Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 4 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 117 Sayfa bulundu

Konu: Muhammed Mustafa A.S. dan , Adem A.S. 'a yansımalar...;

Yasaklı Kullanıcı
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Aleykum Selam Efendim...;

Allah C.C. Razı olsun konu bu ise ki anlamış ve hafifçe değinmiştim... teşekkür ederim....akıllarda endişe kalsın istememiştim..Bizim bilgimizin kaynağı tabi ki Allah C.C. dur... Bizim bilgimizde Kur'an-ı Kerime uygundur...Sadece şu kadar söyleyeyim... Kur'an-ı Kerimi en doğru meal edebilecek makam ...Allah C.C. ve Muhatabı...Muhammed Mustafa A.S. dır...Siz şimdilik okuyup geçiniz ve kulak arkasında yanlış bilgi olarak tutunuz...

Nemire Beyefendi ile de bu konuya değinmiştik... Rabbimiz C.C. nun selamı ; Peygamber Efendimiz A.S. 'a Cariyeli Güzin Efendilerimize Ümmetine ...Şehitlere...Hafızlara ve Nemire hocamıza olsun...

Muhammed Mustafa A.S. 'ın Nur 'u ,Allah C.C. tarafından yaratılan ki ilk yaratılan NUR dur...Bu NUR Allah C.C. tarafından Önce Adem A.S. a ve Mübarek silsileden sahibine kadar intikal edilen NUR 'dur...O NUR hürmetine secdeye layık olan Adem A.S. ..ın NUR 'u halen var olarak bulunmaktadır...Zaten o NUR hürmetine hayat denilen bu yaşam devam etmektedir...
    Allah C.C. da o NUR hürmetine Adem A.S. dan bu güne daima İNSAN 'a değer vermekte yetişsinler diye çaba sarf etmektedir...Çaba kelimesi anlaşılsın içindir...Dilese var eder ancak Allah C.C. nun takdiri böyledir....

Allah C.C. nun Nefis diye buyurduğu zorluk yani Mücadele buradadır...

Biz bu konuya 20 yıl çalıştık ancak hatırlarsanız Açan gerek Fatih gerek yoksa zor dediğimiz ayrıntı burada yatar...

Lütfen hatamızı anında yazınız ki konuyu buna göre işleyelim...Hani büyüklerimiz söyler ya...DEM gerek işte bu DEM o demdir...
    Kur'an-ı Kerim İLİM ler İLMİ dir...

Şimdilik öğrenci hesabı diye görünüz...

Sırası geldiğinde yazarsak o zaman gene eleştiri oklarınızı ki DEM sağlar alacağız...
    Sizlere yazdığınız için minnettarım...
    Saygı ve Selamlarımla...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Arkadaşlar biz inanın 30 yılı aşkın süredir tırmalıya tırmalıya bu bilgilere ulaştık... Bizim zamanımızda bilgi aktarmak sanki büyük hata gibi idi...Kendi bulsun banane...Allah C.C. dilerse bulur..Biz karışamayız derlerdi...Bazı bilgilere Büyük zatlarımızı soru ile kızdırıp...Hatta kötü azar işitip öyle ulaştık ki...Allah C.C. nun YAKIN ilmine okuyarak sahip olmak çok zor efendim...
    Nasip ve Allah C.C. nun rızası....sevgisi gerek...
    Şimdi yeri geldi arz edeyim...
    Bir konu; bize belki bir yıl öğretildi genede bebeklerin emeklemesi şeklinde kulak çekilerek ulaştık efendim...
    Haydi söyleyeyim ki gene eleştiri olacaktır...
    Allah C.C. nun Cemaline vakıf olmak efendim...Bir yıl süründük zor ile bu odun kafalı aciz insan gene Allah C.C. nun lütfu ile ulaşabildi efendim...
    Gören aletiniz var ise, baş gözü ile gör diyede buyrulursa ...Zaman ve Mekandan Münezzeh...Şekli yok ki tarif edilsin diye bildiğimiz ...ne yöne bakarsanız beni görürsünüz diye buyuran Rabbul Alemini C.C. görmeyi öğrenirsiniz...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

belki zamanı gelmemiş idi?
    Şimdi de öyle değil mi? istediğin kadar kendini parala , anlayan isteyen anlayacak ...diğerleri seni mecnunluk ile suçlayacak!
    zamanı gelmeden açılırsa bir gonca? üzüm yenilir mi korukda olunca? ham meyvayı dalından koparınca sanırmısın tadı harika?
    nasihat et bırak!
    bırak , alan alsın, sorlara bak! emekleyenlere dersin koş bak! koşmak harika!
    iyi güzelde , olmuyor bak!
    ne de güzelsin, istersin sen de olan herkese gelsin...bence boşa uğraş sana kolay gelsin
    Zaman bilgi çağı, isteyenler açılsın inşallah . bir adım gelene on adım ne dersin???

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Bakın ben bazen düşünürüm bu bilgi neden bize diye...Cevabını bilirim ama kendime bile söyleyemem...Ancak ; öyle bilgileri Allah C.C. lütfediyor ki dilerse ...anlatmak çok zor...
    İlimleri nin tamamı Kur'an-ı Kerimde yazılı ancak ne hikmetse biz sadece gör buyurduğunu görüyoruz...İşte Kur'an mucizesi bu efendim... istediğiniz kadar okuyun göremiyor...anlayamıyorsunuz..Ne zaman ki gör ...anla buyurulursa o zaman görüp anlıyorsunuz...
    Biz bizim İLMİ mizi sorguladığımızda ; Alak ..Kalem suresi ve Yusuf A.S. suresinde görüp sanıyorduk geçen gün Allah C.C. fark et buyurdu baktık ki daha ayrıntılı yazan sure ANKEBUT suresi...İnanın yüzlerce kez okuduk ama fark etmemiş veya anlamamıştık... Genede bu aciz layık değil düşüncesinde olup arayış içindeyiz efendim..İLİM denizi öyle bir deniz ki anlatmaya güç yetmez efendim...Ancak Hayret ve hamd çizgisinde durulabiliyor...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Sayın Nemire hocama ve muhterem talebelerine Allah C.C. biliyor ki sanırım gene kendisinden çok sevgim ... hepsini tek tek kucaklayasım var tabiri yanlış anlamayın bebek severiz ya kollarını ısırarak işte öylece bağrıma basasım var...
    Rabbim C.C. onları kem gözden korusun ...Hani Esabul Kehf var ya...Muhafaza edilen...Onları da öylece muhafaza etsin inşallah...
    Neyse beni mazur görün...duygulandık..coştuk...
    Sevgilerimle....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Garip bir hadise oldu, bilgiden açıkça korkuyorum... siz kova burcu olmalısınız (tahmin) çünkü zorla , illa ki öğrenmelerini ister
    Bir bilgi verildi internetten alınmış, alınmış ama bana verilince , bir an sonsuza uzandı gözüm , aklım karıştı
    Ya Rab sakla beni diye yalvardım...sonrası iradem gitti bir süreligine korku ve iradesiz kaldım, namaz kılmaktan korktum, sadece abdest aldım
    her gün boy abdesti, hergün sadece tövbe , Kur-an'a elimi süremedim (sanırım ele gecirmişti hain) ne oldugunu anlamadım?
    yalnız bildiğim ben kalbimle yavaş , yavaş giderim ...beni zorlayan olursa ? aklım almaz ise? iteklenirsem? nasıl giderim?
    Birde o anlar tam duyma herşeyi duyma ...o zaman sanırım kendini begenme de geldi
    irademin gidecegini bildim, Rabbimden af diledim ,unutmamak için denilenleri yazdım , hala durur defterde...
    şimdi sanırım yine bu korku ile sizin sayfaya bile bakarken korkarım, ya beni yine alıp götürürse düşünce?
    iradesiz olmak kötü yahu? korku şeytandan biliriz de ..irade elimizde mi???yok , yok herşey Rabbimizin elinde
    çok fazla hassasım, hisslerim anormal derecede açık, istersem empati ile denilenleri duyarım ama
    bak burda birşey var, bir bilgi gelir, hop yok edilir... saniye sevinirim , paylaşsam herkes sevinse derim, yok ki? ne bilirim
    bundan anladım ki bana anlatmak yok...bazen ise unutmamam için üç kez tekrar edilir , tamam derim bu denilebilir, yinede ararştırır
    dogru ise laf ederim...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Rahat olunuz Allah C.C. na sığınınız...Vesvese araçtır...Hediye duya başlayın ezan bitince normale dönersiniz... sık sıkta tekrar gerekir...Birde Ezanı doğru okumak lazım...Kelime hatası Şeytan Laini sevindirir...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Adem A.S. 'a secde ettim edeceğim deyince hemen bir hararet oluyor ve rahatlıyormusunuz bunu bilmek isterim...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

herkes aynı sandım, bana olanlar herkes de var sandım...ama yanıldım anlatmaya başlayınca ??? yüzüme sen delisin diye haykırmaya başlanınca? sustum, kendime sakladım, sonra deli gibi aramaya başladım, vardır yahu benim gibi olanlar vardır, bir anlayan vardır
    var biliyorum, Rabbime şükür ediyorum, yoksa çekilmez bu hayat bilenleri özlüyorum
    Yazılara bakınca, bilen yaşayan ile , kuru dil ifadeyi ayırt edebiliyorum o kadar ama bu da yeter ,
    Kalbimle gidiyorum Rabbim bana yeter! bu suç ise?? olmaz yahu ! Kur-an ne diye bahseder
    Bir bilene bile gitsen, şu ifadeyi okudum, herşeyi öğretiriz ama yine yol yalnız yürünür, kimse yardım edemez
    Yolu tarif ederler, ama yolda seninle kimse gelemez, bu yolda yalnızdır erenler, biz böyle öğrendik, yanlışmı?
    Allah c.c isterse kapıları bir bir açar, onun yerine olabilir sebebi var eder...sonuç yine Allah c.c her kapıyı açandır , ona güven yeter

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Hediye duayı iki kez okudunuzsa güç artık sizdedir...Sizin bilmeniz dahi gerekmez..Siz o duayı okuyunca Allah C.C. devreye girer ve Şeytan Laini kovar...Çünkü siz İHLAS yolcusu oldunuz demektir...Şeytan Lain ısrar ederse Allah C.C. onu dışarı atar emin olun...Biz bilmeden yazmadık...gözlerimizle kovulan Şeytan Lainin korkusunu öğrendik...

Sayfa 4 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)