Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 140 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 4090130138139140141142150190 ... SonuncuSonuncu
1.391 den 1.400´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE ERKEK OLMANIN ZORLUKLARI

önemli bir konuya değinmişsiniz.zaruriyet dışında bayanların çalışması dinimizcede uygun değil.olduki ortada bir mecburiyet var bu sefer bazı şartların yerine gelmesi lazım.
    ama genel olarak herkes iç içe çalışıyor.bir bayanla erkek arasında herhangi mesafe yok yani.ben kendimden örnek vereyim.devamlı mal aldığım bir yer var.orada bir bayan çalışıyor,aramızda bir konuşma geçti ve elini uzattı tebrik amaçlı.dedimki dinimizce uygun olmayan bir davranış bu.oda kalbinden bir kötülük geçmedikten sonra bir sorun olmayacağını söyledi.bende olayın uzayacağını fark ettim ve mevzuyu kapattım.

artık böyleşeyler alışıla gelmiş bir durum olmuş.bunu yapan açık bir bayandı ama kapalı olan ve bu hareketler içerisinde insanlarıda tanıyorum.

neyse şöyle demeliyimki sonuçta hayatın her anında sınanıyoruz.yani bayanlar açık geziyor bizde bunlardan etkileniyoruz felan bunlar bahane insan nefsine hakim olması lazım .bir insanın açık olması bizim günah işlememize izin vermez ona göre önlem almamız gerekiyor.kendimize gelmeliyiz arkadaşlar ben ilk önce kendi nefsime diyorum. yanlış anlaşılmasın.

ALLAH HERKESİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN SELAM VE DUA İLE.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SA
    KARDEŞLERİMİZİN SIKINTILARINA BİR BAYAN OLARAK NE KADAR ÜZÜLDÜĞÜMÜ VE UTANÇ DUYDUĞUMU ANLATAMAM.ANCAK KONUYA BAŞKA Bİ AÇIDAN BAKIP BAHSETTİĞİMİZ KIZLARI KİMİN YETİŞTİRDİĞİNİ SORMAK İSTERİM!!! UTANÇ DUYDUĞUMUZ ,İSLAMİ KADIN MODELİNE TABAN TABANA ZIT OLAN NAMUS VE AHLAK ANLAYIŞINI KAYBETMİŞ KIZLARDA MAALESEF HANESİNDE İSLAM YAZAN İNSANLAR ;ANNE VE BABALAR TARAFINDAN YETİŞTİRİLİYOR.BEN NAÇİZANE KENDİ AÇIMDAN YORUM YAPIYORUM BİR EVDE OTORİTE BABADIR ,KIZININ NE GİYDİĞİNİ ,NASIL HAREKET ETTİĞİNİ ,SOKAKTA NASIL YÜRÜDÜĞÜNÜ BİLE KONTROL ETMELİ YANLIŞLARINI DÜZELTMELİ .ŞİMDİ ÇOĞUNLUK DİYECEKKİ ÇOCUĞU ÖZELLİKLEDE KIZ EVLADI DAHA ZİYADE ANNE YETİŞTİRİR .EVET ANNE YETİŞTİRİR AMA NEDENSE ANNEDEN ,ÇOK DUYGUSAL VE BAĞIŞLAYICI OLDUĞU İÇİN SANIRIM ÇOK FAZLA KORKULMAZ AMA BABA EVİN REİSİDİR VE SÖZÜ KURALDIR.YANİ EVLAT YETİŞTİRMEDE BABAYA ANNEDEN DAHA FAZLA MESULİYET DÜŞÜYO.YANLIŞ ANLAŞILMAKTA İSTEMİYORUM ELBETTE HİÇ Bİ BABA KIZINA YABANCI ERKEKLER TARAFINDAN KÖTÜ GÖZLE BAKILMASINI İSTEMEZ .DEMEK İSTEDİĞİM EVLAT YETİŞTİRİRKEN BABALARIN DAHA ÖN PLANDA OLMASI LAZIM SÜREKLİ KONTROL ETMELİ ANNEYLE İLETİŞİM HALİNDE OLUP ÇOCUĞUNUN GEREKSİNİMİ OLAN TÜM DİNİ EĞİTİMİNİ ,AHLAKININ GÜZELLEŞEBİLMESİ İÇİN GEREKEN HERŞEYİ VEREBİLMELİ YADA EN AZINDAN VERMEYE ÇALIŞMALIDIR.BİZİM TEK EKSİĞİMİZ BU.İNŞALLAH YETİŞMEKTE OLAN NESLİMİZ BÖYLE OLMAYACAK ARTIK ANNE VE BABALAR DAHA BİLİNÇLİ OKUYAN ARAŞTIRAN SORGULAYAN Bİ NESİL YETİŞİYO DİYE DÜŞÜNÜYORUM .
    YOLUNU KAYBETMİŞ KIZLARIMIZA ALLAH(CC) TAN HİDAYET NASİP EYLEMESİNİ DİLİYORUM.AMA BİLİNKİ SİZİN RAHATSIZ OLDUĞUNUZ BAYANLARDAN BİZLER; DİNİNİN EMİRLERİNE UYGUN YAŞAMAYA ÇALIŞAN BAYANLAR KAT BE KAT FAZLA RAHATSIZLIK DUYUYOR VE ÜZÜLÜYORUZ.
    ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

