Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 62 Toplam 90 Sayfadan BirinciBirinci ... 1252606162636472 ... SonuncuSonuncu
611 den 620´e kadar. Toplam 899 Sayfa bulundu

Konu: namaz

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: NAMAZIN TIBBİ SIRLARI

ALLAH RAZI OLSUN.NAMAZ NAMAZ NAMAZ İŞTE HERŞEYE FAYDASI VAR.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

baltefsiri yazdı:
    Allah razı olsun.
    Rabbim cümlemizden razı olsun sağolun selam ve dua ile...

Yer: ~* پایتخت آن بهشت *~
    Teşekkür ve Beğeni

* Belki namaz ve dua, bugüne kadar bilinen en büyük enerji kaynağıdır. Doktor olarak, hiçbir ilacın fayda vermediği, doktorların tedavide aciz kaldığı pek çok hastanın, doktorların ellerini çekip onların yerine namaz ve duanın girmesiyle iyileştiklerini gördüm. (Dr. Alexis Carrel. "İnsan Denen Meçhul" kitabının yazarı ve Nobel ödülü sahibi)

selamün aleyküm güzel kardeşim..

çok güzel bir paylaşım olmuş. Allah razı olsun.. bunları bizlerden hariç insanların ifade etmeleri ne kadar güzel. Rabbim inşallah onları da bu güzel nimetlerden nasiplendirsin inşallah.. emeğinize sağlık kardeşim. baki selam ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ILK HESAP NAMAZ

TEMIM I DARI DEN RIVAYETLE PEYGAMBER EFENDIMIZ(SAS) BUYURUYORLAR KI

---KIYAMET GUNU KULUN KENDISINDEN ILK HESABA CEKILECEGI SEY NAMAZDIR.EGER ONUN HESABINI TAM VERIRSE FELAHA ERER VE KURTULUR.EGER VEREMEZSE HUSRANA UGRAR HELAK OLUR.SONRA DIGER AMELLERDEN SUAL OLUNUR.

PEYGAMBERE EFENDIMIZ (SAS) BIR COK HADISI SERIFLERINDE NAMAZDA HUSU VE HUZURA ISRET ETMEKTEDIR.BUNLARDAN BAZILARI;

---KULA NAMAZDAN ANCAK AKLI EREREK KILDIKLARI ECIR OLARAK VERILIR

---NAMAZ KILDIGIN VAKIT(NEFSINE HEVASINA VE OMRUNE) VEDA EDEN (VE MEVLASINA TEVECCUD EDEN) GIBI NAMAZ KIL

----KISININ BEDENI ILE KALBINI (HUSU ILE ) HAZIRLAMADIGI BIR NAMAZA ALLAHU TEALA BAKMAZ(DEGER VERMEZ)

---BIRCOK NAMAZ KILAN VERDIR KI KENDINI SADECE YORULMASI VE ZAHMETI KALIR. BUYURMUSLARDIR.

NAMAZ KILINDIGI YERDE KALBINI MESGUL EDECEK BIR SEY GORMEK VEYA BIR SES DUYMAK NAMAZDA KALBIN GAFLETINE SEBEP OLUR.KALB GOZE VE KULAGA TABIDIR. BUNU CARESI HIC SESOLMAYAN BIR YERDE NAMAZ KILMAKTIR.

GAFLETIN DIGER BIR SEBEBI ZIHIN VE FIKIR DAGINIKLIGIDIR.BUNU TEDAVISI DAHA GUCTUR.BUDA IKI SEKILDE OLUR.

BIRI ,KALBI MESGLŞ EDEN BIR ISTEN DOGAR.BUNU CARESI ONCE ISI YAPMAK SONRA NAMAZA DURMAKTIR.PEYGAMBER EFENDIMIZ (SAS)BUYURUYOR KI

----YEMEK HAZIR OLUNCA VE NAMAZ VAKTI ISE ONCE YEMEGI YIYINIZ.

