Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 116 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 1666106114115116117118126166216 ... SonuncuSonuncu
1.151 den 1.160´e kadar. Toplam 2216 Sayfa bulundu

Konu: GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

ezeli aşk

NE ZAMAN SEVDİM SENİ,BANA DÜNYANIN BÜTÜN PİSLİKLERİNİ UNUTTURAN GÖZLERİNE NE ZAMAN VURULDUM,HATIRLAMIYORUM.SAN Kİ BU DÜNYADAN DEĞİLDİN DE,BİR SONSUZLUKTAN KOPUP GELMİŞTİN.ACILARIN VARDI,YÜREĞİNE GÖMMÜŞTÜN.BANA HEP GÜLER YÜZÜNÜ SUNMUŞTUN. BENSE HIZINA ERİŞEMEDİĞİM İHANETLERİN,KAYBOLUŞLARIN,YALNIZLIĞIN ORTASINDA SARILABİLECEĞİM,BANA KÜÇÜK BİR UMUT VEREBİLECEK BİRİNİ BEKLİYORDUM.BU BEKLEYİŞ YORUYORDU VE BAZEN"İŞTE BU"DEYİP YALNIŞ KUCAKLARDA,YALNIŞ RÜYALARI AKTÖRÜ OLUYORDUM. SENİ İLK GÖRDÜĞÜM GÜN AKLIMDAN HİÇ ÇIKMADI;AMA,SANKİ İLK BULUŞMAMIZ DEĞİLDİ O.SANKİ SENİNLE BEN BİNLERCE YILDIR AYNI İKLİMİN ÇOÇUKLARIYDIK.AYNI SÜZĞEÇTEN GEÇMİŞ,AYNI SEVDALARA DÜŞMÜŞ,AYNI KARANLIKTA YOLUMUZU KAYBETMİŞTİK.BİZİ BİRBİRİMİZE ÇEKEN DE BU OLMUŞTU.ESKİ BİR SEVDAYA KALDIĞIMIZ YERDEN BAŞLAMIŞ GİBİYDİK. SAHİ HANGİ BAHARIN ÜRÜNÜYDÜN SEN?HANGİ TOPRAKLARDA TOHUMDUN?HANGİ GÜNEŞ BÜYÜTTÜ SENİ?HANGİ SULARI İÇTİN KANA KANA?NE ÇOK SORU GELİYOR AKLIMA SANA DAİR...NE ÇOK YANITSIZ SORU...YANITLANMASINIDA BEKLEMİYORUM.BU SORULAR SANA HAYRANLIĞIMI DAHA DA ARTIRIYOR BENİM. BEN SANA MAVİYİ ANLATTIM.AŞKIN MAVİSİNİ,YÜREĞİN MAVİSİNİ,UMUTLARIN MAVİSİNİ...SENSE KIRMIZIDAN KONUŞTUN.ATEŞİN KIRMIZISINI,TUTKUNUN KIRMIZISINI...İŞTE O ZAMAN ANLADIMKİ BEN MAVİLERİ SUNARKEN SANA,SEN KIRMIZILARLA GELECEKTİN BANA.VE DÜNYADA BAŞKA HİÇBİR RENK BİRBİRİNE BU KADAR UYUMLU OLMAYACAKTI.NE ÇOK SUSAMIŞTIK KONUŞMAYA...ÖZLEDİĞİMİZ HAYATI,BİRBİRİMİZSİZ ZAMANLARI ANLATIP DURDUK.KONUŞTUKÇA TEK TEK YIKTIK BİZİ BİRBİRİMİZDEN UZAK TUTAN DUVARLARI.BENİM İÇİN"O"SENDİN,SENİN İÇİN BEN...BUNU BİLMEK NASIL DA RAHATLATIYORDU BİZİ... SENİ VAR BİLMEK,SENİ YAŞAMAK,SENİ YÜREĞİMİN YARISI SAYMAK İÇİMDE TARİFİ OLMAYAN BİR YAŞAM SEVİNÇİ YARATIYOR.HAYATIN BÜTÜN OLUMSUZLUKLARINA KARŞI İNANILMAZ BİR DİRENME GÜCÜ VERİYOR.ARTIK ERTELEDİĞİMİZ HİÇBİR SEY YOK.TENLERİMİZE DOKUNMAMIZ BİLE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ ORTAMIYANGIN YERİNE ÇEVİREBİLİYOR.HAYATA,BİRBİRİMİZE AŞK SUNMAK İÇİN GELMİŞİZ.DOĞUŞUMUZDAKİ AMAÇ BUYMUŞ BELKİ DE....MADEM "EZELİ BİR AİK"BU,MADEM ÖNCESİ YOK,SONRASIDA OLMASIN,BİR SONSUZLUĞA TAŞISIN BİZİ...SENİN GELDİĞİN YERE............

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: AŞKLA YÜRÜYENİN VEDASI OLMAZ.....

polyana yazdı:
    aLLAH RAZI OLSUN ZERDA KARDEŞİM, ÇOK GÜZEL BİR KONU, O ÖNEMLİ ZATLARIN FEDAKARLIKLARI BENCE ANLATILMAYACAK KADAR BÜYÜKTÜR, AMA BİZLERİN O KADAR BÜYÜK FEDAKARLIK YAPACAĞINI DOĞRUSU GÖREMİYORUM AMA ALLAH BİZLERE GÜZÇ VE KUVVET VERSİNKİİ O DENLİ FEDAKARLIKLARDA BİZLERDE BULUNALIM. SELAM VE DUA İLE
    rabbim cümlemizden razı olsun değerli kardeşim rabbimin yardımınyla olur inş olmazlar bile olur bizim ne gençlerimizi varki biraz kalbine dokunsan kalbi binlerce defa allah diyen ben tüm kardeşlerimiden ümitliyim inş zerre de olsa o büyük zatları örnek olıp onlar gibi olamasalarda onların gittiği yolda yürürler öncelikle şu aciz nefsimedir tabiki selam ve dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ebu bekirlerin sevgisine muhtacız adımları ve kendimizi unutarak yoldan öte yolda olmaya allah rasulu ve arkdaşlarıyla yola çıkmaya muhtacız yoks kaybolacağız o sevgilere tutunamazsak düşeceğiz

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Acılara sabırla karşı koydular, tatlı oldular."
    Abdulkadir-i Geylâni

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

S.A beni gercekten üzen kendi vatanimizda basörtüyle okula gidemeyenler. Ben Hollanda'da rahatlikla okula gidiyorum, bide ögretmenlere saygin oldumu inanin bana bize cok yardimlari oluyor. Ama kendi vatanimda kardeslerim horlaniyorlar, okullara alinmiyorlar. Buradada irkcilik var, isyerleri kapali almakta zorlaniyor ama Allah kerim 1 kapi kapaninca baska bir kapi aciliyor(cok sükür). Ama bi kardes tavsiyesi hic bir zaman umudunuzu kaybetmeyin, bazen bende zorlansamda kendime serinlik vermeye calisirim.

Zerda ablamin dedigi gibi biz ayrimcilik yapmiyalim ve oyle insanlarin seviyesine düsmeyelim...A.E.O

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

a s değerli kardeşim görüşleriniz için çok tşk bugünlerde geçecek inş sizler gibi bilinçli nesiller yetişirse olmayacak olan yoktur rabbim yar ve yardımcınız olsun dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

benim ashabım yıldızlar gibidir onların hangisine uyarsanız hidayet bulursunuz hş

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ((Ah Şu Korkularımız!!))

guler yazdı:
    İnsanların çoğu kaybetmekten kortuğu için,sevmekten korkuyor.

Sevilmekten korkuyor,kendisini sevilmeye layık görmediği için.

Düşünmekten korkuyor,sorumluluk getireceği için.

Konuşmaktan korkuyor,eleştirilmekten korktuğu için,

Duygularını ifade etmekten korkuyor,reddedilmekten korktuğu için,

Yaşlanmaktan korkuyor,gençliğinin kıymetini bilmediği için,

Unutulmaktan korkuyor,dünyaya iyi bir şey vermediği için.

ve ölmekten korkuyor,aslında yaşamayı bilmediği için

W.shakespeare
    bazen ko0rkuları yenmekte zoordur be "güler":|:|:|:|

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ((Ah Şu Korkularımız!!))

ya işte hayat böylev korktukça zorlaşıyor...biz korktukça daha da korkaklaşıyoruz....korunmak için korkak olmamız gerektiğini düşünüyoruz bazen ve....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

sevvvdaa yazdı:
    [m****Bence ASK herseydir[/m****

[m****ister tarif et ister tarif edilmesin[/m****

[m****[big] ASK sonsuzdur bu bir gercektir[/big][/m****
    [m****[/m****koybalmaktır a ş k [big][/big][m****[/m****haklı san bile haksızlığa boyun eymek[m****[/m****aşk tadanın vazgeçemediği[big][/big][m****[/m****tatmayanın bilmediğidir[m****[/m****aşk bana haram dır[big][/big]

Sayfa 116 Toplam 222 Sayfadan BirinciBirinci ... 1666106114115116117118126166216 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)