Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 181 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 81131171179180181182183191 ... SonuncuSonuncu
1.801 den 1.810´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: TEK BİR GÜLÜMSEME

Forum Üyesi
    Yer: bursa
    Teşekkür ve Beğeni

SEVGİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ...

Eğer insanların ve meleklerin dilleriyle konuşsam, ama sevgim olmasa, ses çıkaran bir bakır ya da çınlayan bir zilden farkım olmaz.

Eğer peygamberlikte bulunabilsem, bütün sırları bilsem ve her türlü bilgiye sahip olsam, eğer dağları yerinden oynatacak kadar büyük bir imanım olsa, ama sevgim olmasa, bir hiçim.

Eğer bütün malımı sadaka olarak dağıtsam ve bedenimi yakılmak üzere teslim etsem, ama sevgim olmasa, bunun bana hiçbir yararı yoktur.

Sevgi sabırlıdır, sevgi şefkatlidir. Sevgi kıskanmaz, övünmez, böbürlenmez.

Sevgi kaba davranmaz, kendi çıkarını aramaz, kolayca öfkelenmez, kötülüğün hesabını tutmaz.

Sevgi haksızlığa sevinmez, ama gerçek olanla sevinir.

Sevgi her şeye katlanır, her şeye inanır, her şeyi ümit eder, her şeye dayanır.

Sevgi asla son bulmaz. Ama peygamberlikler ortadan kalkacak, diller sona erecek, bilgi ortadan kalkacaktır.

Çünkü bilgimiz sınırlıdır, peygamberliğimiz de sınırlıdır.

Ama mükemmel olan gelince, sınırlı olan ortadan kalkacaktır.

Çocukken, çocuk gibi konuşur, çocuk gibi anlar, çocuk gibi düşünürdüm. Yetişkin bir adam olunca çocukça davranışları bıraktım.

Şimdi her şeyi aynada silik bir görüntü gibi görüyoruz, ama o zaman yüz yüze görüşeceğiz. Şimdi bilgim sınırlıdır, ama o zaman, bilindiğim gibi tam bileceğim.

İşte böylece, kalıcı olan üç şey vardır: iman, ümit ve sevgi. Bunlardan en üstün olanı da sevgidir.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: SEVGİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ...

emeginize saglık.çok güzel bir bir yazı.yüreginize saglık.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: SEVGİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ...

s.a
    allah razı olsun kardeşim.beğendiğinize sevindim..selametle..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ASK VE SEVGI

acaba bir yusuf gibi sevlebilirmi günümüzün yusufları , sevebilirmi züleyhaları. ben hep bunu düşünürüm... rabbim hayırlısı neyse onu eylesin GÖRELİM MEVLA NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

babama mektup..

Gece insafsızlığını koruyor yine.Sesimi duyurmuyorum sana baba. Üşüyorum, ağlıyorum…Sensizlik yaramadı bana be bitanem. Yokluğun çok yoruyor sızlayan yüreğimi. Hayır baba pes etmiyorum. Ama yediremiyorum niye gittin? Karanlık her yer, ışıklarınıda götürdün hasret dolu yüreğinle.. Bilmiyorum baba. İstanbul korkutuyor beni, bakıyorum da her yerde sen varsın.Her trende, her durakta, her vapurda…Umutlarım seninle beraber terk etti beni. Artık hayallerim yok baba.Onlar seninle..Çok isterdim beni beyaz gelinliğimle görmeni. Elimden tutmanı gururla sevdalıma vermeni. Kısmet baba.Biliyorum için rahat, huzurlusun baba çünkü bana çok güveniyordun.Bayram geldi baba. Ellerini öpemiycem belki ama yüreğin terk etmeyecek ocağımızı biliyorum baba. Daha 30 gün oldu ellerin ellerimi terk edeli.Denizler ağlıyor, her gün soruyor bana trenler; Nerde o efsane adam?
    Diyemiyorum baba, söyleyemiyorum öldüğünü,bizi terk ettiğini….
    Sonbahar bitiyor baba. Bilirsin sevmem karanlığı.Ama ya yüreğim asıl sonbahar orda..
    Gece fısıldadı yüreğime ansızın ‘’ gül artık ‘’ diye.. gülemiyorum baba sensiz.Yağmur yağıyor, korkuyorum baba.. Şimşek çakıyor ışıklar yüreğime çarpıyor ağlayamıyorum yine korkuyorum baba.Odana gitmek istemiyorum gecenin bir vaktinde senin yokluğunu bir kez daha öğrenmek beni çıldırtıyor baba.Sanki yeryüzüne değil, yüreğime yağıyordu korkusuz damlalar.İçimi acıtıyordu her damla.Gitmek istedim, yok olmak, dönmemek İstanbul ‘a,ama yine korktum baba. Çünkü, her gittiğim yere kendimi de götürüyordum.Sessizlik ne zormuş gecenin karanlığında, umutsuzluğun bağrında….
    Yine kar yağacak baba, Hep 8:45 de çalardı kapı. Tanırdım ayak seslerinden her halini. Üşürdün, acıkırdın.. Özledim be baba. Şimdi acıkmıyor musun? Üşümüyor musun? Ben üşüyorum baba, hem de çok.Kolların yok üşüdüğümde ısıtan.Seni çok öpüyorum. Ben hep sana layık olacağım sana söz veriyorum. Şimdi gitmek zorundayım.

SENİ ÇOK ÖZLEDİMMM.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: babama mektup..

SELAMÜN ALLEYKÜM KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK ALLAHA EMANET OL

Forum Üyesi
    Yer: KOCAELİ
    Teşekkür ve Beğeni

Forum Yöneticisi
    Yer: .
    Teşekkür ve Beğeni

ALLAH RAZI OLSUN GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

aleykümselam.amin cümlemizden razı olur allah inşallah selametle..

Sayfa 181 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 81131171179180181182183191 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 46 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 46 misafir)