Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 57 Sayfa bulundu

Konu: Eyvah! Çocuğum İnternette!!!

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Teşekkür ve Beğeni

RE: Eyvah! Çocuğum İnternette!!!

SELAMÜN ALEYKÜM, ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.. GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK BİR YARAYA PARMAK BASMIŞSIN.. AYRICA BUTÜR OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN HEMEN HEMEN HER SOKAKTA İNTERNET CAFE AÇILMAYA DEVAM EDİLİYOR.. VE DAHA OKUMA YAZMA BİLMEYEN MİNİKLER DAHİ BU OYUNLARIN ESİRİ OLMUŞ DURUMDA.. BENCE BU DURUMLARDA AİLELERE ÇOK BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR.. ÇOCUKLARIMIZI BAŞI BOŞ BIRAKMAMALIYIZ, ONLARLA DAHA FAZLA İLGİLENMELİ VE BİLİNÇLENDİRMELİYİZ..

HATTA BİR ÇOCUK GELİŞİ GÜZEL SOKAĞA BIRAKILMAMALI.. BAZEN GÖRÜYORUM MİNNACIK BEBEKLER SOKAKLARDA GEÇİRİYORLAR ZAMANLARINI.. BUNUN SONUCUNDA O ÇOCUK SOKAKTAN ÇEKİLEN HERYERE GİDER.. HERŞEYİNDE BAĞIMLISI OLUR..

EĞER BİZ ÇOCUKLARIMIZLA DAHA YAKINDAN İLGİLENİP ONLARA GÜZEL ŞEYLER AŞILAYABİLİRSEK BU TÜR TEHLİKELERDENDE KORKMAMIZA GEREK KALMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.. UNUTMAYALIM "AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR"..

SELAM VE DUA İLE KALIN İNŞAALLAH..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

desertrose yazdı:
    SELAMÜN ALEYKÜM, ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.. GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK BİR YARAYA PARMAK BASMIŞSIN.. AYRICA BUTÜR OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN HEMEN HEMEN HER SOKAKTA İNTERNET CAFE AÇILMAYA DEVAM EDİLİYOR.. VE DAHA OKUMA YAZMA BİLMEYEN MİNİKLER DAHİ BU OYUNLARIN ESİRİ OLMUŞ DURUMDA.. BENCE BU DURUMLARDA AİLELERE ÇOK BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR.. ÇOCUKLARIMIZI BAŞI BOŞ BIRAKMAMALIYIZ, ONLARLA DAHA FAZLA İLGİLENMELİ VE BİLİNÇLENDİRMELİYİZ..

HATTA BİR ÇOCUK GELİŞİ GÜZEL SOKAĞA BIRAKILMAMALI.. BAZEN GÖRÜYORUM MİNNACIK BEBEKLER SOKAKLARDA GEÇİRİYORLAR ZAMANLARINI.. BUNUN SONUCUNDA O ÇOCUK SOKAKTAN ÇEKİLEN HERYERE GİDER.. HERŞEYİNDE BAĞIMLISI OLUR..

EĞER BİZ ÇOCUKLARIMIZLA DAHA YAKINDAN İLGİLENİP ONLARA GÜZEL ŞEYLER AŞILAYABİLİRSEK BU TÜR TEHLİKELERDENDE KORKMAMIZA GEREK KALMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.. UNUTMAYALIM "AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR"..

SELAM VE DUA İLE KALIN İNŞAALLAH..
    kardeşim kesilikle katılıyorum..evet bu konuda herkesin hassas davranmasını istiyorum ve bu kadar duyarsız kalınmamalı..çocuklarımız göz göre göre elimizden çıkıyorlar ,himayemize girmeiyorlar...gerçektend eaaç yaş iken eğilir...Allahım razı olsun kardeşim.selam ve dua ile

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Çocuğunuz veya siz, internet bağımlısı mısınız?

PSİKOLOG Conner, yaptığı araştırmada, günde iki saat ve daha fazla süre internette gezinenlerin internet bağımlısı olma riskiyle yüzyüze olduğunu ve aşağıdaki problemlerle karşılaştığını tesbit etmiş:
    __ Her gün internete bağlanma ihtiyacı duyma
    __Çevreye karşı duyarsızlık
    __Toplum ve aile ilişkilerinde zayıflama
    __ Günlük işlerde verimli ve üretken olamama
    __Depresyon
    __ Eşler arasında cinsel uyumsuzluk
    __ Cinsel fantezilere düşkünlük
    __ Problemleri çözmeye çalışmak yerine, işleri oluruna bırakma
    __ İşyerinde interneti kişisel amaçları için kullanma
    __ Akademik ve zihinsel faaliyetlerde gerileme
    Conner’in belirttiğine göre, günde iki saatten az bir vakit alması kaydıyla, bilgi almak, e-mail göndermek ve gelen mail’leri okumak için internete bağlanıyorsanız, endişe edecek bir durum yok. Ama eğer internet üzerinde harcadığınız zaman haftada toplam 18 saatten fazla ise, ‘internet bağımlılığı’ riski taşıyan insanlar grubuna giriyorsunuz demektir. Bankacılık ve internet pazarlamacılığı gibi görevler dışında, kişisel nedenlerle interneti günde 10 saatten fazla kullanan bir kimsenin ise, internet bağımlılığı ise, mutlaka tıbbî ve psikolojik tedavi gerektiriyor. Bu durumdaki bir kişi, Conner’a göre, muhakkak tedavi edilmesi gereken hasta bir internet bağımlısıdır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

[big]Sanal bir dünya[/big]

Her alışkanlık gibi, internet alışkanlığı da irade zayıflığından ve iç denetim eksikliğinden kaynaklanıyor. İnternete bağlandığınız an, önünüzde onlarca seçenek çıkıverir. İstediğiniz adrese girebilir, istediğiniz bilgiye ulaşabilir, istediğiniz kişiyle sohbet edebilir, sonuçlarını düşünmeden istediğiniz gibi yalan söyleyebilirsiniz. Utanç verici, insan onurunu ayaklar altına alan, en iğrenç şeyleri izleyebilirsiniz. Çünkü, bunlardan kimsenin haberi yoktur. İlk günler eğlenmek, hoşça vakit geçirmek, yeni şeyler öğrenmek, heyecan yaşamak, internette neler olup bittiğini görmek ve belki de ibret almak için bu sanal âleme girmişsinizdir. Ancak, çok geçmeden, kendinizi aldattığınızı, huylarınızın değişmeye başladığını, gerçek hayattan her gün biraz daha koparak siberdünyanın bir üyesi olduğunuzu görürsünüz.
    Psikolog Michael G. Conner, sözkonusu makalesinde internet bağımlılığının bilimsel açıklamasını yapıyor ve diyor ki: “İnternette yeni ve heyecan verici şeyler öğrendikçe, beyin kimyasında değişmeler görülür. Yaptığımız işten zevk aldığımız ve heyecan duyduğumuz zaman, beyinde ‘dopamine’ adı verilen bir kimyasal madde salgılanır. Bu maddenin salgısı arttıkça, yaptığımız işten başka birşey düşünmeyiz, çevremize karşı ilgimiz azalır.”

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

[big]Sanal dünyanın yalanları[/big]

AİLECE tanıştığımız bir bayan okuyucum, geçenlerde kocasıyla birlikte ziyaretime geldi. Sohbet sırasında kocasının internet bağımlılığından yakındı, ve ona biraz nasihatta bulunmamı istedi. Ama daha ben ağzımı açmadan okuyucumun eşi savunmaya geçti. “Ben zararlı sitelere girmiyorum, haber okuyorum, bilgi topluyorum, sohbet ediyorum (chat yapıyorum), tartışma gruplarına katılıyorum, e-mail gönderiyorum ve gelen e-mailleri okuyorum” dedi ve ekledi: “İçkim yok, sigaram yok, kahveye gitmiyorum, meyhaneye gitmiyorum, evimde oturuyorum. Bunun nesi kötü?”
    Okuyucumun eşi, bir internet bağımlısı idi. Karısına ve çocuklarına karşı sorumlulukları olduğunu, evine ayırması gereken zamanı internette tanımadığı insanlarla sohbet ederek geçirdiğini, bu yüzden aile içi ilişkilerin bozulmaya başladığını görmek istemiyordu.
    İnternete giren çoğu insan isimleri, yaşları, cinsiyetleri, sosyal statüleri, meslekleri, adresleri ve kişisel özellikleri hakkında yalan söylemektedir. Geçenlerde bir okuyucumdan çok ilginç bir elektronik mektup aldım. İnternet üzerinden tanıştığı bir kızla nişanlanmış. Birbirlerini çok seviyorlarmış. Bir vesileyle, kızın elektronik posta adresinin şifresini öğrenmiş ve—doğru olmayan birşey yapıp—onun elektronik posta kutusuna girip kıza gelen bütün mektupları okumuş. Nişanlısının sanal âlemde bir başkasıyla dört senedir evli olduğunu ve sanal kocanın soyadını taşıdığını öğrenmiş. Kendisine “Sen benim ilk aşkımsın” diyerek yalan söylediği için nişanlısından ayrılmak istiyormuş, ancak karar vermeden önce bir de bana danışmak istemiş...
    İnternetin pek çok marifetlerini duymuştum, ama ‘sanal âlemde evlilik’ yapıldığını ilk defa duyuyordum. Bana mektup yazan okuyucum sıradan biri değildi, makine mühendisliği son sınıfta okuyan bir gençti. Nişanlandığı kız da üniversite öğrencisi idi. Eğer bu iki genci dinleme ve analiz etme fırsatı bulabilseydim, büyük bir ihtimalle, karşıma çocuklarına yeterli zaman ayırmayan, onların sıkıntılarına ve sevinçlerine ortak olmayan, sevgi ve güven veremeyen, yüksek tahsil yaptırarak görevlerini yerine getirdiklerini zanneden iki aile modeli çıkacaktı.
    Açıkçası, çocuklarımızı internetin zararlı etkilerinden korumanın yolu da, en sonunda ailede denge ve mutluluğun sağlanmasına gelip dayanıyor.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ah be kardeşim bu sanal dunya denen teknoloji faciası varya işte bu haytları umitleri ve hayalleri karartır kimi zaman kimi zaman da bunlar insanları ALLAHA yaklaştırır ama şu bir gerçekki izlenimlerim sonucunda çok afedersiniz bazı kendini beğenmiş ruh hastaları bazı mevzuhur kafalar bu hakikatleri bile bile kendini kandırıyor benim gibi. inşa ALLAH insanlar bu internet ortamını aile ortamından bir an once uzaklaştırırlar ve aile kurma yontemlerinden çıkarırlar ve ozellikle şu nu diyecem artık işin lafını yapmak değilde bir an once çile çekmeye ve icraata başlarlar hayırlısı ALLAH TAN ...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

safiye_88 yazdı:
    ah be kardeşim bu sanal dunya denen teknoloji faciası varya işte bu haytları umitleri ve hayalleri karartır kimi zaman kimi zaman da bunlar insanları ALLAHA yaklaştırır ama şu bir gerçekki izlenimlerim sonucunda çok afedersiniz bazı kendini beğenmiş ruh hastaları bazı mevzuhur kafalar bu hakikatleri bile bile kendini kandırıyor benim gibi. inşa ALLAH insanlar bu internet ortamını aile ortamından bir an once uzaklaştırırlar ve aile kurma yontemlerinden çıkarırlar ve ozellikle şu nu diyecem artık işin lafını yapmak değilde bir an once çile çekmeye ve icraata başlarlar hayırlısı ALLAH TAN ...
    SELAMUN ALEYKÜM KARDŞEİM..YAZDIKLARINDAN SANA HAK VEREBİLİYORUM.HAKLISIN..BİRDE ŞÖYLE DÜŞÜNMEK"BİR KASA DOLUSU DOMATES DÜŞÜNÜN,İÇİNDE ÇÜRÜKTE VARDIR,SAĞLAMDA"VE HAYAT TA SANAL ORTAMDA BÖYLE..HER İYİNİN İÇİNDE BİR KÖTÜ,HER KÖTÜNÜN İÇİNDE BİR İYİ VAR MİSALİ..AÇIKÇASI HER ŞEYİ ZAMANINDA KULLANILMA TARAFTARIYIM,ŞÖYLE BİR YAŞANMI OLAY İLE AÇIKLAMAK İSTİYORUM.
    1999 MARMARA DEPREMİNDE EŞİNİ ,1 ÇOCUĞUNU VE İKİ KOLUNU KAYBEDEB İNSAN ŞÖYLE ANLATIYOR..
    ZAMANINDA O KOLLARIM İLE SARABİLSEYDİM AİLEMİ,O KALBİMDEKİ SEVGİYİ ONLARA VEREBİLSEYDİM,EVET ŞİMDİ ALMANYADAN BANA PROTEZ KOL GELECEK AMA O KOLLAR İLE BEN SEVGİMİ ONLARA VEREBİLECK MİYİM?TABİKİ HAYIR..ZAMANIN DA YAPSAYMIŞIM..VE EKLİYOR BABA,2 KOLLU KARDEŞLERİME SESLENİYORUN SEVDİKLERİNİZE SARILIN ,KOLLARINIZ VAR İKEN O SVEGİYİ ONLARA HİSSETTİRİN VERİN(AKLIMDA KALDIĞI KADARI İLE YAZDIM)
    İŞTE BU TEKNOLOJİDE BÖYLE..ALLAH HEP İYELERLE İNŞALLAH KARŞILAŞTIRIR EVET UMTU HAYAL YIKTIĞI DOĞRU,AMA UNTULMAMASI GEREKEN BİR ŞEYDE VAR TOMURCUKLARIN SOLMA VE İLK BAHARDA YENİDEN YEŞERME DURUMU VAR..SELAM VE DUA İLE.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a arkadaşlar size bir siteden aldığım yazıyı yolluyorum durum içler acısı..allah yardımcımız olsun..gerçekten de anne babalara çok iş düşüyor..

KNİGHT OYUNU

Bayramın ikinci günüydü.Yiğenim Burak ile sohbet ederken konu açıldı baya bi sohbet ettik bu sohbeti yazıya dökmekte fayda olduğunu düşündüğüm için yazmaya karar verdim….Yiğenim Burak lise 2. sınıf öğrençisi ve derslerinde başarılı bir öğrenci.Okuduğu lisede bu günlerde Knight adlı bir oyun çok gündemde imiş ve bu oyun öğrencilerin %80 inin dilinde dolaşmakta ve konuşulmakta imiş….

Knight oyunu nasıl bir oyun nasıl oynanır şeklinde sorular sordum biraz cevaplar aldım server oynanan bir oyun olduğu eski tarihte gecen savaşcının günler; aylar yıllar süren bir mücadelesi…yiğenimin sınıf arkadaşı üç yıldır oynuyormuş ve 72 level e gelmiş oyunun sonu ise 80 levelmiş 80 level yaptığında yani bu seviyeye cıktığında oyun bitiyormuş…….hatta bu oyunun birde okulda piyasası oluşmuş üç yıl gece gündüz demeden oynayıp bu seviyeye gelmiş bir oyun bir başkasına devri veya satışıda yapılabiliyormuş..çok ilginçki 72 level lik bu seviyeyi 450 ytl ye satmış bile…sattıktan sonra pişman olmuş açıkcası….koxp oyun şifresi falan filan….hatta hatta guruplaşmalar server ler oynayanlar oynamayanlar ……..okuldaki genel güncel bu ders yok gece gündüz bu oyun tutkus…..

Okullarımızda öğrencilerin %80 lik bir oranının bu oyuna bağlanması ve bu oyun ile yatıp kalkmaları ne derece düşündürüçü ve hazin bir durum…

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

gecekten haklısınız bilgisayarın başına oturup tıkılanlar çogu şeyden kendilerini uzaklaştırıyorlar sosyalleşmeleri kısıtlanıyo,yapması gerekenleri yapmıyolar,ve malesef ödev olsun başka şey olsun hepsi int.yayınlanıyo ve milleti bilgidaSAYar almaya teşvik ediyolar bu konuda aileler bilinçlenmeli ve çocuklara uygun olanlar secilmeli uygun olmayanlar şifrelenmeli
    vede oyunlarda çok şiddet var bütün çocuklar kavgalI silahlı oyunlar oynuyorlar buda kötü etki ediyo bi haber okumuştum oyun oynayan çocuk oyunu kazanamayınca bilgisayarı sinirden parcalamıştı çok yazık devletimiz daha faydalı seyler yapsa daha ii olur ama bu işe bi dur diyen yok :@

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ÇOK GÜZEL BİR KONUYA PARMAK BASMISSINIZ.

YEĞENİM 15 YAŞINDA ÇOK BAŞARILI BİR ÇOCUK. GEL GELELİM ŞU ÇOK MANASIZ APTAL OYUN KNİGHT DENEN ŞEYİN RESMEN BAĞIMLISI.

İNANIN CUMA GÜNÜ OKUL ÇIKIŞI GELİYOR. PAZAR ÖĞLEDEN SONRAYA KADAR GECE 3 VEYA 4 DE YATMAK ŞARTIYLA ARALIKSIZ OYNUYOR.
    YEMİN EDİYORUM SADECE TUVALETE GİTMEK İÇİN VE YÜZÜNÜ YIKAMAK İÇİN YERİNDEN KALKIYOR.

AİLECE HAYRETLER İÇİNDE BAKIYORUZ. İSTEDİĞİNİZ KADAR KIZIN HİÇ ORALI OLMUYOR.

BAZEN ELİNDEN ALIP DUVARA FIRLATASIM GELİYOR NOTEBOOKU.PAZAR GÜNÜ DE KALKIP EVİNE GİDİYOR.

YA ONUN İÇİN ÇOK ÜZÜLÜYORUM. BİZ ONUN YAŞINDA İKEN AKRAN GRUPLARIMIZ VARDI. OTURUR KONUŞUR, GÜLÜŞÜRDÜK.

SOSYALLEŞMELERİ SIFIR.

VE GECE 3 TE SADECE BİZİMKİ DEĞİL ONLARCA İNSAN HALA OYNUYOR PEEEEEEEEEEEEESSSSSSS

ÖMÜRLER BOŞA GİDİYOR LAF DİNLEYEN DE OLMUYOR

OOFFFF OOOOOFFF

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)