Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
31 den 35´e kadar. Toplam 35 Sayfa bulundu

Konu: başörtüsü

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Ailem bu yaşta kapanmamı istemiyor ama ben kapanacağım birkaç gün sonra

Forum Üyesi
    Yer: BOLU
    Teşekkür ve Beğeni

Forum konunuza burdaki linkten paylaşım yapabilrsiniz..herkes bu forum konusunda..senide buraya bekleriz..http://forum.islamiyet.gen.tr/islamd...di-buyrun.html

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

selam kardeşim imtihanın büyük onlar istemesede sen kapan çünkü Allah emrediyor, ailen senin gibi kızları olduğu için gurur duymalı!İnşaallah kapanmışsındır bunu yazalı iki sene olmuş galiba kardeşim,inşaallah, bende Adana'dayım...Esselamünaleyküm

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Selamün aleyküm Muhterem hanım kardeşlerim. Mesajlarınıza bakılırsa hep genç olduğunuzu zannediyorum.Bu sevindiricidir.Diyeceğim o ki:

Sizlerin, geleceğin mücahideleri olmanızı yüce Alla'tan can-ı gönülden arzuluyorum.Ancak, ne yazıktır ki son zamanlarda bu tesettürle ilgili bir takım olumsuz manzaralarla karşılaşıyoruz.Burada bunları anlatacak değilim.Sadece bilinçaltına girmeniz için sizlere bir tavsiyem olacaktır.Şöyle ki:

Sokaklarda, işyerlerinde, parklarda, alışveriş yerlerinde, hülasa her yerde (af edersiniz ama, bunu söylemeye mecburum) "üstü şişhane altı tophane" gibi, sözde tesettüre büründüklerini zanneden genç hanımlara acizane bir uyarımdır.Eğer sizler bu şekilde giyiniyorsanız boşuna giyinmiş oluyorsunuz.Allah'ın rızası olmayan bir tesettürde hayır yoktur.

Burada reklamını verecek değilim ama bu hususta sizlerin ceplerinizi yoklayan sözde tesettür firma veya mağazaları iyice sayılarını artırmışlardır.Bunlar farz olanı değil tarz olanı piyasaya sürüyorlar ki galiba sizler bunun farkında değilsiniz gibi..Oysa bu tarz giyimler bir hadis-i şerife göre "giyinik ama çıplak" olarak nitelenmektedir.Böyle bir giyim ise haramdır.Rabbimiz bundan asla razı değildir.Eğer sizler böyle tesettür modasına uyuyorsanız benim size bir şey diyeceğim olmaz.Maksadım sizleri uyarmaktır.

Giyinik ama çıplak olmak Allah'ın gazabını celbetmektedir. Allah katında tesettür aslında çarşafdır.Biliyorum, bu tesettür sizlerin nefsinize çok ağır gelecek ama asıl Allah'ın razı olduğu bu çarşaf tesettürüdür.Manto, pardesü gibi giyimler ise Fransız mamülleridir.Bu gâvurlar, müslümanların paralarını sırf kendi menfaatlerini gözetmek için böyle bir giyimi icat etmişlerdir.Eğer sizler manto veya pardesü giymeye mecbur olursanız hem uzun ve vücüdünuza bol olanları tercih ediniz ki, hiç olmasa bu da iyidir.Onun içindir ki sizler modaya uygun değil,Allah'ın rızasına uygun olanları tercih ediniz.

Konumuz başörtüsü idi ama tesettürle alakalı olduğu için, bunun yanı sıra vücüdunuzun şekillerini namahrem erkeklere göstermemeye gayret ediniz.Birde evden dışarı çıkar çıkmaz vakur bir şekilde yola koyulunuz.Unutmayınız ki sokağa çıkarken, Allah'ın rızasına uygun olmayan hal ve tavırlar, bir de tesettürler sizleri cennete götüremez.Ve yine unutmayınız ki, sizlerin yaptıklarınızı gözeten; KİRAMEN KÂTİBİN MELEKLERİ HER YAPTIKLARINIZI KAYDEDİYORLAR.ONA GÖRE HAYATINIZA YÖN VERİNİZ.

Şimdilik diyeceklerim bu kadardır.Sürç-i lisan ettim ise af ola!...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Karışmadıkları ne kaldı ki

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)