Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 92 Sayfa bulundu

Konu: Bir Ölüm Rüyası...

Yasaklı Kullanıcı
    Durum: Çevrimdışı
    Yer: iStAnBuLL
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı CEVDET-71´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamün aleyküm kardeşim eline gönlüne sağlık rabbime emanetsin kendine iyi bak
    ve aleyküm selam abim sağolasın sende Allahıma emanetsin inş selam ve dua ile kal hayırlı geceler...

Forum Üyesi
    Yer: vakt-i seher
    Teşekkür ve Beğeni

selamun aleyküm Allah(c.c.)razı olsun elinize,emeğinize sağlık olsun inşaAllah..gerçekten çok güzel bir paylaşımdı..okurken bir an bende çıktım bu yolculuğa ya da uykuya daldım mı deyim..hoş hepimiz bir uykudayız ama böyle hayırlı ve istifadeli bir uyku değil malesef bizimkisi..etrafımızda gerçekleşen ölümleri sadece hüzünle karşılıyor,üzülüyoruz..böyle değil bunun da ötesinde yaklaşmalı,kabre gireceğimizi düşünmeli ve ona göre hareket etmeliyiz..ama çoğu zaman nefis hileleri ile uyutuyor bizleri..bu hakikatleri görmemize engel oluyor malesef..ne güzel değil mi her yeni gün,her an,her nefes bizlere yeni bir fırsat değil mi..illaki iş işten mi geçmeli gerçeklerin farkına varmak için..öyle malesef hani insanız ya..hani unutmak kökünden geliyoruz ya kelime itibariyle..aynen öyle işte illaki iş işten geçecek,ya da çok geç kalacağız ki aklımız başımıza gelsin..ne demeli Rabbim musibete düşmeden uyanan kullarından eylesin bizleri inşaAllah..kelime-i tevhidi tam manasıyla anlamayı ve yaşamayı nasib etsin bizlere..AMİN AMİN AMİN..Allaha(c.c.)emanet olunuz,hayırlı geceler,selamun aleyküm..

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı RECEB-I KAMER´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm Allah(c.c.)razı olsun elinize,emeğinize sağlık olsun inşaAllah..gerçekten çok güzel bir paylaşımdı..okurken bir an bende çıktım bu yolculuğa ya da uykuya daldım mı deyim..hoş hepimiz bir uykudayız ama böyle hayırlı ve istifadeli bir uyku değil malesef bizimkisi..etrafımızda gerçekleşen ölümleri sadece hüzünle karşılıyor,üzülüyoruz..böyle değil bunun da ötesinde yaklaşmalı,kabre gireceğimizi düşünmeli ve ona göre hareket etmeliyiz..ama çoğu zaman nefis hileleri ile uyutuyor bizleri..bu hakikatleri görmemize engel oluyor malesef..ne güzel değil mi her yeni gün,her an,her nefes bizlere yeni bir fırsat değil mi..illaki iş işten mi geçmeli gerçeklerin farkına varmak için..öyle malesef hani insanız ya..hani unutmak kökünden geliyoruz ya kelime itibariyle..aynen öyle işte illaki iş işten geçecek,ya da çok geç kalacağız ki aklımız başımıza gelsin..ne demeli Rabbim musibete düşmeden uyanan kullarından eylesin bizleri inşaAllah..kelime-i tevhidi tam manasıyla anlamayı ve yaşamayı nasib etsin bizlere..AMİN AMİN AMİN..Allaha(c.c.)emanet olunuz,hayırlı geceler,selamun aleyküm..
    a.s recep kardeşim malesef dediğin gibi birşeyleri kaybedince değeri anlaşılıyor...bu bızım dogamızda var...Rabbim cümlemize hidayet versın inş sende Allaha emanet ol dua ile

Forum Üyesi
    Yer: istanbul-maltepe
    Teşekkür ve Beğeni

Rabbim Cümlemizden Razi Olsun..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Selam Aleyküm
    Bütün anlatımlarınızdan dolayı Rabbim razı olsun. Allah (c.c) İnşaALLAH sebeblenmesi nasip etsin..selametle

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı hasbihall´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Aleyküm
    Bütün anlatımlarınızdan dolayı Rabbim razı olsun. Allah (c.c) İnşaALLAH sebeblenmesi nasip etsin..selametle
    a.s kardeşim Rabbizm silerden de razı olsun inş Allahıma emanetsinz hayırlı geceler...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Rüyasinda bile cehenneme tahammül edememisken nasil olur da yasadigi hayati cennete gidebilmek için harcamazdi... Ilahi! Bizi af ve magfiret eyle. Rahmeti ve magfiretini üzerimizden eksik etme....

