Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 56 Toplam 90 Sayfadan BirinciBirinci ... 646545556575866 ... SonuncuSonuncu
551 den 560´e kadar. Toplam 899 Sayfa bulundu

Konu: namaz

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Yer: BURSA
    Teşekkür ve Beğeni

RE: NAMAZ KILMAK İSTİYORUM AMA!!!

Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurur:
    " Kişi namaz kıldığı zaman, namaz kıldığı yerde kalmaya devam ettiği ve abdesti bozmadığı müddetçe melekler o kimse için istiğfar ve dua ederler. (Melekler) onun için şöyle derler: 'İlâhî, buna (namaz kılana) mağfiret et!' İlâhî buna merhamet et!" (Buhârî, Ezân, 30; Ahmed, 1/379, 465; Müslim, Mesâcid, 245)

(ACABA, NAMAZA DURDUĞUMUZDA BU DUAYA NAİL OLANLARDAN MIYIZ? CEVAP: NAMAZDA İKEN HUŞU VE HUDUYA KAVUŞUYORSAK EMİN OLUNUZ MELEKLER DAHA O ANDA LEHİMİZE DUA ETMEYE BAŞLAMIŞLARDIR BİLE...)

Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurur:
    " Şüphesiz ki Allah, bir kulu sevdiği vakit Cebrâil'i çağırır da: 'Ben falanı seviyorum; onu sen de sev!' der ve onu Cebrâil de sever. Sonra semada seslenerek: 'Gerçekten Allah, falanı seviyor; onu siz de sevin!' der. Artık onu sema ehli de severler. Sonra onun için yeryüzüne kabul konur (da makbul kişilerden olur). Allah, bir kula da buğz etti mi, Cebrâil'i çağırarak: 'Ben falana buğzediyorum; ona sen de buğz et!' der ve Cebrâil ona buğzeder. Sonra sema ehli arasında: 'Allah, falana buğzediyor; ona siz de buğzedin!' diye seslenir. Onlar da kendisine buğzederler. Sonra o kul için yeryüzüne buğz (kin duygusu) konur. (Buhâri, Edeb, 41; Müslim, Birr, 157)
    (ACABA, SEVİLENLERDEN MİYİZ ? CEVAP: KALBİMİZDE ALLAH cc SEVGİSİ NE KADAR İŞGAL EDİYORSA ALACAĞIMIZ KARŞILIK DA, O MİSAL ÖLÇÜDÜR. ÇIKAN SONUÇ, "ACABA, GERÇEKTEN SEVENLERDEN MİYİZ???" )

Selam ve dua ile,

Allah'ı seven ve Allah tarafından sevilen kullarından olasınız inşallah.

Selamun aleykum.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SELAMÜNALEYKÜM HAYIRLI SABAHLAR

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

aleykümselam
    [mail][/mail]

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

namaz.namaz.namaz!!!

namaz kılmaya yeni başladım.yaklaşık bir hafta oldu .çok huzurlu ve mutluyum.şimdi bütün tanıdıklarıma,sevdiklerime bunu aşılamaya çalışıyorum.ben nasıl bu kadar geç kalmışım diyorum.bildiğim ve öğrendiğim tüm güzel şeyleri insanlara aktarıyorum.bu da bana mutluluk veriyor.Allah bütün müslüman kardeşlerime ve henüz başlamamış olanlara güç versin.en kısa zaman da onlara nasip etsin.BÜTÜN UYUYANLARI UYKUDAN KALDIRMAK NASİP ETSİN YÜCE RABBİM..SELAMLAR HERKESE

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: namaz.namaz.namaz!!!

çok sevindim Rabbim daim etsin dualarında bizleride unutma

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

İRTİCA NAMAZIN DÜŞMANI

--------------------------------------------------------------------------------

İrticanın bol olduğu devirlere gidelim biraz. Gerici yobazlar neler yapmış âlemlere bir nûr olarak gönderilen insanların en şereflisi olan peygambere, görelim; “…Bir defa Harem-i Şerifte namaz kılarken "Ukbe b. Ebî Muayt" saldırıp boğmak istemiş, Hz. Ebû Bekir kurtarmıştı. Başka bir zaman, Kâbe nin yanında namaz kılarken, Ukbe b. Ebî Muayt Ebû Cehil in teşvikiyle yeni kesilmiş bir devenin iç organlarını, secdeye vardığında üzerine atmış; kızı Fâtıma yetişip üzerindeki pislikleri temizledikten sonra, başını secdeden kaldırabilmişti.”
    Namaza kâfirlerin, müşriklerin ve de münafıkların tahammülü yoktur. Çünkü hakkıyla kılınan bir namaz insanın gönül gözünü açar, hakikati fark ettirir ve kulu sahte ilahların boyunduruğundan kurtarıp yegâne Tanrı’ya yani Allah’a bağlar. Şöyle der kafirler hazret-i Şuayb’e; “Dediler ki: "Ey Şuayb! Namazın mı emrediyor sana, atalarımızın tapar olduğunu terk etmemizi yahut mallarımızda dilediğimiz gibi davranmaktan vazgeçmemizi? Hud–87”

Evet, namaz hakka ve hakikate giden yolun kapısı hükmündedir. Bu yüzdendir irtica zamanlarında biricik insan peygamberlere yapılan zulümler; bu yüzdendir namazın her dönemde engellenmek istenmesi, ayıblanması, hor ve hakir görülmesi.

İstanbul’un orta yerinde bir lisede namaz kılınmışsa ve gerici yobazlar geçmişteki hemfikirleri gibi tepki vermişse sebebleri aynıdır işte! Namazdan korkuyorlar, ahlaktan korkuyorlar, imandan korkuyorlar. Eğer namazlı, ahlaklı, imanlı bir nesil yetişirse menfaat çarkları işlemez olur. Dünyayı istedikleri gibi yönetemezler. Canları çekti diye masum insanların kanını dökemezler. Dünyanın bir ucunda hak iddia edip kendilerine sömürge edinemezler. Bu kadar mı etkisi olur demeyin bir namazın! Gönülden kılınan bir namaz miracsa eğer elbette bu kadar etkilidir.

Şayet lisedeki namaz hadisesine bir tepki verilecek idiyse bu şaşma (taaccüb) ve de takdir tarzında olmalıydı. Taaccüb çünkü fuhşun, uyuşturucunun ve de nefsin her türlü şerr zevklerinin doruğa çıktığı bir zaman ve mekanda gençliklerinin zirvesindeki insanlar tüm bunlara dur diyerek ahlaklı olmaya çalışıyorsa buna şaşmak gerekir. Aynı zamanda da yapılanı takdir etmek…

Sakıp Sabancı’nın şu anısını bu vesile ile tekrar anımsayalım; “Kızımı Londra yakınındaki Harvard kolejine götürdüm. O sırada bana dediler ki; “Kolejin yemekhanesi şurada, yatakhanesi burada, dershanesi burada, kütüphanesi burada vs. kolejin bütün kısımlarını ayrı ayrı gösterdiler. Sonra kiliseyi göstererek; "dini ibadet yeri de burasıdır" dediler. Sonra: "Şimdi senin kızın Müslüman, dini ibadet günlerinde Kur´an´ı getirsin istediği günlerde okusun. Odasında kalıp Kur´an okumasını siz telkin ettiniz mi?" diye bana sordular.

Allah var, bizi görüyor. Doğrusu ben kızımla beraber Kur´an´ı kerim getirmemiştim, kızıma da telkinde bulunmamıştım. Çok utandım, sırtım terledi. O gavur dediğimiz adamın bana verdiği dersten çok mahcub oldum. Adeta yüzüme şamar patlatmıştı. Türkiye´ye geldiğimde hemen açıklamalı Kur´an gönderdim. Kızıma anlattık... Bunu ben bizzat yaşamıştım.”

Sabancı ailesinin başından geçenler ve gavur dediklerimizin olaya yaklaşımı/tepkisi bu. Peki, Ramazanlık sözde imandaşımız(!) medyanın yaklaşımı/tepkisi ne oldu? Sanki yeraltında dünyayı kana bulamak isteyen bir örgüt bulunmuş gibi manşetlerden verdiler hadiseyi. Yazıklar olsun, eyvahlar olsun! Çanakkale’yi kim neden geçirtmedi! Kim neden “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın. Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın” diye yazma gereği duydu. Yurda uğratılmayacak alçaklar kimlerdi ve hayâsız akın neydi?

Bana kimse “ama orası kamusal alan” masalını okumasın. Allah kamusal alanların da Rabbi değil mi? Yoksa biz de müşrikler gibi cami tanrısı, kamusal alan tanrısı, köşk tanrısı filan mı edindik? Kendimizce dünyayı parçalara ayırıp her birine bir tanrı mı atadık! Halbuki “Eğer göklerde ve yerde Allah tan başka ilahlar olsaydı, elbette ikisi(nin idare ve düzeni) de bozulurdu. Enbiya–22). Bize peygamberler vasıtasıyla emredilen şudur; “Şüpheniz olmasın ki, benden başka hiçbir İlah yoktur, o halde bana kulluk edin!”

