Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 152 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 52102142150151152153154162202 ... SonuncuSonuncu
1.511 den 1.520´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE ERKEK OLMANIN ZORLUKLARI

Rabbim tüm insanlığa güzellikler nasip etsin. Burada da kastım hem erkeklere hemde bayanlara. Çünkü bunlar birbirlerine ne çektirirlerse çektirsinler bir elmanın iki yarısı gibidirler ve birbirlerinden ayrı olamazlar.
    Selam ve dua ile.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: eskışehir

evet genel olarak forumdaki tüm arkadasların goruslerıne katılıyorum; ama bu olaya farklı bı noktadan yaklasmak gerekırse benım uzerınde duracagım konu kendı kulturumuzde yada daha evrensel olarak bız erkeklerın yasadıgımız toplumda bıcok seye kadınlardan daha kolaylıkla ulasmamız, evet bız erkekler kadınlara gore gundelık yasamda daha avantajlıyız ve yasadıgımız toplum cıdden erkek egemen bır yapıya sahıp bazen ben kendı sahsıma soyle dusunuyorumkı kadınların bu tarz gıyınmelerını bu tarz hal ve hareketlerını katılmıyorum ama erkek egemen toplumun bır sonucu olarak kadınlar sadece kendılerını dısılıklerıyle ıspatlayacaklarını zannedıyorlar... bır cogumuz gundelık yasamın bır cok anında, işyerlerınde yada daha spekulatıf ortamlarda boyle kadınlara rastlamısızdır..konuyu uzatmadan soyleyebılırımkı ''belkı'' bu erkek egemen toplum yapısıının bır sonucu olabılır...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

daha demınde soyledıgım gıbı aslında benım anlatmak ıstedıgım erkek kadın ayrımından daha genel olarak bı ınsanlık sorunu kadınların bu tarz soylemlerının altında yatan sey yada bu tarz davranıslarının sebebı uzerıne parmak basmak ıstıyorum; buradakı arkadaslar ınsallah benı yanlıs anlamazsınız hepınıızın fıkırlerıne katılıyorum ınsallah anlatmak ıstedıklerımı anlatabılmısımdırr...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

konak yazdı:
    Yorumlarınızı okudum ve sanırım hepiniz beni yanlış anladınız. Şunu ifade etmek istersem aceba çok mu fazla ileri gitmiş olurum. Bayanlar beğenilmek isterler, dikkatlerin onlar üzerinde olmalarını isterler. Ama inancımızda bu anlamda kendinize bakınız ama sadece eşleriniz için bakımlı olunuz demiyor muydu? O zaman neden bu şatafat. Ha bunda erkeklerin suçu yok mu elbette var. ama inanın bazen erkekler de tıkanıyor. Örtü kadına biçilmiş kefen değil kadına biçilmiş değerdir. İnsanların öncelikle bunun bilincinde olması gerekir. Kadınlar çalışmasın demiyorum evet kadınlar çalışsın ama uygun ortamlarda çalışsınlar. Manevi yapılarına zarar vermeyecek işyerlerinde çalışsınlar.
    İlk yazdığım yorumumda şunu ifade etmiştim. Kadınlardan dolayı değil insanların birbirlerini daha iyi anlamaları gerekir. Bu nedenle eş seçimi de çok önemlidir.
    Konak kardeşim açıklamanız için çok tşk dünkü yorumunuz biraz sitemkari idi ama açıklayınca düzeldi sizin böyle düşünebileceğinize ihtimal vermiyordum yinede tşk allah razı olsun dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a
    YA ARKADAŞLAR NEYİ TARTIŞIYORUZ .BU DEVİRDR KADIN ERKEK OLMAK DEĞİL İNSAN OLMAK ZOR.İNSANLIĞINI KORUMAK ZOR.İNSAN MERTEBE MERTEBEDİR.BAZAN MELEKTE ÜSTÜN BAZAN HAYVANDAN AŞAĞI OLUR.BU İKİSİNE BİRER ÖRNEK VERECEK OLURSAK PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) VE EBU CEHİL VERİLEBİLİR.
    ERKEĞİ ERKEK YAPAN KADINIDIR.ÖYLE KADIN VARDIRKİ ERKEĞİNİ ERKEKLİĞİNDEN UTANDIRIR.ÖYLE ERKEK VARDIRKİ KADININI CÜMLE ALEME MASKARA EDER.
    BUNLAR KÖTÜ ÖRNEKLER .DİĞER TARAFTAN İNSAN GİBİ İNSAN LARDA VARDIR.EŞİNİ YÜCELTİR.RABBİM ONLARA KEVSERİN EŞSİZ LEZZETİNİ TATMAYI NASİP ETSİN.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

mk5834 yazdı:
    s.a
    YA ARKADAŞLAR NEYİ TARTIŞIYORUZ .BU DEVİRDR KADIN ERKEK OLMAK DEĞİL İNSAN OLMAK ZOR.İNSANLIĞINI KORUMAK ZOR.İNSAN MERTEBE MERTEBEDİR.BAZAN MELEKTE ÜSTÜN BAZAN HAYVANDAN AŞAĞI OLUR.BU İKİSİNE BİRER ÖRNEK VERECEK OLURSAK PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) VE EBU CEHİL VERİLEBİLİR.
    ERKEĞİ ERKEK YAPAN KADINIDIR.ÖYLE KADIN VARDIRKİ ERKEĞİNİ ERKEKLİĞİNDEN UTANDIRIR.ÖYLE ERKEK VARDIRKİ KADININI CÜMLE ALEME MASKARA EDER.
    BUNLAR KÖTÜ ÖRNEKLER .DİĞER TARAFTAN İNSAN GİBİ İNSAN LARDA VARDIR.EŞİNİ YÜCELTİR.RABBİM ONLARA KEVSERİN EŞSİZ LEZZETİNİ TATMAYI NASİP ETSİN.
    A S değerli kardeşim çok tşk ediyorum yorumlarınız ve konuya katkılarınızdan dolayı Rabbim sevabınızı yazsın inş dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Anlaşılmış olmak güzel. Rabbim kul hakkından dolayı bizleri hesaba çekmesin. Burada önemli olan kadın veya erkek hakkı değil veya bu bireylerin karşılaştığı zorluklar değil burada işin özü aslında kul hakkına riayet etmekten geçer.
    Selam ve dua ile.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ülkemizde erkek olmak

rahman ve rahim olan allahın adıyla.Kimseyi suçlamak için söylemiyorum fakat genelde bazı bacıların feministliği tutmuş rüzgardan çok etkilenmişler anlaşılan sizin eşiniz geleneksel bir erkek tipine uyuyor diye tüm erkekleri genellemeniz yanlış buna dilimizde yargısız infaz denir.ben dinimizin emrettiği şekilde dinimi yaşamya ve eşimede öyle davranıyorum.çünkü benim kahvehane alışkanlığım yok sonra mesala sobayı ben yakarım zor işleri de kendim yaparım çamaşır bulaşık desen makine ile bu sorun çözülüyor.Evde eşime bir yemek pişirmek kalıyır onaduda yapsın.Eşime şiddetde uygulamayorum.hatta sigara alışkanlığım yok şunu diyebilirsiniz çevremdeki dindar öğretmenlerde en az benim kadar veya daha fazla eşine yardım ediyor.hak hukuk bilen kim olursa olsun kimseye haksızlıketmez.günümüzde erkek olmak kolay değil aksine çok zor.anlayana.allaha emanet olunuz.selam ve dua ile.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ANNE OLMAKK

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: SEVGİ...

Sayfa 152 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 52102142150151152153154162202 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 51 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 51 misafir)