Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 97 Sayfa bulundu

Konu: İmanın Şartlarını anlamak;

Yasaklı Kullanıcı
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Melekler var ve tabi ki irtibat kurulabilir gizli değil izinli bilgidir.İnsan onlarla konuşabilir,irtibat kurabilir,sorularına cevap alabilir.Yardım görebilir.Aracı yani Allahu Teala ile sizin arasınızda aracı olabilir ancak KUL ile Allah arasına kimse giremez emri tabiki geçerlidir.Zaten aracı olursa Allahın izni gerekir.

Forum Üyesi
    Yer: giresun,mersin,ankara
    Teşekkür ve Beğeni

allah razı olsun sizden denemek istemşştim kararsız kalmıştım.ben o ilme sahip biri olduğumu sanmıyorum.direk rabbimden istemeye devam bi aracı koymadan nasılsa rabbim bizi her şekilde duyuyor.. Dualarınızda yer almak dileği ile,teşekkürler..

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Zaten ilimsiz yapsa idiniz eksik yürürsünüz Allahın dileği müstesna en doğru kararı verdiniz.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Allahu Teala dilerse size ulaşır ,iletir,öğretir sadece ona yönelmek yeterlidir.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Tek tek ayrı yazışımız konunun çok önemli olduğu ve dikkatle anlaşılma gerekliliği içindi. Zaten cevap yalnız size değil isteyene idi.Acizane bizim bilgimiz bu kadar.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

teşekkürler allah razı olsun tekrardan

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Burada özellikle vurgulamak gereken bir konu var hatayı önlemek için yazmam gerekir Medyum i davranışlar Meleklerle ilgili değildir o konu apayrı bir yöndedir.
    Biz o yön ile ilgilenmeyiz...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

yoook benim asla o tarz işlerle ilgim olamaz zaten.ben sadece nasıl olduğunu merak ettim.hani dua ederken bazen misal veriyorum '' allahım evliyalar güzeli abdül kadir geylani hazretleri hürmetine dualarımı kabul et'' gibi... yani bu şekilde mi oluyor acaba diye düşündüm.yoksa ruhani bir varlık çağırmak falan yok beni aşar o işler...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı hicranfarukyavuz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bana anyail hakkında bilgi verirmisiniz.nasıl dua etmeliyim,kendim için sanırım anyail müntakim esmasının meleği.yani ben müntakim esmasını okuyarak mı dua etmeliyim.o esmai şerifin mi tecellisinden mi fayda görürüm yoksa ne niyetle okursam mı??? ya ifade edemedim sanırım kendimi inşaallah anlamışsınızdır...
    Sevgili arkadaşım seni okadar iyi anlıyorum ki İnan çok haklısın ama yanlış anlamazsan bişey söylemek istiyorum.
    Acaba müntakim esması yerine kendin için hayırlı olacak esmalara yoğunlaşsan daha mı iyi olur? Allahım kimsenin ahını kimsede bırakmıcak zaten için rahat olsun sen kendin için iyi olanı iste bence. Sana bunları yazıyorum çünkü bende arada gidip geliyorum o yüzden çok iyi anlıyorum seni. Allahım yardımcın olsun dualarını kabul etsin gönlünün muradını versin inşallah hayırlısıyla.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı hicranfarukyavuz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    yoook benim asla o tarz işlerle ilgim olamaz zaten.ben sadece nasıl olduğunu merak ettim.hani dua ederken bazen misal veriyorum '' allahım evliyalar güzeli abdül kadir geylani hazretleri hürmetine dualarımı kabul et'' gibi... yani bu şekilde mi oluyor acaba diye düşündüm.yoksa ruhani bir varlık çağırmak falan yok beni aşar o işler...
    Bu tarz duanız apayrı bir konu... Bu konuyu başka bir bölümde incelemek faydalı olabilir...O tarz dua olabilir ama belki söylemede daha acz ifadesi ile...''Allahım Abdulkadir Geylani R.A. hürmetine ,acizlik içinde arz ediyorum...Sana hamd ve şükürler olsun...Ama şu sıkıntım var ne olur gider yarabbim gibi ''

Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)