Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 38 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2836373839404888138 ... SonuncuSonuncu
371 den 380´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: DİN DÜŞMANLIĞI ATEİSTLERİN GÖZLERİNİ KÖR ETTİ

allah razı olsun ablacım güzel bi yazı Rabbim inş. hidayet verir onlara...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a. zerda ablacım ne güzel yazmışsın allah razı olsun gerçekten çok şey öğrendim böyle faydalı yazılarını yine bekliyoruz inş.

ben bişey anlatmak istiyorum
    bir gün kız kardeşim eve geldi kimden duymuş bilmiyorum bana
    "abla biz müslümanız diyoruz ve kurana göre yaşıyoruz yani içki içmiyor harama bakmıyor ve haram yemiyoruz yani hayatımızı hep kısıtlıyoruz diğer insanlar dilediği gibi yaşıyor ya gerçekten (haşaa) allah yoksa!!!! biz böyle kısıtlamalarımızla kalıcaz onlar dilediği gibi geçirecekler hayatlarını" bu soruyu duyunca şok oldum ne söyleyeceğimi bilemedim sonra düşündüm ve dedimki
    canım farzetki allah yok (haşaa) onlar içki içiyor bedenlerine zarar veriyor zina ediyor kendi pisikolojilerine zarar veriyorlark yaşayıp ilerisini düşünmüyorlar ama birde düşün ya gerçekten varsa senin kaybettiğin bişey yok ya onlar onlar ne yapacak sorgu gününde hep denilmezmi eşşeği sağlam kazığa bağla diye niye sen eşşeğini sağlam kazığa balamıyorsun. ve allah yoksa bu kainat nasıl oldu herşeyin en başına git dünya toz bulutunda oluştu peki toz bulutu nasıl oluştu yani sen şimdi yok olan bişeyi var edebilirmisin edemezsin ozaman bu evreni var eden bir ilahi güç mutlaka var değilmi ve kuran mucuzelerle dolu sen gelecekte olacak olanı bilebilirmisin bilemezsin ama kuran yüzlerce yıl önce yazılmış ve bugünkü olaylardan haber veiyor dedim. düşününce bana hak verdi
    benim kaybettiğim bişey yok ama allah varsa ki var onlar çok şey kaybetti dedi ohh çekip rahat bi nefes aldım ve şükrettim allahıma bize düşünme ve akıl yürütme gibi lütüflarda bulunduğu için
    a.e.o.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

değerli kardeşler hepinize ayrı ayrı tşk ederim ama inanınki butür insanların çalışmaları çok ileri boyutlarda o yüzden biz müslüman gençliğe çok iş düşüyor kendimizi eğitmeli böyle durumlarda boş kalmamalıyız onlara karşı allaha emanet olun

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ATEİSTLERLE TARTIŞMAYA GİREN ARKADAŞLARA

rabbim cümlemizin sonunu hayr eylesin rabbim cümlemizden razı olsun haklısın kardeşim kimliğinde müslüman yazıpta o sıfatı taşımayan kardeşlerim biz elimizden geleni yardımı yapalım biz vazifemizi yaparsak belki düzelir rabbim yardım etsin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: HIRİSTİYANLARIN OYUNU

evet çok farklı bir şey tşk ederim kardeşim paylaştığın için tepki veren kardeşimi anladım desem yalan olur siz zaten başta yazmışsınız bir illizyon olduğunu tutku filmini izleme talihsizliğinde bulundum ve günlerce aklımdan çıkmamıştı gözlerimi kapatıyordum o anda hz isaya rol olarakta olsa yapılanlar geliyordu gözümün önüne ama neyseki biz müslüman olarak hz isanın bizim katımızdaki değerini düşündüm sonsuz merhamet sahibinin ona merhametini düşündüm ve o durumu aştım rabbim şefaatlerine nail eylesin tekrar tşk ederim

Forum Üyesi
    Yer: Fatih - İstanbul
    Teşekkür ve Beğeni

RE: HIRİSTİYANLARIN OYUNU

AMİN KARDEŞİM HZ. İSA ÖLMEDİ O YER YÜZÜNE GERİ GELECEK

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: AĞLAYAN ÇİÇEK KERBELA ÇİÇEĞİ

amin karedeşim amin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

osmanlımı olmalıydı

Sen demezsen ben demezsem bu vahşete kim hangi ademoğlu dur durun diyecek neden diğer müslüman ülkelerin sesi çıkmıyor nerede arabistan kralı nerede mısır cezair fas nerede herkez kimseler yok meydan boş bir osmanlımı olmalıydı ses çıkaran neden dünya osmanlıya muhtaç neden osmanlıyı aramakta çünkü adalet vardı çünkü asillik vardı çünkü dünya yönetilirdi çünkü huzur barış vede iman vardı....

bunların hepsi tek bir noktada birleşti tekbir güç oldu oda osmanlı oldu neden mi? yönetmesini biliyordu fet etmesini biliyordu şimdi dunya osmanlının eserlerinde çığlık atıyor nerde bu osmalı nerde bu osmanlı torunları diye ama biz şimdi sesimizi çıkaramıyoruz yaha Atatürkün bırakmış olduğu ülke 1915 çanakkale zaferini kazanan ülke kurtuluşa eren ülke şimdi ses çıkaramıyor burdayı biz Türküz diyemiyorlar...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: osmanlımı olmalıydı

Acaba Osmanlının son dönemlerinde Araplar Osmanlıya neden hainlik yaptı.(Mesela Ürdün kralı Hüseyin in babası Kral Abdullah)Düşünceniz nedir bu konuda.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Namaz miracında yükselmek

Otobüsle seyahat eden birisi, namaz vakti geldiğinde şoförün yanına gider.
    - Müsait bir yerde durur musun, namaz kılacağım. der. Şoför ise:

- Duramam, sonra kaza edersin, diyerek başından savmak ister.

O halis mü’min, namazını vaktinde ve hakkıyla kılmak için otobüsü durdurur ve iner.

Vakit gece yarısıdır. Issız bir dağ başında, zifiri karanlıkta ve kimsesiz kalakalmıştır. Sonrasını bilmiyorum; ama onu yalnız bırakmayan Bir’inin olduğundan ve bütün dünyasını aydınlatıp kolaylıklar sağladığından eminim.

Kendimden biliyorum çünkü. Bir keresinde bilmediğim bir güzergâhta seyahat ediyordum. Hemen her yolculukta yaşadığım “namaz sancısı” öylesine kaplamıştı ki her yanımı, uyuyamıyordum.

Birlikte yolculuk yaptığımız bir arkadaşıma: “Namaz geçmek üzere. Ben şoföre namaz için ricada bulunacağım. Durmazsa ineceğim.” dedim. Kaşlarını çatıp, alaycı bir ifadeyle:

- Ya sen aklını mı kaçırdın, demesin mi?

Gerçekten ben aklımı mı kaçırmıştım? Namazı bu kadar düşünmekte haksız mıydım?

Babam, bir gece dayısına misafir oluyor. Sabah uyandığında dayısının oğlunun hıçkıra hıçkıra ağladığını görünce başına kötü bir şey geldiğini sanıyor. Sebebini sorduğunda aldığı cevap ilginç:

- Sabah namazına kalkamadık. Baksana, güneş doğmuş. Onun için ağlıyorum.

Evet, namaz için ağlanır, namaz için akıl kaçırılır, ona can ve canan feda edilir. Ne yazık ki bu gerçek tam anlaşılmıyor. Öyle bir çağda yaşıyoruz ki, namazı düşünmek “delilik”, kılamayınca ağlamak “gariplik” olabiliyor!

Gerçekten, “İmandan sonra en büyük ve en mühim mesele olan namaz”ın bir vakti geçirilince hiçbir şey olmamış gibi normal mi karşılamalıyız? Bir vakit namazı kaçırmak sıradan bir hadise mi? Sabaha kadar dünya kupası maçlarını izlemek mantıklı, ama sabah namazını düşünmek gereksiz mi?

Büyük velîlerden Beyazıd-ı Bestamî Hazretleri bir gün sabah namazına uyanamaz.

Sabah olduğunda o kadar üzülür, o kadar ağlar, nefsini suçlayıp yüreği yanarak öylesine bir istiğfar eder ki, bu yüzden affedilir ve sabah namazının sevabından daha fazla ecir kazanır. Bunu gören şeytan ertesi gün o zatı erkenden sabah namazına uyandırır. Çünkü, mü’minler sevap kazandıklarında şeytan kahrolur.

Acaba bu zamanda, namazı kaçırdığında ağlayan, pişman olan, tövbe ve istiğfar eden, nasıl kılabilirim diye çırpınan ne kadar mü’min var dersiniz? Namaz, başta Peygamberimiz (sas) ve onun güzide ashabının üzerinde titrediği muhteşem bir ibâdettir. Bir mü’min namazını kaçırdığında yer yerinden oynamalı, aklı başından gitmeli, tövbe ve istiğfar için Allah’a el açmalı, yalvarmalı, af dilemelidir. Çünkü, sözünü ettiğimiz; bizim, kâinatın ve her şeyin Sahibi, Sultanı, Yaratıcısı olan Allah’ın huzuruna girme; O’nun dergâhında secdeye kapanma; canımız, cananımız, biricik varlığımız, sevenimiz, sevgilimiz olan Zât-ı Zülcelâl’e ibadet etme meselesidir.

Dünyada hiçbir şey bundan daha mühim, daha lüzumlu, daha sevimli, daha vazgeçilmez olamaz. Eğer burada bir eksiğimiz varsa, hatâ bizdedir. Bir mü’min, haftada bir, ayda bir namazı kaçırmayı normal göremez, kabullenemez! Namazlarımızı kaçırıyorsak, bu gidişe ‘dur’ demek, silkinmek, titremek, ihmalimize isyan etmek, “Artık yeter” demek durumundayız.

Sayfa 38 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2836373839404888138 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)