Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 89 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 3979878889909199139189 ... SonuncuSonuncu
881 den 890´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

olmazmııı maşaallah dağlar gibi arkan var hiç bir doğulu kardeşime kimse benim yanımda birşey diyemez rabbimin izni ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

gurbetten yazdı:
    FATMA YAZDI
    ABLA BİLMEM BEN KORKARIM YA ONLAR BENİ DÖVERLER.ONLARA ADIYAMANLI FATOŞU GÖSTERECEM.BAK ABLA ADI ÜZERİNDE ADI(YAMAN)smiley.DOGULULARI ÇOK HOR GÖRÜYORLAR BEN SİNİR OLUYORUM.ÖN YARGILI DAVRANIYORLAR OYSA TANIDIKTAN SONRA FİKİRLERİ DEGİŞİYOR.ÇOK İYİLER ÇOK MİSAFİR PERVERLER DİNİNE ÇOK DÜŞKÜNLER DİYORLAR BEN ŞAHİT OLDUM.ABLAM BENİM ÖMERE SELAM

BO$VER ABLASI BENIM E$IM ALMANYA DA DOGMU$ IZMIRDE 6 YA$INA KADAR BÜYÜMÜ$ SONRA ALMANYA YA GELMI$.BÜYÜK DEDELERI ERZURUMLU SORULDUGU ZAMAN ERZURUM LUYUM DIYOR.HIC GÖRMEMI$ ORAYI AMA COK SAHIPLENIYOR.BENIM COK HO$UMA GIDIYOR.BENCE HERKES GÖGSÜNÜ GERE GERE SAHIPLENMELI.
    ÖMER IN BA$I DERTTE 2 KIZ ARKADA$I ONU PAYLA$AMIYOR KAVGA EDIYORLARMI$ OF ANNE NE OLUR 3 ÜMÜZ OYNASAK BEN 2 SINIDE SEVIYORUM DIYOR.EVVELSI GÜN KIZ PASTA GETIRMI$ SADECE ÖMERE
    ODA DÜN CUKULATA GÖTÜRDÜ DIGER KIZ BIR AGLAMAYA BA$LADI TAMAM TAMAM YARIN SANADA GETIRCEM DEDI IKNA ETTI

ABLAYA ÇOK GÜZEL ÇAPKIN KARDEŞİM HAAA.BENDE DOGULU OLMAKTAN GAAAAAAAAAAAYET MEMNUNUM.GURU DUYUYORUM DOGULU OLMAKTAN

Forum Üyesi
    Yer: ALMANYA/MANISA
    Teşekkür ve Beğeni

BENIM KAFAMDA MANISA LI OLMAKTAN DOLAYI ARTI YOKSA O BÖLGE INSANI NINDA KAFASINDA EKSI OLMAMALI.AMA NE OLUR EVLATLARININ ÖNLERINI ACSINLAR.MESLEK ÖGRETSIN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

fatoşcum bunun doğusu batısı güneyi kuzeyi yok biz b vatanda yaşıyor burdan ekmek yiyoruz ve hepimiz din kardeşiyiz bence önemli olan bu ben o doğulu diye ayrım yapanların cahilliğine veriyorum zaten beni tanıyanlardaki o ön yargı yıkılıyor.

gurbetten abla o doğuda okuyamayanların sebebi şartlardır ablacım ben orta 2 ye kadar köyde okudum bilseniz ne zor karda kışta zor zar okula atıyorduk kendimizi annemiz gelirdi bizi okuldan almaya yoksa tipiden yolumuzu bulup eve gidemezdik ama bizim köydeki herkez okurdu yani şöyle söyliyim 10 kişiden 8 i mutlaka okrdu bu gün bizim köylülerim çoğo ya gümrükçü ya bankacı ya muhasebeci ya gardiyan dır yzni bizim orda okula çok önem verilirdi öğretmenlerimize çeşmeden kendimiz su götürürdük evde yaptığımız ekmeklerden götürürdük evimizde misafir ederdik bizim köye gelen hiç bir öğretmen hoş tutulmadan gönderilmezdi ben çok iyi hatırlıyorum her sene kazları kestiğimizde (bizim orda kaz çoktur) onlarada mutlaka götürüdük ama diğer bölgeleri bilmiyorum tabi nasıldır
    ben doğuda öğretmenlik yapmayı çok isterdim ama kısmet değilmiş

rabbim yardımcımız olsun inşallah

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ben genelleme yapmadim zaten böyle oldugunu tahmin ediyorum.heryer herkes bir degil.ben hic okuyamadim ona bakarsaniz.ögretmenlerim anneme babama yalvardilar ne olur okutun bu cocukta cevher var.ne görev versek alnimizi ak cikariyor(bayramlarda cok yüklenirlerdi trompet calardim en az 2 piyeste oynardim siir okurdum ve derslerimde basariliydim)ama annemle babamin elinde birsey yoktu ataerkin toplumda yasiyoruz. söyle söyliyeyim ölmüs dedemin ruhuna güc gelmesin

