Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 5 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 72 Sayfa bulundu

Konu: kalbdenkalbe mesajlar(3 sual ve 1 cevap)

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Yer: "Lâ taknetû min Rahmetillâh"
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı mervenur1´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    emegine saglık aylin en güzel cevabı vermıs
    Alıntı efendi_33´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustanın incilerinden desek hakkını teslim etmiş oluruz...
    Alıntı aşk çiçeği´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir paylaşımdı allah razı olsun
    Alıntı serap8191´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamün aleyküm.ALLAH razı olsun .gerçekten ne güzel cevaplar nasıl büyük bir zeka.çok ama çok güzl bir yazı.ALLAH razı olsun senden
    Alıntı Ahmed_1907´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm kardeşim emeğine sağlık....
    Alıntı pinar1988´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun kardeşim. Böyle düşünen insanlara böyle davranarak en güzeli yapılmış.keşke şuan içinde bu tür insanlara verebilcek güzel cevaplarımız olsa
    Alıntı leyla-1´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun çok güzel ve bir o kadar anlamlı paylaşımlardı emeklerinize sağlık.
    Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak nasip etsin selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.
    aleykum selam..
    duanıza amin dıyorum hak teala razı olsun..
    hayatımızın her anı ibret sahnesı..
    farkına varmak farkında olup uygulamak duası ile..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Emegine saglık

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Şems'e felsefecilerden 3 soru, Şems'den tek cevap...

Üç Soru ve Tek Cevap Bir grup felsefeci, “Şems-i Tebrîzî” hazretlerine geldi bir gün. Bir tanesi öne çıktı:
    - Size, üç suâlimiz var.
    - Peki sor bakalım.
    O esnada “bir kerpiç” vardı mübareğin elinde. Onunla talebesine teyemmüm dersi veriyordu. Felsefeci sordu:
    - “Allah vardır, görünmez” diyorsunuz. Peki görünmeyen şeye nasıl inanıyorsunuz?
    - Pekâlâ, ikinciyi sor.
    - “Şeytan ateşten yaratıldı” dersiniz. Sonra da, onun ateşte yanacağını söylersiniz. Hiç ateş, ateşi yakar mı?

- Üçüncü suâlin nedir?
    - “İslâmda kul hakkı var. Âhirette, hakkı olan hakkını alacak” dersiniz. Hâlbuki bırakın insanları kendi hâllerine. Canları ne isterse, yapsınlar.

- Başka var mı?
    - Hayır, yok.

O zaman büyük velî, elindeki kerpici kaldırıp adamın başına vurdu.
    Adamın başı acıdı tabii. Ve koşup kadıya şikâyet etti. Kadı, (hâkim) hazret-i

Tebrîzî’yi çağırdı mahkemeye.
    - Bu kimseye vurdunuz mu?
    - Evet.
    - Niçin vurdunuz?
    - Üç sualine tek cevap verdim.
    - Nasıl yâni?
    - Bu adam; “Görünmeyen Allah’ a nasıl inanıyorsunuz?” dedi. Cevâben kerpiçle vurup acıttım başını. Göstersin başının acısını.
    Kadı felsefeciye döndü.
    - Ne diyorsun?
    - Başım acıdı, ama gösterilmez.
    Buyurdu ki:
    - Allah da vardır, ama görünmez.
    Ve devam etti:
    - Bu adam; “Şeytân, ateş cinsinden olunca Cehennem ateşinden zarar görmez”, diyor. Hâlbuki kendisi de topraktan yaratıldı. Bu kerpiçle niçin başı acıdı?
    Sordu yine:
    - Bu kişi, “Âhirette hesap falan yok. Bırakın, kim ne isterse yapsın”, diyor. Mâdem öyle, benim canım ona vurmak istedi ve vurdum. Niçin size şikâyet ediyor?
    Felsefeci mahcuptu. Başını önüne eğdi.

Ve îmanla şereflendi.

