Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
31 den 33´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu

Konu: KUL 'un Kulluk sınırı...

Yasaklı Kullanıcı
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı yakais´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım şu yazınızı sanırım fark edemedim...;

Bu cevabı dikkatle okuyun...

Rabıta vardır...Rabıta doğru adres ile olursa mükemmel sonuca ulaşır...
    Gerçek rabıta İLİM vasıtası ile yapılan Rabıtadır...
    Ancak bu Rabıta da dikkat gerekir...Doğrudur ancak İbtila da doludur...

Başka bir yöntem ise karşı tarafın arzusu ile olan rabıtadır...Mükemmel bir rabıta olup AÇAN dediğimiz açılışa sebebiyet verir...
    Fatih ve Fetih in sırrı burada gizlidir...
    Zaten Rabıta kontrolü sizde değildir..
    Siz rabıtaya tamamen karşı olduğunuz için ne yazsak anlamanız zordur...
    Ancak bilin ki biz bu yazılanları kendi kafamızda hayal kurup yazmadık...
    Bizzat yaşayarak öğrendik...

Sorun olursa sor bilmen gereken kadarını cevaplandırırım...
    Selamlar...
    Cevabınızı dikkatle okudum her zamanki gibi evliyacılık oynamaya devam etmişsiniz.Fetihler,gizler,sırlar en sonunda da finali "sorun olursa sor gereken kadar cevaplarız" diyerek evliyacılık oyununuzda zirveye çıkmışsınız.Hem herşeyi biliyorsunuz hemde bana gerekenin ne kadar olduğunu bilerek sadece o kadar bilgi vereceksiniz öyle mi?Siz beni güldürdünüz Allah'ta sizi güldürsün.

Bırakın bu evliyacılık oynamayı Allah'ın dininin anlaşılmasını engelleyerek vebal altına giriyorsunuz.konunun başından beri uyduruyor Allah'ın ayetlerini çarpıtıyorsunuz.Hiçbir söylediğiniz Kuran'a uygun değil.Allah'tan korkun insanları kandırmayın.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı çelebiler´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınızı dikkatle okudum her zamanki gibi evliyacılık oynamaya devam etmişsiniz.Fetihler,gizler,sırlar en sonunda da finali "sorun olursa sor gereken kadar cevaplarız" diyerek evliyacılık oyununuzda zirveye çıkmışsınız.Hem herşeyi biliyorsunuz hemde bana gerekenin ne kadar olduğunu bilerek sadece o kadar bilgi vereceksiniz öyle mi?Siz beni güldürdünüz Allah'ta sizi güldürsün.

Bırakın bu evliyacılık oynamayı Allah'ın dininin anlaşılmasını engelleyerek vebal altına giriyorsunuz.konunun başından beri uyduruyor Allah'ın ayetlerini çarpıtıyorsunuz.Hiçbir söylediğiniz Kuran'a uygun değil.Allah'tan korkun insanları kandırmayın.

Anladım ...;
    Yorumunuz için teşekkür ederim...
    Sorunuz varsa sorun...
    Bizim beklentimiz ve maddi ihtiyacımız yok tabi ki...
    Allah C.C. rızası o kadar ...
    Karar sizin öğrenmek isterseniz sorun ...Bilirsek cevaplar...Bilmiyorsak bilmiyoruz deriz...
    Ancak yazılarımızda....Sadece Allah C.C. rızası ... bilgiyi bizde saklamayalım...
    Alan alsın...Kur'an-ı Kerime aykırı sandığınız noktaları yazın cevaplıyayım...
    Tüm İnsanlar Allah C.C. tarafından yaratılmış ve Canlı cansız her yaratılan Allah C.C.nun yarattığı veya KUL u dur..

Kul ları üstünde tasarrufu tamdır...Kim karışabilir...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı yakais´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer bir Rabıtada Allah C.C. nun izni ile Meleklerden veya Peygamber A.S. lardan size İLİMSEL rabıta...Kontrol hem sizde hem değil...İLİM kuşatır her yönü...Vesselam...

Allah razi olsun...
    Ilim ogrenmeye gayret ederken, açilir inciler birden, diyemezsin bile ogrendikce, guzellige kapilmak niye?
    Iste ispati, yolun guzelligi derken,daha da istersin niye?(aç gozlumuyum ne?)
    Cennetten bile guzel gelirken ogrenmek az gayret niye?
    Rabbim zorlaniyorum, biliyorum benim için, kitaplari dizdim etrafima basimi kaldiramiyorum , bazen zorlaniyorum da, neden?
    Bilmediklerim, anlamadiklarim, okuyamadiklarim, ogrenmek istediklerim? Garip yavas, yavas yavas (ama acelem var ben gidiciyim yani ölumlu)
    Ilim kaplar her yonu... efendim? gitsem bile? insallah
    Rabbini bilmek cennetten de ote bilesin, (öyledir , muhakkak , onun için merak içindeyim)
    Duyuyorsan ne hacet? evet duyuyorum Rabbim sana sukurler olsun...

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)