Windows Phone 8 tabanlı Nokia Lumia 920 ve 820'nin global versiyonları için, Portico güncellemesi bugün çıktı. Dağıtılmaya başlanan güncellemenin detayları haberimizde.

AT&T operatörünün Lumia 920 ve Lumia 820 modelleri için Aralık ayında çıkan Windows Phone Portico güncellemesi, HTC 8X için de çıkmıştı. Şimdi de güncelleme, Nokia'nın global telefonları için piyasaya sürülecek.

Windows Phone Portico güncellemesi, performans ve bataryadaki kullanım oranlarını daha da azaltarak, pil performansını arttıracak. Portico güncellemesi ayrıca Nokia cihazlardaki kamera çekim kalitesini de bir adım öteye taşıyor.

Ekran kilidi aktifken Wireless'in kapanma sorununun giderildiği ve meşgule attığınız aramalara SMS ile yanıtlama gibi pek çok yeniliğin eklendiği Portico güncellemesi, bölge bölge dağıtılmaya bugünden itibaren başladı.


Güncelleme ülkemize ne zaman gelir bilmiyoruz. Bizim elimizdeki Nokia cihazlar şimdilik güncellemeyi bulabilmiş değil. Güncellemeler Mart ayına kadar yollanacak. Bölge bölge dağıtılan güncellemelerin, Mart ayında bitmesi planlanıyor. Tahminen ülkemize bu güncelleme, Şubat ortalarında gelmiş olacaktır.