Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 125 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2575115123124125126127135175 ... SonuncuSonuncu
1.241 den 1.250´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

`Rabbimin izni ile yapmam` dediğiniz 3 şey?

`rabbimin izni ile yapmam` dediğiniz 3 şey?Kesinlikle yapmadığınız ve karşı çıktığınız 3 şey nedir acaba?Şunuda eklemeliyim,Rabimizin hoşuna gideceği için yapmamız gereken şeyler nelerdir?

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: `Asla yapmam` dediğiniz 3 şey?

asla yapmam demekle bence yanılgıya düşeriz kardeşim.
    asla yapmam değilde rabbim bu kötü huylardan sana sığınırım desek daha doğru olur herhalde.ilk önce kendi nefsime söylüyorum kardeşim hakkını helal et .selam ve dua ile.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Bu konuya öncelikle ben yazmak istiyorum.Hayatımda rabbiminde izni ile yapmadığım ve yapmamaya özen gösterdiğim 3 şey vefasızlık vefa benim hayatımda önemi çok büyüktür sevdiklerime ve dostlarıma karşı asla vefasızlık göstermem.2 .Sebatkarlık görevime ve bana verilen bir göreve her daim sadık olmuşumdur ve sebat etmişimdir.3 Kalb kırmak çocukluğumdan bu yaşıma kadar kendimden büyük ve küçüğü kırmamaya özen göstermişimdir ama çabuk da kırılırım kalb kırmamak asla yapmayacağım 3 şeyden birisidir.büyük konuşmaktan ve büyük cümleler yazmaktan rabbime sığınırım SELAM VE DUA İLE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

"asla "asla " demeyin."bu sözü nerden okuduğumu hatırlamıyorum ama doğru geliyor.çünkü asla yapmam deyip de bazı kişiler o dediklerini yapıyor da.Allah irademizi kuvvetlendirsin ve bize razı olacağı işler nasib etsin Amin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

S.A. BENDE ŞÖYLE SÖYLEYİM..İÇKİ,KUMAR,VB.BENZERİ ŞEYLER 2.Cİ OLARAK ZİNA ,GIYBET,VB ŞEYLER 3.DE SAMİMİYETSİZLİK ASLA YAPMAM HAYATIMDA ASLA YAPMAYACAGIM ŞEYLER.. ALLAH KİMSEYİ NEFSİNİN ELİNE DÜŞÜRMESİN ...ALLAH A EMANET OLUN....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

tebessumd yazdı:
    asla yapmam demekle bence yanılgıya düşeriz kardeşim.
    asla yapmam değilde rabbim bu kötü huylardan sana sığınırım desek daha doğru olur herhalde.ilk önce kendi nefsime söylüyorum kardeşim hakkını helal et .selam ve dua ile.
    Değerli kardeşim elbette ama her insanın yaratılıştan gelen ve değiştiremediği tabii özellikleri vardır her halimiz ve hareketimiz rabbimizin rızasına uygun olmalıdır ama ben maddi anlamda dünyevi hayat içerisinde olan yapmadıklarımızı istediğim için soruyu bu şekilde sordum ama uyarınız için rabbim razı olsun rızasından ayırmasın dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: `kesinlikle yapmam` dediğiniz 3 şey?

lastmoon yazdı:
    "asla "asla " demeyin."bu sözü nerden okuduğumu hatırlamıyorum ama doğru geliyor.çünkü asla yapmam deyip de bazı kişiler o dediklerini yapıyor da.Allah irademizi kuvvetlendirsin ve bize razı olacağı işler nasib etsin Amin
    Değerli kardeşim uyarılarınız için tşk Rabbim razı olsun başlığı değiştirdim.Bundan sonra kardeşlerim yazarken Rabbimin izni ile yapmayacağımız şeyler olarak yazabilirlerse daha faydalı olacaktır.Büyük konuşmaktan ve büyük laflar yazmaktan Rabbime sığınırım.

Yer: ~* پایتخت آن بهشت *~
    Teşekkür ve Beğeni

RE: `kesinlikle yapmam` dediğiniz 3 şey?

imanımdan taviz vermem
    kişiliğimden taviz vermem
    kimsenin de kişiliğinden taviz vermesini istemem

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: `Rabbimin izni ile yapmam` dediğiniz 3 şey?

YA ASLA DİYORUZ AMA KİMSE DE NEFSİNE GÜVENMESİN..ALLAH C.C. BIZE KURANDA ASLA YAPMAYIN DEDİGİ ŞEYLERDE VAR ZATEN O SENİ YOLDAN CIKARACAKSA FAKİR ZENGİN ,EVLİYA DİYE AYIRMAZ,ÇIKARIRSA CIKARIR.HERŞEYİMİZ ONUN ELİNDE..ALLAH EMANWET OLUN....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: `Rabbimin izni ile yapmam` dediğiniz 3 şey?

söylediğimiz her sözle sınanacağz.ve mümkün olduğunca kesin konuşmamak gerek.şu an söyledğimizle 1 dakika geçmeden bile sınanabiliriz.Allah bizleri ıslah eylesin.yolundan ayırmasın.bu konuda şunu yapmam bunu yapmam demek doğru mu bilemiyorum.başlığı değiştirdiğiniz için Allah razı olsun.Allah'ın izni ve yardımıyla O'nun hoşnut olmayacağı işler yapmaktan O'na sığınırım.lütfen nefsin ne kadar zayıf olduğunu unutmayın.büyük cihad nefsle olandır ve mezara kadar sürer bu cihad.

Sayfa 125 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2575115123124125126127135175 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 42 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 42 misafir)