Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 25 Sayfa bulundu

Konu: Carsaf in Farz Olduna Deliller

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı melissa26´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya Arap kadinlarin kiyafeti neydi??? o zamanlar? Dansöz kiyafeti gibi vucudu görünuyordu
    Rabbul alemin tüm vucudu kapayin diye emir buyurdu
    sizin dediginiz gibi olsaydi , farz halimiz yaman Bir buyruk geldiginde Emir Allah c.c Resulunu uyardi sormasinlar diye sorsalardi
    çarsaf kesin EMIR olurdu ama sorulamadi birçok soru ....
    Kur-anda ne arasan vardir ama nasil anlarsin? o insan kalmis mi?
    Su an bile söyledigim türkce kelimeleri anlayamiyor ise insan? Hakki anladigini nasil diyebilir?
    Nasil O Rabbul alemin yerine farz ilan edebilir
    Evet arabistanda hala carsaf vardir, bize olur mu? iklim sartlari nedeniyle bize uygun degil
    Ya erkeklerin giydigi entari? bildigimiz kadin elbisesi ... bizde olsa kadina benzedi diye ayiplariz , bize oldu mu?
    Kimseye karisamayiz olculere uymasi gerekir, dis kiyafeti... adi ustunde dis kiyafet
    Ya Rab sen aklimizi koru
    Bu devirde hala anlamayanlara sasarim
    Taklit güzeldir, begenmek güzeldir ama insan kendini buldu mu? artik ne yapacagini kalbi ona bildirir, bildir miyor mu?
    O zaman taklide devam, sunnete uymak sunnettir, farz degildir bu biline...
    Istersen giy karisan olmaz ama baskasina dayatirsan senden hakiki mü'min çikmaz...
    Sevdiklerini taklit eden, gün gelir fikri degisse, begenmediklerini de taklit eder bu biline
    Inanmak, Haktan gayrisina var mi tutunmak? Resul derse ?tamam sozlerini niye yazdirmadi? Haktan gelen emir gibi gorulmesin diye
    Zorlastirmayin!
    Keske ciplak olmasalarda ne giyinseler ona da sukur edecegiz...Hele bir giydirmeyi ogret de sira çarsafa gelsin
    Yoksa bU insanlar iman etmiyor mu?Imani sekilde gorursen seytan içimizde bu unutuluyor mu?
    Kapanma tamam , dis örtü tamam ama carsaf illa dersen buna dayanamam
    kardeşim islamiyeten önce qerçekten araplar cahiliye dönemi yaşıyorlar ve bu yüzden çarfaf falan qiymiyorlardı...çarşaf tüm vucuthatlarını örten qerçek bir tesettürdür..lütfen yanlış anlamayın illa çarşaf qiyilecek diye bir şey söylemedim fakkat şehveti azaltan ve qeniş olması bakımından vucuthatlarını örten elbise olaarak ÇARŞAF olduğu açıkca ortadır...bubun dışn da FERCE,ABA qibi qiysilerde qeniş olarak qiyindiği takdir de çarşaf a qirerler...ve peyqamber S.A.V haytındada MÜMİNELERİN öyle sıkılarak yürüyorlarmış ki çarşaflarının kanarı duvara değdiğinden dolayı beyaz olmuştur...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı VuSLaT_üL ŞéHaDéT´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

namazın kılınış şeklini peyqamber haytında öğreniyoruz..eğer kuarnı kerim tüm fıkhi meseleli içerisine alsaydı şuan sünnete veye fıkha bakmazdık..kuanı kerim sadece en önemli olan meseleleri bize bildirmiş peyqamber S.A.V de hayatında bunu qöstermiştir...cilbab ın kelime anlamı tüm vucutu kabtmak olduğunu söylüyorsunuz qünümüz de çarşaftan daha qüzel vucut hatlarını kapatn bi qiysi qörmedim..ben ferace veye aba'yı yadirqamıyorum bilakis bunlar da qeniş olduğu takdirde çarşaf qurubuna qirireler fakat en qüzel vucuthatlarını örten ve şevetlenmeyi enqelleyen çarşaftır...
    Kuran'da namaz kılma şekli yok.namaz vakitleri yok diyenlere inanmayın.Çünkü var.Bu gibi şeylerin Kuran'da olmadığını söyleyenler,sizler onların uydurdukları dine inanasınız diye böyle şeyler söylüyorlar.Kuran'dan araştırırsanız böyle olduğunu göreceksiniz.

Bende çarşaftan daha güzel bir örtü şekli görmedim.Muhtemelen sahabe hanımlar da böyle bir örtü ile örtündüler.Ancak Allah'ın farz kılmadığı bir şeye biz farzdır diyemeyiz.Benim anlattığım bu dur.Çarşafın tesettürü ne kadar güzel uyguladığı değildir.

peyqamber S.A.V haytındada MÜMİNELERİN öyle sıkılarak yürüyorlarmış ki çarşaflarının kanarı duvara değdiğinden dolayı beyaz olmuştur...
    Bu da pek normal olmayan bir davranış değil midir.Böyle yürüyen birini görseniz bir rahatsızlığı var mı diye insan yardım etmek ister.Böyle yürüyen kişi de daha çok dikkat çeker,ilgiyi üzerine toplar.Hanım sahabelerin cuma namazlarına geldiğini ve bir tanesinin de hutbedeyken Hz. Ömer'e sözünü keserek itiraz ettiğini,Hz. Ömer'in de kendisine hak verdiğini biliyoruz.O dönemde hanımlar bugünden çok daha aktif gözüküyorlar değil mi?

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Birileri hem bizimle , hem dinimizle bir güzel oynuyor, kim acep bu?

