Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu

Konu: SİVİLCELEEER İÇİN YARDIM :((((

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

SİVİLCELEEER İÇİN YARDIM :((((

YAHU ARKADAŞLARIM KARDEŞLERİM SİVİLCE HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VAR MI? YADA BAŞINDA BÖYLE DERDİ OLAN? İŞE YARAYAN KULLANIP DENENMİŞ FAYDASI GÖRÜLMÜŞ İLAÇ BİTKİSEL TEDAVİ YOLU NE VAR NE YOK BİLDİRİN LÜTFENNN.BİLDİRİNDE KURTULAYIM ARTIK HAMD OLSUN ÇOK RAHATSIZ DEĞİLİM AMA OLMASA DAHA İYİHADİ BEKLİYORUM.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: SİVİLCELEEER İÇİN YARDIM :((((

S.A. KARDEŞİM..FAYDALI OLUR İNŞ..

"En besleyici 5 sebze ve meyve"

Doktorlara göre deli gibi sebze ve meyve yememiz lazım. Biz size en yararlılarını söyleyelim de, işiniz kolaylaşsın!

Aşağıdaki en yararlı sebze ve meyveler listesi, içerdikleri lif, beta-karoten, fitokemikal (bitkilerde bulunan ve hastalıklarla savaşan doğal kimyasallar), vitamin ve minerallere göre hazırlanmıştır.

En yararlı 5 meyve:
    Karpuz: Tam bir C vitamini deposudur. Ayrıca karotenoid (beta-karotenin de üyesi olduğu, bitki ve hayvanlarda bulunan yeşil ve sarı pigmentler ki hastalıklara karşı etkili oldukları biliniyor.) ve yüksek miktarda lif içeren karpuzun kalorisi de düşüktür.

Papaya: Bizim pek tanımadığımız tropikal bir meyve olan papaya da yüksek miktarda C vitamini, karotenoid, lif ve potasyum içerir.

Portakal: C vitamini ve folat içerir. Aynı zamanda, sadece suyunu içmek yerine, meyveyi de yerseniz, içinde bulunan liften de faydalanmış olursunuz.

Greyfurt: Gene bolca C vitamini, karotenoid, kolesterol düşüren cinsten lif, pektin (bazı ham meyvalarda bulunan jelatinli bir madde) ve pek çok fitokemikal vardır.

Kayısı: Zengin bir beta-karoten kaynağıdır. Bol miktarda potasyum, lif ve bir miktar da C vitamini içerir. Kuru kayısıda C vitamini bulunmaz, ancak iyi bir demir kaynağıdır.

En yararlı 5 sebze:
    Ispanak: İçinde sanıldığından daha az demir olduğu için işe yaramaz olduğunu zannediyorsanız, yanılıyorsunuz. Ispanak, zengin bir beta-karoten kaynağıdır. Aynı zamanda, C vitamini, folat, demir, potasyum ve kalsiyum içerir.
    Tatlı patates: Bolca potasyum içerir. Ayrıca C vitamini, beta-karoten ve lif de içerikleri arasındadır.

Lahana: Beta-karoten, C vitamini, folat, kalsiyum ve lif içerir.

Havuç: Bol miktarda beta-karoten ve lif içerir.

Kırmızı dolmalık biber: Tam bir C vitamini kaynağı olan tatlı kırmızı biberde aynı zamanda beta-karoten ve lif de vardır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kardeşim bendede var ve ben herşeyi kullandım ama geçmiyo

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kardeşlerim size tavsiyem eczaneye gidin ve (AKSİL) adlı bir ilaç var tavsiye ederim sivilceleri kurutuyo ve iz bırakmıyo ben kullandım faydasını gördüm.ilacı kullanmadan önce yan etkilerini ve hangi ciltler için faydalı oluyo bir bakın.
    selametle kardeşlerim

Forum Üyesi
    Yer: İstanbul
    Teşekkür ve Beğeni

S.A. ÇİĞDEM KARDEŞİM ÇOK ŞÜKÜR BENİM ÖYLE BİR DERDİM YOK AMA TABİAT ECZANESİ KİTABI VAR BENDE ORADAN BAKTIM SENİN İÇİN İŞTE BUNLAR YAZIYORDU.. İNŞAALLAH FAYDASI DOKUNUR..

