Samsung'un suya ve toza karşı dayanıklı yeni akıllı telefonu Galaxy Xcover, Finli telefon satıcısı gigantti.fl'nin sitesinde görüldü. Ürünün fiyatı ve teknik özellikleri haberimizde.

Samsung, yeni su geçirmeyen telefonu Xcover 2 geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Hacimli olarak yeni yeni satışına başlanacak olan Xcover 2, Finlandiya'da görüldü.

Finlandiya'daki bir online perakendecinin sitesinde görülen Galaxy Xcover 2, 329 Euro fiyat etiketine sahip. Ufak bir çevirme işlemi yaptığımızda cihazın 428 Dolar seviyesinde olduğunu görüyoruz.

Teknik özelliklerini hatırlayalım

12mm kalınlığında ve 149 gram ağırlığında olan Xcover 2'de, 480 x 800 piksel çözünürlüğünde 4 inçlik ekran kullanılıyor. Pek şık gözükmeyen telefon, donanım özellikleriyle de orta sınıf cihazlar arasındaki yerini alıyor.


1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 4 GB dahili hafıza ve microSD ile genişletebilme imkanı, Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi ve firmanın son geliştirdiği arayüz olan TouchWiz Nature'ı kullanan Xcover 2, 1700 mAh'lik bataryadan gücünü alıyor.

Görüntülü görüşme için önde VGA kameraya yer verilen telefonda, 5 Megapiksellik ana kamera kullanılıyor. Bu ana kamera, LED flaş ile destekleniyor. Ayrıca cihaz, 720p video kaydı da yapabiliyor.

Samsung Galaxy Xcover 2'nin ülkemize gelip gelmeyeceği, gelirse ne kadar fiyata sahip olacağı henüz bilinmiyor.