Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 7 Toplam 18 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 173 Sayfa bulundu

Konu: yemek yapmayı seven hanımlar tarif paylaşalım mı.......?

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

hele pasta börek hiç eksik edemiyorum.. hiç yoksa bi tatlı bi börek var fırında.. seviyorum galiba ondan.. üşenmiyorum.. gece yarısı bile yapıorum ertesi güne hazır olsun diye.. o kahve kurabiye varya dondurucumdan eksik olmaz.. misafirler için...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

başamel soslu tavuk.
    1 adet tavuk göğsü
    1 kavanoz garnitür
    kaşar..
    başamel sos için
    3 su bardağı süt
    3 kaşık un...
    1 yumurta
    karabiber
    iki kaşık tereyağ.. veya margarin -sıvı yağ..
    hazırlanışı... tavuğu haşlayıp yağladığımız tepsiye didikliyoruz.. üzerine garnütürü süzdükten sonra güzelcene yayıyoruz... bir kase kaşar rendesini üzerine serpiyoruz..

sonra .. bir tencerecede unu açılıp az pembeleşene kadar kavuruyoruz.. sonra sütü döküp,tuzunuda atıp muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz.. eğer dibi tutarsa blendrdan geçirelim.. pişince biraz soğumaya alıyoruz.. soğuduğu zamanda bir yumurta ve karabiberi katıp iyice çırpalım..
    daha sonra tepsiye tavuk ve garnitürün üzerine iyice yayıp fırınlayalım.. dilim dilim kesip pilavın yanında afiyetle yiyelim..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı buket_zeynep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayyyyyy evet patlıcanın hertürlüsünü çok seviyorum belikırık kebabı bilirmisin süper oluyor..
    bende takıntılı gibiyim işte .. bi gün pratik basit bişey yapsam ikinci gün mutlaka ağır bişeyler yapıcam.. akşamları zaten uğraşamıyorum.. da sabah yapıyorum ben erken kalkıp.. en kötü ihtimal hazırlayıp gelince fırınlıyorum...
    sabah 6 buçuk kalkıyorum ancak işe yetişiyorum
    hayır biraz daha erken kalksam kahvalktı yapacam
    yani senin gibi erken kalkıp yemek hazırlayacammmm ooooo ancak rüyamda
    ha bugün rüyamda bi sürü yemek gördüm ya hem de türlü türlü...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

hayır olsun canım benim .. diyorum ya yemek yapmak benim deşarj noktam.. bide çocuk var.. faydalanması lazım.. yapıyorum yani.. gel güzielim sanada yapayım...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

hele pasta börek hiç eksik edemiyorum.. hiç yoksa bi tatlı bi börek var fırında.. seviyorum galiba ondan.. üşenmiyorum.. gece yarısı bile yapıorum ertesi güne hazır olsun diye.. o kahve kurabiye varya dondurucumdan eksik olmaz.. misafirler için...
    yapmasını en sevdiği şey kek
    keki güzel yaparım bi de pratik olduğundan misafir ne zaman gelirse gelsin hemen hazırlayabiliyorum

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

hayır olsun canım benim .. diyorum ya yemek yapmak benim deşarj noktam.. bide çocuk var.. faydalanması lazım.. yapıyorum yani.. gel güzielim sanada yapayım...
    biz de yemek olmadığı zaman direk apartmanın alt katları iş yerleri. hemen etliekmekçi yi arıyoruz sipariş veriyoruz....
    ben tembelim ya......

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

biraz sanırım.. herkesin hoşlandığı şey farklıdır canım benim ben yemek yapmayı sevdiğim için bunları rahatçay yapıyorum..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

...............

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

saçaklı köfte
    Malzemeler
    1 kilo patates
    1 çay kaşığı kimyon
    1 çay kaşığı karabiber
    damak tadınıza göre tuz
    kızartırken kullanmak için yumurta
    dışı için tel şehriyel
    kızartmak için sıvıyağ

Hazırlanışı

Patates haşlanıp soyulup bir çatal yardımıyla ezilir içine tuz,kimyon ve karabiber eklenip karıştırılır ve küçük parçalar halinde avuç içinde sıkılır... Yumurtalar bir tabağa kırılıp çırpılır köfteler önce yumurtaya sonra şehriyele bulanıp kızgın yağda kızartılır.
    (alıntı)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

YÜZYILIN ÇORBASI
    kızımda bizde çok sevdik bbunu... balıkesirde düğünlerde yapılırmış genelde..
    Malzemeler
    3 bardak Tavuk suyu
    1 adet tavuk göğüs eti (haşlanmış)
    yarım su bardağı nohut (haşlanmış)
    yarım su bardağı Arpa Şehriye
    1 demet maydanoz (ince ince doğranmış)
    1 yemek kaşığı domates salçası
    2 bardak ılık su
    yarım su bardağı yoğurt
    1 adet limon
    yarım su bardağı sıvı yağ
    1 tutam tuz ve karabiber

Hazırlanışı

1 adet tavuk göğüs etini 3 bardak suda iyice haşladıktan sonra, suyu süzerek ayrı bir kaba alalım. Geniş bir tencerede sıvıyağ ile domates salçamızı kavuralım ve içine tavuk suyunu ekleyip orta ateşte 10 dk kadar kaynatalım. Bir yandan tavuk etlerimizi küçük küçük tiftelim, kaynayan suyumuzun içine önceden haşlanmış nohutları atalım, Ardından küçük bir tavada şehriyelerimizi iyice pembeleşene kadar kavuralım ve kaynayan suyumuza ilave edelim. Son olarak Tiftilmiş tavuk etlerimizi ekledikten sonra tencereyi kapatıp, çok kısık ateşte bırakalım. Diğer taraftan yoğurt 1 adet limon, karabiber ve tuz ve 1 kaşık unu bir kapta güzelce çırpalım, karışımın kesinlikle pürüzsüz olması gerekir. Hazırladığımız karışıma 2 bardak ılık suyu ekleyip çırpmaya devam edelim ocakta kaynamakta olan çorbamızın içine yavaş yavaş karıştırarak dökelim. Bunuda ekledikten sonra yaklaış 20 dk daha çorbamızı kaynatalım ve kapattıktan sonra içine ince kıyılmış maydanozlarımızı ekleyip 5 dk. dinlenmeye bırakalım. Sıcak olarak servis yapalım Afiyet olsun.. *** ( Önemli bir not kesinlike malzemelerin hepsini birden eklemeyin tek tek ve sırasına göre koyulması gerekir. Biraz zahmetli ama lezzetine değer doğrusua (alıntı)

Sayfa 7 Toplam 18 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)