Teşekkür ve Beğeni

Esselamu aleykum,
    Güzel bir paylaşım kardeşim daha öncede bir arkadaş paylaşmışdı bizle,ne varki seni başka bir şey için uyarmak istiyorum,belki bilmiyerek yazmış olduğunu düşünerek sana bir tavsiyede bulunayımki, Rumuzun plan EN-EL-HAK arapçadan türkçeye çeviri BEN HAK 'IM diğer bir adı ile BEN ALLAH'IM (haşa) demiş oluyorsun senin bu söylediğini seyri sülükte birkaç veli kul Allah (c.c) da fani olmuş,kendilerinden başka birşey göremedikleri içinde SEKR denen sarhoşlukla ağızlarından böyle bir laf çıkmıştır,buna bir misal verirsek,
    Kadının biri yanına alacalık hastalığı olan çocuğunu alarak bir veli kula gider,efendim dua edinde çocuğum iyileşsin der,veli zat be hey kadın bu alacalık hastalığını iyileştirmek Hz.İsa ya has bir mucizedir biz kimiz ki iyileştirelim,biz bunu yapamayız der,kadın boynunu büker tam çıkacakken aynı veli yüksek bir sesle BİZ YAPARIZ!!! der,kadın geri gelir,veli zat okur,çocuk iyileşir,kadın sevinerek gider,orada bulunan velinin müridleri evlatları sorar Efendim bu nasıl işdir?derki BİZ YAPARIZ lafzı benden ama benim iradem dışında çıkmıştır,demek istemiştirki benim iradem dışında Mevla Teala söyletti.
    EN-EL-HAK diyen de aslında ne dediğini bilmeyecek kadar Allah Tealada fani olmuştur,onları bu SEKR hallerinden dolayı suçlamak zahiren doğru isede Mevla onlardan emin ol razıdır,eğer sende onlardan isen amenna ama değilsen,KÜFRE DÜŞERSİN bu kardeşin seni uyarıyor.Selametle kal...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

selamun aleyküm paylaşım için teşekkürler

Forum Üyesi
    Yer: İstanbul
    Teşekkür ve Beğeni

Üç Suale Tek Cevap

Bir grup felsefeci, “Şems-i Tebrîzî” hazretlerine geldi bir gün. Bir tanesi öne çıktı:
    - Size, üç suâlimiz var.
    - Peki sor bakalım.
    O esnada “bir kerpiç” vardı mübareğin elinde. Onunla talebesine teyemmüm dersi veriyordu. Felsefeci sordu:
    - “Allah vardır, görünmez” diyorsunuz. Peki görünmeyen şeye nasıl inanıyorsunuz?
    - Pekâlâ, ikinciyi sor.
    - “Şeytan ateşten yaratıldı” dersiniz. Sonra da, onun ateşte yanacağını söylersiniz. Hiç ateş, ateşi yakar mı?

- Üçüncü suâlin nedir?
    - “İslâmda kul hakkı var. Âhirette, hakkı olan hakkını alacak” dersiniz. Hâlbuki bırakın insanları kendi hâllerine. Canları ne isterse, yapsınlar.

- Başka var mı?
    - Hayır, yok.

- Evet.
    - Niçin vurdunuz?
    - Nasıl yâni?
    - Bu adam; “Görünmeyen Allaha nasıl inanıyorsunuz?” dedi. Cevâben kerpiçle vurup acıttım başını. Göstersin başının acısını.
    Kadı felsefeciye döndü.
    - Ne diyorsun?
    Buyurdu ki:
    Ve devam etti:
    - Bu adam; “Şeytân, ateş cinsinden olunca Cehennem ateşinden zarar görmez”, diyor. Hâlbuki kendisi de topraktan yaratıldı. Bu kerpiçle niçin başı acıdı?
    Sordu yine:
    - Bu kişi, “Âhirette hesap falan yok. Bırakın, kim ne isterse yapsın”, diyor. Mâdem öyle, benim canım ona vurmak istedi ve vurdum. Niçin size şikâyet ediyor?

Ve îmanla şereflendi.

Amentü, Ehli sünnet vel cemaat, İslamiyet, Kuran-ı Kerim - Üç Suale Tek Cevap

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah razı olsun kardeşim...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah razı olsun

Forum Üyesi
    Yer: İstanbul
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı DİLEK-HİLAL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun kardeşim...
    Amin.Cenab-ı Hak cümlemizden razı olsun.Peygamberlerin efendisinin(Aleyhi ve ala alihissalatü vesselam)hürmetine dualarımızı kabul eylesin,imanla şehit olarak ölmeyi nasib eylesin İnşallahü teala..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı mektubat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir grup felsefeci, “Şems-i Tebrîzî” hazretlerine geldi bir gün. Bir tanesi öne çıktı:

- Size, üç suâlimiz var.

- Peki sor bakalım.

- Pekâlâ, ikinciyi sor.

- Üçüncü suâlin nedir?

- Başka var mı?

- Hayır, yok.

- Evet.

- Niçin vurdunuz?

- Nasıl yâni?

- Bu adam; “Görünmeyen Allaha nasıl inanıyorsunuz?” dedi. Cevâben kerpiçle vurup acıttım başını. Göstersin başının acısını.

Kadı felsefeciye döndü.

- Ne diyorsun?

Buyurdu ki:

Ve devam etti:

Sordu yine:

Ve îmanla şereflendi.

Amentü, Ehli sünnet vel cemaat, İslamiyet, Kuran-ı Kerim - Üç Suale Tek Cevap
    ............Allahcc razı olsun....ONLAR DERYA İDİLER...

Sayfa 5 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)