Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 83 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 3373818283848593133183 ... SonuncuSonuncu
821 den 830´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

AMA AYRIMCILIK VAR BENİM ŞİVEMDE DOLAYI BEN İNSANLARA İTİCİ GELİYORMUŞUM.AMA UMRUMDA DEGİL BEN BAŞKASI İSTİYOR DİYE ASLIMI DEGİŞTİREMEM.ALEVİLERMİŞ DİYE EVİ KİRAYA TUTMUYORLAR,KIZ TESETTÜRLÜ DEGİL DİYE KIZI GELİN OLARAK İSTEMİYORLAR,EGİTİM DÜZEYİ MESELESİNİ ÇOK TAKIYORLAR,AMA BENDE İLK OKUL MEZUNUYUM VE BİR ÇOK OKUYANDAN DAHA BİLGİLİYİM OKUMAK DİYİNCE ARTIK İNSANLAR LİSE ÜNÜVERSİTE VS AKLA GELİYOR DİN EGİTİMİ DEGİL.MEMLEKET AYRIMI VAR MEMURLARIN TAYİNİ DOGUYA ÇIKINCA ADAMLAR İSYAN EDİYOR YADA BAŞKA MEMLEKETTEN KIZ ALMIYORLAR.DAHA BİNLERCE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

evet fatoş kardeşim bunlar çoğunlukta olan durumlar doğulu ise kiraya ev vermemekler kız vermemekler yada türkten kız almamaklar daha binlercesi sayılabiiir ama şunu bilki senin konuşmandan dolayı veya herhangi bir nedenden dolayı sen, eleştirenler varsa onları nazikçe uyar ve onlarla alakyı kes hiç kimse bir başkasını konuşmasından solayı veya milletinden dolayı hiç birşeyle suçlayamaz biz yıllar önce doğulu bir ailenin evinde kiracı olarakk oturduk aralarında birtek türk aile bizdik türkçe bilmeyenler ble vardı ama onlardan gördüğümüz insnalığı başkalarından görmedik ben veya annem merdiven den inerken adamlar saygı druşuna geçiyorlardı bir kere olsun anneme merdiven süpürtmediler biz olamdan bir şey yemediler içmediler biz çok memnun kalmıştık birbirimize karşı asla en ufak bir saygısızlık olmadı

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Hz. Peygamber (s.a.s) insanların aynı kökten geldiklerini ve üstünlüğün yalnız takva ile ölçülebileceğini belirtmekle yetinmeyerek Allahın insanları ırklarına göre değerlendirmeyeceğini de ısrarla vurgular. Bir hadislerinde Allah kıyamet günü sizin soyunuzdan sopunuzdan sormayacaktır. Şüphesiz Allah katında en üstün olanınız kötülüklerden en çok sakınanınızdır. buyurmuştur. Aynı anlam diğer bir hadiste de şöyle dile getirilir Allah sizin mallarınıza ve şekillerinize bakmaz fakat O sizin kalblerinize ve amellerinize bakar Bütün bu gerçek ve uyarılar karşısında ırkçılık davası güden kişinin müslümanlık iddiasının bir anlamı yoktur. Hz. Peygamber (s.a.s), ırkçılık,ayrımcılık davasına kalkışan bizden değildir, ırkçılıkiayrımcılık üzerine savaşa girişen de bizden değildir. buyurarak böyle bir kişinin yerini tesbit etmiştir.

buda bize gösteriyorki bile bile günah işliyoruz.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

esselamü aleyküm.Söylediğiniz gibi bi çok konuda ayrımcılık vardır.Mesele sadece doğulu-batılı olmakta değil.İnsan yaratılmışların en üstün olanıdır.İnsana insan olarak değer vermek gerekir.Herkesin özelliklerinin birbirini tutması mümkün olmayacak bir durumdur.Herkesi olduğu şekliyle kabullenmek gerekir.Üstünlük dinimize göre ancak takvadadır.Şu gelip geçici dünyada karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde gül gibi geçinsek olmazmı.Selam ve dua ile....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

allah razı olsun değerli veys ve dost kardeşler sizin gibi biliçli ve dini bilen insnalar olduğıu müddetçe zaten bu sorun kalkacaktır ama bunu anlamayan kabullenmeyen kardeşler var

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

dost_37 yazdı:
    esselamü aleyküm.Söylediğiniz gibi bi çok konuda ayrımcılık vardır.Mesele sadece doğulu-batılı olmakta değil.İnsan yaratılmışların en üstün olanıdır.İnsana insan olarak değer vermek gerekir.Herkesin özelliklerinin birbirini tutması mümkün olmayacak bir durumdur.Herkesi olduğu şekliyle kabullenmek gerekir.Üstünlük dinimize göre ancak takvadadır.Şu gelip geçici dünyada karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde gül gibi geçinsek olmazmı.Selam ve dua ile....

ABİM TEŞEKKÜR ETTİM YORUMUN BENİM İÇİN ÖNEMLİYDİ.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

zerda yazdı:
    allah razı olsun değerli veys ve dost kardeşler sizin gibi biliçli ve dini bilen insnalar olduğıu müddetçe zaten bu sorun kalkacaktır ama bunu anlamayan kabullenmeyen kardeşler var

hemde nasıl çoklar tekrar soyluyorum gelecek için ümitliyiz umudluyuz.

Forum Üyesi
    Yer: ALMANYA/MANISA
    Teşekkür ve Beğeni

FATMA_ERGUN yazdı:
    AMA AYRIMCILIK VAR BENİM ŞİVEMDE DOLAYI BEN İNSANLARA İTİCİ GELİYORMUŞUM.AMA UMRUMDA DEGİL BEN BAŞKASI İSTİYOR DİYE ASLIMI DEGİŞTİREMEM.ALEVİLERMİŞ DİYE EVİ KİRAYA TUTMUYORLAR,KIZ TESETTÜRLÜ DEGİL DİYE KIZI GELİN OLARAK İSTEMİYORLAR,EGİTİM DÜZEYİ MESELESİNİ ÇOK TAKIYORLAR,AMA BENDE İLK OKUL MEZUNUYUM VE BİR ÇOK OKUYANDAN DAHA BİLGİLİYİM OKUMAK DİYİNCE ARTIK İNSANLAR LİSE ÜNÜVERSİTE VS AKLA GELİYOR DİN EGİTİMİ DEGİL.MEMLEKET AYRIMI VAR MEMURLARIN TAYİNİ DOGUYA ÇIKINCA ADAMLAR İSYAN EDİYOR YADA BAŞKA MEMLEKETTEN KIZ ALMIYORLAR.DAHA BİNLERCE
    canim benim bende manisa köyünde ilkokulu bitirdim.simdi Almanya da almanca programlarda calisiyorum hic okula gitmedim burda.kendi kendime almanca ögrendim dr da alisveriste heryerde yalniz oldugumicin ögrenmek zorunda kaldim.simdi internette acikarttirma usulü hint filmi satiyorum.sattigim filmlerin basrolü müslüman bir abimiz kendisinden allah razi olsun müslümanligi merak ettiriyor o kadar cok seveni varki alman tv lerinde filmleri cikiyor.EGITIM DÜZEYINE GELINCE ONU SÖYLEYENLER ALT ETMI$LER BENIM E$IM ÜNIVERSITELI LATIN EGITIMI ALMI$ ISTESE LATIN ÖGRETMENI OLUR.I$LETME OKUDU FAKAT IDEALI REKLAMCILIKTI SIMDI BIRLIKTE YAPIYORUZ.COK PARA KAZANMIYORUZ FAKAT ALLAH´A $ÜKÜR GECINIYORUZ VE MUTLUYUZ.
    DILERIM ALLAH´TAN HERKESE BENIM E$IM GIBI BIR E$ NASIP ETSIN GENC KIZLARA.BIZIM EVLILIGIMIZ NORMAL BIR EVLILIK DEGIL COK ZOR GÜNLER GECIRDIK BIRLIKTE MADDI MANEVI BANA HEP DUA EDER BEN NE YAPTIM DA RABBIM BANA SENIN GIBI E$ VERDI DIYE BENDE ONA AYNI DUAYI EDERIM.GENCLER NE OLUR EVLENICEGINIZ INSANLARI DÜZGÜN SECIN.BIRAZ UZUN OLDU AMA ÖZÜR DILERIM.ALLAH´A EMANET OLUN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ne güzel kardeşim çok sevindim hayatında herşeyin yolunda gitmesine kimler sıkıntı çekmemiştir ki zahmet olmadan rahmet olmaz olgunlaşmak için bazı şeyleri yaşamalıdır insan

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ABLAM DUALARINA AMİN DİYELİM.RABBİM HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.MUTLULUGUNUZ DAİM OLSUN İNŞ.RESNİMDE ÇOK GÜZELMİŞ ÖMER DUYMASIM TABİ.ONUBA BENİM YERİME ÖP ALLAHA EMANET OLUN

Sayfa 83 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 3373818283848593133183 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 49 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 49 misafir)