Amin amin amin.Bir de sunu unutmamalıdır ki kardeşlerim.Amaç cennete gitmeyi istemeden önce cehennemden azad olunmayı istemektir.Paylaşımın için sağol güzellikleri anımsatan mübarek.Duayla kalınız.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Naksibendi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rüyasinda bile cehenneme tahammül edememisken nasil olur da yasadigi hayati cennete gidebilmek için harcamazdi... Ilahi! Bizi af ve magfiret eyle. Rahmeti ve magfiretini üzerimizden eksik etme....

Amin amin amin.Bir de sunu unutmamalıdır ki kardeşlerim.Amaç cennete gitmeyi istemeden önce cehennemden azad olunmayı istemektir.Paylaşımın için sağol güzellikleri anımsatan mübarek.Duayla kalınız.
    s.a AMİN İNŞŞ herşey için çok t.ederim buaralar yazdıklarınıızı takip eder oldum çok güzel önemli bilinmesi gerekn konulara değiniyorsunuz sayenızde bilmediğim şeyleri öğrenir bildiklerimide hatırlar oldum Rabbim sevabını yazsın inş dualrımdasınızda Allah razı olsun

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı cennet_agaci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a AMİN İNŞŞ herşey için çok t.ederim buaralar yazdıklarınıızı takip eder oldum çok güzel önemli bilinmesi gerekn konulara değiniyorsunuz sayenızde bilmediğim şeyleri öğrenir bildiklerimide hatırlar oldum Rabbim sevabını yazsın inş dualrımdasınızda Allah razı olsun
    Benim gibi aciz bir kula dua edildiğini bilmek ne mutlu.."sabır ve dua ile istiane (yardım isteğin) de bulununuz…" (Bakara/163)“Allah’a korku ve ümitle dua ediniz.” (A’raf, 56)Rabb'im C.C. ettiğiniz dualarınızı kabul görür inşaAllah.Arşivim de bulunun konuların sadece bir kısmını yolluyorum..Zayi olacak korkusu ile.Umulur ki bir nasihat bin musibetten iyidir.
    Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla...

1. Yaratan Rabbinin adıyla oku/çağır!

2. İnsanı, embriyodan/ilişip yapışan bir sudan/sevgi ve ilgiden/husûmetten yarattı.

3. Oku! Rabbin Ekrem'dir/en büyük cömertliğin sahibidir.

4. O'dur kalemle öğreten!

5. İnsana bilmediğini öğretti.

6. İş, sanıldığı gibi değil! İnsan gerçekten azar:

7. Kendisini her türlü ihtiyacın üstünde görmüştür.

8. Oysaki, dönüş yalnız Rabbinedir!

9. Gördün mü o yasaklayanı,

10. Bir kulu namaz kılarken.

11. Gördün mü! Ya o iyilik ve doğruluk üzere ise?!

12. Ya o, takvayı emrediyorsa!

13. Gördün mü! Ya şu yalanlamış, sırt dönmüşse!

14. Bilmedi mi ki Allah gerçekten görür!

15. İş, sandığı gibi değil! Eğer vazgeçmezse yemin olsun, o alnı mutlaka tutup sürteceğiz!

16. O yalancı, o günahkâr alnı.

17. Hadi çağırsın derneğini/kurultayını!

18. Biz de çağıracağız zebanileri!

19. Sakın, sakın! Ona boyun eğme; secde et ve yaklaş!
    .................................................. .................................................. ..........
    Hz. Ali radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Dinde fakih (bilgili) olan kimse ne iyi kimsedir! Kendisine muhtaç olununca faydalı olur. Kendisine ihtiyaç olmayınca ilmini artırır." Duayla kalınız.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ebu'd-Derda radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın şöyle dediğini işittim: "Kim bir ilim öğrenmek için bir yola sülûk ederse Allah onu cennete giden yollardan birine dahil etmiş demektir. Melekler, ilim talibinden memnun olarak kanatlarını (üzerlerine) koyarlar. Semavat ve yerde olanlar ve hatta denizdeki balıklar âlim için istiğfar ederler. Âlimin âbid üzerindeki üstünlüğü dolunaylı gecede kamerin diğer yıldızlara üstünlüğü gibidir. Âlimler peygamberlerin vârisleridir. Peygamberler, ne dinar ne dirhem miras bırakırlar, ama ilim miras bırakırlar. Kim de ilim elde ederse, bol bir nasib elde etmiştir."

Humeyd İbnu Abdirrahman anlatıyor: "Hz. Muaviye radıyallahu anh'ı işittim, demişti ki: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın şöyle söylediğini işittim: "Allah kimin için hayır murad ederse onu dinde fakih kılar."

Hz. Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Hikmetli söz mü'minin yitiğidir. Onu nerede bulursa, onu hemen almaya ehaktır."

Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)