Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu

Konu: Namaz Ve Vesvese

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı ay_ışığı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm mümin kardeslerim zaten her zaman bizimledir ve herzaman bizi dogrudan sasirtmaya calisan o degilmidir .onun vesvesesinden allaha siginirim . Selamatle................

Aleyküm selam... hoşgeldiniz.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

risaleleri bazı kelimeleri anlamadığınız halde usanmadan günde 3 sayfa okursanız allahın izni ile size bir pencere açacaktır.biraz zaman alıyor.anlasanız bile bir başkasına açıklayamıyorsunuz çünkü risale o bize yabancı gelen kelimelerle daha anlamlı

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı gokhanbalkan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    es selamun Aleyküm.. Katılıyorum

Ve aleyküm selam kardeşim, nerelerdesin?

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı belkısuzun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    risaleleri bazı kelimeleri anlamadığınız halde usanmadan günde 3 sayfa okursanız allahın izni ile size bir pencere açacaktır.biraz zaman alıyor.anlasanız bile bir başkasına açıklayamıyorsunuz çünkü risale o bize yabancı gelen kelimelerle daha anlamlı

Haklısın kardeşim Allah razı olsun.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Keyf için, ebedî dünyada kalacak gibi nazlanıyorsun. Eğer anlasa idin ki, ömrün azdır hem faidesiz gidiyor. Elbette onun yirmidörtten birisini, hakikî bir hayat-ı ebediyenin saadetine medâr olacak bir güzel ve hoş ve rahat ve rahmet bir hizmete sarfetmek; usanmak şöyle dursun, belki ciddî bir iştiyak ve hoş bir zevki tahrike sebeb olur.

21.söz benim en çok etkilendiklerim arasındadır..
    okumayanlar okusunlar..okuyanlar ihtiyaç duydukça tekrar okusunlar..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Hasıl ı Kelam´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyf için, ebedî dünyada kalacak gibi nazlanıyorsun. Eğer anlasa idin ki, ömrün azdır hem faidesiz gidiyor. Elbette onun yirmidörtten birisini, hakikî bir hayat-ı ebediyenin saadetine medâr olacak bir güzel ve hoş ve rahat ve rahmet bir hizmete sarfetmek; usanmak şöyle dursun, belki ciddî bir iştiyak ve hoş bir zevki tahrike sebeb olur.

21.söz benim en çok etkilendiklerim arasındadır..
    okumayanlar okusunlar..okuyanlar ihtiyaç duydukça tekrar okusunlar..

Allah razı olsun aynen öyle kardeşim, namazı huşû ve rükû içinde kılmak isteyen okusun...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

selamun aleykum...kardesler / abiler ben risale-i nurun bu şekilde anlaşılabilir sade halini almak istesem kaynak olarak ne diye söyliyeceğim...dediğiniz gibi okudukca anlaşılabiliyor...tam olmasada mana verilebiliyor...ama orjinalını ben kaldıramam...inşALLAH yardımcı olursanız sevinirim...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı GencAnadolu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum...kardesler / abiler ben risale-i nurun bu şekilde anlaşılabilir sade halini almak istesem kaynak olarak ne diye söyliyeceğim...dediğiniz gibi okudukca anlaşılabiliyor...tam olmasada mana verilebiliyor...ama orjinalını ben kaldıramam...inşALLAH yardımcı olursanız sevinirim...

Aleyküm selam kardeşim, öncelikle Bediüzzaman Hz.(r.a.) bu eserlerin bu şekilde sadeleştirilmesine sıcak bakmamış. O bakımdan şu an piyasadaki sadeleştirilmiş eseri okumanı tavsiye edemem. Ve bilmiyorum da hangisi olduğunu... Orijinali kaldırabilirsin. Ben de baştan öyle düşünüyordum ama biraz çaba gösterince ve bu eserin makamını ve önemini biraz biraz anlamaya başlayınca sanki bir nebze anladığımı zannediyorum. Elbetteki hemen anlaşılması kolay değil. Çünkü çok yüksek bir ilim var. Marifetullah, marifetünnebi, marifetulhaşir gibi çok yüksek hakikatler var. Sen sakın bu yabancı gibi gelen kelimelere takılma. Onların çoğu günlük hayatta kullandığımız kelimeler. Baştan lugatla okuyabilirsin. Zaten belli başlı kelimeler var onları bildikten sonra diğerlerine aşina olursun. Risale-i Nur, bu asrın ruhi, kalbi hastalıklarının Kuranî bir devasıdır. İmani mevzularda her soruya cevap verebilen bir eserdir. Eğer bu imani konuları tam anlayarak okuyabilirsen dışarıdan gelebilecek her türlü soruya tam tatmin edici cevaplar verip başka insanları da aydınlatabilirsin. Daha önce okudun mu kardeşim hiç? Okumak istersen sana belli başlı yerler söyleyebiliriz.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

risale-i nurlar gerçekten hayat içerisinde en büyük zenginliktir. Kur'an'ın en güzel şekilde irdelenip, cevapların en mükemmel haliyle ruhumuza verilen birer teneffüs hükmündedir. Üstad (r.a.) bizim gerçekten sahip olduğumuz günümüz sorunlarına kendi lisan-ı haliyle ve ilahi güzelliği ile bize cevap vermiştir. Kardeşlerim şiddetle haddime tavsiyede bulunuyorum. Risal-i nurun hikmetinden faydalanın. okuduğumdan anlamıyorum diyerek bırakmasınlar, devam etsinler..Allaha şükür 3 yıldır okumaya çalışıyorum..Gönlünüzü açın yeter.O'da size gönlünü açacaktır. Vesselam Dua ile..Kardeşimiz sizde varolun sağolun..

Forum Üyesi
    Yer: Eskişehir
    Teşekkür ve Beğeni

Allah razı olsun kardeşim...çok doğru yazılanlar ...selametle

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)