Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 46 Toplam 97 Sayfadan BirinciBirinci ... 3644454647485696 ... SonuncuSonuncu
451 den 460´e kadar. Toplam 962 Sayfa bulundu

Konu: Arkadaşlar buyrun borçlarımızı ödeyelim

Moderator
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

BAKARA SURESİ, AYET:45. Sabır ile ve namaz ile yardım isteyiniz. Ve namaz şüphe yok ki ağır bir iştir. Ancak Allah'tan korkanlar için değil.

Ey Allah'ın kulları!.. (Sabır ile ve namaz ile) İşleriniz hakkında Rabbinizden (yardım isteyiniz) muvaffakiyet bekleyiniz. (Namaz şüphe yok ki ağırdır.) Buna alışmayanlara (çetin bir iş gibi görünür. (Ancak Haktan korkanlar için değil.) Takva sahibi olanlar için bu çetin bir iş değildir. Öyle ibâdet ve itaat ehli için namaz; en zevkli, ruhu besleyen ibâdettir. Onlar bu gibi vazifeleri büyük bir şevk ve gayretle ifaya çalıdırlar. Fakat Allah'tan korkmayan, nefislerine mağlûp olan, hakikî İstikbali düşünmeyen kimseler için sabretmek, namaz kılmak büyük bir i; gibidir. Onlar bu gibi mühim, kutsî vazifelerden faydalanamazlar.

Rivayet olunuyor ki: Rasûlü ekrem, Sallallahü Aleyhi Vesellem Efendimiz güç bir olay karşısında kalınca namaza başlar, onunla Cenâb-ı Hak'tan yardım talebinde bulunurdu.

46. Allah'tan korkanlar, o zatlardır ki Rablerine kavuşacaklarını ve onun manevî huzuruna döneceklerini düşünüp tefekkür ederler.

Forum Üyesi
    Yer: ankara
    Teşekkür ve Beğeni

ilknur kardeşimiz acaba nerelerdeki kardeşlerim.inşallah iyidirde .kardeşimizi canı yürekten tebrik ediyorum.ALLAHA emanet olun kardeşlerim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

KATILIM LİSTEMİZ

1-turk8487-------------- 36 adet
    2-_ZÜMRA_--------------30 gün
    3-ebuzer25---------------3 gün
    4-tek_dileğim-----------32 gün
    5-serap8191 ------------51 gün
    6-Dudu Abla------
    7.Yeşilyol
    8-Burcu
    9-Kardelele
    10-e.s.r.a
    11-can kırıkları -----
    12-leyla-1................51 gün+6 rekat+250 rekat nafile namazı
    13-ümit.................10 adet
    14-nevin_70
    15-arzu74
    16-kurşunkalem
    17-nil_e
    18-acem kızı
    19.penye.zZ
    20.Ehl-i Aşk
    21.Şule_i Cevval---------------------12 gün
    22.ilknur------------------------------95 gün

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

arkdşlr ilknur kardeşimiz nerlerde acaba gelsede duasını yapsak buay bitmeye yaklaştı ama hala ilknur yok inşallah iyidir sizler napiyonuz iyimisiniz arkdşlr hiçkimsede ses yok inşallah iyisinizdir a.e.olun bnm ğüzel ailem

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı turk8487´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkdşlr ilknur kardeşimiz nerlerde acaba gelsede duasını yapsak buay bitmeye yaklaştı ama hala ilknur yok inşallah iyidir sizler napiyonuz iyimisiniz arkdşlr hiçkimsede ses yok inşallah iyisinizdir a.e.olun bnm ğüzel ailem
    ablacım evet malesef kardeşimiz yok.dediğin gibi nerdeyse ay bitmek üzere.ablacım önümüzdeki aydan itibaren şöyle yapalımmı.şimdi birinci olan kardeşlerimiz 2 aydır bayağı açık ara farkla birinci oldular .belki bazı kardeşlerimiz şöyle düşünebilir. tabi olmasında inşallah böyle düşünceler nasılsa birinci olacaklar belli fazla kılmaya ne gerek var?duayı alamayacağım nasılsa?olmazsa tabi tüm kardeşlerimde olur derse ilk 3 kişiye dua okuyalımmı?hem belki daha hevesli kılar tüm kardeşlerimiz ve bizlerde ?hem ne olacak 3 kişiye birden dua okumuş oluruz .belkide dualarımız kabul olurda kardeşlerimizinde dilekleri gerçek olur?tabi herkese uygun olursa ablacım.bu arada ben bu ay çok iyi gitmiyorum.ev iş güç annemin hastalığı derken çokta kötü değilim ama geçen aya daha başarısızım tabi şimdilik.ALLAHA emanet ol ablacım

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı serap8191´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    ablacım evet malesef kardeşimiz yok.dediğin gibi nerdeyse ay bitmek üzere.ablacım önümüzdeki aydan itibaren şöyle yapalımmı.şimdi birinci olan kardeşlerimiz 2 aydır bayağı açık ara farkla birinci oldular .belki bazı kardeşlerimiz şöyle düşünebilir. tabi olmasında inşallah böyle düşünceler nasılsa birinci olacaklar belli fazla kılmaya ne gerek var?duayı alamayacağım nasılsa?olmazsa tabi tüm kardeşlerimde olur derse ilk 3 kişiye dua okuyalımmı?hem belki daha hevesli kılar tüm kardeşlerimiz ve bizlerde ?hem ne olacak 3 kişiye birden dua okumuş oluruz .belkide dualarımız kabul olurda kardeşlerimizinde dilekleri gerçek olur?tabi herkese uygun olursa ablacım.bu arada ben bu ay çok iyi gitmiyorum.ev iş güç annemin hastalığı derken çokta kötü değilim ama geçen aya daha başarısızım tabi şimdilik.ALLAHA emanet ol ablacım

selamün aleyküm bitanem çok ğüzel bi düşünce söylediklerin neden olmasın diyorum bn
    dediğin gibi dahada hareketlenir böylece artı daha başka fikri olan arkdşlr varsa değişiklikler yapabiliriz
    yapsakta çok iyi olucak canım arkdşlrda fikrini yazsında bişeyler yapalım inşallah seni rabbime emanet ediyorum bitanem selametle kal

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

selamün aleyküm bitanem çok ğüzel bi düşünce söylediklerin neden olmasın diyorum bn
    dediğin gibi dahada hareketlenir böylece artı daha başka fikri olan arkdşlr varsa değişiklikler yapabiliriz
    yapsakta çok iyi olucak canım arkdşlrda fikrini yazsında bişeyler yapalım inşallah seni rabbime emanet ediyorum bitanem selametle kal
    aleyküm selam canım ablam.tamam dediğin gibi kardeşlerimizinde düşüncelerini alalım başka önerilerde varsa onlarıda uygulayabiliriz oy çokluğuyla .ALLAHA emanet ol ablacım

Moderator
    Teşekkür ve Beğeni

aleyküm selam canım ablam.tamam dediğin gibi kardeşlerimizinde düşüncelerini alalım başka önerilerde varsa onlarıda uygulayabiliriz oy çokluğuyla .ALLAHA emanet ol ablacım
    Selam Aleyküm canım kardeşlerim sizler nasıl uygun görürseniz benim içinde uyar elimizden geldiğince kaza namazlarına devam ediyoruz Allah hepimizin ibadetlerini dualarını kabul etsin namazımızı dosdoğru kılanlardan olmak nasip etsin Rabbim.
    Allah bilerek ve idrak edenlerden olmak dini görevlerimizi tam itikatiyle yapmak bu dünyada ve ahirette Allah'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak nasip etsin Rabbim.
    Burda amaç Allah rızası için ve birbirimizi teşveik edip hayıra hep beraber ortak olmak hep beraber katılımları bekliyoruz kardeşlerim.Allah bu mübarek günlerin yüzü gözü hürmetine Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
    Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim.
    Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı bayramlar iyi ki varsınız canlarım benim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ğüzel kardeşlerim nasılsınız inşallah iyisinizdir hepinizin kurban bayramını kutlar
    saglıklı huzurlu olmasını rabbimden dilerim enğüzel hayatı sizler yaşayın inşallah hepinizide rabbime emanet ediyorum huzurla kalın

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ğüzel kardeşlerim nasılsınız inşallah iyisinizdir hepinizin kurban bayramını kutlar
    saglıklı huzurlu olmasını rabbimden dilerim enğüzel hayatı sizler yaşayın inşallah hepinizide rabbime emanet ediyorum huzurla kalın
    Es selamu aleyküm ablacm.
    Allah celle celaluhu razı olsun.. Rabbime şükür iyiyiz hamdolsun.
    Serapçım da sen de leyla ablacm da görünmüyorsunuz..
    Senin ve tüm kardeşlerimin Bayramı Mübarek Olsun.. Sağolasın..
    Rabbime emanet ol

Sayfa 46 Toplam 97 Sayfadan BirinciBirinci ... 3644454647485696 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)