Apple iOS 6.1'in yayınlanmasından sonra bir takım sorunlarla karşı karşıya kalan iPhone 4S için iOS 6.1.1 güncellemesini yayınladı. Detaylar haberimizde.

Apple iOS 6.1 güncellemesini yayınladıktan sonra iPhone 4S'te bir takım sorunlarla karşılaştı. Hatta bu konuda bir uyarı yayınlayan Vodafone İngiltere, kullanıcılarının iOS 6.1'e geçmemesi yönünde bilgilendirmişti. Bu konuyu ayrıntılı olarak sizlerle buradaki haberimizde paylaşmıştık.

Yaşanan bu gelişmelerin üzerinde Apple, henüz daha ilk betası hazırlanmış olan iOS 6.1.1'i iPhone 4S kullanıcıları için yayınladı. Hücresel bağlantıda yaşanan sorunları düzelten ve bağlantının güvenilirliğini arttıran iOS 6.1.1 güncellemesi 23 MB boyutunda. Cihazınızı iOS 6.1.1'e güncellemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne girip gerekli işlemi yapmanız yeterli.


Eğer cihazınızı OTA ile değil de veri kablosu ile bilgisayarınız aracılığıyla iTunes üzerinden güncellemek istiyorsanız, iOS 6.1.1'e iTunes üzerinden ulaşabilir ya da buradan indirip kendiniz iTunes ile güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca Apple bu güncelleme ile birlikte yaptığı açıklama da tüm cihazlar için Maps uygulamasında Japonya'da iyileştirmeler yapılan iOS 6.1.1 Beta 1 olarak yayınlanan güncellemenin bir sonraki betasının farklı bir versiyon numarası ile geliştirici merkezinde yer alacağını ve iPhone 4S için yayınlanan iOS 6.1.1'de yer alan düzeltmeleri içereceğini belirtti. iOS 6.1.1'in diğer cihazlar için yayınlanıp yayınlanamayacağı konusunda da henüz yapılan bir açıklama yok.