Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Konu: Hz. Yusufun yüzünün güzelliği

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Hz. Yusufun yüzünün güzelliği

Hz. Yusuf'un güzelliği, fevkalâdeydi. Hz. Adem'e çok benzerdi. Mısır sokaklarında gezerken, yüzünün pırıltısı, güneş ışıklarının yansıması gibi duvarlara aksederdi. Bir kimse, onun yüzüne bakmak istese, hemen gözlerini çevirmek zorunda kalırdı. Bütün bunlara rağmen Hz. Yusuf'a güzelliklerden sadece bir parça verilmişti. Son peygamber Hz. Muhammed (S.A.V.)'a ise tamâmı verilmişti. Eshâb-ı Kirâm, Peygamber Efendimiz'e; «Siz mi güzeldiniz, Yusuf Aleyhisselâm mı güzeldi?» diye sorduklarında Peygamber Efendimiz, «Kardeşim Yusuf, benden sabih (güzel); ben ondan melihim (sevimliyim). Onun görünen görünen güzelliği,benim görünen güzelliğimden çoktur.» buyurdu.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah razı olsun
    guzeldi

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı MELEK DİLBER´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun
    guzeldi
    allah senden de razı olsun kardeşim.HZ muhammed sav başta olmak üzere bütün peygamberleri çok çok seviyorum hepsi çok değerli çok.. hz.muhammed efendimiz güllerin efendisi hep yüreğimizde bir başka tabiki..ve birde hz yusuf onuda çok seviyorum onun ahlakı,imanı sabrı,içinin tarif edilemez güzelliği dışına yansımış.. o dış güzelliğiyle imtihan olmuş herkesin hayranlıkla baktığı güzel bi yüze sahipmiş ama o bununla övünmemiş rabbinin rızası ve ailesi için çırpınmış.. züleyhanın iftirasıyla hapse girsede o iffetini daha iyi korumak için buna hep şükretmiş.rabbim bizlerede onun gibi sabırlı,ahlaklı,güzel huylu olabilmeyi nasip eylesin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Bildigim kadariyla o hadis soyleydi : "Kardesim Yusuf benden beyazdi, ama ben ondan guzelim" . Kaynak saglam bende.
    Cunku insanoglunun (Hz.Yusuf'ta icinde oldugu tum insanligin) icerisinde en guzel O'dur (sallahu aleyhi vessellem).
    Allah razi olsun canim kardesim, guzel paylasimin icin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı KatrePare´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildigim kadariyla o hadis soyleydi : "Kardesim Yusuf benden beyazdi, ama ben ondan guzelim" . Kaynak saglam bende.
    Cunku insanoglunun (Hz.Yusuf'ta icinde oldugu tum insanligin) icerisinde en guzel O'dur (sallahu aleyhi vessellem).
    Allah razi olsun canim kardesim, guzel paylasimin icin
    sağol kardeşim allah senden de razı olsun

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah Razı olsun kardeslerım Hz.Yusuf çok seviyorum Peygamber Efendımızın yerı bende bambaşka Allah Cennet'te ona komşu olmayı nasip eder inşallah.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)