Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 37 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2735363738394787137 ... SonuncuSonuncu
361 den 370´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

 1. #361
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 8.139
  Teşekkür ve Beğeni

  ATEİSTLERLE TARTIŞMAYA GİREN ARKADAŞLARA

  Ateistlerin veya İslam hakkında öne yargısı olan ve müslüman olduğunu söyleyen kimselerin karşısına çıkan din savunucusu veya tebliğcisi arkadaşlara tavsiyeler.

  *Lütfen dini asgari ölçülerde bilmiyor ve tanımıyorsanız onların karşısına çıkmayın.

  *Sizin yenilginiz onlar tarafından sizi yenmekten öte dini yenmek olarak algılanıyor ve öyle kullanılıyor ve kabul ediliyor.

  *İslami birikimlerini yetersizlik noktasından, yetme noktasına çıkaramayanlar, Karşı tarafça dinin yetmezliğine propaganda aracı olacaklardır. Onlardaki yetersizlik, İslam adına negatif yönde kullanılacaktır.

  *İslam’ı savunma veya temsil amacıyla yola çıkıp, onun muhaliflerine maskara olma, yetmezliklerinden dolayı İslam aleyhinde kullanılma bir müslümanın yaşarken düşeceği en acı durumdur.

  *Yeterlilik belgesi nasıl alacaksınız. Bunun en asgari seviyesi, Kuran ve Sünneti en az usul yönünden kavramak, dinin mantığını anlamak.
  *Ne demek dinin mantığını anlamak, mesela: domuz eti neden haram diye sorulan bir soruya, o hayvan kendi pisliğini yer, tıbben şöyle zararlıdır, insan tabiatını değiştirir, o dişisini kıskanmaz gibi yaklaşımlar, dinin mantığını anlama-ma-dan kaynaklanan bir usul hatasıdır.

  *Bir başka örnek, konuları izahta hikmetten başlamak. Böyle bir başlangıç yanlıştır. Hikmet görecelidir, izafidir biri için varken biri için yoktur, her zaman her durumda olmayabilir. Böyle bir şeyi dini emirleri izahta 1. Derece kullanmak dini tanımamaktır. Hikmetler bir şeyin tercihinde esas olmaktan öte, esas olan tercihe teşvik için kullanılmalıdır. Esası "illetler" belirler.

  *Hikmet kullanılmalı, evet kabul, ama illetten sonra kullanılmalı, olayın ilahi mantık içinde izahından sonra, konuyu beşer mantığına izahta kullanılmalı, Kuran’ın yaklaşımı bu. Yanlış yaklaşımlar yanlış sonuçlar verir.

  *Mantığını matematiği anlamada kullanır gibi dini anlamada kullananlar, dini anlayamazlar ve anlatamazlar.

  Şimdilik bu kadar. Belki biraz ukalalık oldu ama maskaraların çok olduğu bir yerde bu kadarcık kusura bakılmaz herhalde."

  Evet bunları yazmıştım, öfkesini nefretini, kinini, gayzını "din" diye anlatanlara.

  Bu konu beni çok üzüyor. Dine saldıranları görünce ne kadar üzülüyor ve kendimi seviyeli bir tepki gösterme ihtiyacı içinde görüyorsam, saldırılara, saldıranın kullandığı yöntemi kullanarak cevap verenleri de görünce, aynı tepkiyi verme ihtiyacını hissediyorum.

  Geçenlerde Türkiye’de bir partiyle yakın ilişkileri olduğunu gizlemeyen bir gurubun açmış olduğu bir camiye gittim (Hollanda). Vaaz eden kişi şunları yüzlerce insana söylüyordu. " Demokrasi küfür düzenidir. İnsanların koyduğu kanunlarla, Allah’ın kulları yönetilemez… Laiklik dinsizliktir vs" Bunları dinlerken onların gönül ilişkisinde oldukları partinin Türkiye’deki temsilcileri aklıma geldi. Onların 28 şubat kararlarından sonra kullandıkları üslubu düşündüm ve üzüldüm.

  Burada benim dikkat çekmek istediğim husus vaaz eden kişinin ne konuştuğu değil, burada asıl önemli olan bir usül hatası. İçinde bulunduğunu destek verdiğini gizlemediği bir organizenin içinde, bir orkestra uyumu yoktu. Farklı sesler, aynı konuda farklı yaklaşımlar, karşı tarafın onlara "samimiyetsizler", "içleri başka dışları başka deme" kapısını açıyordu. Tabi bunun sonucu olarak temsil ettiklerini söyleyip temsil edemedikleri değerler yara alıyordu.

  İnsan ailesini, köyünü veya ülkesini temsil için gittiği yerlerde, temsil ettiği değerlerin ağırlığı ona şahsi sorumluluklarının ötesinde sorumluluklar yükler.
  Dinin temsili yukarıdaki temsilciliklerden daha öte bir temsil hassasiyeti ister. Allah’ı tanımayanlara Allah’ı anlatıyorsunuz, Peygamber bilmeyenlere O böyledir,

  Kuran’dan habersizlere O hayatın her noktasını ab-ı hayatla besleyen bir damardır kaynaktır diyorsunuz. Artık bu makamda siz, siz değilsiniz, siz artık temsil ettiğiniz değerlerin hamurunda yoğrulmuş ve şekillenmiş bir temsilcisiniz. Temsil ettiğiniz değerleri tanımayanların önünde tanıtmaya götüren bir rehbersiniz.Lütfen bu ciddiyet ve hassasiyette olalım ve bir büyüğün şu sözünü hiç unutmayalım.

  “Her asırda Peygamberlerle temsil edilen bir davada amatörce davranışlara ve davrananlara yer yok"

  …Evet bir usül/tarz/yöntem belirlememiz gerekiyor. Böyle bir tarzı belirlerken Hz Muhammed’in (s) gül bahçesinde yeşermiş/yetişmiş yaşayan ve yaşamış şahsiyetlerden istifade edilebileceğini söylüyorum.

  Bir isim ver derseniz, sıfatlarla ortaya çıkardığım örnekleri bir şahsın isim vererek kişiselleştirmeyi web sayfamın(yeniufuk.net maalesef kapandı.) genel çizgisine uygun bulmuyorum. Ariflere bu kadar tarif yeter deyip geçiyorum.

 2. #362
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 06.07.06
  Yer: Fatih - İstanbul
  Mesajlar: 3.580
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: ATEİSTLERLE TARTIŞMAYA GİREN ARKADAŞLARA

  denizaltı adında birisi bundan yaklaşık 1 ay oldu sanırım bilenler bilir bir soru sormuştu sorusu "Allah kendinden büyük taş yarata bilir mi"? buna benzer soru bana yönetildi cevabı burda bakabilirler...

  sual: Allah kendinden büyük taş yarata bilirmi?

  cevap: sonsuzdan büyük sonsuz var mı? zaten Rabbimizin kuvvet ve kudreti
  sonsuzdur.sonsuz zaten sonsuzdur bir sonu yok ondan daha büyük sonsuz varmı diye
  sormak sonsuzu anlamamaktır.gibi.binler selam

  selametle

 3. #363
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 8.139
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: ATEİSTLERLE TARTIŞMAYA GİREN ARKADAŞLARA

  TŞK EDERİM KARDEŞİM SORUYU SORAN KARDEŞİMEDE EĞER ALLAH KENDİSİNDEN BÜYÜK BİR ŞEY YARATSAYDI ACİZ VE NAKIS OLURDU ACİZ VE NAKIS OLMAK ALLAH HAKKINDA MUHALDİR YANİ İMKANSIZDIR DUAİLE

 4. #364
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.08.06
  Mesajlar: 952
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: ATEİSTLERLE TARTIŞMAYA GİREN ARKADAŞLARA

  ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞLERİM BUNLARI OKUYUNCA GERÇEKTEN ÇOK YETERSİZ OLDUĞUMU HİSSETTİM ALLAH ONU DAHA İYİ TANIMAYI VE TANITMAYI NASİT ETSİN İNŞALLAH
  ALLAHA EMANET OLUN

 5. #365
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 8.139
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: ATEİSTLERLE TARTIŞMAYA GİREN ARKADAŞLARA

  rabbim hakkıyla tanımayı onu sevmeyi ve yaşamayı yaşatabilmeyi nasip etsin

 6. #366
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 10.08.06
  Mesajlar: 267
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: ATEİSTLERLE TARTIŞMAYA GİREN ARKADAŞLARA

  A.S..
  S.A..
  "DİK
  DURUN
  SAĞLAM
  DURUN
  KENDİNİZİ
  HAFİFE
  ALMAYIN
  ALDIRMAYIN"
  SAİDEL
  NURSİ..
  SAĞOL
  KARDEŞİM
  SUMRU
  HOCAMIN
  DÜNYADAN
  HABERLER
  BÖLÜMÜNDE
  EVRİMLE
  İLGİLİ
  YAZISI
  VAR
  KATILIRMISINIZ
  İNŞALLAH
  A.E.O
  S.A

 7. #367
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 08.08.06
  Mesajlar: 139
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: ATEİSTLERLE TARTIŞMAYA GİREN ARKADAŞLARA

  Ellerinize sağlık.., bizim ülkemizde ateistten ziyade dini müslüman olupta müslümanlığı sadece din hanesine yazılan bir sıfat olmaktan öteye gidememiş insanlar var. Bunlar dininde hassas insanların şahsında dini değerlendiriyorlar. Ve malesef bu "hassaslığı" işlerine gelen yönden değerlendiriyorlar. Mesela:sınıfında din derslerindeki başarısıyla sivrilen ve sahabe ismi taşıyan bir erkek bir kızla "çıkma" diye tabir edilen gezme işine başlarsa çocuk bunu direk dine havale ediyor.. Biz lisede okurken böyle çok gördük.. Üniversitede de pek farklı değil durum.. Allah sonumuzu hayretsin. ALLAH RAZI OLSUN. Allaha emanet olunuz...

 8. #368
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 8.139
  Teşekkür ve Beğeni

  DİN DÜŞMANLIĞI ATEİSTLERİN GÖZLERİNİ KÖR ETTİ

  DİNSİZLİĞİN KENDİNİ YAKAN ATEŞİ İÇİNDE ATEİSTLER TARİHİN EN KAN DÖKÜCÜ İSİMLERİNDEN BİRİ OLAN HÜLAGU'YU SİTELERİNE AD OLARAK KOYABİLMEKTEDİRLER.YETER Kİ DİN DÜŞMANLIĞI OLSUN , BAĞDAT'I, ORADAKİ ÜNLÜ KÜTÜPHANEYİ,HALKI YAKIP,YIKIP,KILIÇTAN GEÇİREN BİR VAHŞİ DE OLSAN TARİHTE ARAP MÜSLÜMANLARINI YENMİŞ İLK TÜRK OLMASI - BELKİ DE GİZLİ FAŞİSTLİKLERİNİ DE ORTAYA ÇIKARAN BU TERCİHLERİ İLE - ATEİSTLERİN HÜLAGU'YU BAŞ TACI ETMELERİ İÇİN YETERLİ KABUL EDİLEBİLMEKTEDİR...!

  E. AYDIN'IN GÖZÜ O KADAR DİN DÜŞMANLIĞI İLE KÖR OLMUŞ Kİ" YERYÜZÜNÜ SİZE DÖŞEK KILDIK..." ( YANİ SİZİN EMRİNİZE AMADE KILDIK ) AYETİNİ " BAKIN DÖŞEK DÜZ YERE KURULUR , KUR'AN 'DA YERİN DÜZ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR (!) " DİYE YORUMLAYABİLMEKTEDİR

  ATEİSTLER MÜSLÜMAN ALİMLERİN YAZDIĞI KİTAPLARDAN ALINTILAR YAPARAK İSLAM'A SALDIRMAYA ÇALIŞIRKEN , OBJEKTİF OLDUKLARINI İDDİA EDEN BU İNSANLAR , AYNI KİTAPLARDA VAR OLAN ,BAŞKA YERLERDEKİ İDDİALARINA CEVAPLARI İSE GÖRMEMEZLİKTEN GELİP , KİTAPLARINA AKTARMAMAKTADIRLAR...!

  BEYLER ATEİST YA HER SEFERİNDE ALLAH (CC) ADI GEÇİNCE " Allah'ın-varsa eğer- ve onun peygamberi olduğunu iddia eden Muhammed'in..." DİYE YAZARAK SEVİYESİZ VE EDEPSİZLİKLERİNİ İFŞA EDEBİLMEKTEDİRLER - HADİ BİR KERE YAZDIN ,...AMA AYNI SAYFADA DEFALARCA DURMADAN BU TÜR TEKRARLAMALAR , İÇLERİNDE İSLAM'A KARŞI VAR OLAN NEFRET VE HOŞGÖRÜSÜZLÜĞÜN DIŞA YANSIMASINDAN BAŞKA BİR ŞEY İFADE ETMEMEKTEDİR!

  YA ŞU CÜMLENİN MANTIKLI VE SAYGIDAN VAZGEÇTİK, SEVİYELİ BİR TARAFI VAR MI ?: " Muhammed'in okur-yazar olması ihtimali de var.. Muhammed, okur-yazar olmasa bile, kör ya da sağır da değildi ,..."

  YA HER AN YENİ YENİ İLMİ HAKİKATLERİ ORTAYA ÇIKAN KİTABI - HAŞA- HZ. MUHAMMED'İN YAZDIĞI İFTİRASINA NE DEMELİ ...?! HELE - HAŞA -PEYGAMBERİMİZİN "KÖLELERDEN " ÖĞRENDİKLERİ İLE KUR'AN'I YAZDIĞI İDDİASI NE KADAR MANTIKLI..?KUR'AN'IN YAZILMASI,NUH TUFANI- GILGAMIŞ DESTANI BENZETMELERİNİN , KUR'AN'IN TEVRAT - İNCİL'DEN ALINTI İLE YAZILDIĞI İFTİRALARININ CEVAPLARI SİTEMİZDE MEVCUTTUR!

  YA YAZARIN MERAK ETTİĞİ SORULARA BAKAR MISINIZ ?:" .. hangi tarihte,...Aralarında ne kadar yaş farkı ,...kıyafetleri nasıldı?,...meyvenin adı neydi?,...ne kadar yaşadılar? Kaç yılında öldüler? Eger siz Allah-varsa eğer- olsa idiniz:....ya... yoksa ... :SORU DİYE İLERİ SÜRDÜĞÜ TÜM SORU-İFTİRALARIN CEVABI KUR'AN'DA OLDUĞU HALDE O'NU TARAFSIZ OKUMADIĞI İÇİN KOMİK DURUMLARA DÜŞMEKTEDİR KENDİ OLUŞTURDUĞU GİRDAP İÇİNDE BOĞULAN SAYIN YAZAR.

  İSLAM'A DÜŞMANLIĞI BAKIN YAZARI NE HALLERE DÜŞÜRÜYOR , İSLAM DOMUZ ETİNİ YASAKLADI YA ! : "Kaldi ki, domuz besiciligi karli bir istir. Domuz, bir yilda 15-20 yavru dogurur bir senede. Bir domuz, kesilme zamanina bir seneden kisa surede gelir.Kesilme zamaninda 150 kilo tartar....Bugun, et fiyatlarinin yuksekligi karsisinda yeterince et alamayan kisiler, domuzun pazara girmesi ile, daha ucuza daha cok et alabilirler...

  ŞİMDİ DİKKAT ! BAKIN ŞU DOMUZUN YAPTIKLARINA " ABD ve Avrupa'nin onde gelen gelismis ulkelerinde, domuz eti bol miktarda, salam, sucuk, sosis, lop et olarak tuketilir. Ve, bu ulkelerin insanlari, daha gelismis daha yapili vucuda sahiptirler, daha uzun boyludurlar. Sporun her sahasinda daha basarili olurlar, cunku daha saglam bir vucuda sahiptirler. Beyinleri de daha iyi calisir, bilim-teknik, ekonomi alaninda daha ileridedirler. Ulkeleri daha gelismis, daha temizdir. Yollar, evler, arabalar, evlerindeki esyalar, hersey.. Daha gelismis ve daha moderndir. (Bunlar, akilli olduklarini gosteriyor). Cunku, bu insanlar, cocukluklarindan beri "yeterli hayvansal protein ve et" tuketiyorlar. Bu da et verimi yuksek domuz sayesinde oluyor...." DEMEKKİ BİZİM KALKINAMAMAMIZIN SEBEBİ İLİM,OKUMA,DÜŞÜNME ARAŞTIRMAMA EKSİKLİĞİ ...DEĞİL DOMUZ ETİ YEMEMEMİZMİŞ!?...

  ÇOK YAŞAMANIN SIRRI DA ÇÖZÜLDÜ!:SPOR,YÜKSEK YAŞAM STANDARTLARI,BİLGİ..FALAN DEĞİL : " Domuz eti yemeyen Islam ulkelerindeki insanlara gore cok daha fazla yasiyorlar. Demek ki, daha sagliklilar. Demek ki, yedikleri domuz etinin bir zarari yok.. Bilakis, faydasi bile olabiliyor..Din yasaklamis" diyerek, bilimsel gecerligi olmayan kisitlamalarin esiri olmamak lazimdir" BİLİMSEL GEÇERLİLİĞE BAKAR MISINIZ LÜTFEN?!

  BİR YAZISINI ŞÖYLE BİTİRİYOR ATEİSTİMİZ:"Degismeyen tek sey, degisimdir."

  BİZDE A. EINSTEİN'DAN ALINTILADIĞIMIZ BİR SÖZ İLE CEVAP VERELİM : " ÇAĞIMIZDA BİR ÖNYARGIYI PARÇALAMAK ,ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA ZORDUR."

  ALLAH ( C C ) TAASUPTAN KÖR ZİNDANINDAN BİZLERİ MUHAFAZA EYLESİN - AMİN !-


  GERÇEĞİ TERS YÜZ ETMENİN EN BASİT ÖRNEĞİ İZİM İDDİAMIZ HAK DİNLERİN BOZULMASI PUTPERESTLİK VE ÇOK TANRILI DİNLERE YOL AÇMIŞTIR OLURKEN YAZARIMIZIN OLAYA BAKIŞ AÇISI İSE - HER SEFERİNDE OLDUĞU GİBİ 180 DERECE TERSTİR! :" Tüm dinler bir masaldır. Günümüzdeki tek tanrılı dinler, çok tanrılı dinlerin değişimi sonucu meydana gelmişlerdir."

  YAZAR BİR YERDE "Demek ki hadislere yalan karismis" DERKEN DAHA SONRA O UYDURMA HADİSLERİ DELİL GÖSTERİP İSLAM'A SALDIRABİLMEKTEDİR : "Özellikle "Türkler" için "hadis"ler vardır. Türkler için hiç de iyi şeyler söylemeyen bu hadisler,... YİNE YAZARDAN İTİRAF - KENDİ SEVİYESİZ DİLİYLE TABİİ -"Hadis uydurmacilariyla savasiyor gorunenler, uydurma diye nitelediklerini toplamislardir da. Bugun elimizde uydurma hadislerin toplandigi kitaplar vardir.

  ŞU HADİSİN NERESİNDE IRKÇILIK VARDIR? : "Şu da kıyamet alametlerinden: Kıldan(keçe) ayakkabı giyen bir toplumla vuruşup öldüreşeceksiniz "HAZRETİ RESUL GELECEKLE İLGİLİ BİR HABER VERİYOR VE BU AYNEN OLUYOR , ARAPLAR MÜSLÜMAN OLMADAN ÖNCE TÜRKLERLE SAVAŞIYOR,BURADA IRKÇILIK YOK AKSİNE KIYAMET ALAMETİ VAR..!AMA YAZAR BURADAN HAREKETLE HZ. RESUL'U "TÜRK" DÜŞMANI İLAN EDEBİLİYOR! AKSİNE IRKÇILAR DA HZ.RESUL'UN AĞZINDAN HADİS UYDURUP "TÜRKLERİ ÖVEN" HADİSLER UYDURMAKTADIRLAR.

  ŞU MANTIĞA BAKAR MISINIZ ?;

  -"Biz her peygamberi, kendi toplumunun diliyle gönderdik. İlle de böyle yaptık ki, o toplumdan olanlara anlatabilsin." (İbrahim suresi, ayet: 4.)

  Demek ki, Kur'an'a göre, "Tanrı'nın elçisi"nin bir "toplum"u var.

  ŞİMDİ SORALIM, NE İLGİSİ VAR?YAZARA KALSA ALLAH ( C C ) HZ. RESUL'U İLK MUHATABI OLAN ARAP TOPLUMUNA ÇİNCE KONUŞURKEN Mİ GÖNDERECEKTİ...?İLK MUHATAP ÇEVRESİ OLAN KABİLESİ İDİ VE ONLAR ANLAYIP DEĞERLENDİREBİLSİN DİYE ALLAH ARAPÇA OLARAK KUR'AN'I İNDİRMİŞTİR! KUR'AN HZ. RESUL'E HİTABEN " SENİ ALEMLER - YANİ HEM TÜM İNSANLARA HEM CİNLERE - RAHMET OLARAK GÖNDERDİK" BUYURMAKTADIR...

  KUR'AN'DA " Mekke" (Ümmü'l-Kura) ve "çevresi"'NE UYARICI OLARAK HZ.RESUL'UN GÖNDERİLDİĞİNE DAİR AYETLER VARDIR; NEDEN , ÇÜNKÜ İLK MUHATAPLAR O BÖLGEDİR...DAHA SONRA İSLAM YAYILDIKÇA TEDRİCİ OLARAK , KADEME KADEME HEDEF KİTLE GENİŞLETİLİR.MEKKE'DEN ...ALEMLERE RAHMET MESAJLARI YAYILIR.AMA YAZAR BU TEDRİCİ TEBLİĞ METODUNU KAVRAYAMAMAKTA VE BAKIN NE DEMEKTEDİR :"Muhammed'in "tüm insanların peygamberi", Kur'an'ın da "tüm insanlara yönelik" olduğunun anlatıldığı ayetler de var. Kur'an'daki nice çelişkilerden biridir bu"

  YAZAR BAZEN DOĞRU ŞEYLERİDE DİLE GETİRİYOR AMA NE YAZIK Kİ SONUÇ OLARAK YANLIŞ YERLERE VARIYOR :"

  Bu sorular elbette kendiliğinden oluşmuyor.Belli ki bazı yobazlar, bazı kitaplar, bazı hocalar, bazı imamlar, bazıları bu soruları soran kişilerin kafasına bunları sokmuşlar ve insanlar kuşkuya kapılmış. . .

  BİLMİYOR , BİLMEDİĞİNİ DE BİLMİYOR;

  "... Ben de diyorum ki: Müslüman erkek, müslüman olmayan kadınla evlenebiliyor ama, müslüman kadın müslüman olmayan erkekle evlenemiyor. Bu da islamın kadın-erkek eşitliğine bakış açısını gösteren bir diger örnek!.. Insan haklarından söz eden "türban"lılar.. Ne dersiniz? "

  İSLAM BAŞKA DİNDEN GÖRÜŞTEN OLANLARIN "ZORLA " İSLAM'A SOKULMASINI YASAKLAR( "LA İKRAHE FİDDİN": DİNDE ZORLAMA YOKTUR).O NEDENLE MÜSLÜMAN BİR ERKEK MÜSLÜMAN OLMAYAN BİR KADINLA EVLENEBİLİR ÇÜNKÜ ONU MÜSLÜMAN OLMASI İÇİN ZORLAMA DİYE BİR ŞEY İSLAM'DA YOKTUR, İSLAM'A AYKIRIDIR.AMA DİĞER DİN,FİKİR AKIMLARINDA BU HOŞGÖRÜ-İNSAN HAKKI YOKTUR.KADIN KENDİNİ ZORLAYAN KOCASI KARŞISINDA ZOR DURUMDA KALABİLECEĞİ İHTİMALİNE KARŞI İSLAM - ÇÜNKÜ MÜSLÜMAN OLMAYAN KOCAYI SINIRLAYACAK ALLAH AYETİ GİBİ KESİN BİR KISITLAYICI HÜKÜM YOKTUR BAŞKA DİN VE FİKİR AKIMLARINDA - ALLAH MÜSLÜMAN KADINLARIN , MÜSLÜMAN OLMAYANLARLA EVLENMESİNE İZİN VERMEMİŞTİR.BU KADIN ERKEK EŞİTSİZLİĞİ DEĞİL , TAM AKSİNE KADINLARIN KORUNMASINA YÖNELİK BİR HÜKÜMDÜR

  KIYAS YETENEĞİNDEN YOKSUN BİR YAZAR;

  SORU( DİYANETE SORMUŞ BİR VATANDAŞ):Mahkeme kararı ile boşanmış eşler, dini açıdan da boşanmış sayılır mı?

  CEVAP( DİYANETTEN):Mahkeme kararı ile boşanmış eşler, dini açıdan da boşanmış sayılır.

  YAZAR;" Tam bir çelişki daha.. Muhammed zamanında medeni kanun ve mahkeme mi vardı?.."YA MEDENİ KANUNLAR İSLAM'IN KURALLARI İLE ÖRTÜŞMÜŞ İSE ...?AAH YAZAR AH !

  YAZARIN DÜŞÜN SAHİBİ BİRİ OLMAMASINA BİR ÖRNEK DAHA :

  " Islamiyet dinini benimseyenlerin arasinda bu denli cogunlukta "kör cahil" insan olmasi neden?

  Eger, Islamiyet insanlara fayda saglayan bir din olsa idi, kendisini benimseyenlerin bu denli cahil kalmalarini onlerdi. "

  İLK EMRİ "OKU " OLAN,DÜŞÜNMÜYOR MUSUNUZ, AKLINIZI NE DE AZ KULLANIYORSUNUZ!...TÜRÜ YÜZLERCE AYETİ BÜNYESİNDE BULUNDURAN BİR KİTABA İNANDIĞINI SÖYLEYENLER,O KİTABIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMİYORLAR, DÜŞÜNÜP,ARAŞTIRMIYORLARSA SUÇ KİMİNDİR?BİR İNSAN DOKTORDAN REÇETEYİ ALIP OKUSA AMA UYGULAMASA , ÖLSE ,SUÇ KİMİNDİR.YAZARA GÖRE DOKTORUN VE REÇETENİN !BİNLERCE YILDIR SABUN VAR AMA HALA PİS İNSANLAR VAR, SUÇ SABUN DA MI SABUNCUDA MI ALIP KULLANMAYAN,VEYA ALIP SABUNU KENARA KOYAN İNSANLARDA MI?

  İLACA SAHİP OLMAK YETMEZ İLACI İÇMEKTE LAZIMDIR!

  YAZARIN HALA EVRİM TEORİSİNİ SAVUNMASI,ÜSTADI T. DURSUN'UN BİR SÜPÜRGE VE BİR KOVA SU İLE TANRI TANIMAZ OLMA ÖYKÜSÜ,BRANŞI HUKUK BİR İNSAN İ.ARSEL'İN , BRANŞI DIŞINDA HADİS ÜZERİNE BİR ESER YAZIP KOMİK HATALARA DÜŞMESİ ,HZ. RESÜL'Ü KARALAMAK İÇİN BİLEREK YAPILAN SAPTIRMALAR ( MESELA " İSTERSEN ÖZGÜRSÜN,MALINI AL VE GİT VEYA SANA EVLENME TEKLİF EDİYORUM MÜSLÜMAN OL VE BENİMLE KAL " CÜMLESİNDEKİ İKİ TEKLİFİ TEK CÜMLEDE TOPLAYIP " BENİMLE EVLENİRSEN SERBESTSİN (...!) ŞEKLİNDE TEK CÜMLEDE TOPLAMALARI...VS , ), YAZARLARIN ATEİZM İLE AGNOSTİZM ARASINDA GİDİP GELMELERİ, YAZAR VE BU TÜR TAİFENİN ÖN YARGI,TAASUP VE BİLGİSİZLİKLERİNİN İZ DÜŞÜMLERİNİN DOĞAL SONUCU OLMAKTADIR.

  BİLMEYEN İNSAN BİLMEDİĞİNİ DE BİLMELİ EN AZINDAN TARAFSIZ OLMALIDIR

 9. #369
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.06
  Mesajlar: 185
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: DİN DÜŞMANLIĞI ATEİSTLERİN GÖZLERİNİ KÖR ETTİ

  SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM ÇOK HARİKA ANLATMIŞIN .BUNU BİZLERLE PAYLAŞTIGIN İÇİN SANA TEŞEKKÜR EDERİM.ALLAHA EMANET OL. HAYIRLI GECELER.

 10. #370
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 15.08.06
  Mesajlar: 46
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: DİN DÜŞMANLIĞI ATEİSTLERİN GÖZLERİNİ KÖR ETTİ

  Kardeşim emek verip yazdığın ve bizlerle paylaştığın için teşekkürler.Allah senden razı olsun ama bu tür insanlar!!! geçmişte olduğu gibi gelecekte de olacak bize düşense tepkimizi ciddi olarak gösterip bu şahıslara fırsat vermemeliyiz.Yoksa hesabı bizlerden sorulmazmı? s.a.

Sayfa 37 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2735363738394787137 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 15 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 15 misafir)

Benzer Konular

 1. Tertip sahibi kimdir?
  Konu Sahibi _ZÜMRA_ Forum Namaz
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 14-09-2010, 00:20
 2. Mâlik bin Dinar
  Konu Sahibi _AYDIN_ Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 19-01-2010, 02:56
 3. Rabbimizin Sevdiği 10 Halimiz
  Konu Sahibi mavci Forum Allah (c.c) Hazretleri
  Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 11-06-2009, 16:26
 4. bir saat(lütfen okuyun)
  Konu Sahibi kbusra Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-02-2009, 23:26

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •