Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu

Konu: Peygamberimiz(S.A.V)'in gunluk yaptigi zikir alti esma

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

paylaşım için teşekkürler

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

selamun aleyküm

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

paylaşım için teşekkürler ALLAH CELLE ve CELALÜHU razı olsun yazınızı bilgisayarıma ekledim hakkınızı helal edin LÜTFEN

Teşekkür ve Beğeni

eline sağlık çok güzel

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

nuh peygamberin hayatı

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Gelin kardeşlerim Dualarımızın kabulu ve kederlerimizden sıkıntılarımızdan felaha ermek için hepbirlikte Kadir suresi okuyalım okuyabildiğimiz kadar sayı ve süre sınırı olmadan Ne dersiniz? Sonra duasını hepbirlikte Kadir gecesi yaparız......
    İsterseniz 1000 adete tamamlayabiliriz.....

1- "Kadir Süresini 10 kere okuyan kimse bin kücük günahi bagislanır" Hadis-i Serif yine:

2- "Kadir Süresini 100 kere okuyan kimsenin kalbine ismi Ä'zamin ilham eder o kimse diledigi kadar dua eder ve duasi kabul olur.Yani Cenab-i Hak, bu kimsenin hacetini istek dileklerini lutfederek verir"

3- "Cuma gecesi Kadir Süresini 1000 kere okuyan kimse Sevgili peygamberimizi rüyasında görür"

4- "Kim ki bir dilegi vardir 41 kere okusun.Dilegi verilir.

5- Sabah ve aksam namazlardan sonra 3 kere okuyan kimse seytanın serrinden emin olur,cümle sıkıntılardan necat (kurtulus) bulur"

Su halde kadir süresini okuyanin tüm dilekleri verilir.Rizki bol ve kolay olur. Hasta ise sifa bulur.Belalardan uzak kalir.Sihhat ve afiyeti devamli olur.

Hadisi serifte Söyle diyor: Bir kimse abdest aldiktan sonra "Kadir Süresini" bir veya üc kere okursa kiyamet günü peygamberlerle beraber haşrolur (diriltilir) Ve abdest alip kelimeyi sahadet getirerek bu sureyi okursa sekiz cennetin kapisi acilir."istedigin kapidan gir denir" buyrulmustur.

Bismillahi Rahmani Rahim

Okunusu:

inna enzelnahü fi leyletilkadr. Vema edrake ma leyletülkadr.Leyletülkadri hayrum min elfi şehr. Tenezzelülmelaiketü verrühu fiyha bi'izni rabbihim min külli emr. Selamün hiye hatta matla'ılfecr.

Manasi:
    şüphesiz biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik.Bildinmi nedir Kadir Gecesi. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gecede melekler ve Rüh (Cebrail) Rablarının izniyle her iş icin arka arkaya iner. O gece fecrin dogusuna kadar selamettir.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Insallah faydali olur

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

size bu tesbih hakkında yani altı esma hakkında bir öğüt veriyorum.Bakın kardeşlerim bu tesbihi çekmeyen bilemez.çeken de bırakamaz.ben size illa çekin demiyorum.bizde zorlama yok.Ama nasibin varsa çekersin.yoksa bilmem.çekersende allah rızası için çekersin.son nefeste akıl başa geldimi bir anlamı kalmıyor.siz bir çekin 2, 3 ay o zaman beni anlayacaksınız.Bakın kardeşlerim size kesin ve net bir bilgi söylüyorum veysel karani hz bu tesbihi çekerek o mertebeye gelmiştir. bu kesindir.gerisi size kalmış.çekersende kendine çekmezsende.çekersen bu dediklerimi ankarsın çekmessen zaten nerden anlayacaksın.as selavmun aleyküm.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Yusuf yüzlü kardeşim salih kardeşin anlatmak istediği farklılıgı başka anlamla karıştırmamak lazım...gerçi kardeşimizin savunuculuğu bu aciz kula düşmez lakin cümleleri iyi analiz etmek lazım kanısındayım...salih kardeşimede uyanıklık babında allah zihin acıklığı versin... Elbetteki zikr kalbi nurlandırır.müminin silahı tabiki dua velakin dua maruzatımıza bence göz atalım...ne kadar yüzümüz var...rabbilalemine! Emirlerini hakkıyla yapabiliyormuyuz...vesselam

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Bakın kardeşlerim size bilmediğiniz veya hiç duymadığınız şeyleri ben anlatayım.Bakın kardeşlerim ruhun gıdası zikirdir.zikir etmesseniz ruh aç kalır bu nedenle ruh rahatsızlığı olur.bir insanın ruh hastalıkları ve huzur suz olması zikir etmemesindendir.zikir eden bir insanda ruhen bunalım olmaz.sıkıntı olmaz
    huzur ve mutluluk olur.zikir etmeyen bir insanın allaha yaklaşması mümkün değildir.ama o rabbimize kalan bir iştir.rabbimizin bileceği bir iştir.kalp ile allah arasında 70 perde vardır.o perdeler ancak zikir ederek açılır.o kişinin allah ile kendisi arasındadır.bakın altı esma düzenli çalışılırsa şehvetin yüzde 80 gider.kalp temizliği zikir ile olur.alla hı zikretmek gibisi varmıdır yaa.yanlız yine söylüyorum zikirsiz allaha yaklaşmak müm kün değil.zaten allahı seven bir insan rabbini zikreder.tabii namaz şart tır.namaz kılmadan yapılan zikir aynı tuz suz çorbaya benzer.tuz suz yemeye benzer.tuz suz olan bir şeyde yenilemez.anlayın yani.
    namaz dinin direğidir.bunu müslüman olan herkes bilir.allaha emanet olun a.s. aleyküm

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)