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı çelebiler´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuran'da namaz kılma şekli yok.namaz vakitleri yok diyenlere inanmayın.Çünkü var.Bu gibi şeylerin Kuran'da olmadığını söyleyenler,sizler onların uydurdukları dine inanasınız diye böyle şeyler söylüyorlar.Kuran'dan araştırırsanız böyle olduğunu göreceksiniz.

Bende çarşaftan daha güzel bir örtü şekli görmedim.Muhtemelen sahabe hanımlar da böyle bir örtü ile örtündüler.Ancak Allah'ın farz kılmadığı bir şeye biz farzdır diyemeyiz.Benim anlattığım bu dur.Çarşafın tesettürü ne kadar güzel uyguladığı değildir.

Bu da pek normal olmayan bir davranış değil midir.Böyle yürüyen birini görseniz bir rahatsızlığı var mı diye insan yardım etmek ister.Böyle yürüyen kişi de daha çok dikkat çeker,ilgiyi üzerine toplar.Hanım sahabelerin cuma namazlarına geldiğini ve bir tanesinin de hutbedeyken Hz. Ömer'e sözünü keserek itiraz ettiğini,Hz. Ömer'in de kendisine hak verdiğini biliyoruz.O dönemde hanımlar bugünden çok daha aktif gözüküyorlar değil mi?
    bana o ayeti bulsanız da bende öğrensem..?kuran diyor 5 vakit namazı kılın fakat tam hareketiyle anlatıyor mu?lütfen hanqi ayetse bana qösterinde bede qöreyim..farz kısmına qelince ben farz dır demedim sadece kkonunun başlığı yani videoyu ekleyen kişi öyle işb meden bu videoyu eklerken bende tıpatıp aynı fikirde olduğumu söylemedim bilakis bende çarşafın illa qiyiiif muroymed rtkecelakat en uyqun odur...

diğer bi sorunuza qelirsek ben orda çarşaı fkast ettim..yani qiydiklei çarşaf hayalandan dolayı yürüdüklerinde hep kenardan yürümüş ve dolıyasıyla çarşaf kenarları değmiştir....bu yüzden çarşafın kenarları beyaz olmuştur dmek istedim...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı melissa26´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birileri hem bizimle , hem dinimizle bir güzel oynuyor, kim acep bu?
    kradeşim lütfen kırıcı laflar konuşmayalına anlatılmak istenen ortadaır..çarşaf farzdır demedim ben sadece videonun ismi oydu bende o başlıkta konu açtım fakat diğer açıklamalarımda da belirtiğim qibi aynı fikirdeyim demedim fakat en qüzeli çarşaftır dedim..anlattım anlayabilene diyorum kısaca...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kradeşim lütfen kırıcı laflar konuşmayalına anlatılmak istenen ortadaır..çarşaf farzdır demedim ben sadece videonun ismi oydu bende o başlıkta konu açtım fakat diğer açıklamalarımda da belirtiğim qibi aynı fikirdeyim demedim fakat en qüzeli çarşaftır dedim..anlattım anlayabilene diyorum kısaca...
    Kardesim o söz size degil ki?
    Sizi kirmak amacinda degilim, sôzlerim geneldir,
    Dusundum ki basini ortmeye cesareti olmayan , çarsaf farzdir diye duysa vazgecer korkusu duydum, malum sitemizi ziyaret eden çok, onlarin biraz olsun cesareti kirilsin istemedim
    özur dilerim kirici olduysam , kirdiysam, niyetim bu degil hedefim sen degilsin, dinimle oynayanlarda, bizi sogutanlara sozum
    Hiç cihad edene laf eden olur mu?
    Olsun belki bu da gerekliydi, gereksiz ise Rabbimden de af dilerim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kusura bakma bacım bende yanlış anlamışım...hakkını helal et...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Sen inandigin gibi, yasamak istedigin gibi , içinden geldigi gibi devam et
    Rabbim yardim eder, yeter ki niyet Hakka gitmek olsun...
    Hersey için Allah senden razi olsun, inaniyorum ki Rabbimin guzel bir kulusun

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ALLAH razı olsnu....RABBİM senin de yar ve yardımcın olsun.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

bana o ayeti bulsanız da bende öğrensem..?kuran diyor 5 vakit namazı kılın fakat tam hareketiyle anlatıyor mu?lütfen hanqi ayetse bana qösterinde bede qöreyim..farz kısmına qelince ben farz dır demedim sadece kkonunun başlığı yani videoyu ekleyen kişi öyle işb meden bu videoyu eklerken bende tıpatıp aynı fikirde olduğumu söylemedim bilakis bende çarşafın illa qiyiiif muroymed rtkecelakat en uyqun odur...

diğer bi sorunuza qelirsek ben orda çarşaı fkast ettim..yani qiydiklei çarşaf hayalandan dolayı yürüdüklerinde hep kenardan yürümüş ve dolıyasıyla çarşaf kenarları değmiştir....bu yüzden çarşafın kenarları beyaz olmuştur dmek istedim...
    Çarşafın farz olmadığı,örtünmenin farz olduğu,sizin de çarşafın farz olduğunu söylemediğinizi,Allah'ın farz kılmadığı birşeyi bizlerin birbirimize farz kılamayacağımızı ve çarşafın en iyi örtünme şekli olduğunu kabul ederek,namazla alakalı ayetleri ben bir yandan hazırlarken siz de aşşağıdaki videoyu seyredebilirmisiniz.Namaz konusuyla alakalı olarak bu videoyu seyretmeniz çok açıklayıcı olacak diye düşünüyorum.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)