Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 147 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 4797137145146147148149157197 ... SonuncuSonuncu
1.461 den 1.470´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE ERKEK OLMANIN ZORLUKLARI

konak yazdı:
    Ülkemizde erkek olmanın sıkıntıları bana göre saymakla bitmez. Daha önceki forumlarda da dile getirilmişti. Rabbim her erkeğe imanı bütün bir eş her bayana da imanı bütün bir bey nasip etsin. Gerisi boş ve hikaye diyeceğim. Bence erkekler dışarıda bayanların tahriklerine o kadar fazla da kapılmasınlar. Eğer gönül istiyor ise o ayrı yoksa gönülde Allah (CC) korkusu var ise inanın insan kendine hakim olabiliyor.
    İşim gereği bir seminerde seminer hocasıydım. Neredeyse kursiyerlerin %80 i bayandı. Kurs bitti bir bayan çıkmadı. Salonda ikimiz kaldık belki niyeti anormal değildi ama yalnız kalınca bende korkmuştum ama o yönde bir niyet içerisinde olmadığımdan rahattım. Diğer gün yine aynı şeyin tekrar edeceğini hissettim ve tanıdığım başka bir bayandan beni beklemesini rica ettim. Böylelikle herhangi bir sıkıntı da yaşamamış oldum. Hanım kardeşlerimizin biraz giyim kuşamlarına dikkat etmeleri gerekir. Ama yine de niyetler önemlidir. Bunu neden sizlerle paylaştığıma gelince bakış açılarının bu nazarda olacağı kanısıyla paylaştım. Ancak ben yine de her şeyin niyetle başlayıp, niyetle sonuçlanacağını savunuyorum.
    Rabbim bizleri ıslah etsin.
    Selam ve dua ile.

RABBİM, GÖZLERİMİ HARAMA BAKMAKTAN, KALBİMİ HARAM İLE BARIŞIK OLMAKTAN ALIKOY.

Evet hocam saygi duyarak tüm yazdiklariniza,noktasi virgülü ile,katilmakla bir iläve ile kapatmak isterim..
    Bakiniz bu kadar burda yazi yazan her arkadasimiza aldiklari nic ve alt yazilarimiza bir bakiniz, bu yazilar niyet olmasa,secilip yazilabilir"mi, insanin niyeti nefsi her ki$iye göre degi$ir..
    ALLAH(CC) Hepimizi ayni yaratmasina ragmen niyetlerimizi serbes kilmi$..
    Eger erkeklerin zorlugu varsa"ki var,bunu hep bayanlarimizin zorluk getirdigi"de konunun ayri bir kismidir..?
    Konu cok cok güzel ve cok geni$ bir yelpaze"de konu$mak gerek bu konuyu acan arkada$ima gercekten cok te$ekkür ederim..
    Bir erkegin zorluklari elbette vardir vede var olacaktir buda $ahislara ve niyete göre degi$ecektir..
    Burda toplum cok önemli ve en önemliside aile terbiyesidir....
    Zaten degilmidir toplumlar aileler"den meydana gelir...
    Yok pantolonu dar etegi bol afedersiniz bacagi göbegi acik,bunlari kadinlara yüklemek yanli$ olur martaval $eylerdir..
    Toplumda her kesimin ya$adigi bir ülkemiz var,burda inancli insanlara dahada zor olacak ya$am var,hic köyde ya$ayan ile istanbulda ya$ayan bir"mi olur???
    Kisaca insanin niyetleri ile nefsini frenliyebilmesidir....
    Herkeze saygilar sunarim.
    S.A.....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Boncuklu yazdı:
    konak yazdı:
    Ülkemizde erkek olmanın sıkıntıları bana göre saymakla bitmez. Daha önceki forumlarda da dile getirilmişti. Rabbim her erkeğe imanı bütün bir eş her bayana da imanı bütün bir bey nasip etsin. Gerisi boş ve hikaye diyeceğim. Bence erkekler dışarıda bayanların tahriklerine o kadar fazla da kapılmasınlar. Eğer gönül istiyor ise o ayrı yoksa gönülde Allah (CC) korkusu var ise inanın insan kendine hakim olabiliyor.
    İşim gereği bir seminerde seminer hocasıydım. Neredeyse kursiyerlerin %80 i bayandı. Kurs bitti bir bayan çıkmadı. Salonda ikimiz kaldık belki niyeti anormal değildi ama yalnız kalınca bende korkmuştum ama o yönde bir niyet içerisinde olmadığımdan rahattım. Diğer gün yine aynı şeyin tekrar edeceğini hissettim ve tanıdığım başka bir bayandan beni beklemesini rica ettim. Böylelikle herhangi bir sıkıntı da yaşamamış oldum. Hanım kardeşlerimizin biraz giyim kuşamlarına dikkat etmeleri gerekir. Ama yine de niyetler önemlidir. Bunu neden sizlerle paylaştığıma gelince bakış açılarının bu nazarda olacağı kanısıyla paylaştım. Ancak ben yine de her şeyin niyetle başlayıp, niyetle sonuçlanacağını savunuyorum.
    Rabbim bizleri ıslah etsin.
    Selam ve dua ile.

RABBİM, GÖZLERİMİ HARAMA BAKMAKTAN, KALBİMİ HARAM İLE BARIŞIK OLMAKTAN ALIKOY.

Evet hocam saygi duyarak tüm yazdiklariniza,noktasi virgülü ile,katilmakla bir iläve ile kapatmak isterim..
    Bakiniz bu kadar burda yazi yazan her arkadasimiza aldiklari nic ve alt yazilarimiza bir bakiniz, bu yazilar niyet olmasa,secilip yazilabilir"mi, insanin niyeti nefsi her ki$iye göre degi$ir..
    ALLAH(CC) Hepimizi ayni yaratmasina ragmen niyetlerimizi serbes kilmi$..
    Eger erkeklerin zorlugu varsa"ki var,bunu hep bayanlarimizin zorluk getirdigi"de konunun ayri bir kismidir..?
    Konu cok cok güzel ve cok geni$ bir yelpaze"de konu$mak gerek bu konuyu acan arkada$ima gercekten cok te$ekkür ederim..
    Bir erkegin zorluklari elbette vardir vede var olacaktir buda $ahislara ve niyete göre degi$ecektir..
    Burda toplum cok önemli ve en önemliside aile terbiyesidir....
    Zaten degilmidir toplumlar aileler"den meydana gelir...
    Yok pantolonu dar etegi bol afedersiniz bacagi göbegi acik,bunlari kadinlara yüklemek yanli$ olur martaval $eylerdir..
    Toplumda her kesimin ya$adigi bir ülkemiz var,burda inancli insanlara dahada zor olacak ya$am var,hic köyde ya$ayan ile istanbulda ya$ayan bir"mi olur???
    Kisaca insanin niyetleri ile nefsini frenliyebilmesidir....
    Herkeze saygilar sunarim.
    S.A.....
    Değerli kardeşim yorumunuz için çok tşk ederim.Elbette tüm sorumluluğu kadına yüklemek büyük haksızlıkdır eğer bir yanlış varsa bu ortakdır.Günümüz ortamında bir bayanın bukadar göz önünde olmasının hiçmi erkeklerimizin suçu yok,kadını orta malı gibi görüp en basit bir kahve reklamında çıplak bir bayan konuluyorsa bu sadece kadını kullanmak ve onun üzerinden para kazanmak ve rant elde etmektir.Bunda hepimiz suçluyuz kadını en güzel görevi olan annelikten alıp farklı gayelere ittiler artık meslek önde geliyor anne olmak istemeyen hanımlar bu sebeble eşlerinden ayrılıyor daha kariyerimde ilerlemedim diye suç hepimizde Ama din görevlilerine bu anlamda çok iş düşüyor insanlara hoşgörüyle yaklaşmalı dini imanı güzellikle anlatmalıki insanımız bilgilensin dua edelim inş

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

S.A BEN İSTANBULDAN ÇOK İYİ Bİ KONU ARKADAŞ SOKAK İŞE GELİYORUM SOKAKTA SAĞIMA BAKSAM GÜNAH SOLUMA BAKSAM GÜNAH KAFAYI YİYOM NEREYE BAKICAMI ŞAŞIRIYOM BİYERİ GİDİYOM ALIŞVERİŞ MERKEZİNİE YADA NOTER V.S ABİ Bİ PARFÜM SÜRÜYOLAR AKLINIZ DURURYAA İNAN NEFESİMİ TUTUYOM KOKUYU ALMİYİMDE GÜNAH İŞLEMİYİM DİYEEE BAŞKA YERE GİDENE KADAR NEFES NEFESE KALIYORUMM NE GÜZEL OLURDU BÜTÜN KADINLARIMIZ KAPANSA BİZ ERKEKLERİ ANLASALAR AMA NERDE HER BAYANA DEĞİL SÖZÜM ŞU Bİ GERÇEKKİ KÜFÜR ALTIN DEVRİNİ YAŞIYO ALTINN. BENİ TEK DERDİM BU

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

333333 yazdı:

Uzman Üye

Durumu: Çevrimdışı
    Katılım Tarihi: 11.07.06 Mesaj Tarihi 22-11-2006 12:03

DEĞERLİ KARDEŞLER YAZILAN YORUMLARI DEĞERLENDİRDİĞİMİZ ZAMAN ANLAŞILIYORKİ ERKEKLERİN TEK DERDİ KADINLAR KADINLARINDA ERKEKLER BU SEBEBLE KADIN VE ERKEK KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİ MADEM BU DÜNYAYI BERABER PAYLAŞILIYORUZ AYNI HAVAYI SOLUYORUZ BİRBİRİMİZE SAYGIYI SEVGİYİ ÖĞRENMELİYİZ DİNİ ÇERÇEVELER İÇERİSİNDE HUKUKUMUZU SÜRDÜRMELİYİZ YUKARIDA DEDİĞİM GİBİ MAHREMİMİZ DIŞINDAKİLER ABİMİZ KARDEŞİMİZ BACIMIZ OLURSA BU GÖZLE GÖRÜR VE MÜNASEBETLERİMİZİ BUNA GÖRE AYARLARSAK NE GAYRİ MEŞRU YAKLAŞMALAR OLACAKTIR NE YUVALAR YIKILACAKTIR NEDE GENÇLERİMİZİ TANIMADIĞI BİLMEDİĞİ BİR İNSANA KENDİNİ KAPTIRACAKTIR HERKES KADERİNDE KISMETİNDE NE VAR İSE ONU YAŞAYIP VE RIZA GÖSTERECEKTİR
    ZERDA KARDEŞİM BÜTÜN DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞIYORUM...
    rabbim razı olsun kardeşim dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

vedat11 yazdı:
    S.A BEN İSTANBULDAN ÇOK İYİ Bİ KONU ARKADAŞ SOKAK İŞE GELİYORUM SOKAKTA SAĞIMA BAKSAM GÜNAH SOLUMA BAKSAM GÜNAH KAFAYI YİYOM NEREYE BAKICAMI ŞAŞIRIYOM BİYERİ GİDİYOM ALIŞVERİŞ MERKEZİNİE YADA NOTER V.S ABİ Bİ PARFÜM SÜRÜYOLAR AKLINIZ DURURYAA İNAN NEFESİMİ TUTUYOM KOKUYU ALMİYİMDE GÜNAH İŞLEMİYİM DİYEEE BAŞKA YERE GİDENE KADAR NEFES NEFESE KALIYORUMM NE GÜZEL OLURDU BÜTÜN KADINLARIMIZ KAPANSA BİZ ERKEKLERİ ANLASALAR AMA NERDE HER BAYANA DEĞİL SÖZÜM ŞU Bİ GERÇEKKİ KÜFÜR ALTIN DEVRİNİ YAŞIYO ALTINN. BENİ TEK DERDİM BU
    İNSAN KENDİNDEN UTANIYORYA

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

vedat11 yazdı:
    A S KARDEŞİM İNANIN KARDEŞİM YAZDIKLARINIZI OKUYUNCA BİR BAYAN OLARAK KENDİMDEN UTANDIM HAYA ETTİM RABBİM SİZLERE YARDIM ETSİN GÖZLERİNİZİ HARAMDAN SAKINMAK CİHAT SEVABI ALIYORSUNUZ KARDEŞİM RABBİM SEVABINIZI YAZSIN İNŞ DUA EDİN DÜZELECEK İNŞ HANIMLARIMIZIN BİLİNÇLENMESİ GEREKİYOR RABBİM AKIL FİKİR VERSİN DUA İLE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

FATMA_ERGUN yazdı:
    vedat11 yazdı:
    sorma fatma kardeşim bende kendimden utandım haya ettim ne olur hanım kardeşler dışarıdaki hal ve hareketlerimize kıyafetlerimize daha dikkat edelim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

zerda yazdı:
    FATMA_ERGUN yazdı:
    vedat11 yazdı:
    sorma fatma kardeşim bende kendimden utandım haya ettim ne olur hanım kardeşler dışarıdaki hal ve hareketlerimize kıyafetlerimize daha dikkat edelim

ABLAYA BİZ LER NEDEN BU KADAR ELEŞTİRİLERE RAGMEN KENDİMİZİ DÜZELTMİYORUZ.NEDEN ERKEKLER BUNLAI SÖYLİYECEKLERİNE TAM TERSİNİ SÖYLEMESİNLERKİ.İNSAN KENDİNİ SERGİLEMEKTEN NEDEN ZEVK ALIYOR.RABBİM EVİN İÇERİSİNDE İZİN VERMİŞ SONUÇTA.RABBİM AKIL FİKİR VERSİN BİZ BAYANLARA.BU KADAR ERKEK BAYANLARIN AKLI YARIMDIR DİYORSA İNAN ABLA BOŞUNA DEMİYORLAR.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

FATMA_ERGUN yazdı:
    zerda yazdı:
    FATMA_ERGUN yazdı:
    vedat11 yazdı:

ABLAYA BİZ LER NEDEN BU KADAR ELEŞTİRİLERE RAGMEN KENDİMİZİ DÜZELTMİYORUZ.NEDEN ERKEKLER BUNLAI SÖYLİYECEKLERİNE TAM TERSİNİ SÖYLEMESİNLERKİ.İNSAN KENDİNİ SERGİLEMEKTEN NEDEN ZEVK ALIYOR.RABBİM EVİN İÇERİSİNDE İZİN VERMİŞ SONUÇTA.RABBİM AKIL FİKİR VERSİN BİZ BAYANLARA.BU KADAR ERKEK BAYANLARIN AKLI YARIMDIR DİYORSA İNAN ABLA BOŞUNA DEMİYORLAR.
    DEĞERLİ KARDEŞİM KADININ YARATIŞINDA HEP BEĞENİLME ARZUSU VARDIR KİMİ KADIN BUNU BASTIRIR KİMİ BASTIRAMAZ HEP GÖZLERİN KENDİ ÜZERİNDE OLMASINI İSTERKÜÇÜK BİR İLTİFAT DAHİ OLSA DUYMAK HOŞUNA GİDER ÇİRKİN KADIN YOKTUR MİSALİ HERKES KENDİNE GÖRE GÜZELDİR GÜZELDE OLMALIDIR AMA EVİNDE MAHREMİNE KARŞI BU DENLİ DIŞARIDAKİ ERKEKLERİ ETKİLEYECEK KADAR OLMAMALI ÖYLE BİR DURUMA GELMİŞİZKİ BAZI BAYANLAR İÇİN KARŞISINDAKİ ERKEK EVLİMİDİR BEKARMIDIR ÖNEMLİ DEĞİL BUNU DÜŞÜNMÜYOR BİLE RABBİM AKIL FİKİR İHSAN EYLESİN ÇOK ÜZGÜNÜM HELEKİ O KARDEŞİMİZİN YAZDIKLARINDAN SONRA BİZ HANIMLAR BUNUN HESABINI ALLAHA VEREMEYİZ KENDİMİZİ TOPARLAMALIYIZ

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

TÜRKÇE "TURKCHE" LEŞİYOR

WHİSHNE=VİŞNE
    TAXSİM=TAKSİM
    BALCON=BALKON
    MATROCK=MATRAK
    PASHA=PAŞA
    EFENDY=EFENDİ
    DOROCK=DURAK

SİZCEDE ARTIK BU DURUMA DUR DEMENİN VAKTİ GELMEDİMİ KARDEŞLERİM NEREDEYSE DİLİMİZİ BİLE KAYBETMEK ÜZEREYİZ

Sayfa 147 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 4797137145146147148149157197 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 47 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 47 misafir)