Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 80 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 3070787980818290130180 ... SonuncuSonuncu
791 den 800´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

BENDE OLMAYAN ŞEYE UMUTLANAMAM .UMUTLANSAMDA BİR ŞEY İFADE ETMEZZ .İNSAN KENDİNİ DÜZELSE BİLE FAYDA VERİP YETMEZ Bİ İŞ KÖKÜNDEN OLMALI BAŞTA KİŞİLER ÇÖZEMİYO HALK NASIL ÇÖZSÜN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

daha bir şey diyemiyorum kardeşim size rabbim hakkınızda hayırlısını versin dua ile

Forum Üyesi
    Yer: belcika /bursa
    Teşekkür ve Beğeni

cok guzel bi konuyu ele almissiniz once ALLAH razi olsun sizden .benim nacizane fikrim ayrimcilik var ne yazikkihem alenen hemde gizli.bunu ulkemizde yasayan herkes bilir,vede illaki boyle bi olayada rast gelinmistir.gonul isterdiki keske olmasa ama oluyor.birakin akraba olayini hemseridir koylumdur heryerde bu soze denk gelirsiniz.isin asli bence yarimcilik yapamdan karsimizda bulunanlara once insan olarak deger verilse,ayrimciliga gerek kalmaz diye duusnuyorum.hastanelerden tutunda devlet dairelerine heryerinde bu tur ayrimcikliklar yasaniyor.en kotusude hastanelerde bu benim icimi cok acitiyor.bazen duusnuyorumda biz yurtdisinda yasanlara olarak eger en basitinden hastanede boyle ayrimciliga mazur kalsakcok kotu cunki ne dinimiz bir nede dilimiz.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

aslında konu başlığı ayrılcılık yapılmayan bir yer varmı ülkemizde deseydik daha doğru olurdu diye düşünüyorum.

ayrımcılık bizim yüreğimize işlemiş. her yerde var...

olmayan bir tek var allahın katında bir ayrımcılığın yapılmamasıdır.

Forum Üyesi
    Yer: ALMANYA/MANISA
    Teşekkür ve Beğeni

VEYS yazdı:
    işte budur gurbet kardeş
    helal sana
    ALLAH RAZI OLSUN VEYS KARDE$IM FAKAT BENIM YAPTIGIM NORMAL AYIRIM YAPANLAR ANORMAL DEGILMI?
    NE ACI AYRIMCILIK YAPANI AYIPLAMAK YERINE YAPMAYANI TEBRIK EDIYORUZIN$ALLAH DÜZELICEK BAK BEN BATININ EN BATISINDA DOGDUM BÜYÜDÜM MANISA DA AMA BIZIM ORDA COK KÜRT GELINIMIZ DAMADIMIZ VAR YANI EVLENIYORLAR BILE.BU COK NORMAL BIZIM KÖYDE EV SATIN ALIP YERLE$EN VAR O KADAR MEMNUNLAR YANI FAKAT ZAMANINDA OLAYLAR OLDU BIZIM KÖYDEN 11 KI$I YARALANDI BIR COCUGUN YANLI$ ANLAMAS INDAN DOLAYI BU OLAY OLDUKCA ETKILEMI$TI FAKAT SAGOLSUN JANDARMA NIN SAYESINDE CABUK ATLATILDI.
    BENDE UMUTLUYUM SEVGI SAYGI HO$GÖRÜ OLMASI LAZIM.BILIYORMUSUN BABAM BIR KÜRT KIZIYLA BIR OGLANA DÜGÜN BILE YAPTI BIR TANESINEDE KIYAMAYIP EV YAPTI ALLAH BABAMDAN RAZI OLSUN.KÜCÜKLÜKTEN BIZI BÖYLE YETI$TIRDIGI ICIN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

zerda yazdı:
    merhaba değerli kardeşler sizlerle şu konuyu tartışmak ve iyice irdelemek istiyorum bunun için sizin değerli görüşlerinizede ihtiyac var ülkemizde ayrımcılık varmıdır dini ırkı milleti görüşü ayrı olanlar dışlanıyormu görüşleriniz ve yaşadığınız varsa paylaşırmısınız selam ve dua ile

S.A ÜLKEMİZDE DİN,DİL,IRK,MEZHEP,MEMLEKET,KADIN ERKEK,EGİTİM DÜZEYİ,ZENGİN FAKİR,TESETTÜRLÜ,TESETTÜRSÜZ,AYRIMCILI VARDIR.DÜNYA KURULDUGUNDAN BERİ VARDIR VE HEPTE OLACAKTIR.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

gurbetten yazdı:
    VEYS yazdı:
    işte budur gurbet kardeş
    helal sana
    ALLAH RAZI OLSUN VEYS KARDE$IM FAKAT BENIM YAPTIGIM NORMAL AYIRIM YAPANLAR ANORMAL DEGILMI?
    NE ACI AYRIMCILIK YAPANI AYIPLAMAK YERINE YAPMAYANI TEBRIK EDIYORUZIN$ALLAH DÜZELICEK BAK BEN BATININ EN BATISINDA DOGDUM BÜYÜDÜM MANISA DA AMA BIZIM ORDA COK KÜRT GELINIMIZ DAMADIMIZ VAR YANI EVLENIYORLAR BILE.BU COK NORMAL BIZIM KÖYDE EV SATIN ALIP YERLE$EN VAR O KADAR MEMNUNLAR YANI FAKAT ZAMANINDA OLAYLAR OLDU BIZIM KÖYDEN 11 KI$I YARALANDI BIR COCUGUN YANLI$ ANLAMAS INDAN DOLAYI BU OLAY OLDUKCA ETKILEMI$TI FAKAT SAGOLSUN JANDARMA NIN SAYESINDE CABUK ATLATILDI.
    BENDE UMUTLUYUM SEVGI SAYGI HO$GÖRÜ OLMASI LAZIM.BILIYORMUSUN BABAM BIR KÜRT KIZIYLA BIR OGLANA DÜGÜN BILE YAPTI BIR TANESINEDE KIYAMAYIP EV YAPTI ALLAH BABAMDAN RAZI OLSUN.KÜCÜKLÜKTEN BIZI BÖYLE YETI$TIRDIGI ICIN
    amin kardeşim....

aslında
    tartışılması bile zor olan bi konu AYRIMCILIK

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ayrımcılık sadece bir kişiye mahsus olsa pna şükür. O zaman katlanması belki daha kolay olurdu. Hatta bazen ayrımcılık bir turnusol kağıdına dönüşerek birtakım ittifakları da ortaya çıkarabilir. örnek ler ise sitede vefrilen tüm yorumlar.

Forum Üyesi
    Yer: ALMANYA/MANISA
    Teşekkür ve Beğeni

AFEDERSIN VEYS KARDE$ ÖGRENMENIN YA$I YOK TURNUSOL NE DEMEK?
    ALMANCA DA ISMI FARKLIDIR BELKI ONDAN BILMIYORUMDUR

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

değerli kardeşler ayrımcılın hertürlüsü dinimizce yasaklanmıştır insanlar ancak takvaca üstün olabilirler ülkemizde yapılıyor diye veya çevremizde var diye biz yapmamalıyız arabın türke türkün kürde lazın çerkeze bir üstünlüğü olamaz dediğimiz gibi üstünlük ancask takva iledir bir kapalı kardeşim bir açık bayan kardeşimi asla hor göremez ona bu hakkı kimse vermemiştir kendisi tesettürlü ise bu ona allahın rahmetidir ve yardımı sayesiyle olmuştur bizden olmamıştır açık kardeşim asla ve asla bir kapalının yanında kendisini farklı görmez görmemeli eğer bir kulu yargılayacaksa mevlam yargılar bu kula düşmez kula düşen nnasihattir kırmadan incitmeden nasihat etmektir bir cemaate bağlı olan diğer cemaatin kusurlarını kullanmak maksadıyle araştıramaz düşünel,mki hata yapmamamk allaha mahsustur kulun olduğu yerde muhakkak hatal vardır düşünün kardeşler bir orduda hava kuvvetleri vardır kara kuvvetleri vardır deniz kuvvetleri vardır müslümanlar arasında cemaatler vardır önemi olan cemaatler,n olması değil önemli olan bizler birbirimizi kabullenmemizdir bir allah kulu allah yolunda olsun şu fitne zamanda 5 vakit namazını kılsın helali haramı bilsin bu bize sevinç vermelidir yoksa bir birimizin ayıplarını kusurlarını araştırıp ayrılık çıkarmak bölünek büyük vebaldir bizler bir kişide olsak bunu uygularsak kazananlardan olacağız inş

Sayfa 80 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 3070787980818290130180 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)