mk5834 yazdı:
    s.a
    ülkemizde erkek olmanın zorlukları bence kadın hakları denen zırvalıklardan sonra zorlaştı.kadına gerçek değeri zaten dinimizde verilmişken onlar hak iddia ederek kendilerini metalaştırdılar.ve bu andan sonra bizler gerek iş hayatında gerekse toplum hayatında kadınlarımızla rekabet eder hale geldik.bizler için değerli olan varlıklarla rekabete girmek zorunda kaldık.buda aradaki sevgi ve saygı bağlarını inceltti.bazan kadının iş hayatında vs. hakkını aldığını düşünerek şirret leşmesi karşısında bizler susmak zorunda kalıyoruz.çünki hala onlar bizim gözümüzde değerli.
    BİR KADINA ZIRVALİK DENMEZ.
    İKİ EVET İSLAM KADINA DEGER VERMİŞTİR AMA GÜNÜMÜZDE DİMİZİN VERDİGİ DEGERLERİ ERKEKLER KADINLARA UYGULUYORMU?ZIRVALIKMIŞ LAFA BAK YA.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

tşkkrlr ya ne sıkıntısı halimden çok memnunum tekrar yaramı aştın sıkıntımı gidereceksen söyleyim içimde kalmasın beni şöyle sahabenin hanımları gibi cefalı bir eş bulurmusun kızma sen sordun ben yazdım hayırlı günler dilerim ALLAH beni affetsin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

tebessumd yazdı:
    önemli bir konuya değinmişsiniz.zaruriyet dışında bayanların çalışması dinimizcede uygun değil.olduki ortada bir mecburiyet var bu sefer bazı şartların yerine gelmesi lazım.
    ama genel olarak herkes iç içe çalışıyor.bir bayanla erkek arasında herhangi mesafe yok yani.ben kendimden örnek vereyim.devamlı mal aldığım bir yer var.orada bir bayan çalışıyor,aramızda bir konuşma geçti ve elini uzattı tebrik amaçlı.dedimki dinimizce uygun olmayan bir davranış bu.oda kalbinden bir kötülük geçmedikten sonra bir sorun olmayacağını söyledi.bende olayın uzayacağını fark ettim ve mevzuyu kapattım.

artık böyleşeyler alışıla gelmiş bir durum olmuş.bunu yapan açık bir bayandı ama kapalı olan ve bu hareketler içerisinde insanlarıda tanıyorum.

neyse şöyle demeliyimki sonuçta hayatın her anında sınanıyoruz.yani bayanlar açık geziyor bizde bunlardan etkileniyoruz felan bunlar bahane insan nefsine hakim olması lazım .bir insanın açık olması bizim günah işlememize izin vermez ona göre önlem almamız gerekiyor.kendimize gelmeliyiz arkadaşlar ben ilk önce kendi nefsime diyorum. yanlış anlaşılmasın.

ALLAH HERKESİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN SELAM VE DUA İLE.

AYNEN KATILIYORUM SİZE.KADIN ÇALIŞSIN AMA MÜSAİT ORTAMLARDAÇVALLA SİZ GÜZEL YAZMIŞSINIZ TEŞEKKÜR EDERİM.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

fatma kardeşim kusura kalma ama nerde öyle mümin unutma ateşle barut bir arada durmaz öyle bayanlar var ki adamı baştan çıkarıyor unutma nefis evliyada dahi var biz kimiz ki ALLAH C.C BİLİYOR Kİ ÇALMA BAŞKASININ KAPILARINI ÇALARLAR KAPINI SELAMLAR

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

mk5834 yazdı:
    s.a
    ülkemizde erkek olmanın zorlukları bence kadın hakları denen zırvalıklardan sonra zorlaştı.kadına gerçek değeri zaten dinimizde verilmişken onlar hak iddia ederek kendilerini metalaştırdılar.ve bu andan sonra bizler gerek iş hayatında gerekse toplum hayatında kadınlarımızla rekabet eder hale geldik.bizler için değerli olan varlıklarla rekabete girmek zorunda kaldık.buda aradaki sevgi ve saygı bağlarını inceltti.bazan kadının iş hayatında vs. hakkını aldığını düşünerek şirret leşmesi karşısında bizler susmak zorunda kalıyoruz.çünki hala onlar bizim gözümüzde değerli.
    AS .BAHSETTİĞİMİZ BAYANLAR ZATEN DİNİNİN KENDİSİNE VERMİŞ OLDUĞU KIYMETİ BİLEN BAYANLAR DEĞİL.DİNİNİ BİLEN VE ONUN GEREĞİ GİBİ YAŞAYAN BAYANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN UMARIM SAYILARI ARTAR.SORUN BUNU BİLMEYEN ÖZGÜRLÜĞÜ HAKKI HUKUKU YANLIŞ YERDE VE YANLIŞ YÖNTEMLERLE ARAYAN BAYANLARDA.
    SELAM VE DUA İLE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SELAMÜN ALEYKÜM,ALLAH İMAN EDEN KADIN VE ERKEKLERİN YARDIMCISI OLSUN.BEN ADANA'DA YAŞIYORUM,ADANADA KADIN OLMAK BİLE ÇOK ZOR.YAZ MEVSİMİNDE,DIŞARI ÇIKMAYA UTANIYORUM.DIŞARI ÇIKTIĞIMIZDA EDEP YA HU DİYORUZ.TESETTÜR EMRİNİN GÜZELLİĞİNİİ İNSAN DAHA ÇOK HİSSEDİYOR.BOZUK NEFİSLLERİ ALLAH ISLAH EYLESİN.AMİN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

sabir yazdı:
    SA
    KARDEŞLERİMİZİN SIKINTILARINA BİR BAYAN OLARAK NE KADAR ÜZÜLDÜĞÜMÜ VE UTANÇ DUYDUĞUMU ANLATAMAM.ANCAK KONUYA BAŞKA Bİ AÇIDAN BAKIP BAHSETTİĞİMİZ KIZLARI KİMİN YETİŞTİRDİĞİNİ SORMAK İSTERİM!!! UTANÇ DUYDUĞUMUZ ,İSLAMİ KADIN MODELİNE TABAN TABANA ZIT OLAN NAMUS VE AHLAK ANLAYIŞINI KAYBETMİŞ KIZLARDA MAALESEF HANESİNDE İSLAM YAZAN İNSANLAR ;ANNE VE BABALAR TARAFINDAN YETİŞTİRİLİYOR.BEN NAÇİZANE KENDİ AÇIMDAN YORUM YAPIYORUM BİR EVDE OTORİTE BABADIR ,KIZININ NE GİYDİĞİNİ ,NASIL HAREKET ETTİĞİNİ ,SOKAKTA NASIL YÜRÜDÜĞÜNÜ BİLE KONTROL ETMELİ YANLIŞLARINI DÜZELTMELİ .ŞİMDİ ÇOĞUNLUK DİYECEKKİ ÇOCUĞU ÖZELLİKLEDE KIZ EVLADI DAHA ZİYADE ANNE YETİŞTİRİR .EVET ANNE YETİŞTİRİR AMA NEDENSE ANNEDEN ,ÇOK DUYGUSAL VE BAĞIŞLAYICI OLDUĞU İÇİN SANIRIM ÇOK FAZLA KORKULMAZ AMA BABA EVİN REİSİDİR VE SÖZÜ KURALDIR.YANİ EVLAT YETİŞTİRMEDE BABAYA ANNEDEN DAHA FAZLA MESULİYET DÜŞÜYO.YANLIŞ ANLAŞILMAKTA İSTEMİYORUM ELBETTE HİÇ Bİ BABA KIZINA YABANCI ERKEKLER TARAFINDAN KÖTÜ GÖZLE BAKILMASINI İSTEMEZ .DEMEK İSTEDİĞİM EVLAT YETİŞTİRİRKEN BABALARIN DAHA ÖN PLANDA OLMASI LAZIM SÜREKLİ KONTROL ETMELİ ANNEYLE İLETİŞİM HALİNDE OLUP ÇOCUĞUNUN GEREKSİNİMİ OLAN TÜM DİNİ EĞİTİMİNİ ,AHLAKININ GÜZELLEŞEBİLMESİ İÇİN GEREKEN HERŞEYİ VEREBİLMELİ YADA EN AZINDAN VERMEYE ÇALIŞMALIDIR.BİZİM TEK EKSİĞİMİZ BU.İNŞALLAH YETİŞMEKTE OLAN NESLİMİZ BÖYLE OLMAYACAK ARTIK ANNE VE BABALAR DAHA BİLİNÇLİ OKUYAN ARAŞTIRAN SORGULAYAN Bİ NESİL YETİŞİYO DİYE DÜŞÜNÜYORUM .
    YOLUNU KAYBETMİŞ KIZLARIMIZA ALLAH(CC) TAN HİDAYET NASİP EYLEMESİNİ DİLİYORUM.AMA BİLİNKİ SİZİN RAHATSIZ OLDUĞUNUZ BAYANLARDAN BİZLER; DİNİNİN EMİRLERİNE UYGUN YAŞAMAYA ÇALIŞAN BAYANLAR KAT BE KAT FAZLA RAHATSIZLIK DUYUYOR VE ÜZÜLÜYORUZ.
    ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
    evet ben bu konuyu davranış bilimleri dersinde öğrendiğim bir konu ile destekleyeceğim.
    ilk iki üç yılda kız çocuk babaya daha fazla ilği duyar bu yüzden anneyi kendine rakip olarak görür ve anneyi taklit ederek babasının sevgisini kazanmaya çalışır.
    aynı durum erkek çocuk için geçerlidir.oda annenin sevgisini kazanmak için babayı kendine örnek model seçer.burada ebeveynlerin çocuklarına vereceği eğitimin onların hayatında ne kadar önemli olduğu fikri ortaya çıkıyor.
    baba tesettürlü olan anneye sevgi gösterecek olursa kız anne gibi olmak isteyecek ve onu taklit edecktir.fakat babanın ev dışında ilgi alanları varsa! kız çocuk bunu taklit etmekte bir sakınca görmeyecektir.
    sanırım ifade etmeya çalıştığım şeyi anladınız.
    bu konuda daha fazla bilgi için freud 'un gelişim felsefesine bakabilirsiniz.

konuya bağlayacak olursak.anne evde rekabet halinde olacak ve kadın hakları diye kendisinde var olan hakları ,başka durumlara tercih emeyecek olursa kız çocuğunda onu taklit etmesi gayet doğal olacaktır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

FATMA_ERGUN yazdı:
    mk5834 yazdı:
    s.a
    BİR KADINA ZIRVALİK DENMEZ.
    İKİ EVET İSLAM KADINA DEGER VERMİŞTİR AMA GÜNÜMÜZDE DİMİZİN VERDİGİ DEGERLERİ ERKEKLER KADINLARA UYGULUYORMU?ZIRVALIKMIŞ LAFA BAK YA.
    yazdığımı okumadınız galiba.orada kadına gerçek değeri islamın verdiğini ,kadın haklarının en iyi hali,yle islami yaşantıda bulunduğunu söyledim.benim eleştirdiğim şu an modernistlerin ! kadın hakları diyerek kadını maddeleştirmeleridir.
    soruna gelince evet ben eşime karşı hak ve ödevlerimi biliyor ve uyguluyorum.onun ve benim birbirimiz üzerindeki hak ve ödevlerini dinimiz belirtmiştir.bunun haricinde kadın hakları olarak lanse edilen şeylere ben zırva dedim.
    siz dünya kadınlar gününde sokağa dökülen ve kendilerince bu günü kutlayan guruba bakarsanız benim ne tür kişileri kasdettiğimi anlarsınız.kendinizi onlarla aynı platformdamı görüyorsunuz.eminim görmüyosunuz sadece yanlış anladığınızı düşünüyorum.

Sayfa 140 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 4090130138139140141142150190 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 31 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 31 misafir)