Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 165 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 65115155163164165166167175215 ... SonuncuSonuncu
1.641 den 1.650´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: İKİ ŞEY....

sağolasın bence çok dogru

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: İKİ ŞEY....

ÇOK DOĞRU İKİ SÖZ. PAYLAŞIMIN İÇİN RABBİM RAZI OLSUN.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: Ruhum Buna Dayanmaz;(

siyah_beyaz yazdı:
    Çok güzelmiş ya ...
    Emeğine sağlık ... Rabbim razı olsun
    ALLAH RAZI OLSUN GÜZEL KARDEŞİM BEĞENDİĞİNİZE SEVİNDİM..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ALLAH RAZI OLSUN,ÇOK GÜZELDİ,BEDENLERİMİZİN TEK ÖNEMİ İBADET EDERKEN KULLANABİLMEKTİR ASLINDA VE HAYIRLARI YAPARKEN AYAKLAR ELLER DİLLER LAZIM.YOKSA ETTEN İBARET.BU ARADA HOŞGELDİN,ÖZLETTİN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Avukat yazdı:
    ALLAH RAZI OLSUN,ÇOK GÜZELDİ,BEDENLERİMİZİN TEK ÖNEMİ İBADET EDERKEN KULLANABİLMEKTİR ASLINDA VE HAYIRLARI YAPARKEN AYAKLAR ELLER DİLLER LAZIM.YOKSA ETTEN İBARET.BU ARADA HOŞGELDİN,ÖZLETTİN
    ALLAH RAZI OLSUN ABLACIM DOĞRU SÖYLÜYORSUN ETTEN İBARET OLURDUK ÖYLE OLSAYDI...
    HOŞBULDUK ABLACIM BEN HEP GEÇ KALIYORUM ZATEN.BİZİM TOSUNCUĞUN YANINDAN AYRILAMADIM PATRONDAN YANİ BABAMDAN İZİN ALDI GELMEYECEKTİM AMA SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİM BAĞIMLILIK YAPIYO BU AİLE....BENDE SİZİ ÇOK ÖZLEDİM YANİ...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

EMEĞİNE SAĞLIK HEMŞERİM A.E.O

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ((BİR YUDUM UMUT))

Tayfun_Dokgoz yazdı:
    PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN ELLERİNE SAĞLIK.
    cümelmizden kardeşim.sağolasın..selam ve dua ile..hayırlı cumalar

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ((BİR YUDUM UMUT))

nuresma yazdı:
    Allah razı olsun canım kardeşim. umut etmeyi unutturmayalım yüreklerimize zira Allah her şeye gücü yetendir..
    ecmain kardeşim.çok sağolasın.çok güzel dedin kardeşim..yüreğine sağlık..selametle..hayırlı cumalar

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

avdan yazdı:
    EMEĞİNE SAĞLIK HEMŞERİM A.E.O
    sizdemi ankaralısınız çok sevindim.sağolasın hemşerim.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Bir Veda Mektubu

Öğretmenim! Size 16 Ağustos'un yakıcı sıcağına yenik düşmüş Yalova'daki evimden yazıyorum. Saat gece yarısını henüz geçti. İçimde tuhaf bir his var. Sanki, size şimdi yazmasam, bir daha hiç yazamayacakmışım gibi geliyor. Hayatla hesaplaşmak için bu son fırsatımmış gibi hissediyorum.
    Hatırlar mısınız, yurttan kaçtığımız akşam, bizi bilardo salonunda yakalamış ve yurda döndüğümüzde bana, "Fatih, bilir misin ki, dünyanın en mutlu cimrisi, edindiği gerçek dostlarını muhafaza edebilendir? Biz gerçekten dostsak, arkadaşlığımızı bilardoya değişemezsin." demiştiniz.

Sonra, uyuyor numarası yaptığım o gece, "Allah'ım, öğrencilerimi çok seviyorum! Bana, onların yüreklerine tesir edecek sözleri söyleyebilme gücü ver! Bilmiyorlar, bilseler böyle davranırlar mıydı?" diye dua edişinizi, battaniyemin altında akıttığım gözyaşlarımla dinlemiştim.
    Ah öğretmenim! "Bu adamın bizimle ilgilenmesinden çıkarı ne?" diye, için için bir öfke duydum, ilk zamanlar. O zamana kadar ya bir karşılık beklenen "eğer" türü sevgiyle veya bir şeylere sahip olmanın sonucu olan "çünkü" türü sevgiyle karşılaşmıştım: "Eğer iyi bir çocuk olursan, ailen seni sever.", "Seni seviyorum, çünkü o kadar zengin ve ünlüsün ki..." Hep düşündüm; karşılıksız veya mevcut bir duruma bağlı olmayan gerçek sevgi yok mu, diye. Tâ ki, sizin bizimle paylaştığınız, "her şeye rağmen sevmek" duygusuyla karşılaşıncaya kadar...

Düşünsenize öğretmenim; sigara içmeme, size defalarca yalan söylememe ve birçok kötü alışkanlığıma rağmen sevdiniz beni. Ne güzel bir insanı; kusurlarına, cahilliğine, kötü huylarına rağmen sevebilmek! En çok ihtiyacımız olan sevgi de bu değil midir? Kalbinizin derinliklerinde dünyada kimsenin size aldırmadığını ve sizi gerçekten sevmediği düşünseydiniz, edindiğiniz mal veya şöhretin, başarı veya unvanların sizin için bir anlamı kalır mıydı? Dünya, başınızın üstüne çöküvermez miydi? Günün birinde gerçek ve doyurucu bir sevgiye ulaşabileceğiniz umudu olmasa, hayatınızın geri kalanını nasıl yaşayabilirdiniz?

Ne olur öğretmenim, hep böyle kalın! İnanın, üniversiteyi kazanamasam veya son dakikalarımı yaşıyor olsam da; bunu bize tattırmanızın verdiği mutluluk, her şeye bedeldi. Bundan sonra öğrenciniz olma mutluluğunu yaşayabilecek öğrencilerinize de, şu dileklerimi aktarabilir misiniz?

"Arkadaşlarım, kardeşlerim, ağabeylerim!.. Sizce bu yılınızı iyi geçirdiniz mi? Sağlıklı olduğunuz için hiç sevindiniz mi? Bu yıl kaç defa gün ışığıyla uyandınız? Kaç kişiye, sırf içinizden geldiği için bir hediye aldınız? En son ne zaman mektup yazdınız veya eski bir arkadaşınızı aradınız? Bunlar, aslında önemsiz gibi görünen küçük ayrıntılar değil mi? İyi bir hayatın, bunlar gibi birçok küçük şeye bağlı olduğunu hiç düşündünüz mü? Öyleyse, bundan sonra bir düşünün. Yayılın çimenlerin üstüne. Acele edin. Er veya geç, çimenler yayılacak üzerinize!"

Canım öğretmenim!

Bilseniz, şu an o kadar rahatım ki! Saat 03:00'e geliyor. Artık uyuyabilirim, hem de bir daha uyanmamacasına... Hoşça kalın! Sizin "her şeye rağmen" sevginize lâyık olamayan ama, sizi her zaman sevecek olan yaramaz öğrenciniz.

Bu mektup 17 Ağustos 1999 depreminde vefat eden Mesut Fatih Çelik'in, depremden kısa bir süre önce öğretmenine yazdığı mektubudur. Fatih, üniversite imtihanında Bilkent Üniversitesi, İşletme (burslu) bölümünü kazandığını öğrenemedi. Mektubu Fatih'in annesi, enkazın altından bulup Fatih'in öğretmenine getirmiştir.

Veysel ERGİN
    Sızıntı

Sayfa 165 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 65115155163164165166167175215 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)