Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 50 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 40484950515260100150 ... SonuncuSonuncu
491 den 500´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

 1. #491
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 19.04.06
  Mesajlar: 2.670
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: DüŞüN!<ÇoK MüKeMMeL BiR YaZı>

  Allah razı olsun kardeşlerim sağolun..

 2. #492
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 15.08.06
  Mesajlar: 263
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: DüŞüN!<ÇoK MüKeMMeL BiR YaZı>

  allah razı olsun ablacım çok güzel bir yazı ellerine sağlık

 3. #493
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 19.04.06
  Mesajlar: 2.670
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: DüŞüN!<ÇoK MüKeMMeL BiR YaZı>

  ecmain kardeşim.inşAllah çok sağolasın..selam ve dua ile.

 4. #494
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 06.07.06
  Yer: Fatih - İstanbul
  Mesajlar: 3.580
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: İŞTE R. TAYYIP ERDOĞANIN MSN Sİ

  teşekkür edrim kardeşim sağolun

 5. #495
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 205
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: İŞTE R. TAYYIP ERDOĞANIN MSN Sİ

  Esselamu Aleikum vr,vb
  Cok guzel

 6. #496
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 8.139
  Teşekkür ve Beğeni

  KURTARICI TEKLİFLER

  * Birinci madde: Eski geleneksel hayat tarzına dönülmelidir. Kanaatli, iktisatlı (tutumlu), orta halli bir geçim... Lüksten, israftan, aşırı tüketimden, ihtiyaçları alabildiğine çoğaltmaktan, şatafattan, debdebeden uzak durulmalıdır. İçmeye ayranı olmayanlar, bilmem ne etmeye atla gitmemelidir.

  * İkinci madde: İktisatta, ticarette, sanayide, günlük hayatta faizle krediden nakit paraya dönülmelidir. Devlet olarak, ülke olarak, millet ve toplum olarak her yıl yüz milyon dolardan fazla paramız faize gitmektedir.

  * Üçüncü madde: İsraf ve tüketimden üretime dönülmelidir. Gerektiği kadar üretmeden aşırı şekilde tüketmek çılgınlıktır, beyinsizliktir, felakettir.

  * Dördüncü madde: Maddî sıkıntı çeken fakir ailelerin evlerinin bir köşesinde üretim yapılan bir köşe, bir atölye bulunmalıdır. Kadınlar, kızlar, işsiz erkekler satılabilecek el sanatı eserleri üretmeli, geçimlerini sağlamalıdır. (İşlemeli örtüler, tahta oymacılığı, kumaş boyama, küçük dokuma tezgâhlarında el dokuması kumaş dokumak ve bunlara benzer yüzlerce sanat ve zenaat.)

  * Beşinci madde: İlköğretimden sonra gençlik ikiye ayrılmalı; bir kısmı, çetin bir imtihandan sonra vasıflı liselere ve üniversitelere yönlendirilmeli, bir kısmı ise pratik meslek liselerine gönderilmelidir. Almanya bunu başarı ile yapmaktadır. Herkesin üniversite tahsili yapmasına lüzum yoktur. Zaten böyle bir şey mümkün de değildir.

  * Altıncı madde: Ne yapılması gerekiyorsa mutlaka yapılmalı ve Türkiye’ye, Güney Kore’ninki gibi yüzde yüz millî ve yerli (ve aynı zamanda vasıflı) bir otomobil sanayii kurulmalıdır? Bu otomobiller, dünyanın en ileri, en zengin, teknik bakımından çok üstün ülkelerine ihraç edilebilmeli; New York’ta, Paris’te, Roma’da, Londra ve Berlin’de Türk otomobilleri görülmelidir.

  * Yedinci madde: Halk, esnaf, işçiler tasarruf yapmaya teşvik edilmeli, tasarruf paraları büyük şirket ve holdinglerde çalıştırılmalı, sahiplerine her yıl tatminkâr kârlar ödenmelidir.

