Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 124 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2474114122123124125126134174 ... SonuncuSonuncu
1.231 den 1.240´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

ASK ULU ALLAHA YAKLASTIRAN EN ULVI YOLDUR
    ASK: KULUN ALLAHA OLAN DERIN SEVGISIDIR
    ASK: CAN VE GÖNÜLDE NUR ÜSTÜNE NURDUR
    ASK:MUHABBETIN NIHAYETI YANI KUVVETLENMESIDIR
    ASKÖNUL ALEMLERINI SEYREDER
    ASKULASA ASIK ALLAH TEALANIN DOSTUDUR
    KUL KULA ASIK OLMASSA ALLAHA OLAN ASKI TANIMAZ
    ASKI TANIMAK ICIN ÖNCE KULA ASIK OLMAK LAZIM

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Canan38 yazdı:
    ÇOK GÜZEL KARDEŞİM ÇOK TŞK

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Canan38 yazdı:

ÇOK DOĞRU GERÇEKTEN, AŞK İNSANI ALLAH'A GÖTÜREN ULVİ BİR YOLDUR.
    SELAM VE DUA İLE.

RABBİM, GÖZLERİMİ HARAMA BAKMAKTAN, KALBİMİ HARAMLA BARIŞIK OLMAKTAN ALIKOY.

Forum Üyesi
    Yer: Fatih - İstanbul
    Teşekkür ve Beğeni

Müslümanlık Türkiyede yasak!!!!

bundan yıllar belkide asırlar evveldi türkiye hakkında oynanan oyunların başlaması ancak bu yeni bir ülkenin temelleri atılırken dahada çok alevlenmişti osmanlıcılık ahlakını ortadan kaldırmak bazı insanlar tarafından müslünalara atılan en önemli en büyük hakaret zulüm olmuştu... bu topraklarda Yaşayan alimler bu yönetim olayıyla osmanlıcılık kavramını bir keseye koymaz koymadığı gibide şaşırtmazdıda. osmanlıçılık atatürkçülük kavramları dahada belirgin olan o dönem bazı din adamlarının sonu olsada dava büyük olunca sevdasıda kocaman oldu... bu günümüzdede devam edilmekte yapılan tuzaklar iftiralar dümenler artık Türkiyeyin kabotaj oyununda olduğu gerçeğini gümbe güm ortaya koyuyor.. Türkiye yönetilmedi siyonist israil tarafından yönetilmeye mahkum edildi... bir zamanlar bankalar battı borçlar gırtlağa dayandı zam krizleri yaşandı buda ülkenin başkaları tarafından sömürüldüğü yönetildiği aanlamına gelemekteydi.... başka ülkeler Türkiyenin nerde neyi var neyi yok bilirken Türkiye avucundakinden hala haberdar değil... siyonist israil bir zamanlar filistin sevdaklısıyken orayı ele geçirdi o yolları aradı şimdide Türkiye ele geçirilmeye mahkum edildi.... yapılan tuzaklar dine iftiralar müslümanlığı ortadan kaldırmaya oldukçada meğilli oldu bunu hoca yaptıysa cemet napmalı dediler peki bunu o hacaya kim yaptırdı bunu niye kimse düşünmemekte niye gerçek müslümanlık ölsün yaşasın özgürlük yaşasın savaş yaşasın bağımsızlık demeye mahkum oldu..... biz bağımsızlığımızı ilan ettiğimizde bile bağımsız değildik ki bu gerçekler göz ardı edilemez bir Türkiye dramıdır....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: Müslümanlık Türkiyede yasak!!!!

BEN GENE ŞAHSİ ĞÖRÜŞÜMÜ SUNSAM .
    BU KONU HAKINDA YAZSAM HAKLI OLARAK KAYNAGI DERSİN AM A BEN BU YAŞANNA OLAYLARIN YADA TİRACEDİ LERİN KANGAGINI BILMEYEDEN BUNLARI YAŞAMAK ZORUNDA BIRAKILAN MAHKUM EDİLEN ÜLKENİN VATANDAŞI OLARK KAGNAGI İŞTE BU DUR DİYENİN GÖRMEDİĞİM İÇİN BUNLARI YAZMAK İSTEDİM.

"""BİLGİM BU KONUDA OLSA SİZE KATILMAK İSTERDİM. """ŞAHSİ GÖRÜŞÜM BU

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ASK VE SEVGI

SEVGI :canli varligin ,haz veren bir nesneye karsi meyil duymasidir .Söz konusu meylin pekisip guclenmesi haline ASK denir.
    ASK duygusu ,askin sevgilisine kul olmasi ve sahip oldugu her seyi ugrunda feda etmesine yol acacagi bir dereceye varabilir .

Züleyhanin HZ yusufa A .S. karsi duydugu askin ne dereceye vardigina bir baksana kadinin bütün serveti ve güzelligi bu ugurda gitmis .Yetmis deve yükü mücevher ve gerdanliginin var oldugu söylenir , hepsini HZ. yusuf un A.S. aski ugruna harcamis . bu gun HZ . yusufu gördüm diyen herkese eline geceni zengin edecek degerde bir mücevher vere vere elinde hic bir sey kalmamis.
    Asiri askindan dolayi diger her sey aklindan ciktigi icin karsilastigi her seyi YUSUF diye cagirir olmus ,o kadar ki ,basin göge kaldirdigi zaman HZ. yusufu un A.S.adini yildizlarin üzerinde yazili görürmüs .Rivayete göre Züleyha iman edip HZ. yusuf a.s. onunla evlendikten sonra eski asigi yeni kocasidan ayri yasamaya yönelerek kendisini ibadede vermis. varligini tamamen Allaha adamis .HZ. yusuf a.s. kendisini gündüz yataga cagirsa aksama aksama savar, aksam cagirsa da yarina diye ertelermis .
    Nihayet bir gun HZ. yusuf a.s. demiski ben sana Allahi tanimadan önce asik olmustum ,fakat onu taniyinca kendisine karsi duydugum muhabbet ,diger her seyin sevgisini gönlümden giderdi .onun sevgisine bedel istemiyorum .

YARATILANI SEVERIM YARADANDAN ÖTÜRÜ.....

Forum Üyesi
    Yer: Oradan
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ASK VE SEVGI

Allah rzı olsun canan abla. Hakiki aşıklar önce kula sonra yaratana sşık oluyo bizde öyle oluruz inşallah

Forum Üyesi
    Yer: bursa
    Teşekkür ve Beğeni

ETKİLEYEN KİTAPLAR....

arkadaşlar sizlerle paylaşmak istediğim bişey var.geçen hafta bi kitap aldım.yazarı KAHRAMAN TAZEOĞLU kitabın adı SUSACAK VAR.bir haftadır okuyorum sürekli.312 sayfalı ama bitmesini istemediğm için yavaş yavaş okuyorum.kitap okumayı severdim.ama aldığım bu kitap bana kitap okumaktan daha fazla zevk verdi.aslında zevkten başka üzüntü sıkıntı verdi desem daha iyi olur.kitabın kahramanları çok farklı duygular koydu kalbime.kitapta anlatılan bir aşk hikayesi.kendinden yaşça büyük olan bir adama aşık olan bir kızı anlatıyor.YAZAR DAHA ÖNCE YAZDII ŞİİR KİTAPLARINDANDA DA BİR KAÇ ŞEY İLAVE EDİYOR.HATTA BENİM İMZAM YAZARIMIN Bİ KİTABINDAN.okumaya başladığımdan beri kendimi yanlız hissediyorum.inanmayacaksınız kitap yüzünden 1 haftadır bunalımdayım..ilk defa bir kitap aklımda bu kadar büyük bir yer açtı.şimdi kitaptan etkilenerek bende bi kitap yazmaya başladım.roman.konu aynı AŞK!!! 3 yıl sonra çıkartmayı düşünüyorum allahın izniyle.neden üç yıl bende bilmiyorum.dua edin bana...
    ben en çok etkilendiğim kitabı söyledim.şimdi sıra sizde.BENİM KİTABIM GİBİ AKLINIZDA YER BIRAKAN KİTABIN ADINI YAZARINI VE SİZİ ETKİLEDİĞİ YERİNİ YAZARSANIZ MEMNUN OLURUM.A.E.O.
    (BU ARADA BİR NOT:YAZARIM RADYO 7 DE GECE PROGRAMI YAPIYOR.AMA SAATİNİ BİLMİYORUM.)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ETKİLEYEN KİTAPLAR....

S.A benim bir süre önce okuduğum güzel bir kitap var onunda konusu aşk ve gerçekten gördüğümüz yada duyduğumuz aşklardan daha değerli bir aşk hikayesi olduğunu düşünüyorum...kitap MÜNİB ENGİN NOYANIN AŞK DÜŞÜNCE YOLLARA ADLI KİTABI gerçekten okumanızı tavsiye ederim pişman olmayacaksınız..bu kitabın ikinciside çıkacak inşallah bir an önce çıkarda onuda okurum sizlerde okursunuz..selametle

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ETKİLEYEN KİTAPLAR....

selam, tavsite ettiğiniz kitabı okumayı isterdim kitap okumayı çok seviyorum ..beni okuduğum kitapların çoğu etkiler ancak belirli bir süre sonra bu etki yok olur...en fazla süren MECBURE İNAL'IN AYRILIK BENİMLE KALDI adlı kitabıydı ...

Sayfa 124 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 2474114122123124125126134174 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)