BAZI BÜNYELERDE KOLESTEROLLE DOĞRU ORANTILIDIR. YANİ YAĞLI GIDALAR VÜCUDDA SİVİLCE OLARAK ORTAYA ÇIKAR. EĞER BASİT BİR SİVİLCE İSE AŞAĞIDAKİ BİTKİSEL KÜRLER 1 HAFTADA SİVİLCELERİ KURUTUR, BU SİVİLCELER TEKRAR ÇIKARSA KARACİĞERİ TEDAVİDEN BAŞKA ÇARE YOKTUR.

> ÖNCE CİLT KÜKÜRTLÜ SABUNLA YIKANIR
    > ŞAP, ZEYTİN YAĞINDA ERİTİLİP CİLDE SÜRÜLÜR
    > ÇAKAL ERİĞİ, SİRKE İÇİNDE KAYNATILIP CİLDE SÜRÜLÜR
    > PELİNOTU KAYNATILIP CİLDE PANSUMAN YAPILIR..

GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM.. AYRICA BENİM SANA BİR TAVSİYEM VAR YATMADAN ÖNCE 2 ELMA YEMEYİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİRSEN CİLDİNİN TEMİZLENDİĞİNİ VE BAZI LEKELERDEN KURTULDUĞUNU FARK EDECEKSİN.. BUNUDA ELMANIN FAYDALARI BÖLÜMÜNDE OKUMUŞTUM..

SELAMETLE GÜZEL KARDEŞİM.. ..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

m_muaz yazdı:
    S.A. KARDEŞİM..FAYDALI OLUR İNŞ..

"En besleyici 5 sebze ve meyve"

Doktorlara göre deli gibi sebze ve meyve yememiz lazım. Biz size en yararlılarını söyleyelim de, işiniz kolaylaşsın!

Aşağıdaki en yararlı sebze ve meyveler listesi, içerdikleri lif, beta-karoten, fitokemikal (bitkilerde bulunan ve hastalıklarla savaşan doğal kimyasallar), vitamin ve minerallere göre hazırlanmıştır.

En yararlı 5 meyve:
    Karpuz: Tam bir C vitamini deposudur. Ayrıca karotenoid (beta-karotenin de üyesi olduğu, bitki ve hayvanlarda bulunan yeşil ve sarı pigmentler ki hastalıklara karşı etkili oldukları biliniyor.) ve yüksek miktarda lif içeren karpuzun kalorisi de düşüktür.

Papaya: Bizim pek tanımadığımız tropikal bir meyve olan papaya da yüksek miktarda C vitamini, karotenoid, lif ve potasyum içerir.

Portakal: C vitamini ve folat içerir. Aynı zamanda, sadece suyunu içmek yerine, meyveyi de yerseniz, içinde bulunan liften de faydalanmış olursunuz.

Greyfurt: Gene bolca C vitamini, karotenoid, kolesterol düşüren cinsten lif, pektin (bazı ham meyvalarda bulunan jelatinli bir madde) ve pek çok fitokemikal vardır.

Kayısı: Zengin bir beta-karoten kaynağıdır. Bol miktarda potasyum, lif ve bir miktar da C vitamini içerir. Kuru kayısıda C vitamini bulunmaz, ancak iyi bir demir kaynağıdır.

En yararlı 5 sebze:
    Ispanak: İçinde sanıldığından daha az demir olduğu için işe yaramaz olduğunu zannediyorsanız, yanılıyorsunuz. Ispanak, zengin bir beta-karoten kaynağıdır. Aynı zamanda, C vitamini, folat, demir, potasyum ve kalsiyum içerir.
    Tatlı patates: Bolca potasyum içerir. Ayrıca C vitamini, beta-karoten ve lif de içerikleri arasındadır.

Lahana: Beta-karoten, C vitamini, folat, kalsiyum ve lif içerir.

Havuç: Bol miktarda beta-karoten ve lif içerir.

