Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu

Konu: coca colanın cipsilerin içindekiler

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: coca colanın cipsilerin içindekiler

dahada aydınlatıcı bilgiler içeren mailler var haşhaş değil meyan kökünden yapılıyor cola fareler meyan kökünü çok seviyor meyanlar makina ile sıkıştırıldıklarından ölen farelerle beraber presleniyor ve o şekilde işlenmeye gidiyor

Forum Üyesi
    Yer: Fatih - İstanbul
    Teşekkür ve Beğeni

kaan kurtbey yazdı:
    dahada aydınlatıcı bilgiler içeren mailler var haşhaş değil meyan kökünden yapılıyor cola fareler meyan kökünü çok seviyor meyanlar makina ile sıkıştırıldıklarından ölen farelerle beraber presleniyor ve o şekilde işlenmeye gidiyor

doğrudur kardeş ilgi eksikliği olmuştur tamamladığın ve düzeltim uyardığın için teşekkür ederim Allah razı olsun

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

muhammed kutsal yazdı:
    kaan kurtbey yazdı:

doğrudur kardeş ilgi eksikliği olmuştur tamamladığın ve düzeltim uyardığın için teşekkür ederim Allah razı olsun
    EWET BU DOGRU BEN DE DUMUSTUM. CİPSE GELİNCE HAYATIMDA YEMEDIM ÇÜNKÜ KOKUSU BİLE MİDEMİ BULANDIRIYO KOLAYLADA ARAM YOKTUR. CİPSLER SİVİLCE YAPTIĞINI DUYMAMIŞTIM ZATEN SENIN GIBI BENIMDE ÖYLE BİR SORUNUN YOK BUNUDA BİR HİKMETİ VARMIŞ BİZLERİM UYARDIĞIN İÇİN SAGOL S.A.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

coca colanın zararları

ewt arkadaşlar coca cola gibi bir içeği içmek herkesce kötü sonuçlar doğurabilir içinde cochineal adı verilen bir böcek çeşidinin özütü yer alıyor bu böcekleri elde etmek için de kaktüs tarlaları yapılıyor bu böcek kaktüs üzerinde yaşıyor ve bir de coca colanın içinde meyan kökü yer alıyor bu meyan kökü de farelerin en sevdiği besin. Bu meyan kökleri depolardan kepçelerle toplanmaktadır ve arasındakileri ayıklamadan preslemeye geçilmektedir bu ayıklanmayanların içerisindede fare bulunmaktadır.Sadece kemiklerinin kalacağı bir süzgeçten süzüldükten sonra farenin mide özsuyu filan coca colanın içerisine girmektedir.LÜTFEN İÇTİKLERİMİZE DİKKAT EDELİM ARKADAŞLAR

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a zaten avrupa da pek içmiolarmış biz enaiyiz ya bizim millete satıolar bizde içioz enai gibi. selametle.....

Forum Üyesi
    Yer: BURSA-m.k.paşa
    Teşekkür ve Beğeni

arkadaşlar Gidkimyasallari Pazarlayan Bir Firma Sahibiyim.kola Fabrikalari Hariç Türkiyenin En önde Gelen Firmalari Ile çalişiyorum.cibslerde Söylendiği Gibi Içinde Domuz Yaği Kullanilan Bir Malzeme Kullanilmiyor.içinde Domuz Yaği Kullanilan Tek Malzeme Birezilyadan Gelen Jelatin Diye Bir Malzeme Buda Yoğurtlarin Kaymak Oluşturulmasinda Etkili Olan Bir Malzeme.fakat Bunu Benden Talep Eden Dahi Olmadi.kaldi Ki Isteyen Olsa Bile Satişini Yapip Vebal Alacak Karakterde Değiliz.
    kola Için Birşey Diyemiyorum Bilgi Sahibi Değilim.fakat şuda Bilinmelidir Büyük Firmalarda çok Detayli Hijyen Uygulamalari Uygulanmaktadir.her Detay Incelendikten Sonra Bu Fabrikalarin ürettimine Izin Verilmektedir.ilk şart Olan Haşere Denetim Prosüdürü Olmayan Fabrikalara üretim Izni Verilmez.fareler Peyniride çok Sever.ama Bir Tane Süt Işlemesinde Bir Tane Fare Dahi Bulamazsiniz.
    sadece Sizlere Tavsiyem Gida Tüketimlerinizde Türkiyede Yer Edinmiş Firmalarin ürünlerini Kullanmaniz

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

şu kokakola konuları bitmez
    aklımız kokakolaya kadar mı çalışıyor
    bence anlayabilen anlamıştır şu kokakolanın aslında bir böcek suyu olduğunu

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

cola hakkında sölediklerinizi bende duydum cips konusunda çok tereddütlüyüm çünkü arkasında domuz yağı yoktur diyo bide denetime tabi tutuluyorlar ama ALLAH bilir

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Arkadaslar her duydugunuza inanmayın.Aranızda gidip fare preslendigini goren varmi?
    Lütfen Allah(C.C)'ün vermiş oldugu aklı biraz kullanınız.Pepsi gibi bir firma itibarını zedeleyecek bir çalışma yaparmi sizce? Böyle şeyler aldatmacadan başka birşey değildir.Görmeden inanmayınız!

Forum Üyesi
    Yer: BURSA-m.k.paşa
    Teşekkür ve Beğeni

hayatimizda Sikça Tükettiğimiz Böceklerle Iç Içe Olasina Rağmen.üretim Sonunda Insan Sağliğini Zarar Verecek Hiç Bir Etkisi Olmayan ürünlere örnekler Vermek Istedim
    1- Meyve Sulari
    meyve Suyu Yapiminda Kullanilan Meyveler Suluk Tabir Edilen Yerde Ezilmiş Ve Beklemeden Dolayi üzerlerinde Sinekleri Rahatça Görebileceginiz Meyvelerden Oluşur.fakit üeretim Sonunda Bu Meyve Sularinda Zarar Vereci Bir Mikro Organizma Görmek Mümkün Değildir
    2-süt ürünlri
    köylerden Toplanan Sütlerin Içinde Hayvan Pisliği Saman Vs.görmek Mümkündür.fakat üretim Sonunda En Ufak Bir Mikro Organizma Göremezsiniz
    3-konserveler
    başta Salça Olmak üzere Konserve Fabrikalarina Getirilen Domateslerin üzerinde Mutlaka Kör Sineklerin Uçuştuğunu Görebilirsiniz Fakat Bunlardada Mikro Organizmalari üretim Sonunda Görmek Mümkün Değil
    4-içtiğimiz Sular
    çeşmelerimize Gelen Içtiğimiz Sularin Gelmeden önceki Toplandiği Baraşlarda Kurbağa Seslerini Duymamiz Mümkün.fakat Aritimlardan Sonra (istanbul Hariç Ben Bursaliyim)çeşmelerimize Temiz Olarak Gelmektedir

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)