Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 141 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 4191131139140141142143151191 ... SonuncuSonuncu
1.401 den 1.410´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: kadın

Allah kadınları erkeklere emanet olrak vermiştir onlara biz erkekler olarak iyi sahip çıkmamız lazım cennet annelerimizin ayakları altındadır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE ERKEK OLMANIN ZORLUKLARI

BEN SİZİN KADINA ZIRVA DEMENİZE KIZIYORUM.BEN KENDİMİ SOKAKLARDA KENDİNİ PAZARLIYANLARAL AYNI KEFEYE KOYMUYORUM ALLAHA ŞÜKÜR.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Arkadaşlar bence de bugünün şartlarında bayanların çalışması zor. Ancak bayanları çalışma hayatına iten sebepler araştırıldığında öncelikle; erkeklerin kadına tam anlamıyla değer vermediği gelmekte tabi bu benim görüşüm. Mesela kadınlar köylerde olsun kasabalarda olsun her türlü şartlarda sırf aileleri için çalışmaktalar, bunun yanında erkekler ne yapıyor kahvehanelerde içki yerlerinde çoluğunun çocuğunun rızkını telef ediyorlar. Maalesef erkeklerimizin bu zayıf noktalarını Avrupalı iyi keşfetmiş ki kadın erkek eşitliği diye biz kadınları sokağa taşıdılar. Kadının çalışması her türlü riski beraberinde getiriyor. Günah işlemeye daha müsait ortamlar, ibadetlerini zamanında yapamamak, giyim tarzı, çalıştığın ortama ayak uydurayım derken bir çok zaaflarda bulunuyoruz.
    Bunun içindir ki sahabe efendilerimiz gibi evine, ailesine sahip çıkabilecek, eşine ihanet etmeyecek, mert, yürekli, fedakar erkeklere ihtiyaç var.
    İnşaallah Allah(c.c.) böyle insanlarla hepimizi de karşılaştırır. AMİN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

DEĞERLİ KARDEŞLER BİZİM SORUNLARIMIZ NE KADAR KONUŞURSAK KONUŞALIM İCRAAT OLMADIKTAN SONRA BİR YERE VARILAMAYACAKTIR BU EVLATLARI YETİŞTİREN BİZLERİZ NEDEN BİZİM KIZ ÇOCUKLARIMIZ BİRER NENE HATUN OLMASIN NEDEN ERKEK ÇOCUKLARIMIZ BİRER FATİH OLMASIN ALLAH CC HİÇ BİR KULUNU AYRICALIKLI YARATMAMIŞTIR HER KULA ÇALIŞTIĞI NİSBETLE BİRŞEYLER VERMİŞTİR BUGÜN BİZLER ÇOCUKLARIMIZI OKULA GÖNDERİP DAHA İLGİLENMİYORSAK BİZLER ÇOCUĞUMUZ TV DE NE SEYREDİYOR İLGİLENMİYORSAK BİZLER ÇOCUĞUMUZ BİLGİSAYAR BAŞINDA SAATLERCE NE YAPAR İLGİLENMİYORSAK ANNE BABA BEN GİDİYORUM DİYORDA NEREYE GİTTİĞİNİ MERAK ETMİYORSAK ÇOCUĞUMUZLA ONUN GARDİYANI GİBİ DEĞİLDE ONUN ARKADAŞI GİBİ OLMUYORSAK ONUN BİZE EMİR KULU OLMASINI BEKLEYİP BİZDE ONA PADİŞAH OLMUYORSAK BU ERKEK VE HANIMDAN NE BEKLERİZ NE VERDİKKİ NE ALALIM NE EKTİKKİ ONU BİÇELİM BEN HER ZAMAN SÖYLERİM YİNEDE SÖYLÜYORUM GÜNÜMÜZDE İŞLENEN TÜM HATALARDA GÜNAHLARDA KADININ PAYI BÜYÜKTÜR KADININ ORTAMDA FAZLA BULUNMASININ PAYI BÜYÜKTÜR BUGÜN YIKILAN YUVALAR ARAŞTIRLIDIĞINDA ALTINDAN BİR KADIN ÇIKAR NEDEN KIZLARIMIZA BU EDEBİ BU DUYGUYU YERLEŞTİRMİYORUZ KADINMIZ ERKEKLERLE OLAN DİYALOĞUNDA DAHA MESAFELİ DAHA DİKKATLİ OLMALIDIR RABBİM EVLATLARIMIZI DİNE İMANA UYGUN VATANA MİLLETE HAYIRLI OLACAK EVLATLAR OLARAK YETİŞTİRMEYİ HEPİMİZE NASİP EYLESİN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