BUNU GIBI EGER KIMSEYE BIR SO SOYLEYECEKSE ONCE O SOZU SOYLEMELI KALBI ONU DUSUNMEKTEN KURTARMALIDIR.

DIGEREI KALBI CESITLI DUSUNCELERIN KAPLAMASINDAN MEYDANA GELIR.BUNU CARESI KALBI OKUDUGU KUR AN I KERIM VE TESBIHLERIN MANASINI DUSUNEREK MESGUL EYLEMELIDIR.ONLARIN MANASINI DUSUNUR VE BU DUSUNCE ILE GAFLETTEN KURTLUR. FAKAT MANALARI DUSUNMEK ILE DE GIDERILMEZ ISE BU DUSUNCEYE HANGI SEY SEBEP OLDUYSA ONU SOYLEMELI VE ONDAN KURTULMALIDIR.

NAMAZDAN ONCE ALLAHU TEALA YI HATIRLATMAK KALBE GALIB GELMIYORSA NAMAZDA DA OLSA KURTULAMAZ.ALLAHU TEALA YI HATIRLATMAYA KALBI HAZIRALAM ICIN DUNYADAN KENDISINE YETECEK KADAR ILE IKTIFA EDIP MESGULIYTEINI AZALTMALIDIR.FRAZLARDAN EVVEL KILACAGI MESELA DORT REKAT LIK BIR NAMZ ILE KALBI NAMZA HAZIRLAMALIDIR.

selam ve dua ıle...

Yer: ~* پایتخت آن بهشت *~
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ILK HESAP NAMAZ

selamün aleyküm ablacım..

Allah razı olsun, çok güzel bir paylaşım. namaz konusunda gerçekten çok hassas ve ihlaslı olmamız gerek. bu hatırlatıcı paylaşım için Allah razı olsun, emeğinize sağlık. dua ile.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

selamun aleykum kardeşim..

Rahman razı olsun cok güzel paylaşım olmuş namazlarımızı hakkıyla kılmak duası ile selametle..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

serife07 yazdı:
    ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN...GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ...EMEĞİNE VE YÜREĞİNE SAĞLIK....
    Rabbim sizden de razı olsun kardeşim sağolun yüreğinize sağlık selam ve dua ile...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

gerçekten allahın bize verdiği nimet olan ibadetlerde sağlık ve ruh açısından, yaralı o kadar çok şey varki.
    ben de bir kaç ay önce namaza başlamıştım ama bıraktım. şimdi de başlamak istiyorum. ama bir türlü başlayamıyorum. beynim başlamalısın diyor ama kabim namaz kılarken çok huzursuz oluyor.
    lütfen bana yardım edermisiniz. nasıl namaza başlamalıyım?ben daha çok gencim.ömrümü kendimi allahtan uzak bir şekilde mahvetmek istemiyorum..yardımlarınızı bekliyorum. etmek

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah razı olsun.Evet namazda huşu çok önemlidir.Mevla T.Müminün suresinde; müminin vasfını sayarken ikinci ayeti kerimesinde mealen buyuruyor ki:"o müminler öyle kimseler ki namazlarında huşu içindedirler."
    Belki bizler kalbi olarak huşu içinde olamasakta en azında bedenen buna dikkat etmeliyiz.
    Selametle..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

vealeykumselam canım kardesım!
    rabbım sendende razı olsun ınsaallah .haklısın alıyecegım ıhlaslı namaz kılabılmek ıcın devamlı arastırmalı cok okumalıyız ve bıldıklerımızıde unutmamalıyız hayata gecırebılmelıyız.
    selam ve dua ıle...

aliye_aliye yazdı:
    selamün aleyküm ablacım..

Allah razı olsun, çok güzel bir paylaşım. namaz konusunda gerçekten çok hassas ve ihlaslı olmamız gerek. bu hatırlatıcı paylaşım için Allah razı olsun, emeğinize sağlık. dua ile.

Sayfa 62 Toplam 90 Sayfadan BirinciBirinci ... 1252606162636472 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)