Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 79 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2969777879808189129179 ... SonuncuSonuncu
781 den 790´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Güzel konulardan bahsetmişsiniz. Ama tüm müslümanların konunun hassasiyetinin farkında olmalılar.
    Dua ile.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

Abdulbaki yazdı:
    NE YAPACAGIZ SÖYLEYİN HADİ.
    önce "hiç bir şey yapamayız elimiz kolumuz bağlı" düşüncesini kafamızdan çıkarıcaz

sonra bu konuda yeterli bilgi sahibi olana kadar ilim öğrenicez (karşıdakine küçük düşmemek sorulara cevap verebilmek için)

sonra ilmimizi gerekli toplumlarda insanları ikna edici bir şekilde anlatıcaz ve yaşayışımızlada örnek olucaz

sonra baktıktı halaa değişen bişey yok (önce devletin dinimiz üstündeki yasaklarını kaldırmak için) protesto (ama seviyeli) yapıcaz (katılım sayısıda çok önemli)
    ve kardeşim biliyormusun anayasa öyle değişmiyecek bişey değil düşün bugün 70 milyonun üstünde nüfüz bu nüfüsün yarınısı çocuk yaşlı desek 35 milyon insan aynı anda aynı şey için protesto ve veya eylem yapsa ve düzelene kadar devam etse (ama seviyeli olmak çok önemli dükkanların camları falan kırılmadan olmalı) hangi kanun yasa bunun önünde durabilir

ama önce kendimşzden başlıycaz!!!!!!!!!!
    düşünce yapısı olarak önce kendimşz değşicez

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SELAMUN ALEYKÜM ABLAM.ALLAH(CC) RAZI OLSUN.BAŞLIĞI OKUR OKUMAZ İLK CEVABIM "EVET" OLDU,LAKİNDE BÖYLE..ŞU ZAMNADA HER YERDE AYRIMCILIK VAR.A-Z HER YERDE..LAKİN ZAMANLA BU BİLİNÇTE GENÇLER YETİŞTİRİLİRSE BU AZALMIŞ OLACAKTIR İNŞALLAH..AMA HEP BEN BİR BİRİNİ EZMEK,YADA ÜSTÜN GÖRÜNMEK DÜŞÜNCESİYLE DEVAM EDİLİRSE ...
    ALLAHIN(CC) İZNİYLE KALPTE UMUT OLDUKTAN VE BUNUN SAVAŞI VERİLDİKTEN SONRA AYRIMCILIĞIN ORTADAN TAM ANLAMI İLE KALKMASADA FAZLASIYLA AZALACAĞINA İNANIYORUM..
    AMA GERÇEK OLAN ŞU Kİ AYRIMCILIK GERÇEKTEN HİÇ HOŞ BİR ŞEY DEĞİL VE BEN GİTTİĞİM HER YERDE BU AYRIMCILIĞI GÖRMEYİ HİÇ SEVMİYORUM VE GERÇEKTENDE ÇOK ÜZÜLÜYORUM..
    RABBİMİN İZNİYLE İNŞALLAH ORTADAN KALKAR.SELAM VE DUA İLE..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ABLAM YA DÜŞÜNMEK GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL.AMA İNAN BUNLARI DÜŞÜNÜNCE DE NE OLACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM..HERKES KENDİ DOĞRULARINI BAŞKASINA AŞILAMA DERDİNDE..BİR BÜTÜNLÜK YOK,ORTAK BİR GAYE Mİ HİÇ Mİ HİÇ YOK..BU MÜSLÜMAN ALEMİ BİRLİK OLSA,HER YERDE ,HER İŞTE BİR BÜTÜNLÜK OLSA,O İMAN GÜCÜ KARŞISINDA DAĞ OLSA DURAMAZ..İNŞALLAH ÖYLEDE OLUR..ALLAH(CC) RAZI OLSUN ABLAM..SELAM VE DUA İLE..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

değişmenin iki yolu vardır
    1. evrim: biz şuan bir evrim yaşıyoruz ve malesef avrupaya uyacak şekilde değişiyoruz yaşlılara bakın ne kadar düzgün konuşur düzgün giyinşr toplum adabını bilirler ve ona göre davranırlar bir de gençlere bakın o bar bu bar sabahlarlar onlarda gençken yapmıştır yada onların zamanında olsa yaparlardı demeyin eğer öyle olsaydı o zaman yapılır şu an daha farklı olurdu toplum bizi yavaş yavaş değiştiriyorlar kendilerine uyduruyorlar her konuda kılık kıyafetten konuşma adabına kadar şu an gençler avrupalı ları taklit etmiyormu?

2. ise devrim (bir şeyi yıkıp yeniden kurmaktır atatürkün yaptığı gibi devrim sözcüğü yanlış anlaşılmasın devrim sadece kötü anlamda yapılmaz kötü giden bir şeyi yıkıp yeniden iyi bşr şekilde kumakta devrimdir) eğer böyle devam ederse biz evrime karşı çıkamayız o halde tek çare devrim olur

ama evrimi iyi yöne değiştirmekte mümkündür gençlere doğruyu doğru bir dille anltıatarak başlanır işe.

a.e.o.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

değerli kardeşler hepinize çok tşk ederim en azından aynı fikirleri paylaştığımız bir kaç kişinin var olduğunu bilmek çok güzel ve beni sevindirdi evet seni beni bir kenara bırakırsak herkes elini taşın altına koyarsa elbette değişecektir dediğim dgibi ceddimiz neleri başarmadıki biz başarmayalım bu ülke için hep beraber savaşılıyorduda neden kardeşce sarmaş dolaş olunmasın olacak ümit varım inş dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ABLACIĞIM BİZDE ÜMİT VARIZ..İNŞALLAH OLACAK..AMA GERÇEKTEN GÖRDÜĞÜM BU AYRIMCILIK KARŞISINDA ÇOK ÜZÜLÜYORUM.İNŞALLAH SONA ERER..DOĞRU SÖYLÜYORSUN ABLAM "CEDDİMİZ NELERİ BAŞARMADI Kİ BİZ BAŞARMAYALIM"ALLAH(CC) RAZI OLSUN.SELAM VE DUA İLE..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

bir tek doğru vardır değerli kardeşim oda allah ve rasulunun bize bildirdiği doğrulardır müslümanlar bu bir doğrulukta buşluşmalı ve ona göre hayatını yönlendirmelidir herkesin bir doğrusu olamaz buna dinimiz izin vermez dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

şu bi gerçekki gençler yabancı hayranlıgı sarmiş o kadar umutlanın ki protesto edinki balik başkan kokmuş bu gidişat böyle gelip böyle gidiyo.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kardeşim sen böyle düşünürsen elbette umutlu bakamazsın biz ne diyoruz herkes kendini düzeltmeye çalışırsa zamanla herşey düzelir inş

Sayfa 79 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2969777879808189129179 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 37 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 37 misafir)