Kırmızı dolmalık biber: Tam bir C vitamini kaynağı olan tatlı kırmızı biberde aynı zamanda beta-karoten ve lif de vardır.
    A.S. ALLAH RAZI OLSUN MUAZ KARDEŞİM .İNŞALLAH TEDARİK EDİP DÜZENLİ ŞEKİLDE YEMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.AMA VARYAAAA Bİ İŞE YARAMASIN GÖRÜRSÜN O ZAMAN SE O YÜZDEN DUA ETDE YARASIN İYİLEŞSİNSELAMETLE...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

sevvalmina yazdı:
    kardeşim bendede var ve ben herşeyi kullandım ama geçmiyo
    AH CANIM BENİM BAK MUAZIN DESERTROSENİN VE AKSİL İLACINI DENİCEM BEN DENEYİP SANA SÖYLİM KOBAYIN OLURUM YAHUUUUUUUU.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

gul_sevgiliye yazdı:
    kardeşlerim size tavsiyem eczaneye gidin ve (AKSİL) adlı bir ilaç var tavsiye ederim sivilceleri kurutuyo ve iz bırakmıyo ben kullandım faydasını gördüm.ilacı kullanmadan önce yan etkilerini ve hangi ciltler için faydalı oluyo bir bakın.
    selametle kardeşlerim
    BAK ŞİMDİ SİPARİŞ VERDİM İNŞALLAH AKŞAMA BAŞLARIM .DUA EDİN ŞİFA ALLAHTAN BENİM YAPTIĞIM FİİLİ DUA DEMİ AMA.ALLAH RAZ IOLSUN KARDEŞİM BENİM.SENİN DE ÇOKMU YANİ BENİM Bİ YANAĞIMDA .

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ben san herhangi bir ilaç veyahut başka bir tavsiye vermiyecem çünkü sdağlık öğre kulaktan duyma haberlerle uygulama yapılmaz yapılacak tek şey sağlık kuruluşuna gidip muayene olup doktor tavsiyesi bizlerin söylediği önerdiği önerilerden iyidir Allah şifa versin inşallah

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

desertrose yazdı:
    S.A. ÇİĞDEM KARDEŞİM ÇOK ŞÜKÜR BENİM ÖYLE BİR DERDİM YOK AMA TABİAT ECZANESİ KİTABI VAR BENDE ORADAN BAKTIM SENİN İÇİN İŞTE BUNLAR YAZIYORDU.. İNŞAALLAH FAYDASI DOKUNUR..

BAZI BÜNYELERDE KOLESTEROLLE DOĞRU ORANTILIDIR. YANİ YAĞLI GIDALAR VÜCUDDA SİVİLCE OLARAK ORTAYA ÇIKAR. EĞER BASİT BİR SİVİLCE İSE AŞAĞIDAKİ BİTKİSEL KÜRLER 1 HAFTADA SİVİLCELERİ KURUTUR, BU SİVİLCELER TEKRAR ÇIKARSA KARACİĞERİ TEDAVİDEN BAŞKA ÇARE YOKTUR.

> ÖNCE CİLT KÜKÜRTLÜ SABUNLA YIKANIR
    > ŞAP, ZEYTİN YAĞINDA ERİTİLİP CİLDE SÜRÜLÜR
    > PELİNOTU KAYNATILIP CİLDE PANSUMAN YAPILIR..

GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM.. AYRICA BENİM SANA BİR TAVSİYEM VAR YATMADAN ÖNCE 2 ELMA YEMEYİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİRSEN CİLDİNİN TEMİZLENDİĞİNİ VE BAZI LEKELERDEN KURTULDUĞUNU FARK EDECEKSİN.. BUNUDA ELMANIN FAYDALARI BÖLÜMÜNDE OKUMUŞTUM..

SELAMETLE GÜZEL KARDEŞİM.. ..
    A.S.ALLAH RAZI OLSUN CANIM KARDEŞİM BENİM
    ŞAP, ZEYTİN YAĞINDA ERİTİLİP CİLDE SÜRÜLÜR
    BU İKİSİNDEN BİRİ YAPILACAK SANIRIM DİMİ.HADİ BAKALIM İNŞALLAH GEÇECEK İNANAMAYA BAŞLADIM.SELAMETLE CANIM KARDEŞİM.SİZİ ÇOK SEVİYORUM BEN YAAA

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)