Microsoft, Windows Phone 8 için geniş çaplı güncellemesini 2013'ün ikinci çeyreği içerisinde yayınlaması bekleniyor. Bakalım yeni güncelleme neler sunuyor?

Ekim ayından beri piyasada bulunan Windows Phone 8, piyasaya hızlı bir giriş yaptı fakat şimdilik ekosistemdeki gelişim hızı oldukça yavaşlamış gibi görünüyor.

Windows Phone 8'e yeni özellikler ekleyecek olan güncellemelerin Microsoft tarafından hızlı bir şekilde hazırlanmaması ve ekosistem için çıkan uygulamaların azlığı, Windows Phone 8 için en büyük engellerden biri olarak görülüyor. Ayrıca mevcut sürümlerin Full HD ekran ve 4 çekirdekli işlemci de desteklemediği biliniyor. Yani üreticiler, üst seviye model çıkarmakta oldukça zorlanıyorlar.


Microsoft, Windows Phone 8'e yeni özellikler ekleyen ve kararlılığını artıran yeni güncellemeler üzerinde çalışıyor. Firma ayrıca Google'ın kapatacağı ActiveSync desteği sonrasında, Windows Phone kullanıcıların Gmail ve Google Mail kullanmalarında sorun yaşamaması için bir güncelleme hazırlıyor. Firmanın daha sonra yapacağı güncellemelerde de Full HD ekran ve 4 çekirdekli işlemcilere destek vermesi de bekleniyor. Ama bu güncelleme yaza doğru çıkacak olan mı henüz bilinmiyor.