O halde kimsenin şu’sal alan, bu’sal alan deyip işi kıvırmaya hakkı yok! Eğer inanmışsak, gerçekten iman etmişsek evimizdeki en gizli köşenin de, en büyük meydanların da, Beyaz Saray’ın da Rabbi tek olan Allah’tır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: İRTİCA NAMAZIN DÜŞMANI

SELAMÜNALEYKÜM İYİ GÜNLER

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Gençlikte Namaz...

Namaz, nefse ağır gelen bir ibadettir. Nefis, ondan kurtulmak, kaçınmak için akıl almaz gerekçeler uydurur. Bu işte şeytan da nefsin en büyük dostu ve yardımcısıdır. Şeytan’ın ve nefsin, kişiyi namazdan alıkoymak için icat ettikleri bahaneler gerçekten karşı konulması zor şeylerdir. Bu iki düşmanın insana en çok sözlerini geçirebildikleri çağ da insanın bedenen en güçlü, ama tecrübe ve irade bakımından en zayıf çağı olan gençlik çağıdır. Şeytan ve nefis, hayatının hiç bir döneminde kişiye, gençliğinde olduğu kadar musallat olmaz. Çoğu kimsenin namazı hep ertelemeleri, biraz daha yaşlandıkları ya da emekli oldukları zamana bırakmaları bu yüzdendir. Buna katiyyen meydan vermemek, çelik gibi bir irade ile bu çifte düşmanın karşısına dikilmek dinimiz bakımından eşsiz kazançlara vesiledir.

En makbul ibadet gençlikte yapılan ibadettit. Bedenin bütün organları sağlıklı, tüm beyin mekanizması tıkır tıkır işlerken Allah’a kulluk etmenin değeri ve derecesi çok farklıdır. Peygamberimiz (S.A.V)’in bildirdiğine göre Allah (C.C)’nün kıyamet gününde kendilerini kollayacağı, farklı muameleye tabi tutacağı yedi sınıf insandan bir sınıfı da Allah’a ibadetle büyüyen gençlerdir. Akıl ve mantık da kabul eder ki, orası burası ağrıyan, aksayan bir bedenle yapılan ibadetle, saat gibi tıkır tıkır işleyen bir bedenle yapılan ibadet aynı olmaz.

Namaz, çağımızda maddi ve ekonomik endişelerin sebep olduğu bunalımlara, 20. yüzyılın alamet- i farikası olan ve ruh ve beden sağlığını yıpratan streslere karşı da en güçlü kalkandır. Yanlız Allah’a kulluk edip, yanlız O’ndan yardım beklemek, yanlız O’na sığınmak şuuru, dünya hayatının geçici nimetlerine bel bağlamaya, yersiz bir hırs ve telaşa kapılmaya karşı en sağlam teminattır. Din büyüklerinin tecrübesiyle sabit olmuştur ki, namaz esnasında Fatiha süresini, anlamını bilerek, duyarak okumak kişiye, bütün dünya gailelerine bir sünger çekebilme cesaret ve kabiliyetini kazandırır.

Gençlikte namaz kılmak demek, bütün bu İslami hasletlere daha başında sahip olmak demektir…

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: Gençlikte Namaz...

selamunaleykum kadresım
    Allah razı olsun.emegınıze yuregınıze saglık.cok dogru genclıkte yapılan ıbadetler sırasında seytanın vesvesı ıle yaslılıktakı vesvesesı mutlaka farklıdır ve yaradanın ılahı adaletı o kadar sonsuz kı dedıgınız gıbı genclıkte yapılan ıbadetlerı mukafatıda mutlaka cok farklı olacaktır.
    dının dıregı olan namazı kılmakta ,yada namaza baslamakta gucluk ceken kardeslerım ıcın bır kıtap onermek ısterım mutlaka alıp okusunlar;
    musluman dıyen bır ınsan nıcın namaz kılmak ıstemez kıtabın ısmı polen yayınlarının ve 1,9 ytl herkese tavsıye edıyorum
    rabbım yaptıklarımızı gorendır bızlerı yolundan ayırmasın ayırmak ısteyenede fırsat vermesın ınsallah.
    selam ve dua ıle...

Sayfa 56 Toplam 90 Sayfadan BirinciBirinci ... 646545556575866 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)