Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 57 Sayfa bulundu

Konu: Eyvah! Çocuğum İnternette!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

RE: internet

günümüz teknolojisinin getirisinden çok götürüsü var.insanları manevi olarak çökertiyor.ruhsuz,amaçsız insanlar haline getiriyor.Allah hepimizi teknolojinin zararlı etkilerinden korusun.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

RE: Eyvah! Çocuğum İnternette!!!

S.A.KARDEŞİM PAYLAŞIMINDAN DOLAYI ALLAH(C.C) RAZI OLSUN.İNTERNET BENCE BÜYÜK BİR BİLGİ DEPOSU NE ARARSAN VAR BU KİŞİNİN AMACINA,NİYETİNE,İHTİYACINA VE İSTEĞİNE KALMIŞ İSTEYEN İÇİN GERÇEKTEN FAYDALI OLMAKTA MESALA ŞU ANDA BİZLERİN FAYDALANDIĞI GİBİ İNTERNET SAYESİNDE BU SİTEYE GİREBİLİYORUZ VE YİNE İNTERNET SAYESİNDE BU SİTE VAR AMA MADALYONUN BİR DE DİĞER YÜZÜ VAR VE MALESEF DİĞER YÜZÜNÜ KULLANANLARIN SAYILARI ÇOK DAHA FAZLA.HANİ BİR SÖZ VARDIR KONTROLSUZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR İNTERNET ÇOK GÜÇLÜ BİR YAYIN VE BİLGİ ORGANI AMA KONTROL ALTINDA BULUNDURULMASI GEREKİR VELİLER TARAFINDAN AMA BENİM GÖRDÜĞÜM KADARI İLE ÇOĞU VELİLER BUNA PEK ALDIRIŞ ETMEDİKLERİ GİBİ KENDİLERİ MADALYONUN DİĞER YÜZÜNÜ KULLANIYORLAR NE DEMEK İSTEDİĞİM SANIRIM ANLAŞILMIŞTIR.YANİ ÖZETLE SU HAYATTIR YAŞAM KAYNAĞIDIR CANLILAR İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR AMA BAZI İNSANLAR İÇİN DE SU ÖLÜM NEDENİ OLABİLİYOR BİLGİ DE İNSANLAR İÇİN GEREKLİDİR AMA BOŞ ŞEYLER DEĞİL KULLANMASINI BİLMEK GEREK,KONTROLLU BİR BİÇİMDE ....YARADAN AKIL VERMİŞ,GÖZ VERMİŞ,OKU DEMİŞ RABBİM CÜMLEMİZE FAYDALI ŞEYLER OKUMAYI NASİP ETSİN İNŞALLAH...SELAM VE DUA İLE...A.E.O...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

arkadaslar biliyorsunuz artik bazi programlar sayesinde cocuklarimizi internetin hic olmazsa bazi kotuluklerinden koruya biliyoruz,benim de yigenim var ve internete takildigi icin "gardiyan" diye bi program indirdim sizlere de tavsiye ederim.bu programi hangi siteden indire bileceyinizi de biliyorum ama sitenin ismini vermem dogrumu olur yalnismi bilmiyorum.isteyen varsa eger foruma yazarsiniz ben de sitenin adini veririm.

Yer: ~* پایتخت آن بهشت *~
    Teşekkür ve Beğeni

selamün aleyküm kardeşim.
    gerçekten de internet kullanımının yaşça çok aşağılara düşmesi, olumlu yanından çok olumsuz yönüyle göze çarpıyor..bunda da, anne babanın, çocuğu serbest bırakması, kontrolsüz ve sınırsız bir şekilde internet kullanımlarına izin vermeleri, olumsuz olarak bakılmasına birkaç sebeptir.. burada çocuklardan çok anne babalara iş düşmekte.. inşallah rabbim tesirini göstersin bu paylaşımın. emeğinize sağlık kardeşim. selam ve dua ile.

Forum Üyesi
    Yer: KoNYa BüYüKKoYuNCU LiSeLeRi FeTHuLLaH GüLeN
    Teşekkür ve Beğeni

EVE İLK BİLGİSAYARI BABAM DERS ÇALIŞSIN ÇOCUGUM DİYE ALDI BEN İSE 1 KEZ BİLE DERS ÇALIŞMADIM SADECE ÖDEV ZAMANINDA İNTERNETTEN İNDİRİRDİM OKADAR DİĞER ZAMAN HEP OYUN.
    BURADAN ANNE VE BABALARA BİR GENÇ OLARAK TAVSİYEM ÇOCUĞUNUZA BİLGİSAYARA ALMAYIN DEMİYORUM İMKANINIZ VARSA ALIN AMA ONUN BİLGİSAYAR BAĞIMLISI OLMASINI DA ENGELLEYECEK KURALLAR KOYUN.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Selamın aleyküm çok haklısınız anne ve babalar çok dikkatli olmalıdır bu hususta. Zaman kötü kimin başına neyin geleceği bilinmez. Bu yüzden çocuklarımıza böyle işler yaparlarsa nasıl zarar göreceklerini ve de ne gibi sonuçlar doğuracağını çok titiz bir şekilde anlatmamız lazım benim çocuğum yok ama ben de çevremdeki çocukları uyarıyorum. Allah'a emanet olun.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SEKAMIN ALEYKÜM.. Çocuğunu başı boş bırakırsan internet evde yada dışarda ne fark ederki.Hepimizin çocuğu var elhamdülillah.hepimizin bu hayatta ki hayat kavgası da var tabiki..Benim önerim yeni yetişme çağında olan bu çocuklarımıza çalışma ahlakını öğretmek..O nunla birlikte internette oturmak..; yararını bildiğiniz sayfalara beraberce dolaşmak..;ve onun yetişebileceği internet ortamları hazırlamak..hepsi bu ..Çokmu zor yani...ALLAH hepimize sabır göstererek çocuklarımızı bu şekilde eğitmeyi nasip eylesin..AMİN..........

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

benimde 4yaşında oğlum var şimdiden
    bilgisayarın başından kaldıramıyorum
    denildiği gibi çok agrasifleşti
    nasıl davranacağımı bilemez hale geldim diye
    bilirim babadan çok fırsat alıyo beni dinlemiyo bile
    allah yardımcım olsun

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

verdiğiniz bilgiler cok güzel saolun
    Allahcc razı oslun sizden[/quote]
    cümlemizden inşALlah kardeşim.sağolasın.bu bilgilerden herkesin faydalanmasını istiyorum inşALlah..evindar ablamın dediği gibi çocuklarımızı biz birer canavar haline getiriyoruz...yani her şey bizim elimizde geç olmadan lütfen önlemini alalım inşALlah..yanzın devamı okundukça gelecektir inşAllah..dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a herkesin başında şu internet var arkadaşlar konu açmak istiyorum yeniyim bana yardım edermisiniz nasıl açacağım

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)