.” derken gözleri doluyor ve yüzünü başka yöne çeviriyor.

Dünya kamuoyunun yaşanan sıcak gelişmelerden dolayı Ortadoğu’ya odaklandığı bir dönemde, başka bir insanlık dramının muhataplarını, İstanbul’da bulunan Çeçen mültecileri ziyaret ediyoruz. Kampta yaşayan çocuklarla yaptığımız görüşmelerden yola çıkarak tekrar görüyoruz ki, savaşlar sivil halk üzerinde kolay kolay unutulmayacak izler bırakıyor.

Dokuz yaşındaki Muhacir kampta yaşayan çocuklardan sadece biri. Henüz üç yaşında iken Çeçenistan’daki savaş dolayısıyla yaşadıkları yerleri terk ederek ailesiyle birlikte İstanbul’a gelmiş. O zamandan bu yana ailesiyle birlikte Fenerbahçe’de bulunan mülteci kampında yaşıyorlar. Muhacir’in beş kardeşi daha var.

Türkiye’ye çok küçükken geldiği için savaş ve Çeçenistan’la ilgili bir şey hatırlamıyor. Savaş hakkında bildiği tek şey dedesinin savaş esnasında şehit edilmiş olması. Çeçenistan’da bulunduklarında annesi gazetecilik yapıyormuş ve Muhacir’in babası da özel bir televizyon kanalının sahibiymiş.

Muhacir, Moda İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencisi. Bulunduğu okulda öğretmenleriyle sorun yaşamıyor ama öğrenciler tarafından dışlanıyor. Sınıfındaki çocuklardan sadece bir tanesi ile arkadaşlık yapabiliyor. İlerde okuyup doktor olmak isteyen küçük kız, insanları tedavi edip iyileştirme hayali kuruyor. Doktor olup hasta annesi ile ilgilenmek en büyük hayali.

Muhacir’in en büyük özlemi ise Çeçenistan’da bulunmak ve oradaki akrabalarını görebilmek. “Çeçenistan benim ülkem orayı görmeyi çok istiyorum.” derken gözleri doluyor ve yüzünü başka yöne çeviriyor.

Günlerini kampta yaşayan diğer çocuklarla birlikte oyun oynayarak ve denize girerek geçiren Muhacir kampta yaşadıkları evden pek hoşnut değil: “Evimiz çok küçük kutu gibi ve hiç de rahat değil. Keşke iki katlı geniş bir evde yaşasaydık. Bir de evde her şey aynı, renkleri dahil aynı, değişiklik olsun isterdim.”

Muhacir, savaşın izleri ile hayatı şekillenen milyonlarca çocuktan sadece biri. Yaşıtlarından farklı bir dünyası ve hayattan da farklı beklentileri var. Muhacir ve kamptaki diğer arkadaşları muhacir olarak geldikleri Türkiye’den Çeçenistan’a dönüp ülkelerini yeniden inşa edecekleri günü bekliyor.

alıntı

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: BİR ŞARKIN OLSUN

NE GÜZEL DE SÖYLEMİŞSİN KARDEŞİM. SUSMAK BAZEN GERÇEKTENDE BAZI ŞEYLERİN ÇÖZÜMÜDÜR HAA

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM.ALLAH(CC) RAZI OLSUN.BENCEDE HER ŞEYİN EN GÜZELİ SESSİZLİK,ZATEN EN GÜZEL ŞEY SESSİZLİĞİN İÇİNDEKİ MANAYI BULMAKTIR DİMİ BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM..SELAMETLE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Konusmak ihtiyac olabilir, ama susmak bir sanattir...

Sessizlik de bir çeşit konuşma sanatıdır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

Niçin aşk?Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut acılar,güzellikler? Tek başına aşkı tanımlamak herşeyden soyutlamak mümkün mü? Hayır ! Aşk bugünlerde bazılarına göre plastikten bile yeniden yapıldı.Dünyada yaşanan suniliğe doğru gidiş aşkın etrafını sardı.
    Nedir şu aşk...? Aşk hayatın bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz. Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adı kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, "Aşık oldum" dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir.
    Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik,aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insanı alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu.
    Aşk hayata karşı işlenen en güzel ve en doğru suç ortakIığıdır, aşk hayatın bütün tekdüzeliğine, bütün sıradanIığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yasanılan aşkı suçlamak ,yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmesede, acı çekeceğini hissetsede, yarın terkedileceğini bilsede, ailesini karşısına alacağını bilsede taviz vermemeli aşkından, "Seni Seviyorum" diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun dogrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur, kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işte odur.
    Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya calışmanız,bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umrunda değildir. İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yurekliliğidir, belkide yeni hayata geçebilme yolu...
    Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir...Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savunun aşkınızı.
    Biliyor musunuz, hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteligin içinde gerçek ve doğru olan tek guzellik AŞK.!!. Lütfen ona haksızlık etmeyelim..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

ask karşılıklı sevgidir.acıyı tatlıyı paylaşmaktır.
    2 - aşk kırık kalp demektir
    3 - aşk paylaşmaktır.çünkü aşk paylaştıkça yücelir.
    4 - aşk sonsuz sevgidir. aşk birini sevip onunla olmaktır. ölümüne sevgidir.aşka saygıdır.
    5 - aşk tükenmez bir kalemdir.dertleri yazmaya yarar................
    6 - aşk umutsuzca beklemek hemde hiç sevmeyecekmiş gibi
    7 - aşk yaşanması gereken en güzel duygu ancak içinde yalan olmadığı sürece ve aşk bir insana verilebilecek en özel değer olarak adlandırıyorum.

Sayfa 95 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 45859394959697105145195 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)