Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 21.06.06
  Mesajlar: 1.994
  Teşekkür ve Beğeni

  ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE

  S.A--


  ---ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE

  Etiler'deki barlardan,Fatih'teki Allah yolu sohbetlerine..

  İnsan hayatında öyle dönüm noktaları oluyorki,bir sonraki dönemde yaşadığınız hayat tarzı bir öncekinin tam zıddı olabiliyor.Yaşam tarzımızı kendimiz belirliyor olsakda aslında bizim irademizi kullandığımızı zannettiğimiz kısımda da Allah'ın hikmeti var.Olacaklara zemin hazırlama adına..

  Bir şahıs düşünün.Bu kişinin belli bir döneme kadar hayatı yaz-kış Bodrum-Uludağ tatilleri ile geçmiş.ınancı yok değil var ama kulluk bilinci yok.ınancından dolayı birtakım şeyleri yerine getiriyor.ışte orucu,zekatı vs..ama namazı aklına estikçe kılıyor.Bir işyerinde yoğun bir şekilde çalıştığı için tatilleri kendine hak görüyor.Tabii hakkıda ama bu arada esas Hak'kı az anıyor.Ve bir gece rüyasında kendisini bir avluda musalla taşında yıkanmaya hazırlanırken görüyor.Yani bu,artık yavaş yavaş öbür tarafa hazırlan manasında.Aslında yavaş değil olabildiğince hızlı bir şekilde birşeyler yap kulluk adına ne götürebilirsen.Ama anlayana ! Bu şahsa bu ikaz yetmiyor olacak ki aynen yaşantısına devam ediyor.Ve bir zaman sonra yine rüyasında tüm ölüler kefenleriyle ayağa kalkmış vaziyette ellerini semaya açmış 'Allah'ım bizi affet' diye canhıraş bir şekilde yalvarıp yakarıyorlar.Ortam sisli ve üzerlerinden gri renkli dumanlar çıkıyor.Yani buda,kulluk vazifesini yerine getirmeyenlerin gideceği malum yerdeki insanların durumu.Bu şahıs böylesine bir gerçeğide gözardı edince rabbim onu başka bir vesile ile kendi yoluna çekiyor.

  Günlerden birgün içinde kuvvetli bir şekilde artık çalışma hayatını bitirme isteği beliriyor.Artık farklı bir şeyler olsun istiyor ama ne istediğinide bilmiyor.Ve ani bir kararla iş hayatını sonlandırıyor.
  Ev hayatına çok çabuk adapte oluyor.Ve bir ramazan gecesinde tesadüfen dinlediği bir radyo programında anlatılanlar onu öyle bir etkiliyorki,bir gece daha bir gece daha dinleyeyim derken onda öyle bir alışkanlık yapıyorki,anlatılanlar ona Allah yolunu öyle güzel bir şekilde işliyorki bu şahıs kendini bir anda bu yolda buluyor.Bırakın eğlenme adına bara gitmeyi,bir hafta sonu arkadaşlarıyla bir cafeye bile gitmez oluyor.Artık bu tür şeyler ona zevk vermiyor.

  O artık 5 vakit namazını kılan biri.Hatmecanlara,dini sohbetlere giden biri.Kulluk vazifelerini yerine getirmeye çalışan biri.Ve şu anda tek bir arzusu var.Hacca gitmek.Ama haccada gönlünde biri var onunla birlikte gitmek..Fakat malesef asla olamıyacak biri.Nefsi artık vuracak bir yer bulamadı onu ordan vuruyor !

  Haa bu arada o kötü rüyalar döneminde hiç mi güzelleri yoktu.Vardı tabii.Cennet bahçesinde dolaşmasıydı.Mekan çok abartılı bir görüntüde değil ama cennetmiş,yeşillik,ağaçlık bir yer ve içinde duyduğu inanılmaz bir huzurla o bahçede yavaş yavaş dolaşıyor.
  Ayrıca ;ki bu rüyayı gördükten sonra keşke şu dönemde yaşadığı hayat tarzını o günden bu yana devam etseydi !

  Göğe yükseliyor.Gök 7 katmış ve 7.de Allah varmış.Fakat 6.kata kadar yükseliyor ve orada kalıyor,yani bir basamak daha çıkabilse rabbini görecek.Ama olmuyor.(bu arada rabbimin her yerde olduğunu söylememe gerek yok tabiki,O her yerde.7. kata takılmayın,bu rüyada temsili olarak.O dönemde rabbinin hoşuna gidecek ne yaptıysa yakınlığını ifade eden bir durum)
  Rabbim inşallah bizlere öbür dünyada güzel yüzünü göstermek nasib etsin inşallah.Amin.
  Ve.. meleklerin uyandırışı..Bir akşam vakti evde bulaşıklar birikmiş ve makine bozuk.Annesi bu şahsın ablasına elde yıkamasını söylüyor fakat abla yapmıyor.Annesiyle tartışıyor.Bu şahıs ortalığın sakinleşmesi,daha doğrusu annesi üzülmesin diye kendisi yıkıyor ve yatıyor.Uykuya daha henüz dalıyorki nasıl uyandırılıyor biliyormusunuz,tabi görüntü olarak değil tamamiyle hissetme ile..Melekler kanatlarıyla sevinçli bir şekilde yüzünü okşuyor.Hani bizler melekleri hep beyaz ve kanatlı olarak düşünürüz,bilinçaltınada bu şekilde yerleştiğinden rüyada görsek o şekilde görebiliriz.Ama bu rüyada değilki onlar tarafından uyandırılıp uyanıkken yaşanıyor.

  Daha yazacaklarım var ama bunu burda bitireyim.Her şeyin bir zıddı vardır bilirsiniz.Meleğinki ne ?
  Cevabınızı duyar gibi oluyorum..Ama yukardaki güzel olaydan sonra mailimi o şerle bitirmek istemedim.Hepimiz biliyoruzki insanoğlu nasıl gerçekse;melekler olsun,o şer olsun,3 harfliler olsun hepsi gerçek.Tıpkı benim bu rüyalarım gibi.Amacım bizler için ayrılmış sayfada rüyalarımı sizlerle paylaşmaktı.

 2. #2
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 10.04.06
  Mesajlar: 1.029
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE

  Paylaşımınız için Allah razı olsun kardeşim.

  Rabbim herkese hidayet nasip eylesin inşallah.

  Selametle kalınız...

 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 10.06.06
  Mesajlar: 942
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE

  SElamunaleyküm kardeşim, Allah razı olsun Rabbim bizleri doğru yoldan ayırmasın İNŞ. Selametle...

 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 19.01.07
  Mesajlar: 49
  Teşekkür ve Beğeni

  RE: ETİLER'DEKİ BARLARDAN FATİH'DEKİ ALLAH YOLU SOHBETLERİNE

  Teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Bu yazıyı hep cebimizde taşıyalım!!!
  Konu Sahibi buket58 Forum Bize Ayıracak 5 (beş) Dakikanız var mı
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-02-2011, 14:40
 2. Güreşiyorum ama
  Konu Sahibi imidik Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-04-2008, 16:55
 3. Hangi Sahabe....
  Konu Sahibi tevbeYA-HAK Forum Ashab-ı Kiram (Sahabeler)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-12-2007, 23:17

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •