Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Konu: Imanı koruma zamanı.

Yasaklı Kullanıcı
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

HSBC Ana binası Eski demir bank binasıdır.

Oraya Usame bin Laden in adamları Cihad adına bomba attılar.

O Caddeden bombanın patladıgı andan 20 dakka ile sıyırdım, ben gectim; booooom!

Bende Şehid olabilirdim.

HSBC ana binası istanbul a da bomba attılar hatırlayın.

TV ler 3-5 kişi yaralı dediler.

Devlet gizledi sansasyon olmasın diye

En az 200-300 yaralı birsürü de ölü oldu orda Ölenler MÜSLÜMANDIR hatırlatayım.

Bunların cihadı bize karsı

Allah onun belasını versin.

Usameye Cihad eri diyenin de belasını versin (cahillik bilmemezlikten diyenlerden özür dilerim ; onlarda anlasınlar )

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Sizlere tamamen katiliyorum. Sonra'da Islam'in adi böyle kisiler yüzünden lekeleniyor.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

çok güzel bir paylaşım

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Kaim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya Resulullah din diye Ne anlatacaklar sorusuna cevap verelim: daha doğrusu acıkcasını söyleyelim örneklerle acıklayalım.

Ayetleri başka başka kılıklara sokarak geldiği gibi orjinalini aynen muhafaza etmeden ayet söyleyecekler.

Veya Ayetleri kendi hevalarına cevap olarak getirecekler.

Din adamlarının bazıları bunu yapmakta.

tefsir adı altında ayet tahribatı yaparak anlatanlardır.

Ayeti aynen orjinalini Muhazafa ederek anlatanları tenzih ederim.

hadis konusuna gelince ;

Hadis söyleyecekler ama nasıl?

işte şöyle:

"Ümmetimden bir cemaat kıyamete kadar cihad edecektir" hadisini söylerler mesela ama

bunu Usame gibi Canavarlara atfederler

O bombalı eylemle cihad ediyor derler Allah resulunu buna alet ederler.

Yaptıgı bir eylemi söyleyeyim

İStanbulda sinegog bombalaması

sinegog un önünde gümbe bombası patlattılar. Sokaktan gecen masum müslüman kardeslerimi şehit ettiler. Gümre bombasının özelliği alev cıkarmasıdır

yanarak şehit oldular.

Böyle cihat olur mu ? Yazıklar olsun.
    CİHADIN HÜKMÜNÜ BİR KİŞİYE BİR GRUBA BİR ZÜMREYE MâL EDEMEZSİN
    EWET BENDE YAPILANLARI DOĞRU BULMUYORUM FAKAT CİHAD EVDE OTURMAKLA OLMAZ İSLAM DEVLETİ YOKKEN HİÇ OLMAZ
    OTURUP GÜNDE 100.000 KERE ALLAH DE NOLUR KARDEŞİN MÜSLÜMAN KARDEŞİN BOMBA YERKEN SEN ALLAHDE YARDIM ETME OTUR NEFSİNLE SEN CİHAD ET NASILSA ONLAR CANINI KOYUYOR İSLAM İÇİN ORTAYA BİLMEDEN ETMEDEN CİHADI SORGULAYAMAZSIN BİLSENDE SORGULAMA HAKKIN YOK OTURUP BİLGİSAYAR BAŞINDAN BOŞ KONUŞMAKLA CİHAD ETMEK OLMAZ YA CANINI YA MALINI YADA BUZ EDİCEN SEN 1 İ DENEME 2 Yİ DENEME KOLAY OLAN 3 YA ONU DENE DİREK MİLYONLARCA İNSAN İSLAM İÇİN ÖLÜRKEN SEN AHİR ZAMAN YA KENDİ NEFSİNİ KURTAR SÖZÜM SADECE SANA DEĞİL SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERE..... ÖYLE BOŞ KONUŞMAKLA SADECE ÜZÜLMEYLE OLMAZ CİHAD.TEVBE SURESİ 24 :
    Onlara de ki; eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, kadınlarınız, akrabalarınız, kabileniz, elde ettiğiniz mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız evler ve meskenler, size Allah ve Resulünden ve Allah yolunda cihaddan daha sevimli ise, artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyin. Allah böyle fasıklar topluluğuna hidayet erdirmez.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı kaim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    hsbc ana binası eski demir bank binasıdır.

Oraya usame bin laden in adamları cihad adına bomba attılar.

O caddeden bombanın patladıgı andan 20 dakka ile sıyırdım, ben gectim; booooom!

Bende şehid olabilirdim.

Hsbc ana binası istanbul a da bomba attılar hatırlayın.

Tv ler 3-5 kişi yaralı dediler.

Devlet gizledi sansasyon olmasın diye

en az 200-300 yaralı birsürü de ölü oldu orda ölenler müslümandır hatırlatayım.

Bunların cihadı bize karsı

allah onun belasını versin.

Usameye cihad eri diyenin de belasını versin (cahillik bilmemezlikten diyenlerden özür dilerim ; onlarda anlasınlar )
    rabbim paylaşımların için senden razı olsun inşallah
    ama beddua etme resullullah s.a.v. Efendimiz kendisine zulmeden amcasına akrabalarına taş atanlara tükürenlere bile beddua etmemiş hem kim ne yaptıysa elbet onun karşılığı gelir birgün rabbim kimsenin hakkını kimsede bırakmaz
    allahın selamı üzerine olsun. Amin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı hanzala44´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    CİHADIN HÜKMÜNÜ BİR KİŞİYE BİR GRUBA BİR ZÜMREYE MâL EDEMEZSİN
    EWET BENDE YAPILANLARI DOĞRU BULMUYORUM FAKAT CİHAD EVDE OTURMAKLA OLMAZ İSLAM DEVLETİ YOKKEN HİÇ OLMAZ
    OTURUP GÜNDE 100.000 KERE ALLAH DE NOLUR KARDEŞİN MÜSLÜMAN KARDEŞİN BOMBA YERKEN SEN ALLAHDE YARDIM ETME OTUR NEFSİNLE SEN CİHAD ET NASILSA ONLAR CANINI KOYUYOR İSLAM İÇİN ORTAYA BİLMEDEN ETMEDEN CİHADI SORGULAYAMAZSIN BİLSENDE SORGULAMA HAKKIN YOK OTURUP BİLGİSAYAR BAŞINDAN BOŞ KONUŞMAKLA CİHAD ETMEK OLMAZ YA CANINI YA MALINI YADA BUZ EDİCEN SEN 1 İ DENEME 2 Yİ DENEME KOLAY OLAN 3 YA ONU DENE DİREK MİLYONLARCA İNSAN İSLAM İÇİN ÖLÜRKEN SEN AHİR ZAMAN YA KENDİ NEFSİNİ KURTAR SÖZÜM SADECE SANA DEĞİL SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERE..... ÖYLE BOŞ KONUŞMAKLA SADECE ÜZÜLMEYLE OLMAZ CİHAD.TEVBE SURESİ 24 :
    Onlara de ki; eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, kadınlarınız, akrabalarınız, kabileniz, elde ettiğiniz mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız evler ve meskenler, size Allah ve Resulünden ve Allah yolunda cihaddan daha sevimli ise, artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyin. Allah böyle fasıklar topluluğuna hidayet erdirmez.
    Gönlüne bereket..

Ebu Hureyre (r.a)den Rasulullah (s.a.s)in şöyle dediği rivayet edilmiştir:

«Allah yolunda harb eden mücahidin benzeri Allah kendi yolunda cihad eden kimseyi çok iyi bilir gündüz oruç tutan, gece namaz kılan müminin benzeridir. Al lah kendi yolunda döğüşen mücahid için ya onun şehadeti suretiyle onu cennete koymayı, yahut onu sevabla ve ganimetle beraber salimen evine dönmeyi garantiledi.»(Buhari-Müslim)

Enes b. Malik (r.a)den Rasulullah (s.a.s)in şöyle dediği rivayet edilmiştir:

«Sabahleyin ve akşamleyin herhangi bir zamanda Allah yolunda bir kere cihad için yürüyüş hiç şüphesiz dünyadan ve dünyadaki şeylerin hepsinden hayırlıdır.» (Buhari-Müslim)

Ebu Hureyre (r.a)den Rasulullah (s.a.s)in şöyle dediği rivayet edilmiştir:

«Cennette bir arşın kadar yer dünyada üzerine güneş doğup batan şeylerin hepsinden muhakkak hayırlıdır. Sabahleyin ve akşamleyin herhangi bir zamanda Allah yolunda bir kere cihad için yürüyüş hiç şüphesiz dünyadan ve dünyadaki şeylerin hepsinden hayırlıdır.» (Buhari-Müslim)

Sehi b. Sad-i Saidi (r.a)den Rasulullah (s.a.s)in şöyle dediği rivayet edilmiştir:

«Bir gün Allah yolunda sınırda nöbet tutmanın sevabı, dünyadan ve dünya üstündeki her şeyden hayırlıdır. Sizden birinizin kamçısının, cennette işgal ettiği az bir yer de dünyadan ve dünyadaki her şeyden hayırlıdır. Şüphesiz, birinizin akşamleyin herhangi bir zamandaki yürüyüşü ki kul bu yolu Allah yolunda yürür yahud sabahleyin bu niyetle yürüyüşü de dünyadan ve üstündeki herşeyden hayırlıdır.» (Buhari)

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı kalbun_kesir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    gönlüne bereket..

ebu hureyre (r.a)den rasulullah (s.a.s)in şöyle dediği rivayet edilmiştir:

«allah yolunda harb eden mücahidin benzeri allah kendi yolunda cihad eden kimseyi çok iyi bilir gündüz oruç tutan, gece namaz kılan müminin benzeridir. Al lah kendi yolunda döğüşen mücahid için ya onun şehadeti suretiyle onu cennete koymayı, yahut onu sevabla ve ganimetle beraber salimen evine dönmeyi garantiledi.»(buhari-müslim)

enes b. Malik (r.a)den rasulullah (s.a.s)in şöyle dediği rivayet edilmiştir:

«sabahleyin ve akşamleyin herhangi bir zamanda allah yolunda bir kere cihad için yürüyüş hiç şüphesiz dünyadan ve dünyadaki şeylerin hepsinden hayırlıdır.» (buhari-müslim)

ebu hureyre (r.a)den rasulullah (s.a.s)in şöyle dediği rivayet edilmiştir:

«cennette bir arşın kadar yer dünyada üzerine güneş doğup batan şeylerin hepsinden muhakkak hayırlıdır. Sabahleyin ve akşamleyin herhangi bir zamanda allah yolunda bir kere cihad için yürüyüş hiç şüphesiz dünyadan ve dünyadaki şeylerin hepsinden hayırlıdır.» (buhari-müslim)

sehi b. Sad-i saidi (r.a)den rasulullah (s.a.s)in şöyle dediği rivayet edilmiştir:

«bir gün allah yolunda sınırda nöbet tutmanın sevabı, dünyadan ve dünya üstündeki her şeyden hayırlıdır. Sizden birinizin kamçısının, cennette işgal ettiği az bir yer de dünyadan ve dünyadaki her şeyden hayırlıdır. şüphesiz, birinizin akşamleyin herhangi bir zamandaki yürüyüşü ki kul bu yolu allah yolunda yürür yahud sabahleyin bu niyetle yürüyüşü de dünyadan ve üstündeki herşeyden hayırlıdır.» (buhari)
    ne demiştik izzet cihattır...
    rabbim bizede nasib eder inşallah ...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı hanzala44´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne demiştik izzet cihattır...
    rabbim bizede nasib eder inşallah ...
    İnşaallah..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Cihadın en istenen anıysa şehadedtir .
    Rabbim nasib et . Amin

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Bu can olsun O'na feda, bekliyorum gel şüheda..
    Yiğitler kalkmış kıyama, gel şehadet can şehadet..

Günahlarım oldu bir dağ, nerde kaldı ahde vefa..
    Zalim sürsün zevk-i sefa, gel şehadet can şehadet..

Hayal ettim gündüz gece, her günüm oldu işkence..
    Haykırırım tüm gücümle, gel şehadet can şehadet..

Zalim bıkmaz yapar zulmünü, kafir bıkmaz kusar küfrünü..
    Bitsin artık dünya sürgünü, gel şehadet can şehadet!!

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)