Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 131 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 3181121129130131132133141181 ... SonuncuSonuncu
1.301 den 1.310´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: Sizce AB Bize Eşit Muamele Edecek mi?

zerda yazdı:
    çok tşk kardeşim
    BEN TŞKR EDERİM ÖYLE GÜZEL ŞEYLERİ BİZİMLE PAYLAŞIYOSUNUZKİ SYENİZDE BİLGİLENİYORUZ ALLAH RAZI OLSUN

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

zerda yazdı:
    a) Evet

b)Hayır

c)Bilemiyorum

d)Yorumda Yapmak İstiyorum;
    ACİZANE BENİM YORUMUM BU KONUDA BİZİ AVRUPA BİRLİĞİNE ALMAMAK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPACAKLAR ALSALAR DAHİ ADALETLİ OLUNACAĞI DÜŞÜNCESİNDE DEĞİLİM SON OLARAKTA ZATEN AVRUPA BİRLİĞİNE GİRMEKTE İSTEMİYORUM.DUA İLE

Forum Üyesi
    Yer: ankara
    Teşekkür ve Beğeni

zerda yazdı:
    zerda yazdı:
    a) Evet

b)Hayır

c)Bilemiyorum

ACİZANE BENİM YORUMUM BU KONUDA BİZİ AVRUPA BİRLİĞİNE ALMAMAK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPACAKLAR ALSALAR DAHİ ADALETLİ OLUNACAĞI DÜŞÜNCESİNDE DEĞİLİM SON OLARAKTA ZATEN AVRUPA BİRLİĞİNE GİRMEKTE İSTEMİYORUM.DUA İLE
    bence de abla. orası şuan bir hristiyan klubü gibi bence. Demokrasi diye geçinenler sahabeye baksınlar ama istemeyen görmüyor değil mi. selam ve dua ile..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Müslüman bir ülkenin avrupa birliği çatısı altına alınacağına inanmıyorum. Eğer alınırsa dahi bizlere eşit muamele edileceğine inanmıyorum.
    Selam ve dua ile.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

nuresma yazdı:
    zerda yazdı:
    zerda yazdı:
    a) Evet

b)Hayır

c)Bilemiyorum

bence de abla. orası şuan bir hristiyan klubü gibi bence. Demokrasi diye geçinenler sahabeye baksınlar ama istemeyen görmüyor değil mi. selam ve dua ile..
    YORUMUNUZ İÇİN ÇOK TŞK KARDEŞİM ELBETTE HRİSTİYAN KULUBU VE BİZE BİZDEN GAYRİ DOST OLMAYYACAĞINA İNANIYORUM SELAM VE DUA İLE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ABLA BİZ TÜRKLERİN BEKLENTİLERİNE BAK. BİR BAYAN GEÇİMİNİ MERDİVEN SİLEREK YAPIYOR.MERDİVENLERİ SÜPÜRMEDEN SİLMİŞ YENGEM NEDEN SİLMİYORSUN DEYİNCE KADININ CEVABI,AB GİRİYORUZ SÜPÜRGE YASAK OLUCAK DEMİŞ.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

FATMA_ERGUN yazdı:
    ABLA BİZ TÜRKLERİN BEKLENTİLERİNE BAK. BİR BAYAN GEÇİMİNİ MERDİVEN SİLEREK YAPIYOR.MERDİVENLERİ SÜPÜRMEDEN SİLMİŞ YENGEM NEDEN SİLMİYORSUN DEYİNCE KADININ CEVABI,AB GİRİYORUZ SÜPÜRGE YASAK OLUCAK DEMİŞ.
    sorma yaa herkesin ağzında bir avrupa birliği takıntısı var gidiyor espiri yapmıştır belkide avrupa birliğini herşeye karışıyor ya belkide ondan dolayı demiştir canım istemedi süpürmedim diyemiyor işte (bugün benim canımda hiç evde iş yapmak istemiyor avrupa birliği ev ilerinide kaldırsa ne iyi olur haa özellikle ütü çok dua alırlar bendennn)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

konak yazdı:
    Müslüman bir ülkenin avrupa birliği çatısı altına alınacağına inanmıyorum. Eğer alınırsa dahi bizlere eşit muamele edileceğine inanmıyorum.
    Selam ve dua ile.
    konak kardeşim çok tşk ederim yorumunuz için ve desteğiniz için allah razı olsun dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

S.A.
    BAKARA 120. Ne yahudiler, ne hristiyanlar sen onların dinine uyuncaya kadar asla senden hoşnut olacak değillerdir. De ki: Allah 'm hidayeti, doğru yolun tâ kendisi odur. Eğer sana gelen ilimden sonra onların hevâlarına uyacak olursanandolsun ki senin için Allah*tan ne gerçek bir dost, ne de gerçek bir yardımcı yoktur.
    Bu âyetin nüzul sebebi şudur: Yahudiler ve hristiyanlar barış istiyorlar ve Hz. Peygamber (sa)'e, müslüman olacakları va'dinde bulunuyorlardı. Allah Tealâ bu âyet-i kerime ile onların, kendi dinlerine tabî olunmadıkça asla hoşnut olmıyacaklarını bildirip onlarla cihadı emretti.[102] Mukatil ise yahudi ve hristiyanlann, Peygamber Efendimiz (sa)'i kendi dinlerine tâbi olmaya çağırmaları üzerine nazil olduğunu söylemiştir.[103]
    İbn Abbâs ise bu âyetin de kıblenin tahvili ile ilgili olduğunu belirtip der ki: Medine yahudileri ve Necran hristiyanlan Hz. Peygamber (sa)'in onların kıblesine doğru namaz kılmasından son derece memnun idiler. Ama ne zaman ki Allah Tealâ kıbleyi Ka'be'ye çevirdi bu onlara ağır geldi ve Hz. Peygamber (sa)'in onların dinine uymasından umutlarını kestiler ve Allah Tealâ da bu âyeti indirdi.[104]

sözlerin en güzeli....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

mtekik yazdı:
    S.A.
    BAKARA 120. Ne yahudiler, ne hristiyanlar sen onların dinine uyuncaya kadar asla senden hoşnut olacak değillerdir. De ki: Allah 'm hidayeti, doğru yolun tâ kendisi odur. Eğer sana gelen ilimden sonra onların hevâlarına uyacak olursanandolsun ki senin için Allah*tan ne gerçek bir dost, ne de gerçek bir yardımcı yoktur.
    Bu âyetin nüzul sebebi şudur: Yahudiler ve hristiyanlar barış istiyorlar ve Hz. Peygamber (sa)'e, müslüman olacakları va'dinde bulunuyorlardı. Allah Tealâ bu âyet-i kerime ile onların, kendi dinlerine tabî olunmadıkça asla hoşnut olmıyacaklarını bildirip onlarla cihadı emretti.[102] Mukatil ise yahudi ve hristiyanlann, Peygamber Efendimiz (sa)'i kendi dinlerine tâbi olmaya çağırmaları üzerine nazil olduğunu söylemiştir.[103]
    İbn Abbâs ise bu âyetin de kıblenin tahvili ile ilgili olduğunu belirtip der ki: Medine yahudileri ve Necran hristiyanlan Hz. Peygamber (sa)'in onların kıblesine doğru namaz kılmasından son derece memnun idiler. Ama ne zaman ki Allah Tealâ kıbleyi Ka'be'ye çevirdi bu onlara ağır geldi ve Hz. Peygamber (sa)'in onların dinine uymasından umutlarını kestiler ve Allah Tealâ da bu âyeti indirdi.[104]

sözlerin en güzeli....
    RABBİM RAZI OLSUN BU AÇIKLAYICI YORUMUNUZ İÇİN ÇOK TŞK RABBİM RAZI OLSUN DUA İLE

Sayfa 131 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 3181121129130131132133141181 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)