atabey76 yazdı:
    fatma kardeşim kusura kalma ama nerde öyle mümin unutma ateşle barut bir arada durmaz öyle bayanlar var ki adamı baştan çıkarıyor unutma nefis evliyada dahi var biz kimiz ki ALLAH C.C BİLİYOR Kİ ÇALMA BAŞKASININ KAPILARINI ÇALARLAR KAPINI SELAMLAR
    NE DEMEK YOK YA.VAR BEN BİLİYORUM.BEN KADININ ÇALIŞMASINA KARŞIYIM AMA ORTAM MÜSAİTSE OLABİLİR.BAKIN ERKEKLER DIŞARDI AÇIK BAYANLARI GÖRÜNCE EŞİNİNDE AÇILMASINI İSTİYOR YOKSA GÖZÜ DIŞARI KAYACAK.AMA ERKEK OLMAK ZOR ÖZELİKLE BÜYÜK ŞEHİRLERDE.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

FATMA_ERGUN yazdı:
    BEN SİZİN KADINA ZIRVA DEMENİZE KIZIYORUM.BEN KENDİMİ SOKAKLARDA KENDİNİ PAZARLIYANLARAL AYNI KEFEYE KOYMUYORUM ALLAHA ŞÜKÜR.
    sayın ablam ,bacım
    ben kadına zırva demedimmm.bazılarının çıkarak kadınlara haklarını vereceklerini söyleyip kadınları sokağa dökmesine ve onları komünist rejimin diktesi olan kadın toplumun ortak malıdır tezine göre örğütleyerek hak aratmasına zırva dedim.
    bu rejimin en temel unsurlarından birisi bu teze dayanır.biraz araştırınca bazı sivil toplum kuruluşlarının bu ideolojiye (komünizm) dayanarak kadın hakları adı altında kadınları haklarından kopardıklarını göreceksiniz.zaten eşlerimizin analarımızın hakları dinimizde fevkalade verilmişken böyle arayışlara girenlere zırva dedim.bu kezde beni anlamamışsanız sizinle tekrar polemiğe girmeyeceğim.çünki benim söylemek istediğim şey zaten mümin bir bayanın düşünmesi gereken şeydir.lütfen düşünün sizlerin hakları dinimizce verilmişken başka arayışlar içinde olmak zırvalık değilmidir.tüm bacılarımızı tenzih ederim.
    ayrıca ben sizleri asla o çirkeflerle aynı kefeye koyamam.sizler bizim başımızın tacısınız.sizler en kutsal mertebe olan annelik mertebesine ulaşacak olanlarsınız. bunu orada detaylı yazmama rağmen sizleri tenzih etmeme ragmen yanlış anladıysanız kusuruma bakmayın.hakkınızı helal edin.

Yer: ~* پایتخت آن بهشت *~
    Teşekkür ve Beğeni

geceyargici-86 yazdı:
    ben malatyalı kardeşiniz
    işyerin de benim açımdan söyleyim kızların çalışması cok canımı sıkar.
    benim şuan çalıştıgım şirket de bayan çok patronum bile bayan
    yanlış anlamayın bayanın bana zararı yok ama dini yönden çok zararları var.
    şu zaman da zaten dışarı cıkmam günah işlemene yetiyor dışar da kendime hakim olmak için okadar çaba harcıyorum nefsimle mücadele ediyorum bir de sirkette akşama kadar bunların içindesin nefs okadar uyanık ki bimbir türlü pisliklerle aklını kurcalıyor.daracık pantolonlar yazın zaten bir fena Allah hideyet etsin.
    bu sadece benim için degil tüm kardeşlerim de bu konuda sıkıntıda.

ikinci olarak da erkek ortamlarındaki küfürler artık öyle hal almışki birbirine küfür ederek sohbet ediyorlar.ben 3 yıldır istanbuldayım ben malatyada iken böyle seyler olmadıgı için burdaki konuşmalar bana çok kötü geliyor onların söyledigine ben utanıyorum onlarda tık yok Allah hidayet etsin..

sıktım sizi ama kusura bakmayın yazma konusunda da iyi degilimdir
    onun bende farkındayım

sevgili kardeşim çok güzel açıklamışsınız, ne güzel bu konuda duyarlı olmanız...anlattıklarınızda çok haklısınız, bir bayanım ve söylediklerinizde size hak veriyorum..iş ortamlarındaki bayanların çoğu, örtünme konusunda malesef bilinçli ve aklıbaşında hareket eden kişiler değil..tabi burada bir genelleme yapıyorum, genelde öyledirler.örtülü bir bayan eğer ki çalışmak zorundaysa zaten şuurlu olarak çalışır, en azından giyim kuşam konusunda, erkeklerle diyalog konusunda gereği gibi davranır.çalışmak zorunda olan müslüman erkekler ise adım attıkları her yerde genelde bilinçli bayanlar göremedikleri için, bu konuda haklı bir sıkıntı içerisindeler..Rabbim herkesin yardımcısı olsun..selam ve dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

DEĞERLİ KARDEŞLER YAZIŞMALARIMIZDA DİKKAT ETMEMİZ GEREK BİR HUSUS VARDIR HİÇ BİRİMİZ İNKAR EDEMEYİZ ÇALIŞAN HANIM KARDEŞLERİMDE İNKAR EDEMEZLER NE KADAR DİNİ HUSULARA RİAYET EDİLİYOR EDİLİYORMU NAMHREM BİR ERKEKLE MUHATAP OLUYORSUN YERİ GELİYOR YÜZÜNE BAKARAK KONUŞMAK ZORUNDASIN İSTEMEDEN OLSA GÖZ GÖZE GELİYORSUN YANİ BİR HANIM BEN NEKADARDA KENDİMİ LORUYORUM DİKKATLİYİM DESE TAM MANASIYLA OLAMIYOR KARDEŞLER MECBUREN ÇALIŞILIYOR BURDS DURURYORUM AMA YAA KAYBETTİKLERİMİZ BİRİNCİSİ NAMAHREM KAVRAMI KALKIYOR GÖZLERİMİN ÖNÜNDE DURAKTA BEKLERKEN BİR TESETTÜRLÜ HANIM İŞ YERİNDEN BİR ERKEK ARKADAŞINI GÖRDÜ BİR SARMAŞ DOLAŞ OLDU BİRBİRLERİNİN ELLERİNİ TUTUYORLARDI BUNLAR BASİT ÖRNEKLER YUKARINA KONAK KARDEŞİMİZ DE YAZMIŞ ÇOK ÜZÜLDÜM GERÇEKTEN HANIMLARIMIZ DAHA DİKKATLİ OLMALIDIRLAR GEREKİRSE DİNİ İNANÇLARINDAN TAVİZ VERMEMELİ AMA DÜNYA METAAINDAN VAZGEÇMELİDİRLER GÜNÜMÜZDE ERKEKLER DAHA ZOR DURUMDALAR BİR ERKEK İÇİN DAHA ZORDUR GÖZÜNÜ HARAMDAN SAKINDIRMAK VE NEKADAR MÜMKÜNDÜR KADINSIZ YERMİ VARDIR TESETTÜRLÜ DAHİ OLSA MAŞAALLAH KIZLARIMIZ BİR GİYİNİYORLAR ELDE DEĞİL BEN HANIM OLDUÜĞUM HALDE DÖNÜP BİR BAKIYORUM KOKUSU LAÇ METRE ÖTEDEN İNSNAI ETKİLİYOR KALDIKİ ERKEK KARDEŞLER VALLA KARDEŞLERİM RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN.(BENCE SİZLER TESETTÜRE GİRİP PEÇELİ GEZMELİSİNİZ HANIMLARIN YAPACAĞI YOK )

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

konak yazdı:
    Ülkemizde erkek olmanın sıkıntıları bana göre saymakla bitmez. Daha önceki forumlarda da dile getirilmişti. Rabbim her erkeğe imanı bütün bir eş her bayana da imanı bütün bir bey nasip etsin. Gerisi boş ve hikaye diyeceğim. Bence erkekler dışarıda bayanların tahriklerine o kadar fazla da kapılmasınlar. Eğer gönül istiyor ise o ayrı yoksa gönülde Allah (CC) korkusu var ise inanın insan kendine hakim olabiliyor.
    İşim gereği bir seminerde seminer hocasıydım. Neredeyse kursiyerlerin %80 i bayandı. Kurs bitti bir bayan çıkmadı. Salonda ikimiz kaldık belki niyeti anormal değildi ama yalnız kalınca bende korkmuştum ama o yönde bir niyet içerisinde olmadığımdan rahattım. Diğer gün yine aynı şeyin tekrar edeceğini hissettim ve tanıdığım başka bir bayandan beni beklemesini rica ettim. Böylelikle herhangi bir sıkıntı da yaşamamış oldum. Hanım kardeşlerimizin biraz giyim kuşamlarına dikkat etmeleri gerekir. Ama yine de niyetler önemlidir. Bunu neden sizlerle paylaştığıma gelince bakış açılarının bu nazarda olacağı kanısıyla paylaştım. Ancak ben yine de her şeyin niyetle başlayıp, niyetle sonuçlanacağını savunuyorum.
    Rabbim bizleri ıslah etsin.
    Selam ve dua ile.

RABBİM, GÖZLERİMİ HARAMA BAKMAKTAN, KALBİMİ HARAM İLE BARIŞIK OLMAKTAN ALIKOY.
    konak kardeşim yazdıklarınızı üzülerek okudum hanımlarımız daha dikkatli olması grekirken bazan böyle hatalar yapılabiliniyor Allah hidayet versin dua etmek lazım

Forum Üyesi
    Yer: ANTALYA
    Teşekkür ve Beğeni

s.a güzel bi konuya temas edilmiş yorumlarda dikkatimi çeken şeyse şu hanım kardeşlerimizinde erkekleri haklı çıkarma çabası.erkek kardeşlerimizin bahsetmeye çalıştığı halali haramı ayırt edemeyip karşısınsdaki insanları etkilemeye çalışan hanımlar.bu konuda herkes hem fikirdir sanıırm.ama kadının asıl değerini yitirip metalaşmasına sebeb olnalar kendileri değil mi acaba?görmek istedikleri şekle büründürüyorlar.sırf bu yüzden bi sürü sorun yaşayan istemediği şekilde bi hayat süren nice hanım var.şahid olmuşumdur ki karısının elinden tutup kuaföre ****üren beyler var.sırf katılacakları toplantıda hanımına aaaa ne güzel eşin varmış desinler diye adamlar kendilerini şaşırıyolar.kadını resmen bilinçsizleştiriyolar.babalar kızlarının elinden tutur hadi kızım denize diyorlar..küçüksün gençsin düstürundan yola çıkıp bilinçsiz bir toplumun oluşmasına sebeb oluyolar.bence hanımlarda olduğu kadar erkeklerde de suç var...bi müzik kanalını açıp bakınca bile insanın
    midesi bulanıyo anlamsız bi şarkıda anlamsız danslar eden abuk sabuk insanlar..kadının değeri bu mudur?oynasın zıplasın eğlenelim...ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİNNN....

Sayfa 141 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 4191131139140141142143151191 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 50 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 50 misafir)