Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 76 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2666747576777886126176 ... SonuncuSonuncu
751 den 760´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

sende allaha emanet ol paylaştıklaerın için allah razı olsun dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Bir toplumun varlığında ailenin rolü çok büyüktür. Dinin tam anlamıyla yaşandığı bir ortamda daha önceki konularda belirtildiği gibi aile ilişkileri çok güzelleşir, hakiki sevgi ve saygı yaşanır. Aile olmazsa devletin de milletin de anlamı kalmaz. Bunlar birbirleriyle çok bağlantılı kavramlardır. Aile yıkılınca millet kavramı da yok olur, devlet de zarar görür. Bu durum domino taşları örneğinde olduğu gibi böyle devam eder.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Nitekim dinin yaşanmadığı toplumlarda insanların isyancı kişiliklere büründükleri, anarşist eylemlerde bulundukları, devlete karşı cephe aldıkları bilinen bir gerçektir. Özellikle de milli ve manevi değerlerin korunması gerektiği durumlarda, Allah korkusu olmayan insanların umursuz davranacakları kesindir. Milli ve manevi çıkarlarla kendi çıkarları arasında bir kıyas yapmaları gerektiğinde dinden, uzak insanların kolaylıkla nefislerini tercih edecekleri açıktır. Bu, gerektiğinde vatana ve millete hizmet etmekten, onun uğrunda mücadele etmekten kaçınmaya, hatta bölücü faaliyetlerde bulunmaya kadar geniş bir yelpazede düşünülebilir.

Oysa dini yaşayan insanlar için devlet ve millet kavramları çok büyük değere sahiptir. Gerektiğinde devleti için kişi canını tehlikeye atar, devletinin, milletinin çıkarlarını şahsi menfaatlerinden üstün görür. Milli ve manevi değerlerini canla başla korur.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Milliyetçilik konusu her açıldığında oldukça rahatsız olan Bediüzzaman Hazretleri kendisinin her şeyden evvel Müslüman olduğunu ve o dönemde bölgenin isminden dolayı Kürdistan olarak adlandırılan Kürdistan’da dünyaya geldiğini ifade ediyor. Ardından da şu ifadeleri kullanıyor. “Fakat ben Türklere hizmet ettim ve yüzde doksan dokuz menfaatli hizmetim Türklere olmuş ve en çok hayatım Türkler içinde geçmiş ve en sadık ve en halis kardeşlerim Türklerden çıkmış ve İslâmiyet ordularının en kahramanı Türkler olduğundan, meslek ve hizmet-i Kur’âniyem cihetiyle, her milletten ziyade Türkleri sevmek ve taraftar olmak kudsî hizmetimin muktezası olduğundan, bana Kürt diyen ve kendini milliyetperver gösteren adamların bini kadar Türk milletine hizmet ettiğimi, hakikî ve civanmert bin Türk gençlerini şahit gösterebilirim.”

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a.kardeşim güzel bir konu seçmişsin ama ben bunun aşılabileceğini pek düşünmüyorum aile içinde bile bu gibi ayrımclıklar oluyor aile içinde aşılamazsa zaten toplum bunu daha zor aşar..yinede in.ş. aşılabilir diye niyaz ediyor tabiki bu zihniyetide kaldırmya çalışmak lazım....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

a s değerli kardeşim bende diyorumki tek bir fert dahi olsa bu sorunu aşmaya çalışmalıyız bu vatan hepimizin ayırım yapmadan kardeşce dostca sen kimsin nerelisin kimdensin demeden yaşayalım yaa ben iimkansızımı istiyorum neden bir allahın kulu demiyorki evet yapabilirz biz müslümanız bizim ceddimiz ne sorunları aşmış bizde onların torunları olarak bunu aşarız bu sorunu zamanla kaldırırız

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Bu sorunun kaldırılması hepimizin dileği.İnşallah ortadan kalkar.Tabi bu değişimlerin olması uzun zaman ve çaba gerektirir.İnsanların bilinçaltına işlemiş artık bu ayrımlar.Çünkü toplum o kadar çok parçalanmış ki.Size türk kürt ayrımı yapılır bana açık kapalı diğerine alevi sünni vs. vs. vs.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kardeşim ben diyorumki aşabiliriz bizler bu topraklarda yaşıyorsak birbirmizi kabullenmeliyiz hoşgörü ile sabırla güzellikle ilişkilerimiz devam etmelidir

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Bu vesileyle, İstiklâl Marşı şairimiz merhum Mehmet Akif’i de anmadan geçemeyeceğiz. Şu, coşkun olduğu kadar da sitem dolu ve bir o kadar da ıstırap yüklü ifadeler, o büyük şairimizin ırkçılık âfetinden ne kadar dertli olduğunu en güzel şekilde ifade etmiyor mu?
    “Hani milliyetin İslâm idi, kavmiyet ne..
    Sarılıp sımsıkı dursaydın a milliyetine
    Arnavutluk ne demek var mı şeriatta yeri
    Küfr olur başka değil, kavmini sürmek ileri
    Arabın, Türk’e, Laz’ın Çerkez’e yahut Kürd’e
    Acem’in Çinliye rüçhanı mı varmış nerde.
    İslâmiyette anasır mı olurmuş ne gezer
    Fikr-i milliyeti tel’in ediyor Peygamber
    En büyük düşmanıdır ruh-u Nebi tefrikanın
    Adı batsın onu İslâm’a sokan kaltabanın.”

Geliniz bu duaya birlikte amin diyelim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ÜLKEMİZ AYRIMCILIK KONUŞUNDA 1. SIRADA BEN BAŞ ÖRTÜLÜ KARDEŞLERE ALLAH KOLAYLIK VERSİN .TÜRBAN KONUŞU NASIL HALLEDİLECEK AMA SONUNDA BU İŞE HİZBULLAH EL ATSA DAHA İYİ OLUR .ÇÜNKÜ GÜN GEÇTİKÇE BAŞ ÖRTÜ SORUN OLUYO

Sayfa 76 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2666747576777886126176 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 10 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 10 misafir)