BABAANNE VE DEDE+PARA+SAYGI+KORKU anlatabildimmi:@

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

katılıyorum kardeşime doğu batı hepsı bızım ama suan kı gunumuz ınsanları az da olsa yapıyorlar bu bı gercek ama gelecegımızde boyle bı sey kalmıyacak ben ınanıyorum bzim izmir ve batmanda iş yerlerimiz var iki yerin insanlarıda cok ıyı sonuçta din kardeşiyiz önemli olanda bu yaratılanı seviyoruz yaratandan ötürü şuan türkiyede bi insan öldüğü zaman hangimiz deriz ki iyi ki öl müş diye içimiz yanar kalbimiz ağlar dururuz her ne kadar onları tanımasakta önemli olan budur ve bu kendi düşüncemdir.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

fidan yazdı:
    fatoşcum bunun doğusu batısı güneyi kuzeyi yok biz b vatanda yaşıyor burdan ekmek yiyoruz ve hepimiz din kardeşiyiz bence önemli olan bu ben o doğulu diye ayrım yapanların cahilliğine veriyorum zaten beni tanıyanlardaki o ön yargı yıkılıyor.

gurbetten abla o doğuda okuyamayanların sebebi şartlardır ablacım ben orta 2 ye kadar köyde okudum bilseniz ne zor karda kışta zor zar okula atıyorduk kendimizi annemiz gelirdi bizi okuldan almaya yoksa tipiden yolumuzu bulup eve gidemezdik ama bizim köydeki herkez okurdu yani şöyle söyliyim 10 kişiden 8 i mutlaka okrdu bu gün bizim köylülerim çoğo ya gümrükçü ya bankacı ya muhasebeci ya gardiyan dır yzni bizim orda okula çok önem verilirdi öğretmenlerimize çeşmeden kendimiz su götürürdük evde yaptığımız ekmeklerden götürürdük evimizde misafir ederdik bizim köye gelen hiç bir öğretmen hoş tutulmadan gönderilmezdi ben çok iyi hatırlıyorum her sene kazları kestiğimizde (bizim orda kaz çoktur) onlarada mutlaka götürüdük ama diğer bölgeleri bilmiyorum tabi nasıldır
    ben doğuda öğretmenlik yapmayı çok isterdim ama kısmet değilmiş

rabbim yardımcımız olsun inşallah

FİDAN ADRESİNİ VER ÇİÇEK GÖNDERİCEM SANA.BAK İŞTE YAZINDAN DA ANLAŞILDIGI GİBİ DOGUDA EGİTİME VE MİSAFİR PERVERLİGE NE KADAR ÖNEM VERİLİYOR.BİZİM İLÇEYE GELEN MEMURLARIN HEPSİ SÜRGÜNE GELDİK DİYORLARDI.AMA YAŞAYIN CA ÇOGU DA ORDA EVLENDİ VE 10 YILDIR BİZİM İLÇEDE OTURAN ÖGRETMEN VAR.BELKİ YAŞAMA KOŞULLARI ZORDUR AMA BENİM MEMLEKETİM VE ÜLKEM BİTANEDİR ÇOK GÜZELDİR.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

fatma ergün yazdi
    FİDAN ADRESİNİ VER ÇİÇEK GÖNDERİCEM SANA.BAK İŞTE YAZINDAN DA ANLAŞILDIGI GİBİ DOGUDA EGİTİME VE MİSAFİR PERVERLİGE NE KADAR ÖNEM VERİLİYOR.BİZİM İLÇEYE GELEN MEMURLARIN HEPSİ SÜRGÜNE GELDİK DİYORLARDI.AMA YAŞAYIN CA ÇOGU DA ORDA EVLENDİ VE 10 YILDIR BİZİM İLÇEDE OTURAN ÖGRETMEN VAR.BELKİ YAŞAMA KOŞULLARI ZORDUR AMA BENİM MEMLEKETİM VE ÜLKEM BİTANEDİR ÇOK GÜZELDİR.

ben celenk bile gönderirim fidanatabii sanada fatmacim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

gurbetten yazdı:
    ben genelleme yapmadim zaten böyle oldugunu tahmin ediyorum.heryer herkes bir degil.ben hic okuyamadim ona bakarsaniz.ögretmenlerim anneme babama yalvardilar ne olur okutun bu cocukta cevher var.ne görev versek alnimizi ak cikariyor(bayramlarda cok yüklenirlerdi trompet calardim en az 2 piyeste oynardim siir okurdum ve derslerimde basariliydim)ama annemle babamin elinde birsey yoktu ataerkin toplumda yasiyoruz. söyle söyliyeyim ölmüs dedemin ruhuna güc gelmesin

BABAANNE VE DEDE+PARA+SAYGI+KORKU anlatabildimmi:@

ablacım bunlarda vardı tabi önceden annem ilkokul 1 sınıfa 3 ay gitmiş sonra babası vefat etmiş (allah rahmet etsin) annesi okuldan almış annemi sebebi ise kızları okuyan babalar cennete gidemezmiş böyle saçma bi sebepten annem okuyamamış öğretmeni tam 3 ay hergün gitmiş evlerine ama ninemi ikne edememiş bunlarda yaşanıyordur mutlaka ama bide şu var okula giden kız saçını açmak zorunda kalırsa buda anneleri babaları düşündürüyor tabi bu açıdan bakılınca.

rabbim bize çocuklarımız böyle bir mecburiyet olmadan okutmayı nasip etsin inşallah bunlar sana abla seni üzmek istemem asla

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

BENDE DİYORUM Kİ KAPIDAKİ ÇELENGİ KİM GÖNDERMİŞ.ÜZERİNEDE ÜLKEMİZDE AYRIMCILIGA SON YAZILMIŞ.DEMEKSENDİN HA ABLA TEŞEKKÜR ETTİM

Sayfa 89 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 3979878889909199139189 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)