  * Sekizinci madde: Eski lonca teşkilatı, ahîlik, fütüvvet gibi müesseseler ve zihniyetler canlandırılmalıdır.

  * Dokuzuncu madde: Bugünkü vergi sistemi ticareti, yatırımları, sanayii baltalamaktadır. Vergiler azaltılmalıdır. Bir ülkede vergiler ne kadar az ve hafif ise, yekun olarak toplanan vergi miktarı ağır vergilere nisbetle çok olur.

  * Onuncu madde: Çalışanların hakları kadar, çalışamayan işsizlerin de hakları olduğu kabul edilmelidir.

  * Onbirinci madde: Rüşvet, kokuşma, soygun, talan, hortumlama, işlerden komisyon alma, ihalelere fesat karıştırma gibi kötülüklerin mutlaka önüne geçilmelidir.

  * Onikinci madde: Milletvekilleri, bakanlar, belediye başkanları, seçildikleri tarihten itibaren işlerini noterler vasıtasıyla idare ettirmelidir.

  * Onüçüncü madde: Bugün Türkiye’de en kârlı, en rahat kazanç rantçılıktır. Rantçılık zorlaştırılmalı ticaret ve sanayiye ağırlık verilmelidir.

  * Ondördüncü madde: Para spekülasyonlarını, ulusal çapta dolandırıcılıkları önlemek için Euro’ya geçilmelidir.

  * Onbeşinci madde: Türkiye, belini büken IMF boyunduruğundan kurtulmalıdır.

  * Onaltıncı madde: Partizanlık yoluyla hırsızlık, soygun, talan yapılması mutlaka önlenmeli, partilerin yüksek kademesinin ve taşra idare temsilcilerinin parti yoluyla, partizanlıkla, klikçilikle zengin olmalarının, vurgun vurmalarının önüne geçilmelidir.

  * Onyedinci madde: Bazı devlet adamlarının, siyasetçilerin, iktidar mensuplarının, medya kalantorlarının efsanevî servetlerinin hesabı sorulmalı, onlara cesaretle “Nereden buldun?” denilmelidir.

  Onsekizinci madde: Birtakım güçlü adamların ve lobilerin ülkede terör hareketi çıkartmaları ve sonra bunun gölgesinde, tozu dumanı içinde uyuşturucu ticareti, silah ve cephane kaçakçılığı yaparak milyarlarca dolar vurması oyunu mutlaka sona erdirilmelidir.

  * Ondokuzuncu madde: Kadınları hürleştirmek perdesi altında alçaltmaktan, onların bir kısmını seks kölesi haline getirmekten, TCantetli kağıtlarla vesika vermekten vaz geçilmelidir.

  * Yirminci madde: Medyanın kartelleşmesine, tekelleşmesine, devlet içinde devlet olmasına, egemen ve yabancı bir azınlığın eline geçmesine, milli menfaatlere aykırı yayın yapmasına mani olunmalı; büyük medya organlarının işbilir vatansever kişi ve kuruluşların kontrolü altına girmesi için çalışılmalıdır.

  * Yirmibirinci madde: Ülkede en üstün güç hukuk olmalıdır. Hukuk mutlaka millî ve âdil olmalıdır. Yargı gücünün kliklerin, lobilerin, egemen azınlıkların, iki kimliklilerin eline geçmesine imkân tanınmamalıdır.

  * Yirmiikinci madde: Din, siyasetin ve resmî ideolojinin sultasından kurtarılmalıdır. Din ve devlet barışık olmalı, uzlaşma içinde bulunmalıdır. Derin devlet ve resmî ideoloji dine, dindarlara baskı yapamamalıdır. Müslümanlar, kendi din başkanlarını, Hıristiyanların patriklerini, yahudilerin hahambaşılarını seçtikleri gibi serbestçe seçebilmelidir. Camilerde cuma hutbelerinde, tepeden inme konuşmalar yaptırılmamalıdır.

  * Yirmiüçüncü madde: Türkiye eğitim sistemi gerçekten millîleştirilmeli, Türk okulları dünyanın en başarılı, en vasıflı, en güçlü ve en üstün okulları haline getirilmelidir.

  Yirmidördüncü madde: YÖK kaldırılmalı, hiçbir medenî ülkede bulunmayan başörtüsü yasağına son verilmeli, üniversiteler bir ideolojinin kaleleri ve fidelikleri olmaktan çıkartılmalı, devlete ve halka ışık tutan müesseseler haline getirilmeli, öğretim görevlileri iki senelik mukavelelerle çalıştırılmalı, bu iki sene zarfında başarılı olamayanların mukaveleleri yenilenmemelidir.

  * Yirmibeşinci madde: Televole kültürünü çökertmek için ne yapılmak gerekiyorsa yapılmalıdır. Aksi taktirde bu kültür Türk devletini, milleti, ülkeyi çökertecektir.

  * Yirmialtıncı madde: Siyasete vasıf, ahlak, fazilet getirilmelidir.

  * Yirmiyedinci madde: Lisan ve kültür üzerindeki baskılara son verilmeli, 1920’lerin zengin, ahenkli, duru, güzel Türkçesine dönülmelidir.

  * Yirmisekizinci madde: Yeni nesilleri, dedelerinin mezartaşlarını okuyamayacak kadar cahil olmak ayıbından kurtarmak için ne lazım geliyorsa yapılmalıdır.

  * Yirmidokuzuncu madde: Türkiye’yi kalkındırmak için, 1930’larda ve 40’larda olduğu gibi dünyanın her ülkesinden çok kaliteli, çok vasıflı, çok güçlü, çok üstün akademisyenler, uzmanlar, başarılı insanlar getirtilmeli, milletimize ve devletimize hizmet vermeleri sağlanmalıdır.

 7. #497
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.08.06
  Mesajlar: 5
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: önemli bir yazarsın

  kesinlikle sizin hayranınız oldum şimdi sizi tasvir etmeye çalışıyorum
  sanırım 40 yaşın üstünde köklü bir eğitim almış her anını bilgi denizinde serinleyerek geçiren çok güçlü bir karaktere sahip idealleri olan ve gerçekleştirebilmek için herşeyi yapabilecek ,geçmişini çok iyi incelemiş geleceğini görebilen (avatar seçimindeki gül resminden de anlaşılacağı gibi) örnek insan çok değerli olan fikirlerine katılıyorum ve bu özelliklerinin daha da artmasını Allah&#39;tan niyaz ediyorum.

 8. #498
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 06.07.06
  Yer: Fatih - İstanbul
  Mesajlar: 3.580
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: İŞTE R. TAYYIP ERDOĞANIN MSN Sİ

  vealeykümselam kardeşim

 9. #499
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 15.08.06
  Mesajlar: 263
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: İŞTE R. TAYYIP ERDOĞANIN MSN Sİ

  çok komik ve güsel olmuş ellerine sağlık kardeşim

 10. #500
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 26.07.06
  Mesajlar: 241
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: İŞTE R. TAYYIP ERDOĞANIN MSN Sİ

  selamun aleyküm.çok komik olmuş.allah razı olsun..

Sayfa 50 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 40484950515260100150 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Tertip sahibi kimdir?
  Konu Sahibi _ZÜMRA_ Forum Namaz
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 14-09-2010, 00:20
 2. Mâlik bin Dinar
  Konu Sahibi _AYDIN_ Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 19-01-2010, 02:56
 3. Rabbimizin Sevdiği 10 Halimiz
  Konu Sahibi mavci Forum Allah (c.c) Hazretleri
  Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 11-06-2009, 16:26
 4. bir saat(lütfen okuyun)
  Konu Sahibi kbusra Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-02-2009, 23:26

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •