Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 62 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 1252606162636472112162 ... SonuncuSonuncu
611 den 620´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

 1. #611
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 01.08.06
  Mesajlar: 32
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: silemedim,beyaza boyadım sadece...

  :|:|:|

 2. #612
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.08.06
  Mesajlar: 952
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: silemedim,beyaza boyadım sadece...

  PAYLAŞIM İÇİN ALLAH RAZI OLSUN AMA PEK BİŞEY ANLAMADIM DERSEM NE MUAMELESİ GÖRÜRÜM ACABA A.E.O.

 3. #613
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 12.07.06
  Mesajlar: 272
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: MAVİ GÖZLER...

  selamün aleyküm kardeşim gerçekten çok güzel bi hikaye emeğine sağlık..Allah razı olsun....

 4. #614
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 8.139
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: BANA DOKUNMAYAN YILAN

  değerli kardeşim senin yavrun çocukluğuyla bunun farkında benim müslüman kardeşim koca aklıyla bunun farkında değil haladaha marifetmiş gibi cococola vb ürünleri alıyor ve bitaneden ne olur diyor unutmayalımki bir lira dahi olsa onlara yaptığımız her katkı kazanmalarına vesile olduğumuz her lira bize acı olarak dönecektir selam ve dua ile

 5. #615
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 8.139
  Teşekkür ve Beğeni

  gerçek anlamda sevenlere SEVMEK

  Sevmek inanmaktır. Sevmek yaşamaktır. Sevdiğini kendisi gibi, kendinsinden de fazla duyumsamaktır. Sevmek sevdiği olmaktır. Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. İki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur. Sevmek paylaşmaktır. Sevdiğiyle sevdiğini paylaşmaktır. Sevdiğiyle kalbini bölüşmektir. Ki tek kalp olunsun.

  Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmiş gibi görünen sevgiler vardır. Vazgeçiş de yoktur sevgide. Yaşandıkça yaşıtılır sevilen. Ama kimi zaman için sevgili için kimi zamansa sevginin bir gereği olarak saklanır bu aşklar. Vazgeçiş yoktur, vazgeçmiş gibi görünmek vardır o yüzden. Sevmekte istemek yoktur.

  Sevgilinin olduğu yerde son bulur istekler. Birşey varsa istediğin bu senin için değil, sevgili için isteğindir. Ondan O'nun adına istersin. O'nu daha sonsuz sevebilmek için istersin, sevme özgürlüğünü istersin. İstersin ama bir gün gelir bu isteklerde son bulur. Kendinsinden istersin artık.
  Sevgiliyi sonsuz kılmak istersin. Sonsuzluğa götürmek, onunla sonsuzluğa varmak istersin. Bu yolda sevgili olur mu? olmaz mı bunu sevgilinin isteği belirler. Sevmek sevgiliden sevgiliyi istememeyi öğrenmektir. Sevmek sevgiliyi sevgili olmadan sevmektir.

  Sevmek; sevmek istemektir. Sevmek beklemektir. Beklentilerin bulduğu bir duraktır o. Öyleki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne O'ndan anlaşılmayı beklersin, ne onun Leyla, ne Mecnun,olmasını. Beklediğin birşey yoktur sevmeyi becermek dışında.

  Sevmek gücenmemektir. Sevmek sevgililerin hiçbir sözüne üzülmemeyi öğrenmek demektir. Sevgilinin ölüm hançerine bile hayır dememektir sevmek. Onun vuruşuna, onun tokadına alınmamaktır. Sevgiliden gelen her hareketi ve her sözü kabullenmektır. İhanetlere, hainliklere bile özülmemektir. Kendi elleriyle kalbini bir bıçak avcuna koymaktır. Sevmek, sevmek ölmektir.
  Sevmek, ölmesini bilmektir. Sevgili için yaşamaktır. Onun eli, kolu, kalbi, gözü olmaktır. Ama onun artık birşeyi olmadığı bir zaman ölmesini bilmektir. Sevmek vermektir. Sevmek sevdiği için almasını bilmektir. Almaya yemin ederek vermektir. Ama almalarda kurtaracaksa sevgiliyi almasını bilmektir, sevmek.
  Sevmek, tükenmektir. Sevmekten ölürken tekrar varolmaktır, o sevgiden. Sevmek sevgilinin gel deyişine hayır demektir. Sevgilinin aşkıyla boğuşurken, yüzerken o aşk denizinde sevgilinin uzanan eline hayır demektir. Sevgilinin bakan gözlerine bakmaktır, sevmek. Ağlayan gözlere şefkat ve tebessümle yanıt vermektir.

  Sevmek, sevgili olmaktır. Sevgilinin yüzündeki gülücük olmaktır. Onu yaşamaya döndürecek bir damla su olmaktır. Sevmek sevgilinin limanı olmaktır. Sevmek sevdiğinin canı olmaktır. Onun ölümü isteyebileceği canı olmaktır.

  Sevmek, yangın olmaktır. Yanmaktır, kor olmaktır. Dağ olmaktır, everen olmaktır. Herşey olmaktır, hiç olmaktır. Alev olup girmektir gönüllere. Sevmek yürümektir gönüllerde. Sevmek, güvenmektir. Sevmek onaylanmaktır. Sevmek sevgiliye bir nefes gibi, bir ses gibi yakın olmaktır.Sevmek çok ötelerde olsa bile yaşamak ve yakın olmaktır sevgiliye.

  Yalınlıktır, doğallıktır, özdenliktir sevmek. Yalansızlık, içtenlilik, ölümsüzlüktür sevmek. İlk insanın, Havva'nın Adem'in saflığını ve temizliğini, çoçuk masumluğunu taşımaktır sevmek. Gözyaşı olmaktır, yağan yağmur olmaktır. Bir sonbahar mevsiminin sarı yaprağı gibi yalnız olmaktır, sevmek.Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir

  Sevmek üşümektir. Sevgilinin yokluğuna üşümektir. Sevgiliyle herşeyi göze almaktır, sevmek. Ki sevgilinin olduğu cehenneme yürümektir. Sevgilinin olmadığı Cennete de girmemektir sevmek. Sevmek sevgiliyi cennet etmektir.

  Sevmek bir olmaktır. Sevmek yaşamaktır. Ve sevmek inanmaktır. Sevmek bir başkasının hayatını yaşamaktır. Sevmek sevmesini haketmektir. Sevmek, sevgilinin baktığı yerde, sustuğu yerde olmaktır. Sevmek sevgilisiz geçen gecelerin sabahına varmaktır. Sevmek saz benizli sabahlarda yaşamaktır sevgiliyi.

  Sevmek sevmesini bilmektir.
  Sevmek ölmesini bilmektir.
  Sevmek sevmek olmaktır.
  Aşk olmaktır.

  AŞK bir kere sevmektir. SEVMEK aşkın kendisi olmaktır.

 6. #616
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 20.07.06
  Mesajlar: 1.192
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: gerçek anlamda sevenlere SEVMEK

  "Sevmek, sevilmek" çok özel sözcüklerdir. Güzel ifade etmişsiniz. Bende bu hususta birkaç satır karalamak isterim izniniz olursa.
  Sevmek sevdiğini Allah sevgisiyle sevmektir. Sevgiliyi de Rabbe götüren yol olmaldır.
  Acı çekmek ve acılara göğüs germektir. Sevgilinin gözlerinde kendini görmek, kendi gözünde de sevgiliyi bulmaktır. İyi günün düşmanı, kötü günün dostu olmaktır sevmek. Yarına koşma ümididir sevmek. Sırat köprüsünde evet o önemli günde o köprüde el ele tutuşmaktır sevmek. Kısaca sevmek Yaradana gitmektir.
  Günümüzde bu sevgiyi bulan ve yaşayan var mıdır bilemem ama bence çok zor...
  Selam ve dua ile...

 7. #617
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 8.139
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: gerçek anlamda sevenlere SEVMEK

  çok güzel anlattınız tşk ederim sevgi fedakarlıktır sevmek vazgeçmektir sevmek yok olmaktır sevmek sabırdır sevmek rabbine kavuştuğu gün rabbinden dilemektirherşeyin hayırlısı olsun insanımızı gerçek sevgiler kuşatsın inş

 8. #618
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 20.07.06
  Mesajlar: 1.192
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: BANA DOKUNMAYAN YILAN

  Bu konu ile ilgili çok şey yazıldı çok söylendi. Ama malesef o kadar farklı bir kitle oluşturmuşlar ki anlatılmaz. Sohbetinizde söylediğiniz zaman sizden daha fazla karşı çıkar bu sermayedarlara ama yarım saat sonra bir alışveriş merkezinde karşılaştığınızda sepetinin eleştirdikleriyle dolu olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla ne yapacağınızı bilmez onların pişkin pişkin gülüşlerini izlersiniz. "Eğer bugün ülkemizde bana dokunmayan yılan bin yaşasın" felsefesi yaygın olmasaydı ne vurguncular ne de kapkaççılar olurdu. Rabbim hepimizi ıslah etsin.

 9. #619
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 8.139
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: BANA DOKUNMAYAN YILAN

  zaten insanımızın sözü ve özü bir olsaydı bu sözü konuşur olmazdık hala evet sözde başka özde başka olanlar bu vebali ödeyemezler

 10. #620
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 10.04.06
  Mesajlar: 1.029
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: BANA DOKUNMAYAN YILAN

  Allah razı olsun

  Her zulmü kabullenmek yeni zulümler doğurur. O yüzden her zaman için haksızlığın zulmün karşısında olmalıyız. Dinimizde bunu emrediyor.

  Yolumuz İslam mücadelemiz de hak olsun kardeşlerim.

  Hoşcakalınız

Sayfa 62 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 1252606162636472112162 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Tertip sahibi kimdir?
  Konu Sahibi _ZÜMRA_ Forum Namaz
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 14-09-2010, 00:20
 2. Mâlik bin Dinar
  Konu Sahibi _AYDIN_ Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 19-01-2010, 02:56
 3. Rabbimizin Sevdiği 10 Halimiz
  Konu Sahibi mavci Forum Allah (c.c) Hazretleri
  Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 11-06-2009, 16:26
 4. bir saat(lütfen okuyun)
  Konu Sahibi kbusra Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-02-2009, 23:26

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •