Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 20 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 1018192021223070120 ... SonuncuSonuncu
191 den 200´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

 1. #191
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 12.07.06
  Mesajlar: 272
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Hz. İsa'yı Görmek İsteyenler Tıklasın

  çok ilginç ya.. bende gördüm gerçekten Allahım nelere kadirsin ya rabbim...allah senden razı olsun muhammed kutsal kardeşim.. arkadaşlar muhakkaka deneyin sizde göreceksiniz....Allaha emanet ol kardeşim...

 2. #192
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 06.07.06
  Yer: Fatih - İstanbul
  Mesajlar: 3.580
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Hz. İsa'yı Görmek İsteyenler Tıklasın

  Amin ecmain kardeşim

 3. #193
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 21.07.06
  Mesajlar: 57
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Hz. İsa'yı Görmek İsteyenler Tıklasın

  ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM VALLA GERÇEKTEN GÖRDÜM VE ŞOK OLDUM TEKRAR ALLAH SENDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM BUNU NASIL KEŞFETTİN KARDEŞİM HALA ŞOKTAYIM GÖRDÜM ONU...

 4. #194
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 02.07.06
  Mesajlar: 71
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Hz. İsa'yı Görmek İsteyenler Tıklasın

  kardeşim çok sağol Allah razı olsun ben bunu önce de görmüştüm ama Hz. İsa olduğunu bilmiyodum...çookk güzel bir şey...

 5. #195
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 22.07.06
  Mesajlar: 98
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Hz. İsa'yı Görmek İsteyenler Tıklasın

  BIRAK BU İŞLERİ MUHAMMET KARDEŞ.HZ.İSANIN HIRİSTİYANLARA GÖRE PUTLAŞTIRILMIŞ RESMİ BU.İLÜZYONDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL.SENCE HZ.İSA BU SURETTE Mİ.KİM BİLİYOR.İNSANLAR DA SAF SAF ALLAH RAZI OLSUN DİYOR SANA.BIRAKIN ALLAH AŞKINA İNSANLARIN MANEVİ DUYGULARIYLA OYNAMAYI.HOŞ BİR BEYİN OYUNU OKADAR.BEN HAAŞA İNANCIM SONSUZ.YANLIŞ ANLAMAYIN AMA BU KADAR DA MUCİZEYMİŞ GİBİ BAZI ŞEYLERİ EMPOZE ETMEYİN.BİRAZ GERÇEKÇİ OLUN.RİCA EDERİM.HOŞ BİR OYUN OLARAK GÖNDERDİYSENİZ NE ALA.AMA ALLAHIN BİR MUCİSESİ GİBİ DÜŞÜNÜYORSANIZ YANILIYORSUNUZ.BU SADECE BENİM FİKRİM.LÜTFEN ELEŞTİRİMİ BİR KARDEŞ TAVSİYESİ GİBİ DÜŞÜNÜN VE BANA DARILMAYIN OLUR MU.SELAMETLE.ALLAHA EMANET OLUN KARDEŞLERİM.

 6. #196
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 22.07.06
  Mesajlar: 98
  Teşekkür ve Beğeni

  HIZLI YAŞANTI

  HIZLI YAŞA GENÇ ÖL DERLER YA.BU KONU HAKKINDA YAZMAK İSTEDİM.
  ÖZELLİKLE GENÇLER HIZLI YAŞIYORLAR.GENÇLİĞİMDE BEKARLIĞIMDA YAŞAYIM EVLENİNCE ZATEN YAŞAYAMAM DİYE DALDAN DALA KONUYORLAR.O KİŞİ SENİN BU KİŞİ BENİM GÖNÜLLERİNİ GEZDİRİYORLAR.ARADIĞI KİŞNİN O OLMADIĞINI BİLE BİLE GEZİP TOZUYORLAR.ÖZELLİKLE ERKEKLER BU TOPLUMDA ELİMİN KİRİ DİYE KÖTÜ BİR TABİRLE YAPACAKLARINI YAPIYORLAR.TOPLUM NE DE OLSA ONLARI KAYIRIYOR YA.ANNE BABALAR DA BENİM OĞLUM ÇOK ÇAPKIN DİYE GURURLANARAK KONUŞUYOR.AYNI ŞEYİ KIZ ÇOCUKLARI İÇİN BİR UTANÇ GÖRÜP:"YÜZ KARASI,REZİL DİYE AŞAĞILIYORLAR KIZLARINI.ERKEK ÇOCUKLARI İÇİYOR,SARHOŞ OLUYOR VE GECE GEÇ VAKİTTE EVE GELİYOR,ALEM YAPIYOR,ERKEK ADAMDIR YAPAR DENİLİYOR.BU GENÇLERE ÜZÜLÜYORUM.KIZ OLSUN ERKEK OLSUN ÇOK FECİ BİR MANZARA.BU İNSANLAR HERKESLE HERŞEYİ YAŞADIKLARI İÇİN EVLİLİKLERİNİN DE TADI TUZU OLMUYOR.DEDİKLERİ GİBİ ZATEN DOYMUŞ OLUYORLAR BAZI ŞEYLERE.EVDE OTURAN KADIN BELLİ BİR ZAMANDAN SONRA SIKMAYA BAŞLIYOR ONU.YENİLİK ARIYOR.BAŞKA YÜZLER BAŞKA ORTAMLARLA TANIŞMAK,TABİRİ CAİZSE GECELERE AKMAK İSTİYOR.GENELDE BİR AKŞAMDAN BİRŞEY OLMAZ DİYE BAŞLAYIP DEVAMI GELECEK OLAN BİR SERÜVENE SÜRÜKLÜYOR KENDİNİ.
  SONRA EVLİLİKLER ÇATIRDAMAYA BAŞLIYOR VE MAAZALLAH BOŞANMALAR HIZLANIYOR.ASLOLAN İSLAMİYET DİNİNDE BU YOK İŞTE.ZATEN HER ŞEY İSLAMA UYGUN YAPILSA BÖYLE BOZUK BİR TOPLUM DA OLMAZDIK.GÜNAHSA HERKESE GÜNAH.KADINI ERKEĞİ YOK BUNUN.
  BEN DE BİR ERKEK ÇOCUK ANNESİ OLARAK(DAHA HENÜZ 6 AYLIK AMA)ÇOK ENDİŞELİYİM.ONU EN GÜZEL ŞEKİLDE YETİŞTİRMEK İSTİYORUM.KİMSEYİ DE KINAMIYORUM.ALLAH BANA VE TÜM ANNELER YARDIMCI OLSUN.ÇOCUKLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRELİM.ÇALIŞAN ANNE OLDUĞUM İÇİN DE OĞLUMLA BOŞ VAKİT YERİNE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMENİN ÖNEMİNİ BİLİYORUM.VE ALLAH İZİN VERDİĞİ MÜDDETÇE OĞLUMU NE KADAR ÇALIŞIRSAM ÇALIŞAYIM HİÇ BOŞ BIRAKMIYACAĞIM.EVDE OTURUP TA ÇOCUĞUNA BİR ŞEY VEREMEYEN ANNELERİ DE BİLİYORUM BEN.
  UZUN LAFIN KISASI ÇOCUKLAR=ÇİÇEKLER.ONLARIN İLERİKİ YAŞANTILARININ DÜZENİ ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE ALDIĞI TERBİYEDEN GEÇER.
  SELAM VE DUA İLE.

 7. #197
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 21.07.06
  Mesajlar: 480
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: HIZLI YAŞANTI

  çok doğru izlenimeriniz var ablacım allah sizin ve tüm müslüman alemin çocuklarını ailelerine ,vatanlarına ve de toplumlarına hayırlı birer evlat olarak yetişmeyi nasip etsin

 8. #198
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 10.08.06
  Mesajlar: 97
  Teşekkür ve Beğeni

  DERDİ OLAN NEYLESİN?

  Derdi Olan Neylesin?!
  Tahir TANER
  Sabah iş yerine gelirken dinlediğim radyoda bir hikâye anlatılıyordu. Aslının olup olmadığını kesin bilemediğimiz fakat düşündürdükleri itibariyle, dinleyen hemen herkesin alâkasını çekebilecek hikâye şöyleydi: “Celâdet ve adaletin timsâli Yavuz Sultan Selim (rahmetullahi aleyh), Mısır Seferi’nden sonra fethettiği beldede adâlet ve otoriteyi tesis için, bir süre kalmak ister. Bunun için hazırlıklar yapılır ve padişahın otağ-ı hümâyunu kurulur. Sultanın çadırını temizlemekle vazifeli kadınlardan biri, akşamları çadıra dönen Yavuz’u o gün ilk defa yakından görür ve o andan sonra onun sevgisiyle yanmaya başlar. Zamanla bu sevgi, bir sevdâ olur Mısırlı kadının yüreğinde. O, düştüğü derdin çaresizliğini bilir; fakat bununla birlikte çâre aramaktan geri durmaz.

  Bir cuma günü Koca Yavuz çadırdan çıktıktan sonra bir tanıdığına yazdırdığı kâğıdı, sultanın yastığının yanına iliştiriverir. Kâğıtta; ‘Derdi olan neylesin?’ yazmaktadır. Sultan, gece istirahatına çekildiğinde yastığının yanında bulduğu kâğıtta yazılı bu ümitsiz cümleye, bir karşılık yazıp yastığının altına bırakır. Kadıncağız sabah, ‘Acaba sultan cevap yazdı mı?’ heyecanıyla -belki de biraz ümitle- yastığın altına bakar ve kâğıdının arkasına bir şeyler yazılmış olduğunu görür. Sırdaşına okuttuğu bu notta, ‘Derdi olan söylesin!’ yazmaktadır. Kadıncağız en azından derdini anlatabileceği düşüncesiyle biraz da olsa sevinir, ümitlenir bu cümleyle. Fakat padişahın celâdeti onu korkutmaktadır. ‘Şîrlerin pençe-i kahrında lerzân olduğu’ Koca Yavuz’a böyle bir şey söylemek kolay mıdır?!.. Bu defa kadın, ‘Korkuyorsa neylesin?’ yazılı bir kâğıt bırakır sultanın yastığının altına ve ertesi günü sabırsızlıkla bekler. Ertesi sabah yine yastığın altına heyecanla bakar; sultanın kaleminden çıkan, ‘Hiç korkmasın, söylesin!’ yazısını görünce kadının ümidi biraz daha artmıştır. Hiç olmazsa kendini yakıp kavuran derdini söyleyecek, kabul görmese de, derdinden bir nebze olsun kurtulacaktır. Kadıncağız bütün cesaretini toplayıp akşam sultanın gelme vaktinde çadırın girişinde bekler. Birazdan Koca Yavuz, bütün haşmetiyle görünür; hâlinden, duruşundan kadının kendisine bir şeyler söylemek istediğini fark eder: ‘Söyle!’ der kadına. Edeble el-pençe duran kadın titremeye başlar ve dizlerinin bağı çözülür. Padişah gür sesiyle ikinci defa ‘Söyle!’ deyince, kadın, heyecanından sadece; ‘Efendim!’ der ve gerisini getiremez; Koca Sultan’ın celâdetinden duyduğu heyecanla yere yığılır ve ruhunu oracıkta Rabb’ine teslim eder. Herkesi bir telâş ve heyecan sarsa da, gözler Koca Yavuz’dadır. Meseleyi günlerdir hisseden Yavuz’un bu tablo karşısında yüreği yanar, gözleri dolar ve şöyle der: ‘Hakîkî âşık odur ki, sevdiği uğruna kalbi dursun!”  Radyodan dinlediğim bu hikâyedeki ‘hakîkî âşık’ sözü beni başka bir mecrâya yöneltmişti. Kıssalarda fasıl değil, asıldır önemli olan. Ve bu hikâye de hikâye olsun diye değil, aslı anlatmak için okunmuştu. Beni yoktan var eden ve nimetleriyle perverde eden Kâinatın Sultanı’na karşı ne kadar lâkayd bir ömür sürmekteydim. Beni insan olma, idrâk ve iman etme şerefine erdiren, her varlıkta merhameti güneş gibi ayân olan Vedûd, Rahmân ve Kerîm olan Zât’a karşı içimde (hikâyedeki kadının mecâzî aşkındaki derinlik kadar bile) ciddi bir muhabbet ve saygı hâsıl olmamıştı doğrusu. ‘İlâhî aşk’ benim gibiler için zaten çok uzak bir mevzuydu; fakat âlemi rahmetiyle kuşatan mûhit bir Kudret’in varlığını hissedip O’na inandığım hâlde, yine de ömrümün gafletle geçmesiydi bana ızdırap veren.

  “Yok mudur kuzum sende meçhule karşı bir saygı,
  Dipsiz göklerden ürperiş, ötelerden bir kaygı!”
  Necip Fazıl

  diyen şairin anlattığı bu milyarlarca ışık yılı ötesi mesafelerde, milyarlarca yıldız kümesini evirip çeviren ve kullarına şah damarından da yakın olan Mevlâ’ya, O’nun sonsuz merhametine karşı ne kadar lâkayd bir hayatın içindeydim. Yıllar önce çalıştığım okulun müdürü Fazlı Bey’in bir vesileyle okuduğu ibretlik mısralar geldi aklıma. Bir ârif zât, biraz hava almak için dolaşırken, yolda ihtiyar bir zâta rast gelir. Selâm verdikten sonra merhametle baktığı yaşlı adama irticalen şu dörtlüğü okur:
  “Merhaba baba, dayı!
  Bıyığı kabadayı
  Bunca yıl yaş yaşadın
  Ne doldurdun kab’a dayı?”

  Kab’a ne doldurmuştum? Ömür sermayesi tükenmeye doğru yol alırken, hâlâ “Yazda yiyim, kışta giyim derdine sarf olunup buldu ömür intihâ.” çizgisinin dışına çıkamamıştım. İnsan olmak gerçekten ne zormuş! Bir an hüzünlü gurbette yaşayan merhamet insanının: “Sizi harekete geçirmeyen imanın, sizi sırattan geçirmesine imkân yoktur...” cümlesi yankılandı beynimde. Bizi Sultanlar Sultanı’na ulaştıracak, gecelerimizi aydınlatacak namaz için, gafletten uyanmak için, kab’a bir şeyler doldurmak için; aşk, şevk ve dert lâzımdı.

  “Aşk ağlatır, dert söyletir.” demiş atalarımız. Aşk ve dert yoksa neye ağlayacak, neyi söyleyeceğiz?!.. Dertlerimiz; daha iyi hayat şartları, benliğin susmayan feryatları ve maîşet olunca, kasrına Rahmân’ın nüzul eylediği secde gecelerine, gözyaşı gecelerine de uzak kalıyorduk.


  “Tam otuz yıl saatim işlemiş ben durmuşum
  Gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum.”
  Necip Fâzıl

  mısralarının müşahhaslaştırdığı bir hayatın temsilcisi olmaktan çok üzülüyorum. Zaman göz açıp-kapama çabukluğunda hızla geçerken, ben ‘insan’ olmanın gerektirdiği birçok şeyi yerine getirmeden yalan dünyada oyalanıp durmaktayım. Dilimde, Niyazi-i Mısrî’nin “Bir ticaret yapamadım, nakd-i ömür oldu hebâ.” ve Sultan Üçüncü Murad’ın “Uyan ey gözlerim gafletten uyan.” mısraları olduğu hâlde, neden sözüyle özü bir olanlardan değilim?!..

  Bu düşünceler içinde iş yerine ulaştığımda yine Yavuz Sultan Selim (ra) geldi aklıma. Bu hikâyeyle ona olan muhabbet ve hürmetim biraz daha artmıştı. Yavuz’un kıssası, hayatın gâyesini hatırlatıyordu bana sürekli. Elim masada duran ‘Çile’ye gayr-i ihtiyari uzandı; rastgele açtım, sayfa yirmi dörtteki mısraları okudum:

  “Her şey, her şey şu tek müjdede
  Yoktur ölüm, Allah diyene!
  Canım kurban, başı secdede,
  İki büklüm, Allah (cc) diyene!”
  Necip Fâzıl

 9. #199
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 21.07.06
  Mesajlar: 480
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: Resulullah Buyuru Yor Ki:

  "SİZDEN BİRİNİZ, KEDNDİSİ İÇİN ARZU ETTİĞİ ŞEYİ DİN KARDEŞİ İÇİN ARZU ETMEDİKÇE,GERÇEK MÜ'MİN OLAMAZ"
  buhari:iman 7;müslim:iman71

 10. #200
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 28.07.06
  Mesajlar: 36
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: DERDİ OLAN NEYLESİN?

  Allah razı olsun kardeşim gerçekten çooooook güzel bir paylaşım.Allah a emanet olun saygılar....

Sayfa 20 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 1018192021223070120 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Tertip sahibi kimdir?
  Konu Sahibi _ZÜMRA_ Forum Namaz
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 14-09-2010, 00:20
 2. Mâlik bin Dinar
  Konu Sahibi _AYDIN_ Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 19-01-2010, 02:56
 3. Rabbimizin Sevdiği 10 Halimiz
  Konu Sahibi mavci Forum Allah (c.c) Hazretleri
  Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 11-06-2009, 16:26
 4. bir saat(lütfen okuyun)
  Konu Sahibi kbusra Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-02-2009, 23:26

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •