Apple, Maps uygulamasında Japonya için iyileştirmeler ve kilit ekranında yer alan açığı kapatılmasını sağlayan iOS 6.1.3' ü yayınladı. Güncellemenin detayları haberimizde.

Apple, iOS 6.1'i yayınladıktan hemen sonra, iOS 6.1.1 için çalışmalara başlamış ve Japonya için Maps uygulamasında düzeltmeler içeren bu güncellemenin ilk betasını geliştiricilere sunmuştu.

Ancak Apple iOS 6.1.1 üzerinde çalışırken, bizimde sizinle haberlerimizde paylaştığımız gibi bir takım hesapta olmayan sorunlarla karşılaşmış ve kullanıcılardan gelen tepkiler sonrasında ilk önce iPhone 4S kullanıcıları için iOS 6.1.1'i daha sonra tüm cihazları için iOS 6.1.2 güncellemesini kullanıma sunmuştu.

Bu güncellemenin ordan ilk hazırladığı beta üzerinde çalışmalara devam eden Apple, daha sonra iOS 6.1.3 Beta 2 adında yeni güncellemeyi geliştiricilere sunmuş ve çalışmalarına devam etmişti.


Tüm bu çalışmaların sonunda Apple, iOS 6.1.3 güncellemesini tüm cihazları için kullanıma sundu.

Beklenildiği gibi Japonya için Maps uygulamasında yapılan geliştirmelerin yanında daha önce sizinle buradaki haberimizde paylaştığımız, kilit ekranın atlayıp Telefon uygulamasına erişim sağlama imkanı tanıyan açığıda kapatan iOS 6.1.3 güncellemesini cihazınıza yüklemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne girip gerekli işlemi yapmanız yeterli.

Son bir not olarak Apple cihazlarını jailbreak işlemini gerçekleştirip kullanan okuyucularımız için bu açığın evasi0n'da kullanılan bazı açıkları kapattığını ve iOS 6.1.3 için jailbreak işlemi mümkün olmayabileceğini hatırlatalım.