Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 25 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 1523242526273575125 ... SonuncuSonuncu
241 den 250´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

 1. #241
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 21.07.06
  Mesajlar: 57
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Resulullah Buyuru Yor Ki:

  Bir rivayette şöyle gelmiştir:"Kadir gecesinin, kim sevabına inanıp onu kazanmak ümüidiyle ihya ederse geçmiş günahları affedilir.''

  Buharî Terâvih 1, Müslim, Müsâfirîn174 (759); Ebu Dâvud, Salât 318, (1371); Tirmizî, Savm 83, (808) ; Nesâî, Siyam 39, (4,154,155) ; Muvatta, Salât fi Ramazan 2, (1,119).

  Buharî, Ramazan kıyamı ile, Kadir gecesi kıyamı üzerine ondan merfu rivâyet kaydeder.


 2. #242
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.07.06
  Mesajlar: 8.139
  Teşekkür ve Beğeni

  KALBDENKALBE MESAJLAR(EY İNSANLAR BAŞINIZI KALDIRIN VE ŞU MUHTEŞEM YARATILIŞI TEFEKKÜR EDİN)

  İSLÂMÎ TEFEKKÜRDEN KESİTLER
  İnsanı diğer varlıklardan ayıran özelliklerin başında akıllı olması ve düşünebilmesi gelmektedir. Böylece yaratılmışların en şereflisi olma makamına çıktığı gibi tefekkür ederek kendini, çevresini, Mevlâ'sını ve değerlerini tanıdıkça yükselmekte ve başkalarına da faydalı hâle gelmektedir. İçinde bulunduğumuz fırsatçı, maddeci ve kuru menfaatçi düşünce sistemi ise insanı sadece maddî kaygılara yöneltmekte, semavat ve arza sığmayan insanı dar kalıplara ve cendereye sıkıştırıp bırakmaktadır. Halbuki duyu organlarımızın ihata edemediği kâinat, insanın yanında küçük bir sayfa, insan ise nüsha–i kübra yani küçük sayfaları içine alan büyük bir varlıktır. Dinimizde salim ve doğru tefekkür daima teşvik edilmiştir. Geçmiş yazılarımızda da kısmen konu ettiğimiz gibi bir saat tefekkür yetmiş yıllık nafile ibadetten üstün tutulmuştur. Yeter ki düşünce yolu ve mantığı doğru olsun. Felsefecilerin yaptığı gibi her şeyi inkârdan başlayarak tutulan yol İslâmî değildir ve sırat–ı müstakime çıkarmaz, ama İslâm'ın çizgileri doğrultusunda düşünmek, insanı hayra, fazilete, incelik ve rikkate götürür.
  İnsanımız dünya işlerini sadece bir uğraşı değil, fakat verdiği değer ölçüsünde dert edindiği zaman yüzü gülmüyor, her şeyi maddî menfaatle ölçmeye kalkıyor ve sıkıntıdan sıkıntıya giriyor. Gözü çevredeki birbirinden güzel ahengi, ölçülü gidişi ve aklı durduracak hesapları görmemeye başladığı için binbir endişe ve basit hesaplarla boğuşup duruyor. Strese ve bunalıma giriyor, dünya her an üzerine yıkılacak ve nefesi kesilecekmiş gibi oluyor. Bunlar tefekkürden nasibini almamış insanımızın sık sık karşılaştığı vakalardır. Kur'an âyetlerinin mealini okuyup düşündüğü ve etrafındaki nizamı incelemeye ve İslâmî düşünceye başladığı zaman ise bütün bu üzüntülerden tereyağından kıl çeker gibi çekilip kurtuluyor. Zira bu sıkıntı ve üzüntülerin büyük bir kısmı nefsin, şeytanın, heva ve heveslerin baskı ve dürtüsünden, açmazlarından teşekkül etmektedir.

  ŞU TABİATTAKİ
  MUHTEŞEM NİZAMA BAK
  Şöyle bir çevremize bakalım. Birbirinden güzel renk cümbüşü içinde baharın neşesi saçılırken, renklerin baş döndürücü güzelliğini ses ve hareket nizamı tamamlıyor. Bunların güzelliğini batının empoze ettiği felsefe metotlarından, yanlı ve dar kalıplardan almak kabil değildir. Binbir çiçek dolaşan bal arılarını ele alalım. Yarım kilo bal yapmak için 17000 arı on milyon çiçeği dolaştığı hâlde kanaatin güzelliğine bakın ki bir arı ömrü boyunca bir çay kaşığının on ikide biri kadar ancak bal yiyor. Bir de onun bu ahenkli gidişine çomak sokarcasına durmadan ona şeker şerbeti içirip sömüren ve bala çeşitli hileler katan bedbahtların ihanetine bakın ki ne kendileri rahat ne de kazançları mutluluk getiriyor. Kur'-an'da bir sûre bal arısının adını boşuna taşımıyor: Sûre–i Nahl. En gelişmiş bilgisayar saniyede 16 milyar işlem yaparken arı beyni saniyede tam on trilyon işlem yapıyor. Kovanda sadece çalışan işçi arılara yer var. Erkek arı döllemeyi yaptıktan sonra ömrü sona eriyor ve diğerleri de tek tek ortadan kaldırılıyor. Ana arının yarım milyon spermayı 7 yıl boyunca muhafaza etmesi ilim âleminin beynini çatlatıyor. Zira normal şartlara göre spermalar ancak eksi 196 derecede korunabilir.(1)

  HİÇ TOPRAKTAKİ HARİKULÂDELİĞİ
  DÜŞŞÜNDÜNÜZ MÜ?
  Kaç metre mesafede ne tür ve ne miktarda çiçek bulunduğunu, güneş ışınları ile açı yapan değişik hareketleriyle arı, kovandaki arkadaşlarına nasıl anlatabiliyor? Ya tevazu, bereket ve şefkat kaynağı olan toprak anaya ne dersiniz? Bir toprak parçasını en ince değirmenlerden geçirin onu hava sirkülâsyonu sağlayacak ve su geçirecek özellikten mahrum edemezsiniz ki bu parçaya agregat denir. Bu parçayı sağlam tutabilmek için bütün mikroorganizmalar yarışa geçiyor. Tek hücreli terliksi hayvan kuyruğunu bu yapıya sokarken diğer biri de Japon yapıştırıcısından daha kuvvetli olan bir sıvı salgılayarak onu yapıştırıyor. Bir santimetreküp toprak parçasının içine 1–1,5 milyon canlı organizma nasıl sığıyor ve durmadan çalışabiliyor? Onun için şair Ziya Paşa Terciibent ve Terkiibent adlı meşhur eserinde insanoğlunun şaşkınlığına ve perişanlığına dikkati çekerek şöyle diyor:


  Kimdir bu aczi has kılan âdeme
  Kimdir bu nev–i eşref eden cümle âleme
  Şeytan–ü nefsi kimdir eden âlet–i şürur
  Kimdir koyan zebun–i havayi cehenneme.
  Mansuru kim düşürdü enel hak diyarına
  Kim verdi hükm katli için şer–i ekreme
  Kimdir veren alile tedaviye ihtiyaç
  Kimdir koyan meziyyet–i ıslahı merheme
  Zenbur kimden eyledi tahsil–i hendese
  Bülbüllere kim eyledi talim–i zemzeme
  Kimdir bu kargâha çeken perde–i hafa
  Kimdir veren tasavvur–i teftiş âdeme


  Sekizinci kısım şiirini şu mükemmel teslimiyyetle bitiriyor Ziya Paşa.


  Subhane men tehayyere fi sunihil 'ukul
  Subhane men bikudretihi ye'cizül fuhul


  Sanatı karşısında akılları hayrete düşüren büyük sanatkârı tebcil eder,
  Şanını yüceltirim. Kudretiyle âlimleri aciz bırakan yüce Rabbi takdis eylerim.

  YAŞANANLARI DUYSAK
  HAYATIMIZ ZEHİR OLURDU
  Dünyayı yapan yüce sanatkâr öylesine mükemmel dizayn etmiş ki çevreyi kuşatan atmosfer ve okyanuslar bir bebeyi saran yumuşak kundak gibi bizi sarmalayıp tehlikelerden korumaktadır. Atmosfer biraz daha kalın olsa donacak, biraz daha ince olsaydı yanacaktık. Yine atmosfer biz hiç farkında olmadan korkunç hız ve gürültülerle ve 30 mil (yaklaşık 48000 m) süratle gelen meteorları tutup parçalıyor ve dünyamıza zarar vermeden uzaklaştırıyor. Bazen atmosfer yoğunlaşıyor bazen de açılıyor. Uçakta, gemide, otobüste ve evimizde rahatlık içinde seyrederken çevremizde kopan gümbürtü ve olayların farkında olsak ne yatabilir, ne oturabilir ne de yaşayabilirdik. Zira dünya, ekseni etrafında saatte bin mil ve güneşin etrafında ise 60000 mil hızla dönerken aynı zamanda saatte 20000 km süratle Lyr burcundaki Vega yıldızına doğru âdeta vakumlama gibi yaklaşıyor.(2)
  Bir bilim adamı buna dikkati çekerek kıyamete işaret ediyor ve bu yaklaşma sıfır olup dünya Vega yıldızına çarptığı zaman bütün kürreler tozlar gibi dağılacak ve kıyamet kopacaktır diyor. Güneşe bakın ki dakikada 66000 ton helyumun parçalanması ile 60000 ton hidrojene ortaya çıkıyor. Peki, aradaki bu 6000 ton eksikliğe göre milyonlarca senedir güneşin gittikçe küçülmesi ve ağırlığından kaybetmesi gerekmez miydi? Halbuki kudreti sonsuz olan Mevlâ'm milyonlarca senedir onu hayat kaynağı olarak çalıştırıyor ve hiçbir şeyi de eksilmiyor.
  Bizi çepeçevre saran atmosfer, su buharını okyanuslardan alıp en ücra yerlere ulaştırırken toprağı da yeniden canlandırmaktadır. Böylece rahmet ve bereket kaynağı olan yağmurlar meydana gelerek, her yıl inen toplam yağış sabit kalmaktadır. Ancak Rabbim dilediği yerden yağmuru başka yerlere kaydırmaktadır. Hele şimşek çakışı bizi korkutup dehşete düşürürken kaçımız o anda neler olup bittiğini düşünüyoruz? Şimşek olmasa bulutlardaki nitrojen parçalanıp birinci sınıf bitki gıda maddesi olan azot, oksijenle birleşerek toprağa verilemezdi. Bir hadis–i şeriflerinde Resûlü Alişan Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurur:
  "Hak Teâlâ rahmetini yüz bölüme ayırmıştır. Bunun 99'unu kendi nezdinde tutmuş ve yeryüzüne sadece birini göndermiştir. İşte bu rahmetin bir parçasını bütün yaratıklar kendi aralarında paylaşırlar. Öyle ki hayvan, tırnağı zarar görmesin diye ayağını kaldırır."

  YA HAYVANLAR ÂLEMİNDEKİ
  OLAĞAN ÜSTÜ NİZAMIN FARKINDA MISINIZ?
  Tek hücreli amip vücudundaki çıkıntıları ayak olarak kullanır ki bunlara yalancı ayak diyoruz. Böylelikle kayalara tutunabilir. Bir gıda olduğu zaman bu çıkıntılarla onu kavrar ve üzerine sıvı salgıladığı zaman onu hazmı kolay hâle getirir. Bu incelikleri kim ona öğretti? Çoğumuz memeli hayvanlardaki devamlı çiğneme olan geviş getirme neyin nesi diye üzerinde durmayız bile. Halbuki içinde selüloz bol olduğu için hazmı en zor olan gıda maddelerinden biri ot olduğu için geviş getirme olmasaydı bunların beslenmeleri günleri bulur ve imkânsızlaşırdı.
  Öte yandan kuş gagaları beslenme durumuna göre şekil almıştır. Baykuş ve Delice'nin gagası çengel gibi olmasa etleri ezemezdi. Kaz ve ördeğin gagası geniş ve kepçe gibi olmasa çamur ve suya dalamazlardı. Tavuk ve güvercinlerde kısa, martıda ise uzundur. İnsan aklını durduran güzellik, incelik ve engin nizam karşısında diz çökmeyen ve boyun eğmeyen zalim değil de nedir acaba? Onun içindir ki Cenab–ı Hak Kur'an–ı Kerim'de insanı daima aklını kullanarak doğru düşünmeye, ibret almaya ve haddini bilmeye da'vet ediyor. Ğaşiye sûresinin 17–21. âyetlerinde Cenab–ı Hak şöyle buyuruyor:
  "Onlar, devenin nasıl yaratıldığına, göğün nasıl yükseltildiğine, dağların nasıl dikildiğine, yerin nasıl yayıldığına bakıp ibret almazlar mı? Zira sen sadece bir hatırlatıcısın." O hâlde müslüman ev, mal, makam, servet ve dünyalık işlerle bütün mesaisini harcamak için gelmemiştir. Her an eli işte iken gönlünü Hakk'a verip tefekkür eden, tatlı gözyaşları ile istiğfar edip yerli yerinde kulluk yapan diri insandır o.

  BİR DE DENİZLERDEKİ
  NİZAMA BAKIN
  İnsanların sahip olmak için birbiri ile âdeta yarıştığı inci ve mercanın nasıl teşekkül ettiğini hiç düşündünüz mü? Yüzlerce metre denizin dibinde olan hayvan kendini tehlikelerden korumak için kireçli maddelerden bir kabuk içindedir. Balıkçı ağı misali olan bu süzgeç kabuk su, hava ve gıdayı geçirir, fakat küçük kum ve çakıllara asla geçit vermez. Ağın altında dört dudaklı ağız içeri kazara bir yabancı girse hemen salgılanan ifrazatla etrafı örülür. İşte bu ifrazatlı hayvan donduğu zaman inci olur. Subhanallah. Mercan ise 500 metre derinlikteki kayalıklara tutunur. Ağız boşluğuna dokunan yabancı hayvan derhal uyuşturulup dondurulur. Akılları durduracak nokta ise bu hayvanın yüzlerce metre denizin dibinde ve çevresindeki hayvanların tam aksine olarak âdeta insan gibi tohum yoluyla çoğalmasıdır. Elhamdü lillahi rabbil âlemin. En'am sûresi 95. âyette Cenab–ı Hak yine ikaz etmektedir:
  "Ölüden diriyi, diriden ölüyü çıkaran O'dur. Nasıl yüz çevirirsiniz?"
  İnsanın başına gelen bütün kötülük, zulüm ve didişme şeytan ve nefsinin eseridir. Zira mülkün yegâne sahibi olan ve insana engin nimetleri sadece birer emanet ve imtihan vesilesi olarak bahşeden Yüce Mevlâ unutularak, malın sahibi gibi davranılmaya başlandı mı, işte o zaman iş çığırından çıkıyor. Bakın gönüllerde sevgisi burcu burcu kokan Yunus Emre 7 asır evvel ne diyordu:
  Mal sahibi, mülk sahibi
  Hani bunun ilk sahibi
  Mal da yalan, mülk de yalan
  Var biraz da sen oyalan


  HELE BİR DE İNSANA BAK BAKALIM
  NELER GÖRECEKSİN?
  Teneffüs ettiğimiz havanın terkibi çok ince ölçülerle tespit edilmiştir. %21 oksijen ve %78 ise azot ihtiva eder. Geriye kalan kısmın içinde on binde üç nispetinde karbondioksit ve diğer elementler yer almaktadır. Yeşil ağacın yaprağı insanın hizmeti için oksijen çıkarırken o zehirlenmeye engel olarak karbonu, kökleri vasıtası ile suyun nitrojeni ile birleştirip depo ederek saklar. Bu elementlerden hayat için lüzumlu şeker, selüloz, çeşitli kimyevî maddeler, meyva ve birbirinden güzel çiçekler meydana gelecektir.(3)
  Ama gaflet içindeki insan, ağacın en kıymetli kısmı olan selülozundan yapılan çok değerli kâğıdı bazen çok değersiz ve hatta zararlı neşriyat için kullanabilmektedir. İnsanın gözündeki retinanın iki santimetre karelik kısmında tam 130 milyon hücre bulunmaktadır. İnsan beyni kendi kendisini tamir ediyor. Beynini en fazla kullanan ancak %30'unu kullanabiliyor. Evet, sayılamayacak nimetler, güzellikler var kâinatta ve vücudumuzda. Yeter ki biz her an şükür ve hamd edelim. Haddimizi, kulluğumuzu bilip Rabbimize iltica edelim.


  Merhum Mehmet Akif Ersoy çalışmanın öneminden bahsederken kâinatın engin nizamına da göz atmaktan kendini alamaz:  Bekayı hak tanıyan sa'yi bir vazife bilir
  Çalış çalış ki sa'y olursa hakkedilir.


  Kamer çalışmadadır, gökle yer çalışmadadır
  Güneş çalışmada, seyyareler çalışmadadır.


  Didinmeden geri durmaz nücum–ü gîsû–dâr;
  Bütün alın teridir durmayıp yağan envar!


  Yabancı sanmayınız seyredip de ecramı…
  Bir eski ailedir, gökyüzünde ârâmı.


  Şu var ki merkezi tâ âsümanda bile olsa
  Gelip gelip bizi besler kemal–i minnetle.


  Fakat bu aile hiç benzemez bizimkilere;
  Bozuşmamış onun efradı belki bir kerre.


  Lisan–ı hâl–i tabiat, lisandır onlara
  Bir ihtisas teatisidir dönen arada.


  Bir ihtisas ki pek incedir… fakat keskin…
  Ne hasbihali semavî! Nasıl belâğ–ı mübin


  Görün şu aile efradının sevişmesini;
  Küçük, büyüklerinin ruhu, kurretül ayni;


  HAYVANLARDAKİ
  ÜSTÜN ÖZELLİKLER
  Kuşlar her yıl göç ederken en az bin mil mesafe kat etmelerine rağmen ilkbaharda şaşırmadan nasıl yuvalarına döner acaba? Nice küçük böcekte mikroskobik göz varken insanda ise meskene dönüş duygusu oldukça zayıftır. Karanlık ne kadar koyu olursa olsun, atın gözü yolun neşrettiği kırmızı ötesi ışınlardan faydalanarak rahatlıkla yoluna devam eder. Baykuş yüz metre uzaktan gece karanlığında sessiz otlar üzerinde yürüyen fareyi fark eder.(4)
  İnsanda koklama duygusu zayıf iken köpek, geçmekte olan hayvanı hiç bakmadan kokusundan tanır. Hayvanlar bizim duyduğumuz titreşim sayıları çok yüksek sesleri de duyabilirler. O hâlde kendimizi kasıp, döner koltuğa yapışmaya ve başkalarından üstün görmeye bir hakkımız var mı? Ana yılan balığı yaşlandığı zaman Karadeniz'den yola çıkıp on binlerce mil katederek Hava-i Adaları yakınındaki Bermuda Üçgeni denilen binlerce metre derinlikteki yere gelerek yumurtasını emin bildiği yere koyduktan sonra ölür. Çıkan yavrular aynı yolu izleyerek anasının yaşadığı kıyılara nasıl gelebiliyor acaba? 7 km mesafedeki arkadaşına camın iç tarafından sinyal gönderen kelebek biraz sonra onu camın diğer yüzünde bulabilmektedir. Istakozun pençelerinden biri kopsa diğer hücreler çalışarak hemen kaybolan organı yapmaya başlar ve bitince de hücre çalışması durur. Küçük tırtıl ve ağaç bitlerine çoğumuz tuhaf bakarız. Onların karıncaların sağmal inekleri olduğunu biliyor muydunuz?
  Sözlerimizi Ali İmran suresinin 190 ve 191. ayetlerinin mealleri ile bitirmek istiyoruz:
  "Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ve gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde, aklıselim sahipleri için açık ibretler vardır. Onlar, ayakta dururken, otururken, yanları üzerine yatarken (her vakit) Allah'ı zikrederler, göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler (ve şöyle derler) Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru."
  Âmin.  Notlar:
  (1) Hayatın İçinden, Tercüman Gazetesi,30.04.2005
  (2) Fi Zilâli'l–Kur'an c.9, s.102
  (3) Fi Zilâli'l–Kur'an, c.15, s. 105
  (4) A.Cressy Morison, İnsan Yalnız Başına Değildir.

 3. #243
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 06.07.06
  Yer: Fatih - İstanbul
  Mesajlar: 3.580
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Ahiret Hava Yolları (ahy)

  amin ecmain

 4. #244
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 06.07.06
  Yer: Fatih - İstanbul
  Mesajlar: 3.580
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: BU RESMİ YAPAN ÖLMÜŞ!!!!

  kardeşlerim evet bilgisayar ortamında yapılmış fakat fikiri vede resmi montaj yoluyla amerikan resmamı yapmış

 5. #245
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 06.07.06
  Yer: Fatih - İstanbul
  Mesajlar: 3.580
  Teşekkür ve Beğeni

  Coca Cola'nın Yeni İcadı!!!!

  SELAMÜNALEYKÜM İZLE VEDE GÖR BİZLER SES ÇIKARMADIKÇA DAHA ÇOK ŞEY OLUCAK BUNU BİLMENİZİ İSTERİM SELAMETLE

 6. #246
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 06.07.06
  Yer: Fatih - İstanbul
  Mesajlar: 3.580
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Coca Cola'nın Yeni İcadı!!!!

  ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLER İNŞALLAH

 7. #247
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 19.04.06
  Mesajlar: 2.670
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Coca Cola'nın Yeni İcadı!!!!

  selamun aleyküm kardeim.bu resimleri daha önce de görmüştüm..rabbim bildiği gibi yapsın..inan ki şuan çok kötü oldum bunları tekrar görünce..ama bütün kalbimle inanıyorum ki yaptıkları karşılıksız kalmayacak..bedelini bu hayatta olmasa da ebedi hayatta cehennem ateşinde yanarak ödeyecekler..ah diyecekler vah diyecekkler ama iş işten geçmiş olacak..yanlarında kalır sanmasınlar..nasıl ki peygamber efendimizin(sav) karikatörünü çizen insan dışı mahlukat olan o şahıs alevler içinde yanarak öldü ise bunlarda elbet cezalarını göreceklerdir rabbimnin izniylee..selam ve dua ile..erabbim düşmanlarımıa izin vermesin inşAllah..(amin)

 8. #248
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 15.06.06
  Mesajlar: 289
  Teşekkür ve Beğeni

  BİR MÜSLÜMAN Kİ...

  "...Bir şahsiyet düslerim:Sorunun bır parcası degil,cözümün bir parcası olan.Kendini yad yabancı ellerde aramayıp kendını kendınde arayan ve kendini kendinde bulan .Hamken yanan, pişen ve olan .Olmanın sırrına erdıgı ıcın hamların elınden tutup, onlarında olması ıcın onların yerine yanmaktasn cekınmeyen .Düsünce, duygu ve aksıyon dengesını varlıgında gerceklestırerek , "muvahhıd sahsıyet" olma kıvamına eren .Yalnızca kafa gozuyle degıl yurek gozuylede bakıp , onunla goren.Kendını yalnız sozle degıl yüzle, gözle , ozle ıfade edebılecek liyakate eren , vuracagı ve duracagı yeri iyi bılen ,ALLHA karsı esas durusunu ayagının altındaki topraklar kayarken dahi bozmıyan bir şahsiyet.
  Bir şahsiyet duslerım endi kafasıyla dusunup , kendi yuregiyle duyan.Kesrette vahdet bulan .Ne dostları karsısında kapris yapan , ne dusmanları karsısında asagılık kompleksıne kapılan.Ayaklarının bırını hakıkat merkezınde sabıt tutarak , dıger ayagıyla tum dunyayı , hatta TUM EVRENİ DOLASAN ve yıtık hıkmetlerı, hakikatleri ,cevheri arayıp kendıne ceken bir mıknatıs gibi arayıp kendine ceken , "bizden adam olmaz" bedbınlıgını alıp "cıkarsa bızden adam cıkar" bencıllıgıne vuran , bu ıkı sakat ucu da bır fıskeyle atık düsünceler cukuruna yuvarlayıp , adil ve mutedil olmayı bir hayat düsturu bilen bir sahsiyet.
  Ve bir bayram düslerim;hesap gününün sonunda " Ey (sadece allah ve cennetle) tatmine ulasan insan; gir kullarımın arasına( cünkü cennetin yolu kulların arasından geciyor) ve gir cennetime!" mustusunun verildigi bir bayram.
  İşte o bayramınprovasıdır bu bayramlar. Omutlak bayramlardan bır efıltı tasıdıgı anlamlıdır bu bayramlar.Onun icindir ki "bayram " anlamına gelen "ıyd" sozcuguyle ahıret anlamına gelen "mead" sozcugu aynı koke aıttır...
  OMRUNUZ RAMAZAN , AKIBETİNİZ BAYRAM OLSUN!


  SAMİ HOCAOGLU( YENİ SAFAK)

 9. #249
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.08.06
  Mesajlar: 1
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Coca Cola'nın Yeni İcadı!!!!

  :@:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@
  BUNLARI BUYUKLERIMIZ(DEVLET ADAMLARIMIZ) GORMUYORMU BUNLARI GORUPTE YASAKLASA
  ALLAHIM ISLAH ETSIN ALLAHIM CEZALARINIVERSIN HER SEYDE BU YAPTIKLARI KARSILARINA CIKSIN NEYSE K.I.B ALLAHA EMENET OLUN

 10. #250
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 18.07.06
  Mesajlar: 231
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Coca Cola'nın Yeni İcadı!!!!

  ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM...
  BEN YENİ ÖĞRENDİM VE ARTIK COCA COLA ALMIYORUM..AİLEME DE ALDIRMIYORUM..
  BÜTÜN BUNLARI BİLE BİLE HALA COCA COLA İÇENLERDEN İĞRENİYORUM..DİNİNE KÜFRETTİRENLER YARIN ELİNDEN ALINMASINA DA SES ÇIKARTMAZ.:@
  ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN...

Sayfa 25 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 1523242526273575125 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Tertip sahibi kimdir?
  Konu Sahibi _ZÜMRA_ Forum Namaz
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 14-09-2010, 00:20
 2. Mâlik bin Dinar
  Konu Sahibi _AYDIN_ Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 19-01-2010, 02:56
 3. Rabbimizin Sevdiği 10 Halimiz
  Konu Sahibi mavci Forum Allah (c.c) Hazretleri
  Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 11-06-2009, 16:26
 4. bir saat(lütfen okuyun)
  Konu Sahibi kbusra Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-02-2009, 23:26

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •